Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Бихте ли ми казали какво вие знаете по въпроса за процесорите на amd които ще излизат скоро? Бихте ли ми казали какво знаете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мен ме интересува най-вече това дали ще може да се overclock-ва, какво ще е графичното ядро APU ли ще бъде или нормално CPU, колко пари горе-долу може да струва и от какви дъна ще се поддържат. Прав си за информацията от интернет, но не разбирам нищо. То информацията е само на английски. Да, уча английски, но въобще нищо от това което питам не видях да пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще излизат за масова продажба след седмица. Това са старите процесори с подобрения (да вече имат и графика). Да могат да се клокват (охладителите с които идват не са лоши и дори с тях е възможен известен). 

Поддържат си се и от сегашните дъна но трябва предварителен ъпдейт на биоса. Старите дъна с надпис “AMD Ryzen Desktop 2000 Ready” са с предварително обновен биос.

Иначе има и нови на които първата цифра е 4 вместо 3. Тоест с чипсет (3)420, (3)450 и (3)470. Първите не стават за клок вторите стават третите имат екстри като поддръжка на СЛИ и други простотии. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А те тия с надписа горе-долу колко може да струват, да не се окаже, че заради надписа им се качват още 100-200 лева отгоре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цените и на дъната и на процесорите отговарят на по-старите си братя поне по-предварителна информация но каква ще е ситуацията в нашата мрежа никой не може да ти отговори докато не ги пуснат.

Примерно старите процесори ще бъдат намалени (всъщност вече са) тоест разлика се очаква да има но надолу за старите не нагоре за новите. 

п.с. R5 2400G струва 268 лв. но за колко ще го пуснат не знам. Старият R5 1500Х беше по-скъп преди намалението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. А като гледам, в така ,,известните'' desktop и ioncomputers цените, вместо да падат, те даже се качват, така че.. Но и да падат, мисля да преминавам на новите ryzen. Убеден бях, че те ще са по-добри и от coffee lake.. Аз се чудя няма ли пък, да излизат нови евтини видео карти или няма ли вече да им падат цените на тези прокл**и видео карти..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагаемите цени би трябвало да са около 220 лв. за 2200G и около 370 за 2400G. Цените на процесорите са намалени, но само на тези в средния и високия клас. Ревюта би трябвало да има другата седмица, но наличности вероятно ще има по-късно, може би към края на месеца.

Нови, евтини видеокарти не се очертава да има скоро. Както и падане на цените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги може да потърсиш нещо втора ръка. Няма да е евтино понеже логично и там скачат цените всъщност някой хора са се възползвали да направят печалбичка но пак се спестяват пари.

https://www.olx.bg/ad/prodavam-chisto-nova-zapechatana-videokarta-zotac-geforce-gtx-1050-ti-oc-ID7h4JT.html#7c9219464d

Картата последно беше 350 лв. във Варио (вносителя) или по-евтино ако я купиш от вън а в момента и да я намериш Zotac GTX 1050 Ti OC ще е над 400 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво втора ръка, но.. В olx или bazarbg няма нищо хубаво.. Ще ми се нещо хубаво да намеря ама да му се невидят и миньорите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има дал съм и линк. 

Ако имаш предвид по-добра видеокарта от 1050TI цената няма да ти хареса дори да е втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях го, но преди това не ми беше заредил. Ами не, доволен ще съм и на нея. Аз също и rx 560 харесвам, но и тя има много по-висока цена от преди..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

350 лева за тази карта са изключително много.

~250лв 2GB версията, нова:

http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-PULSE-Radeon-RX-560-2GD5-11267-19-20G/

Ако ти се чака доставка и си готов да рискуваш да пристигне жива и здрава - може да провериш "Yeston" из интернет. Китайски бранд, но от доста време на пазара и в Китай са сравнително популярни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.vario.bg/amd-ryzen-5-2400g-yd2400c5fbbox

http://www.vario.bg/amd-ryzen-5-1500x-yd150xbbaebox

Както казах около седмица на подобна цена (даже е по-ниска но старите им свалиха цените). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама то нали единия процесор е с gt 1030, защо пише vega graphics?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде пък ти хрумна това? Иначе вградената графика е на подобно ниво.

http://hardwarebg.com/43879-първият-amd-ryzen-apu-за-настолни-рс-с-най-мощна/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами пишеше го на 1ния пост във хардуерния форум на kaldata. Пишеше, че единото графично ядро ще е rx 550 а другото gt 1030.. Не мисшя, че са ми са се заблудили очите, защото темата я отварях бая пъти..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цъ пишат се сравнения на вградената графика със споменатите карти не че те са вградените. 

п.с. Колкото до вградената графика тя не е на едно ниво. В по-слабия процесор 2200G и графиката е по-слаба.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.