Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам въпрос за MacBook-
Можете ли да ми кажете мнение, дали си струва да взема Macbook Pro втора ръка mid 2012 ? Занимавам се с графичен дизайн и ми трябва най-вече за работа с Photoshop, Illustrator, т.н
Сегашния ми лаптоп е Lenovo от миналата година, взех го чисто нов, но вече доста забива ( i3 процесор, 4GB ram ) и се чудя дали си струва да го сменя с втора ръка MacBook? Много ще съм благодарна ако ми кажете мнения и дадете съвети! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MacBook няма магически да заработи по-добре просто защото е MacBook. Точно този модел е базово с двуядрен i5 и 4 GiB памет (2 по 2, т.е. и двата слота са заети, което ти затруднява надграждането) и единствената съществена разлика би била SSD-то, ако въпросното Lenovo няма (но пък може да му се добави).

Според мен е доста по-удачно да се погледне какво точно затруднява работата на сегашния, отколкото веднага да се скача на идеи за "нов".

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Macbook pro 2012 има два модела.Единия е с  процесор I5 ,двуядрен на 2.5  GHz и PAM 4 GB. Резолюцията е 1280/800.Не мисля че ще има разлика спрямо сегашния,който имаш.Втория им модел е с процесор I7 ,двуядрен на 2.9 GHz и RAM 8 GB ,но също има слаба резолюция като другия 1280/800.Той е малко по-добър,но заради слабата резолюция,няма да е удачен за графичен дизайн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсиш нещо поне с 4/8 ядра, ако ще е втора употреба най-добре Intel 4 серия I7 или нагоре, като гледаш да няма "U" в модела. AMD избягвай напълно. Също е добре да има поне 12 GB RAM памет, щом ще се ползва  за дизайн, даже 16 GB и нагоре ако може най-добре. Няма да е лошо да има и SSD, което и да го няма може да се добави допълнително. Дисплей FullHD IPS 15" и нагоре. Ако имаш ограничения в бюджета, може да се огледаш за втора ръка работна станция, която да покрива горните параметри. Иначе нова машина - лаптоп - с подобен хардуер е 1500 лв. и нагоре. Какъв е бюджета ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, An-Mari Ivanova написа:
Здравейте, имам въпрос за MacBook-
Можете ли да ми кажете мнение, дали си струва да взема Macbook Pro втора ръка mid 2012 ? Занимавам се с графичен дизайн и ми трябва най-вече за работа с Photoshop, Illustrator, т.н
Сегашния ми лаптоп е Lenovo от миналата година, взех го чисто нов, но вече доста забива ( i3 процесор, 4GB ram ) и се чудя дали си струва да го сменя с втора ръка MacBook? Много ще съм благодарна ако ми кажете мнения и дадете съвети! :)

Аз, за разлика от колегите по-горе, ще си позволя първо да ви кажа да дадете линк към модела, който имате в момента и този, който искате да купите, както и да кажете за колко пари ви предлагат Макбук-а.
Едва тогава ще получите адекватни съвети.
На първо четене щом се занимавате с графичен дизайн, инстинктивно бих ви казал "Вземете го Макбук-а", но идеята е все пак да не ви подвеждам и затова дайте да уточним написаното по-горе и ще ви посъветват адекватно и колегите също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, algor написа:

щом се занимавате с графичен дизайн, инстинктивно бих ви казал "Вземете го Макбук-а"

Дори да е по-бърз и с повече РАМ, какво ще види при тази слаба резолюция 1280/800?Ще обработва снимка,която е 24 мегапиксела,но ще я вижда на екран,който може да покаже реално само 1.02 Megapixels !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Димитър 59 написа:

Дори да е по-бърз и с повече РАМ, какво ще види при тази слаба резолюция 1280/800?Ще обработва снимка,която е 24 мегапиксела,но ще я вижда на екран,който може да покаже реално само 1.02 Megapixels !

Добре, де, а вие откъде разбрахте, че това е модела, който Ан-Мари е гледала?

Ако моделът е MacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012) и е различна резолюцията от това, което казвате вие, какво правим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, добре, добре...

Съжалявам, че се обадих в тази тема и през годините избягвам да пиша тук, точно заради такива надцаквания и мерения на параметри.

Препоръчайте каквото искате на момичето (ясно ми е накъде отивате), а аз няма да ви се бъркам.

Бъдете здрави!

пп. И не, че е важно, ама какво общо има Mac Pro с MacBook Pro...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има Макбук с 13 инча, 15 инча и 17 инча дисплей, ако ти искат 900 лв и нагоре, според мен по-добрият вариант е Elitebook с Dreamcolor дисплей-работните станции с W-накрая(единственият проблем е, че са сравнително тежки). Някои модели а Thinkpad W-серия също имат доста широк цветови обхват.

По-добра алтернатива(пак според мен) на 13-инчов Макбук про с ретина дисплей е това- Lenovo X1 Carbon(в случай, че се цели да е лек и секси) 15 и 17 са друга бира, но истината е в Elitebook 8560w/ 8570w 8760w/ 8770w по възможност с Dreamcolor.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.02.2018 г. в 11:10, Димитър 59 написа:

Втория им модел е с процесор I7 ,двуядрен на 2.9 GHz и RAM 8 GB

Не е вярно. Няма 2 ядрени i7 от 2011г.

Пак и с резолюция грешиш напълно, минимална резолюция на екрана е 1440х900 зп обични дисплеи и за Retina са двойно повисоки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване