Премини към съдържанието
BMW Маниак

Колко километра изминавате годишно с автомобила си ?

Препоръчан отговор

"Колеги" шофьори колко километра минавате годишно зад волана на личния си автомобил ?
Като подкрепа към километрите се приема само снимков материал че на форумни балони и празни приказки по седенки съм се наслушал.
Наскоро прочетох че имало шофьори къде минавали по 300 000 годишно !!! И малко останах доста позачуден как става тоя номер.
Друг лауреат пък въртял по 70 на ден ама се оказало че събота и неделя не се смятали ама били 22 000 на годин, аве смешки от всякъде.
Та дайте да говорим със снимки и през време да си показваме пак километражите и да изчисляваме.

40187959511_1936c9906b_z.jpg

2013 април беше на 0Км

26314996048_5f9fc17fce_z.jpg

Август 2013 беше на 0км

Или 278 000 за по малко от 5 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не съм таксиметров шофьор та да карам като луд по пътищата километри да навъртам.
С предишната по 5000 на година, а с последната първата ѝ година само 3500 км.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да се изминат 300 000 километра за година. Това прави 821 километра на ден,  Поне не ако водача е един.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BMW Маниак написа:

Наскоро прочетох че имало шофьори къде минавали по 300 000 годишно !!!

Значи четеш през редовете,защото там писах че са за 3 години.Аз иначе всеки работен ден минавам 80 км.,защото работата ми е на 40 км. от жилището ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

Значи четеш през редовете,защото там писах че са за 3 години.

Съжалявам така ми е останало обаче някой беше изчислил май че се падат 300 км на ден което също е адски много ако приемем че е 365 дена годишно всеки ден по 300км. Аз съм шофьор и имам представа как се въртят километри. 300 или 1000км на ден не са проблем но не е всеки ден 24/7/52.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Държава,която е само на магистрали,трафика е регулиран добре и хората карат като хора,а не като маймуни, 300-400км на ден не е никакъв проблем.Много хора тука ги изминават всеки ден,без събота и неделя естествено,за  да ходят да работят в друга част на страната,ако няма работа по специялноста му в неговата провинция.И това са доста хора.А и тука както данъка на дизела е три пъти по скъп от бензина под 300км на ден с дизел, ще ти отиват на месец повече пари за данъци и застраховки от колкото за гориво за един месец.400км в Холандия са 4 часа път с трафик без трафик все за толкова съм ги минавал.Според мен не е кой знае колко,но за тука естествено.Където всичко е на аутобани,нощно време почти всички аутобани са осветени с оранжеви лампи.Хората карат изключително културно.И не се изнервяш и грам, което прави  изминаването на тия км много по лесно и приятно.За България,там вече е друго.Ни пътища има,през 10 минути те засича някоя маймуна или те подлага на опасна ситуация,концентацията трябва да ти в пъти по изострена поради по горе изброените фактори.Там като мина 200км имам чуството че съм минал 900км в Германия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, franchesko написа:

300-400км на ден не е никакъв проблем.Много хора тука ги изминават всеки ден,

Да ве да. 4 часа минимум само по пътищата всеки делничен ден. Ми разходи по горива и поддръжка за тия 10 000 км всеки месец ?
8 часа работа и то какво стана ? 12 часа работен ден!
Всеки ден си е убийство да се минават 400 км. Трябва някой добре да плаща за това неудобство.

преди 2 часа, franchesko написа:

300-400км на ден не е никакъв проблем

От страни наистина не е никакъв проблем ама дай да говорим със снимки и да ги сравняваме след месец или два.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, BMW Маниак написа:

Трябва някой добре да плаща за това неудобство.

Принципно повечето работодатели плащат 0,17 цента на километър.Или часовете, които ти минават в път.

преди 33 минути, BMW Маниак написа:

От страни наистина не е никакъв проблем ама дай да говорим със снимки и да ги сравняваме след месец или два.

Снимките нищо не доказват.Аз мога да ти прата снимки и на папата без гащи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

15-17 хиляди километра...Средно. Зависи от годината...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Никой написа:

15-17 хиляди километра...Средно. Зависи от годината...

И ти без снимки нали ?
Дай си моментния километраж сега и да види как ще е след година.

преди 4 часа, franchesko написа:

Снимките нищо не доказват.Аз мога да ти прата снимки и на папата без гащи.

Все пак мисля че не играем на комар и никой няма да се занимава с манипулации на снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, BMW Маниак написа:

Все пак мисля че не играем на комар и никой няма да се занимава с манипулации на снимки.

Съгласен съм,но и без снимки сме седнали да си говориме,а не да се лъжим.Аз бих качил снимки от моя,но всяка година съм с друга кола и след 12 месеца няма да мога да кача снимки от същия километраж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята Вектра - взех я на 100 000 април месец (бяха сменили 4-ката с 1-ца в автокъщата), сега е на 111 000км. Всичко с още 1 шофьор (брат ми).

Вектрата на брат ми - 1000км откакто си я взе ноември, отново съвместно.

Старата Вектра - 2-3 000км навъртяни основно преди да се вземат другите

На служебни коли - 1000-1200км имам

Вероятно за последнита 12 месеца ми се събират около 10 000км. Малко ми е трудно да снимам всички километражи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5-8000 km годишно. Не карам много на дълги разстояния.

P.S. На предната кола навъртях  50 000 км за 8 години. ;-)

Постоянно я карах на на къси разстояния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам две коли.

Една за работа, карам я само градско по 10-20км на ден.

Другата е за разходки. Почивните дни обикновено ходим някъде за една или две нощувки. Последно ходихме до аквариума в Истанбул, църквата Св. Стефан,Mall of Istanbul.Хотела ни беше в Азиатската част, близо до летище Сабиха. Често за два-три дни изминавам по 1000-1500км. И после десетина дена нито един. Снимки нямам за 9месеца съм навъртял 15хиляди км.

В работната прекарвам много повече време,въпреки по малко изминатите км. задръстване, трафик. Съотвено и предимно градското каране и се отразява много зле. Все се намира кой да те чукне. Дупки навсякъде.

За една кола многото изминати км. не са критерии, важно е къде караш.Едно е да ги изминеш на магистрала съвсем друго да караш само в трафик и задръстване. Понякога сто км. извън градско се изминават много по бързо и лесно от 2-3км градско. В трафика първа, втора,спирачка...... За година 3-4хиляди и цялата кола скърца и всичко е за ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, BMW Маниак написа:

Дай си моментния километраж сега и да види как ще е след година.

Ти финансов инспектор ли си, какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За периода 11,05,2015 - 30,01,2018

33 615 km

2 531 лв за  2958 литра газ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Никой написа:

Едва ли?! По-скоро се е нагледал на лъжци и хвалипръцковци, дето са голямата работа! И това не е само за пробега. Както са я подкарали, въпрос на време ще е такива хора да започнат да се хвалят с изминати 3-4 000 км дневно. Пък колко са им здрави колите...не е за приказване. А, да не забравяме и колко са икономични. Легендарни са направо!

Иначе по темата:

14.06. 2010 - 11.02.2018

~64 300 км при закупуването на колата(мога да приложа снимка на фактурата при желание), към днешна дата километража е 195 150 км, което грубо прави 131 000 изминати км.

На предната ми кола за 4 години без един месец ~48 000 км.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, StoqnS написа:

...

При вас с 1'/3 по-ниска цена на бензина километрите не се усещат ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Никой написа:

Така ли излизаш от положение ? Знаеш че ти лъсне лъжата че минаваш по 22 000 на година и заради това излизаш с този контра.
Не че 22 000 са някакви невъзможни километри но пък за теб са.

преди 39 минути, Никой написа:

При вас с 1'/3 по-ниска цена на бензина километрите не се усещат ;)

А аз къде съм на остров и горивата са почти на цени като в България какво ще кажеш ? И не карам на газ да ти кажа.
Нафтата е почти 4€ за 3.8 литра (галон) пиши я евро литъра а бензина малко над евро около 2.15€
Едната ми гори 10-11 дизел а другата 11-12 бензин на моето каране инак на икономично дизела мога да го сваля на 9 а бензинката на 8л/100км ама си е мъчение и ти се губи удоволствието от шофирането а аз понякога и карам и за кеф кога не ме свърта на едно място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето на служебната. Средно по около 20 000 хил. на година се въртят. Колата беше нова, вече е на 6 години и съответно на почти 120 000 хил. км. 

2.jpg.634b974ad71dca54a4d43d01af52cccc.jpg

Eто и личната. И с нея се минават по около 20 000 - 25 000 хил. на година. 

1.jpg.6228fece116d2ebeea8717ef157a799b.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само Московеца имаше над 100 хиляди, но не много. Това за периода 1989 - 2001 г.

Следващата от 2001г. -2009 г. - 65 500 км. Миналата година, минавайки покрай един сервиз, я познах - беше на 330 хиляди.

Сегашната - от 2009 г. до днес - 61 250 км.

Слаба рикия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

19/09/2015 - 12/02/2018
43000 miles - 72389 miles 
Което грубо ще рече 30К мили = 47К км. за 2 години и 5 месеца.
Снимки нямам - не разбирам и да кача днешна снимка с какво ще променя работата, но пък имам програмка drivo (дано не го възприемете като реклама), с която мога да покажа всичко документирано ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, icekiller написа:

Снимки нямам - не разбирам и да кача днешна снимка с какво ще променя работата,

Ами след някой друг месец или година пак ще сложиш и ще сравняваме.
Виж Симката как го е страх да си покаже километража защо лъже че минавал по 22 000 на година.
Финансови инспектори му се привидяха в темата понеже много кара и да не го питат от къде горива а нали той е в сивия сектор и не плаща данъци.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Порочен кръг е това със хилядите ЕТ-та, хора просто извършващи някакви услуги (тъй наречените майстори на какво ли не)... Болна тема си е направо - всеки реве и псува, това няма, онова няма, друго не работи, трето старо, само крадат - а те милите един лев данък не са занесли. 
Иначе както казах аз имам програмка, чрез която си следя разхода/ремонтите и парите които давам по колата, та при мен доказването ако се наложи е лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Василена Тодорова
      Карам Peugeot 206. Със стария CD player имах проблем - изключваше се, загряваше, не тръгваха някои дискове и го сменх с нов - Alpine. Сега, когато увелича музиката не се изключва, но прекъсва. Четох по форуми, че може би не достига достатъчно ток до колоните (тънки жици) или че акумулатора е твърде слаб. Та, мисълта ми е дали трябва да сменя колоните или проблемът идва отдругаде.

• от Валентин Кънчев
      Здравейте!
      Настроих се вече да си купя първата кола, обаче не съм запознат изобщо и не знам как стават нещата. Допитах се до няколко човека и получих все различни отговори, за това реших да се допитам и до вас.
      Случая е следния:
      Да речем, че аз съм от град "А"
      Харесал съм си кола, нов внос в някоя авто къща в град "Б"
      Какво следва оттук нататък?
      Моля, ако някой изяви желание, да ми обясни стъпка по стъпка :)
      Благодаря!
    • от ostavime
      Търся такъв тип детска електрическа количка. От къде може да се купи такав модел/вид? Газ се подава от ръкохватката. 
      Снимал съм я през витрината. За съжаление магазина не работеше, иначе щеше да питам направо вътре. 

• от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от dzaabo
      Добър ден .
      Някой ако знае да ми предложи програма за СХЕМИ за зацепване на ангренажен ремък .
      Тук не става само за една марка автомобил а за повечето известни марки , които се карат в България .
      Може и да е платена но за предпочитане е ако има FREE
      Ако има възможност да е и на Бг език .
      Но приемам всички предложения .
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване