Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте на всички,имам нужда от малко помощ и разяснения. Става въпрос за една фирма в интернет , която ти прави страница и някаква реклама и ти праща пари за това. Представят се за "фирма с дългогодишен опит в областта на дигиталния маркетинг. Ползват само рекламната функционалност на Фейсбук. " Аз се съгласих , за да видя дали е истина това.Искаха от мен да имам teamviewer 13 , за да могат да те да си свършат работата.Аз ги наблюдавах през цялото време,първо създадоха страница,после влезнаха в настройките на фб в секция реклама и там пипаха нещо. След като свършиха, ми казаха че ще ми пратят 50 лв за това и че за всеки препоръчан човек - по 10лв. Преведоха ми парите с еконт , което много ме озадачи - толкова лесно да се печелят пари ??

Докато ги гледах , не видях да отварят настройките за парола и т.н. Но се притеснявам дали това може да е някаква хакерска група или нещо лошо да се случи с профила ми. Сега ми казаха , че ако стои още 2 месеца ,ще ми преведат 30 лв . Моля някой който е по-запознат с тези неща да ми отговори защото се притеснявам !

Благодаря Предварително !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като нищо да е scam. А ти как така си даваш достъп до машината на непознати хора направо не е за вярване...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Създадоха страница с име "Buzz Cactus" , препоръча ми го една жена , която също каза че е печелила от тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв автогол можеш да си вкараш с това, така че внимавай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, аm-аm написа:

Какви данни имаше там - фирма или лице?

Ох не видях , само се подписах :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, markata99 написа:

Ох не видях , само се подписах :(

https://www.facebook.com/Buzz-Cactus-1999668796937215/

Нищо чудно  котенцета  и кактусите да са прикритие !

:hang:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Gregory House написа:

https://www.facebook.com/Buzz-Cactus-1999668796937215/

Нищо чудно  котенцета  и кактусите да са прикритие !

:hang:

Мисля че това е страница,направена от тях. Само че на мен главната снимка е на едно усмихнато човече ,а тази на корицата - на три човечета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, markata99 написа:

Мисля че това е страница,направена от тях. Само че на мен главната снимка е на едно усмихнато човече ,а тази на корицата - на три човечета.

https://www.facebook.com/Buzz-Cactus-609177462754085/ 

преди 42 минути, markata99 написа:

Докато ги гледах , не видях да отварят настройките за парола и т.н. Но се притеснявам дали това може да е някаква хакерска група или нещо лошо да се случи с профила ми. Сега ми казаха , че ако стои още 2 месеца ,ще ми преведат 30 лв . Моля някой който е по-запознат с тези неща да ми отговори защото се притеснявам !

Може да пробваш пак да си влезеш във акаунта ако не те пусне са те прецакали. 

самнявамсе някой да ти даде толкова лесно 50лв и после още 30лв малко е не реално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, LOOODDD написа:

https://www.facebook.com/Buzz-Cactus-609177462754085/ 

Може да пробваш пак да си влезеш във акаунта ако не те пусне са те прецакали. 

самнявамсе някой да ти даде толкова лесно 50лв и после още 30лв малко е не реално.

Не,няма проблем с това. И аз много са зачудих , но ми пратиха. Но какво ще спечелят , ако ми гепят профила , при положение че ми пращат пари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по възможно е да са ти ползвали компа за нещо и това което си видял да е само маскирофка

например някакав трансфер на пари придобити по нечестен път и ти да си ползван за така нареченото "муле"

преди 2 часа, markata99 написа:

Не,няма проблем с това. И аз много са зачудих , но ми пратиха. Но какво ще спечелят , ако ми гепят профила , при положение че ми пращат пари.

http://www.cybercrime.bg/bg/internet/124cc7

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, markata99 написа:

За да ти пратят пари ти си си дал истинските данни, сега вероятно ще теглят голям заем от твое име от някоя банка с фалшиви документи и после тебе ще те търсят да го връщаш.
Или ще разбереш че си станал собственик на фирма с дълг от 500 хиляди лв.
Дръж ни в течение точно как ще те прекарат, интересно е !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Белгиеца написа:

За да ти пратят пари ти си си дал истинските данни, сега вероятно ще теглят голям заем от твое име от някоя банка с фалшиви документи и после тебе ще те търсят да го връщаш.
Или ще разбереш че си станал собственик на фирма с дълг от 500 хиляди лв.
Дръж ни в течение точно как ще те прекарат, интересно е !

Както си написал са изкали от тебе TeamViewer 13 във което има един бъг със WINDOWS бутона + P + SHIFT и може да правиш 2 екран но реално другия не го вижда и от там може да си човъркаш разни найстойки дани или каквото ти трубва.  

Пък може да не са ти направили нищо но е малко нереално да ти дадът 50лв за страница със 16 LIKE  и после още 30лв това са 80лв за страница със 16LIKE какво печелят от това те не разбрах. 

Трябва да ги питам колко ще ми дадът ако им продам тази FACEBOOK страница и малко парички. 

D E X K N O W S Λ S S

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, WhiteSSon написа:

Както си написал са изкали от тебе TeamViewer 13 във което има един бъг със WINDOWS бутона + P + SHIFT и може да правиш 2 екран но реално другия не го вижда и от там може да си човъркаш разни найстойки дани или каквото ти трубва.  

Абе крадци са се навъдили всякакви.
Миналото лято ги питам на един сателитен форум да бутнат една рамо, а пък те не искат.
По едно време един бисексуален педал ми пише на лични да съм му дал достъп до компютъра точно с посочената програмка, да ми бил настроел той сателитния приемник да тръгне да работи. При положение че ги питах само за един кратък текстов файл как да са написани няколко реда. 
Естествено аз от на лична поща изнесох диалога наяве пред всички, като му казах че няма да му дам достъп до компютъра ми, та ако ще и турско робство да е. И по Скайп му казах че няма да има диалог.
После след няколко седмици, като бях се справил без тяхна помощ , този същия бисексуален най-нагло ми вика че съм свил дупе, бил съм могъл да му дам достъп и да съм бил спрял интернета като нещо не ми хареса. Ха ха ха , гадове има всякакви. Искат да те излъжат да им дадеш отдалечен достъп и да набутат в компютъра каквото си искат и после от твое име правят поразии и ... идват ония с качулките после на тебе да ти трошат кокалите, заради хакерчетата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Абе крадци са се навъдили всякакви.
Миналото лято ги питам на един сателитен форум да бутнат една рамо, а пък те не искат.
По едно време един бисексуален педал ми пише на лични да съм му дал достъп до компютъра точно с посочената програмка, да ми бил настроел той сателитния приемник да тръгне да работи. При положение че ги питах само за един кратък текстов файл как да са написани няколко реда. 
Естествено аз от на лична поща изнесох диалога наяве пред всички, като му казах че няма да му дам достъп до компютъра ми, та ако ще и турско робство да е. И по Скайп му казах че няма да има диалог.
После след няколко седмици, като бях се справил без тяхна помощ , този същия бисексуален най-нагло ми вика че съм свил дупе, бил съм могъл да му дам достъп и да съм бил спрял интернета като нещо не ми хареса. Ха ха ха , гадове има всякакви. Искат да те излъжат да им дадеш отдалечен достъп и да набутат в компютъра каквото си искат и после от твое име правят поразии и ... идват ония с качулките после на тебе да ти трошат кокалите, заради хакерчетата.

И как точно ще изтеглят заем от мое име , като не ми знаят ЕГН-то ,и ми нямат личната карта ?

Незнам,всичко е толкова объркващо.Тази жена , която ми го препоръча и тя взе пари от тях.Фирмата им се казва "Unleash Performance Limited" . Помня че  когато влезнаха в компютъра ми , в някакво поле си написаха и банковата сметка.Ще видя как ще се развиват нещата и ще пиша

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, markata99 написа:

И как точно ще изтеглят заем от мое име , като не ми знаят ЕГН-то ,и ми нямат личната карта ?

Незнам,всичко е толкова объркващо.Тази жена , която ми го препоръча и тя взе пари от тях.Фирмата им се казва "Unleash Performance Limited" . Помня че  когато влезнаха в компютъра ми , в някакво поле си написаха и банковата сметка.Ще видя как ще се развиват нещата и ще пиша

Трябва да форматираш твърдия диск или ако не занеш как, да го изхвърлиш и купиш друг.
Най-вероятно всичко което пишеш от същия компютър пристига при тях, без да си даваш сметка. 
Каквото има като информация за теб в твоя компютър те го знаят вече. Ако пазаруваш през интернет, те знаят и какви пароли попълваш. 
Тяхното е някаква много добре изпипана система за измама, щом като и пари ти пращат.
ЕГН-то най-вероятно ти го знаят вече, а от каква дупка в сигурността на банките ще се възползват за да изтеглят пари от твое име, не го знам. Например в моята банка ако си покажа шофьорската книжка и белгийската ми лична карта, ще ме разпознаят в София че съм наистита аз, даже без да им покажа българска лична карта.
Нацелили са тези измамници някакъв тарикатлък и ти си се хванал на въдицата, кво да те правя.
Дано ти се размине с малко ядове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако пак ти превеждат пари поискай да е по банков път нещата там са по прозрачни

Spoiler

За включване в програмата подбираме реални Фейсбук профили на реални пълнолетни лица, верифицирани с телефонен номер. Профилите трябва да са на поне две години, да има снимки, приятели и ежедневна активност в профилите. Преди да бъде включен в програмата, всеки профил преминава през детайлен преглед от наша страна, за да са спазени всички условия. Не се приемат фалшиви профили, виртуални машини и други. При пускане на реклами не трябва никой друг да се вписва във Фейсбук, в случаите когато няколко човека използват един и същ компютър и браузър за Фейсбук. Да нямат свои страници, които рекламират и техни банкови карти или други платежни средства в личния им акаунт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ауе аз знам за какво става въпрос

за скам

се прави това

примерно неква  финансова пирамидка

как ще спечелиш  лесни кинти

и с акаунта  със снимка и сичко пишат коментари как са го пробвали и че са доволни и те така

и зарибяват  други хора

в коментарите няма да видите фалшиви  профили  без снимка и измислини имена.

по тва се познава скама

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...
  • 1 година по-късно...
на 11.02.2018 г. в 19:37, Марио Филипов написа:

Здравейте на всички,имам нужда от малко помощ и разяснения. Става въпрос за една фирма в интернет , която ти прави страница и някаква реклама и ти праща пари за това. Представят се за "фирма с дългогодишен опит в областта на дигиталния маркетинг. Ползват само рекламната функционалност на Фейсбук. " Аз се съгласих , за да видя дали е истина това.Искаха от мен да имам teamviewer 13 , за да могат да те да си свършат работата.Аз ги наблюдавах през цялото време,първо създадоха страница,после влезнаха в настройките на фб в секция реклама и там пипаха нещо. След като свършиха, ми казаха че ще ми пратят 50 лв за това и че за всеки препоръчан човек - по 10лв. Преведоха ми парите с еконт , което много ме озадачи - толкова лесно да се печелят пари ??

Благодаря Предварително !

Какво стана, че и мен ме заринавят :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

Струва ми се,че влизат в компа,после прикачат миньор и 20 -30% от ресурсите на  компа се ползват да копае за тях.С чужд комп много лесно се копае криптовалута защото им идват паричките без разходи за ток ,процесор и видеокарта.Това е цялата работа ,според мен.Спасението - легален Уиндоус,(имаше го на промоция за 28 долара)  ,платена антивирусна и никакви кракнати торент файлове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване