Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте имам следния проблем с посочения в заглавието телевизор. 

Телевизора е закупен преди 4г и е ползван 2. От 2г стои в кашон докато не ми потрябва. 

Докато чаках да дойдат за инсталация на цифрова телевизия си включих аналогова с коксиалн кабел. Дойде един съсед и каза, че телевизора има вграден цифров тунер и може по коксиалния да се пусне цифрова. Разбира се аз се съгласих. 

Та по време на настройките заби и той го изключи от контакта. При включване отново телевизора сам се включи, светна зеления индикатор но дава черен екран. 

Стоя дълго време изключен и също така включен но не реагира. 

Не намерих в нета никакво рвшение, четох за подобен случай който телевизора бил в режим на търсене на канали. Пробвах с комбинациите които намерих за връщане на заводски настройки, но просто не реагира. 

Дали случайно някой знае как да се върнат заводските настройки или нещо да се направи. Все пак ако не е сериозен проблем да спестя разходите по техник. 

Мерси предварително. 

IMG_20180212_085009.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сервиз, изгоряла подсветка. Планирано остаряване. Като цена - от 60-70 при смяна на ндиоди до 110 - 120 при смяна на лентите с всичк. Това ако са 2 ленти по 11 и вътре е Vestel. И модекът е 32AV933G

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Филипов написа:

В сервиз, изгоряла подсветка. Планирано остаряване. Като цена - от 60-70 при смяна на ндиоди до 110 - 120 при смяна на лентите с всичк. Това ако са 2 ленти по 11 и вътре е Vestel. И модекът е 32AV933G

Видях, че съм объркал за модела. А то ако това е проблема просто не си заслужава да правя този стар телевизор. 

А и също така на снимката не се вижда но телевизора премигва и после дава черен екран но свети леко по краищата. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сервиза ще преценят. Написал съм ти за дефект в подсветката. Цепи се матрицата за да се стигне до диодите и заради това не е евтино. И е много рисково за счупване. По сервизно пише да се сменят лентите, на практика преценяваме и ако е възможно сменяме и отделни диоди, за да е по-евтино на хората.

Масовият случай за този размер както писах са 22 последователно и един да прекъсне всичко спира.  Обикновено преди да стане това няколко се опичат и окъсяват. Непрекъснатата работа като нощна лампа и на максимална яркост им съкращава живота. Правим и преработка за удължаване на живота.

Населено място?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

В сервиза ще преценят. Написал съм ти за дефект в подсветката. Цепи се матрицата за да се стигне до диодите и заради това не е евтино. И е много рисково за счупване. По сервизно пише да се сменят лентите, на практика преценяваме и ако е възможно сменяме и отделни диоди, за да е по-евтино на хората.

Масовият случай за този размер както писах са 22 последователно и един да прекъсне всичко спира.  Обикновено преди да стане това няколко се опичат и окъсяват. Непрекъснатата работа като нощна лампа и на максимална яркост им съкращава живота. Правим и преработка за удължаване на живота.

Той телевизора вече не е при мене. Човека на който го дадох да го прави вече се намира в Биргас. 

Все пак преди да го вземе го бях разглобил да щракна няколко снимки на платките хаха. И ще ги приложа, но ако имате нещо напредвид в Бургаския район може да кажете. 

IMG_20180212_155412_530.JPG

IMG_20180212_155501_287.JPG

Другите 2 снимки не искат нещо да се качат

IMG_20180212_155716_242.JPG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Ndishev написа:

ако имате нещо напредвид в Бургаския район

Избери си http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=28387

http://repair-bg.com/showthread.php?t=1858

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.02.2018 г. в 22:49, Филипов написа:

Намерих техник който ми се обади за да ме пита дали имал говор телевизора преди да спре... Това ме изуми, той не го ли писка? Та се бил чудил сега какво му е защото подсветката била светила. Така, че отпада вариант с подсветка. Та ако може да ми кажете друга възможна причина да мога да кажа на Вашия колега къде да търси. Днешно време е трудно да попаднеш на читав техник.... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Ndishev написа:

Та ако може да ми кажете друга възможна причина да мога да кажа на Вашия колега къде да търси. Днешно време е трудно да попаднеш на читав техник...

Сменяй майстора как ти ше мо казваш.

Толкова и ще ти го поправи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, PigManu написа:

Сменяй майстора как ти ше мо казваш.

Толкова и ще ти го поправи.

Иска  30лв само за отварянето (хаха). 

Така, че не ми се нрави. По добре да каже, че не може да се оправи и да не му се плаща и тогава да се търси друг. Защото съм изумен да ме пита мене какво му е...  Нали за това е телевизионен техник. Аз ако ьнаех щях да си го оправя. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ndishev написа:

Иска  30лв само за отварянето (хаха). 

Дреме ми на дЕдовия. Да не си мислиш че някой ще ти прави диагностика за без пари? Попитали са те най-простото - ако има говор и не свети вероятно е умряла подсветка. Виждането е външно - примерно може да се види счупена матрица. Не знам кой откъде ти се е обадил.

преди 3 часа, Ndishev написа:

Аз ако ьнаех щях да си го оправя

Ами не знаеш и затова плащаш на специалист. Точно както в болницата се плаща на лекар. Дори там е предварително, а може и да те изкарат с краката напред. Или в автосервиз и къде ли не. Дори и адвокат не ти разтяга локуми за без пари, въпреки че законите ги пише в интернета и можеш сам да си ги прочетеш.

Саможитат от съседната тема: Проблемът ти е за над 100 лв.  Колко точно ще ти кажат в сервиза. Като мрънкаш - гюма и следващия боклук с планирано остаряване.  И без това вече е на няколко години.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от dream3dprint
      Здравейте. От тук нататък ще публикувам технологични статии на теми, които ми харесват  Приятно четене.
       Шест причини, поради които да вземете проектор (вместо телевизор)
             Имате просторен хол, хубави мебели, голяма стена. В този момент инстинктът ви кара да похарчите парите си за хубав нов телевизор с плосък екран. Но ако пазарувате с ограничен бюджет или искате по-креативно решение за нуждите на мултимедийното си преживяване, помислете дали да не се откажете напълно от телевизора и да вземете проектор на негово място.
      Проекторите притежават множество изненадващи предимства и въпреки, че може да си помислите, че проекторите са стара технология, не се притеснявайте. Съвременните проектори могат напълно да обърнат представата ви за кино и мултимедийно преживяване на вашата скучна бяла стена. Ето няколко причини, поради които те са чудесна алтернатива на телевизорите.

1. ПОЛУЧАВАТЕ ПО-ГОЛЯМ ЕКРАН ЗА ПАРИТЕ СИ.

Ако искате голям телевизор с плосък екран, обикновено ще трябва да похарчите стотици левове. Но с проектор, който струва между 500 и 1000 лв, можете да пуснете любимите си филми с големина от 50 до 300 инча с резолюция до Full HD. Дайте малко повече пари и резолюцията вече става 4к. Можете също така да получите прилично изображение на екрана и за по-малко пари, тъй като много проектори са с резолюция 720p.

2. НЕ ЗАЕМА МЯСТО НА ПОДА ИЛИ НА СТЕНАТА.

Ако телевизорът трябва да се монтира върху стената, тя трябва да се пробива. Ако решите да стои до стената ще му трябва голям здрав шкаф подложен под него. Това превръща телевизора в централен обект в стаята. От друга страна проекторът е доста по-малък и може просто да бъде поставен на рафт, като така не заема никакво пространство.
      Дори ако си вземете екран за проекция, той може да бъде сгъваем и така стената ви също ще си остане незасегната.

3. ТОЙ МОЖЕ ДА БЪДЕ СМАРТ.

Проекторът може да изглежда като ретро технология, но с правилната настройка можете да свържете вашия Apple TV или Chromecast към вашия проектор, както и DVD плейър, конзола за видеоигри, телефон или компютър. На пазара вече има модели и с вграден андроид в тях.

Следва продължение...

• от Hrisit D.
      Здравейте!
      Вчера реших да reset-на рутера си. ОК, но всичко се възстанови към първоначалните си настройки. Т.е. интернета ми остана без парола и се върна към предишното си име Vivacom_Net.
      Реших да променя името и да сложа паролата в сайта на Виваком, който е предназначен точно за това. Сайтът е my.contact.bg.
      Отидох в настройките за моята мрежа, но там ми изписа:
      Грешка: Няма връзка с крайното устройство, моля опитайте отново по-късно

Как да оправя това?
    • от mimko
      Купих он-лайн GTA5, как да я прехвърля на друг компютър?
    • от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Разполагам с 2 лаптопа, единият е с windows 10, него си го ползвам всеки ден и един с windows 7. Как да ги свържа така, че картината от 10ката да се показва на 7мицата, а аз да си цъкам на 10ката..... Благодаря ви предварително!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване