Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Шефа ми дава служебен телефон и ми каза да си избера между двата - Samsung J7 version 2017 година или Xiaomi Redmi Note 4-4GB RAM/64GB ROM. Въпросът ми е кой от двата телефона да избера. Кой е по-бърз, кой работи по-гладко и без проблеми или и двата са долен клас телефони и който и да избера няма значение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, RudeBoy написа:

Самсунга, разбира се! 

На теория, Шаомито би трябвало да е с по-бърз процесор. Освен това е с 64 вътрешна памет срещу само 16 на Самсунг. Самсуна е и със 3Гб рам.  Аз не го разбирам как Самсунга е по-добър ама щом така казваш. Самсунга не ги знам колко си поддържат ниския клас телефони, но Шаомито излезе с МИУИ 8, ъпдейтна се до 9 (първи си получава ъпдейтите, не ти ги бавят щото бил нисък клас) ще получи и 10-ка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако поразцъкаш малко и двата телефона, ще разбереш защо Самсунга. На практика, не на теория.

А и не е маловажно коя марка е официално представена в България, и има фирмена поддръжка и сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не държиш на AMOLED екран - Xiaomi-то. Иначе за тези пари какъвто и да вземеш е на късмет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом шефа дава, не мисля има смисъл от такива диспути и то при положение, че апаратите са сходни по параметри.
Зависи за какво основно си ползвате апарата и от какво имате нужда, но китаеца (според мен) превъзхожда във вътрешната памет и батерията (второто не съм много сигурен, че е така но предполагам), но също е важно как усещате апаратите в ръката си и кой повече ви допада.

Също кажете дали може в същия ценови диапазон да си поискате нещо друго като марка или сте ограничен само в тези двата модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добрия вариант е Xiaomi-то. Лично мнение.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, algor написа:

Щом шефа дава, не мисля има смисъл от такива диспути и то при положение, че апаратите са сходни по параметри.
Зависи за какво основно си ползвате апарата и от какво имате нужда, но китаеца (според мен) превъзхожда във вътрешната памет и батерията (второто не съм много сигурен, че е така но предполагам), но също е важно как усещате апаратите в ръката си и кой повече ви допада.

Също кажете дали може в същия ценови диапазон да си поискате нещо друго като марка или сте ограничен само в тези двата модела.

Телефона ще го ползвам като основен телефон и за всичко за което се сетите - навигация, игрички, филми и всичко което се прави на един телефон :) Шефа има под ръка в момента тези два телефона, така че ми каза да си избера единия от двата, няма да има възможност за друг телефон.

Това че Ксиомито има повече вътрешна памет прави ли го по-бърз от Самсунга. Ако играя някоя по-натоварваща игра, кой ще е по-добре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, RudeBoy написа:

Ако поразцъкаш малко и двата телефона, ще разбереш защо Самсунга. На практика, не на теория.

А и не е маловажно коя марка е официално представена в България, и има фирмена поддръжка и сервиз.

Мтел и Солитрон официално предлагат Ксяоми. Няма друга марка която да предлага ъпдейт всеки петък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, RudeBoy написа:

В YouTube има не едно и две сравнителни видеа на двата телефона тествани един до друг. Ксайомито бие отвсякъде. Самсунгът е бюджетен модел на скъпа марка.

Въпреки, че в момента съм с Galaxy note 5, ако бюджетът ми беше $100 не бих си взел Самсунг. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип бих предпочел да не плащам за лого, както е при Самсунг. Обаче преди малко повече от три години си взех бюджетен модел телефон на Самсунг (Галакси С3 Нео), който тогава излизаше с най-добро съотношение характеристики/цена. Еми за три години батерията му още държи по два-три дена, изтърван е няколко пъти и корпусът му е олющен, но си работи чудесно. Да, няма ъпдейти за новите версии на Андроид, друг е въпросът колко са необходими. Преди него имах също Самсунг телефон (Галакси Ace), който отново беше с най-добро съотношение цена/характеристики, отгоре на всичкото беше единствения в този ценови диапазон, който имаше Горила стъкло. Така че съм доволен от качеството на телефоните на Самсунг. В конкретния случай обаче, Ксиомито изглежда много по-добро на хартия. Единственият плюс на Самсунга е 13МП предна камера. Във всички останали аспекти е значително по-назад, включително и цената, нищо че не те интересува в момента. Но Самсунг са завишили цените доста и вече не са толкова конкурентни на другите марки. Както и да е, в конкретния случай бих избрал Ксиомито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минавам от тук след голямо отсъствие и като бивш собственик на редми-то ти го препоръчвам. При него батерията ще държи доста повече, ще получиш доста по-дълга поддръжка, имаш много повече вътрешна памет, повече рам, софтуера е оптимизиран доста по-добре от този на самсунг. Дисплея на конкретното шошоми изобщо не е лош. Другото, което получаваш при тях е огромната свобода за модове, избор на софтуер, можеш да избираш между глобален дев, глобален стейбъл, китайски стейбъл, китайски дев, като всеки си има силни и слаби страни. Негативно съм настроен към Самсунг, давах им шанс няколко пъти, стига толкова. Докато е нов е хубав, после почва зверската лагня , при С8 не беше баш така, но пък се появиха други кусури... Камерата на J7 2017 е една идея по-добре, но РН4 не снима никак лошо, бих казал над средното ниво за този клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, и аз така си мислех като вас преди година и половина, като си избирах телефон. Бях впечатлен от характеристиките на Xiaomi Note 4, и от това, че всички го хвалеха по ревюта и форуми. Даже отидох да си го купя. Но в магазина го поставих до Samsung Galaxy J7 2016 (предната версия, не тази, за която става дума тук), и ги разцъках и двата. Ами - дисплеят на китаеца направо ме отврати. За да се вижда горе-долу добре, трябва да е на макс. яркост. Докато Самсунека дава много добра картинка и на 1/3 . Освен това работи гладко, приятно е да се цъка. Xiaomi-то не ме остави с такова усещане. Така че си взех J7-ицата, и въпреки по-високата цена, не съм съжалявал нито за миг досега. 

А J7 2017 е дори още по-добър. С FullHD дисплей, малко по-издръжлива батерия, и идва направо с Nougat, моя се наложи да го ъпдейтвам ръчно. Имам колега на работа с този модел, много е доволен.

Но това си е мое лично мнение. Аз не знам защо, при положение, че питащият има на разположение и двата телефона, защо просто не ги поразцъка, и да си избере този, който му допада повече. А разчита на чужди мнение по форумите, които повечето са от 2-ра и 3-та ръка ... И двата са достатъчно добре в хардуерно отношение, и ще му вършат работа. А разликата в цената в случая е без значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво може да предложи самсунга освен дисплей?

Честно ти казвам нямам продукт на самсунг, с който да не съм имал проблеми. 

С Xiaomi лично за мен глобалния софт си беше бозица ( не по-зле от Самсунг, но все пак боза ), сложих китайски стабилен и телефона стана много по-бърз и работата с него беше по-гладка, но българите мисля, че не сме дорасли още за марки като Xiaomi, Leeco, ZTE. Конкретно като твоят самсунг съм виждал, нищо особено, хубави цветове на дисплея и толкова. За бързина не знам къде си тръгнал РН4 с МИУИ 9 да сравняваш, с който и да е самсунг освен S8 и нагоре, явно толкова си го и гледал. За батерия да не говорим, там с много шошомито го превъзхожда, процесор, поддръжка на софтуера, рам, памет, качество като цяло на хардуера. Като предимства на самсунга какво мога да отбележа - камера и дисплей и стига толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Монката написа:

И какво може да предложи самсунга освен дисплей?

....................................

Като предимства на самсунга какво мога да отбележа - камера и дисплей и стига толкова.

Вие четете ли се какво пишете?
Първо пишете "освен дисплей", а в края на поста станаха "камера и дисплей"...

пп. Интересно ми е в нета как много хора хвалят Xiaomi в ниския кляс, но едва 4-5 процента от хвалещите марката, ползват същата.
Всичко останало ползва флагмани от Samsung, Apple, Sony, LG и т.н.
Странен феномен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2/17/2018 в 19:39, algor написа:

Вие четете ли се какво пишете?
Първо пишете "освен дисплей", а в края на поста станаха "камера и дисплей"...

пп. Интересно ми е в нета как много хора хвалят Xiaomi в ниския кляс, но едва 4-5 процента от хвалещите марката, ползват същата.
Всичко останало ползва флагмани от Samsung, Apple, Sony, LG и т.н.
Странен феномен...

Да, разликата не е от небето до земята в камерите, че да си заслужава. Имах РН4.

Не, че ме интересува кой какво ползва, но със сегашните цени на РН4 за 3/32 в Технополис не вярвам сусук чудо да направят, че да предложат нещо по-добро за 300 лв. Изкъртените и орязани J серии, които са с прекалено слаби процесори ли? Не знам вие как си ползвате телефоните, обаче аз не познавам човек със Самсунг на над две години. Имах флагман на Xiaomi и мога да кажа, че е много по-бърз и оптимизиран от всичко, което съм имал досега, като в това число включвам Samsung S8 и XZ PREMIUM, с който съм в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...