Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте нужно ми Box, охлаждане за този процесор,  процесора е на 2 години не съм сменял термопаста, изобщо от април 2016 почна да загрява вече затова термопаста не съм слагал на процесор и също така ме изстрах да не направя някой глупост затова не ми се рискува затова предпочитам да махна старата термопаста, и да сложа новия вентилатор и готово. 

Кутията е Zalman z1 neo

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Taя кутия е една глупост с два предни (да вкарват) и един заден фан (да изкарва)- ако имаш такава конфигурация на фановете, то единият от предните го махни.

Кулер може да си вземеш всякакъв на цена от 30 до 65 лв. Всички са с паста (намацана в основата или в пакетче). Като те е страх да мацаш- вземи си кулер (най- добре тип "висока кула" с 4ри тръби и 120мм фан, на който е намацана пастата, но ако не го сложиш от първи опит както трябва- няма паста за втори или трябва да обираш от проца и кулера, защото при всяко махане се почиства и нанася отново пастата).

Ако е само до профилактика- то купи някоя паста ( Arctic MX2/4 са евтини и добри, като не ти трябва повече от 2 г, но каквато има).

За да се справиш сам, ще ти сложа снимки с описание, като първо изключи компа, копчето на захранването, кабелът на захранването и натисни и задръж копчето за пускане на компа за минутка. Или просто вземи необходимото и иди до сервиз.

13VgT0aFP8B7AWb04O0hK1518166077_sredna.j

2SRHoCoIMDQ0FqugSaO8l1518166375_sredna.j

3BpNhF1z67zysBC7YkjBb1518166379_sredna.j

4ebFmS8Tv8lLjjFVZOERc1518166383_sredna.j

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, N1K17Y написа:

Вентилатор,  ли ще сменяш, охладител ли ще сменяш, паста ли ще сменяш ? Ако на това му викаш български...

Както виждаш, съм написал Box, охлаждане което значи охладител и вентилатор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз не те разбрах, но не съм от умните (ако питаме "Негово хардуерно величество" @XECUTIONER :lol6:).

1.Както и да е- направи конфигурация на фановете, като оставиш един отпред да вкарва въздух и заден да изкарва въздух.

2.1. Купи паста, свали и почисти кулера и фана и подмени пастата, както съм ти го описал горе, елементарно е. (Arctic МХ 2/4 може да се ползва и за голи чипове, т.е. и за видеото; с 4 грама- има да мацаш накорем квот видиш).

2.2 Или си купи това кулерче- http://nikem-bg.net/computer-components/ARCTIC-Freezer-7-Pro-Rev.2/picture.html , което е по твоите изисквания, т.е. има намацана паста в основата (МХ2 или 4 е) и много лесен и елементарен монтаж, пък и е евтино. (Да не вземеш да оставиш предпазното фолио, което е в/у пастата и така да монтираш кулерчето!)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш по-сериозно охлаждане - http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-CPU-Cooler-LUCIFER-K2/description.html

Не, че Арктика на колегата няма да стане, по-добре е спрямо боксовия, но пък ти си прецени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, techmaniac написа:

Ако искаш по-сериозно охлаждане - http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-CPU-Cooler-LUCIFER-K2/description.html

Не, че Арктика на колегата няма да стане, по-добре е спрямо боксовия, но пък ти си прецени.

Има голям избор, но този, който предлагаш, не е удачен. Отделно и не става въпрос за клок на проца, та да се търси кило желязо. Просто прочети първия пост и ще разбереш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кви са тия глупости....Ще сменя боксово с боксово, щото не могъл да слага термопаста.Я не се излагай, ми ходи ди вземи една тубичка за 5 кинта и си я смени.Иначе ако търсиш нещо по-добро като охладител - другите ще ти предложат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, ceci80 написа:

И аз не те разбрах, но не съм от умните (ако питаме "Негово хардуерно величество" @XECUTIONER :lol6:).

Радвам се, че попита, защото и тук си изписал куп глупости:

1. Защо да маха преден вентилатор?

2. Охладител с 4 тръби и 120мм вентилатор, но защо точно 4, с каква дебелина и от какъв материал явно няма значение за теб, а това за вентилатора истински ме разсмя?!

3. Да си купи автора термопаста 2 грама...е аз с такова количество ще монтирам 5-6 процесора бре, мунчо.

4. Бре какви са тези кондензатори, които им трябва цяла минута да се разредят?

5. ''Инструкцията ти'' в червено едвам я разчитам отчасти, но успях да разбера, че духането с уста запазваш за себе си.;)

П.П. Всъщност всички дружно ти се смеем. И не само тези, които сме хардуерни величия!:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.02.2018 г. в 22:31, XECUTIONER написа:

Радвам се, че попита, защото и тук си изписал куп глупости:

1. Защо да маха преден вентилатор?

2. Охладител с 4 тръби и 120мм вентилатор, но защо точно 4, с каква дебелина и от какъв материал явно няма значение за теб, а това за вентилатора истински ме разсмя?!

3. Да си купи автора термопаста 2 грама...е аз с такова количество ще монтирам 5-6 процесора бре, мунчо.

4. Бре какви са тези кондензатори, които им трябва цяла минута да се разредят?

5. ''Инструкцията ти'' в червено едвам я разчитам отчасти, но успях да разбера, че духането с уста запазваш за себе си.;)

П.П. Всъщност всички дружно ти се смеем. И не само тези, които сме хардуерни величия!:)

edit

Да смекча малко тона, че станахме за резил:

Спри да тролиш и да се излагаш! Напиши веднъж нещо градивно, полезно. Далеч съм от мисълта, че много разбирам и това беше една от причините да спра да поддържам теми за хардуер, но можеш (все още) много да научиш от мен, стига да пожелаеш.

Остани си със здраве!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване