Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Преди всичко искам да се извиня ако има подобна тема.
Имам сравнително "добър" лаптоп, Aser Aspire f15 с видео карта Nvidia Geforce 940MX с 4 гб VRAM , Процесор Intel Core i5-7200U и РАМ 12 гб , но имам проблем с някои игри.Давам пример с играта Fortnite , която не изисква много големи системни характеристики , но при максимални настройки на графиката, енвайърмънт-а се показва размазан.Става на въпрос за по далечните обекти, също така и за по близките обекти се показват недостатъчно добре.Това се получи и с друга игра - Paragon.Детайлите се показват пикселизирани, въпреки че съм на максимални настройки. Проверих дали случайно не съм забравил да направя ъпдейт на видео картата, такъв нямаше, тоест имам актуални драйвъри.Не съм сигурен дали това може да си породи от факта, че ловя интернет през рутер, а той е на моменти е бавен.Или пък имам хардуерен проблем с лаптопа.
С игри от рода на CS:GO или League of Legends всичко е наред, също така подкарах GTA V и с нея проблем нямаше.
Ще съм благодарен ако някой ме доближи до решението на проблема, защото лаптопа е гаранционен , а тези от Тъпополис бавят поръчката минимум 2 месеца и накрая излиза, че нищо не пипат по него.Носил съм го за дребни проблеми. Та да конкретния проблем , нужна ми е насока дали проблема е хардуерен или нещо от настройките на играта или Win 10. Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този лаптоп не става за тежки игри. Просто ще го убиеш. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, plamen_petrov_80 написа:

играеш на 1920 х 1080

Цитат

Screen

15.6"

HD (1366 x 768) resolution

dxdiag тестът на графиката преминава ли гладко?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Емил Костов написа:

Този лаптоп не става за тежки игри. Просто ще го убиеш. 

Чуваш ли се какво говориш бе човек как да не става тука говорим за 12 гб рам  сигурно ще кажеш и лаптоп за 2000 лв пак няма да става за игри .

Да се тества видео картата в сервиз може и от нея да е проблема с графиката . Като пуснеш игра започва ли да грее лаптопа отдолу ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, adersa написа:

Чуваш ли се какво говориш бе човек как да не става тука говорим за 12 гб рам  сигурно ще кажеш и лаптоп за 2000 лв пак няма да става за игри .

Да се тества видео картата в сервиз може и от нея да е проблема с графиката . Като пуснеш игра започва ли да грее лаптопа отдолу ?

Аз много добре се чувам. Постващия ще си убие лаптопа, а не аз. Ако и корпуса му е пластмасов край с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи забелязах,че игрите на Epic Games ги визуализира така.Лапотопа,че е дефектен,дефектен е.Не се спрях да го нося на сервиз.Но например двете изброени от мен игри са на Epic Games.Та да това дали загрява, да загравя от най -елементарен CS:GO, вентилаторите ще отлетят от бачкане.Също така охлаждането се пуска постоянно,за най-малкото нещо.Може би това е породено от прекалено силното вградено охлаждане,защото хардуерните елементи може да се кажат,че са мощни като за лаптоп.Общо взето шумен лаптоп.

Та по темата, въпросната игра Fortnite я бях нагласил на максималната графика,която може да бъде.Резолюцията беше по подразбиране е не може да бъде сменена.Интересното е,че примерно менютата в играта са добре визуализирани,просто самият "човек" ,с който играя както енвайърмънта е леко замъглен.Това се случи и с друга игра на този производител.Жалко,че я денсталирах,понеже за момента не намерих решение.Игри като GTA V с космически изисквания тръгват без проблем,без фрейм дроп и без кой знай какво загряване на хардуера.Имам съмнение, ме хардуерните компоненти не работят добре,което би било странно.Бях си дръпнал софтуер,който ми пуска Open word - енвайърмънт с цел тест на видео картите и впрочие.Всичко си работеше супер.Имам голямо съмнение,че е от производителя на игрите,но пък как има хора,които играят без проблем и без това леката като изисквания игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Иво Огнянов
      Здравейте, на майка ми компютъра спря да се включва преди месец. Едвам днес намерих време да й го преинсталирам, но при пускане запчва да пищи и да свети червено. Звуците са 4 на брой, еднакви. Качвам звука и параметрите на щайгата..Ако може да ме ориентирате от какво може да е, да знам дали да го хвърлям или да се прави някъде.  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2082279315141235&id=100000775608299

• от sv3tlio
      Здравейте на всички! Ще гледам да съм максимално кратък и ще карам направо. Както виждате от заглавието на темата имам проблем с Хромиум. Като цяло проблемът ми е доста сходен с този : https://www.kaldata.com/forums/topic/270658-след-зареждане-на-windows-се-стартира-chromium/ . Същата работа е при мен. Преди около седмица си изтеглих BS Player, и от тогава се появи и този Chromium. BS Player-ът го изтеглих баш от сайта им, не от някакво измислено място, но явно и от там няма гаранция. Както и да е. Всеки път като се включи компютъра, било то след рестарт, или обикновено включване (това е само след пълно изключване на компютъра, когато го включа след "режим на готовност", този проблем го няма) веднага ми отваря Chromium и по-точно раздела history. На пръв поглед е все едно гледам Chrome, но не е. Отначало когато за пръв път се появи имаше историята от Chrome + каквито видео файлове съм пускал. Примерно влизал съм в еди си кой сайт, гледал съм еди си кой филм. Помъчих се да го деинсталирам обаче не става (ще приложа снимки какво точно ми излиза). 

След като щракна върху Промени/премахни, пък ми излиза това: 

И така до безкрайност. Писах "Chromium" в търсачката на компютъра (едно кученце). То търси, търси, чете някакви книжки, гледа с една лупа и накрая ми показа къде стоят файловете на този ми ти Chromium. Изтрих ги, нямаше никакъв ефект. После с Ctrl+alt+del влязох в "Процеси" и от там изтрих редовете на които пишеше chromium.exe. Тук беше и най-големият ми напредък, щото историята от Chrome + видео файловете отваряни откакто този компютър е станал компютър ги нямаше. Обаче остана това, че всеки път като включа компютъра и ми изкача нов прозорец в Chromium, ами освен това усещам как ми бави и самият Chrome - той е браузърът ми по подразбиране. Само да вметна, деинсталирах BS Player, Google Chrome, Mozilla Firefox, Avast също махнах за малко, барем се оправи, но не постигнах желаният от мен ефект. В темата която постнах по-горе от човека със същия проблем, пробвах да изтегля препоръчаният му fixlist, обаче ми дава грешка в страницата. Аз даже първо мислех, да си постна проблема там като коментар, ама викам айде да не спамя на човека темата, по-добре сякаш да отворя нова. Пък ако модераторите решат, че темата ми нещо е извън правилата, моля да бъда извинен за невежеството си. Та общо взето това е, бих се радвал на всякаква помощ. Лека вечер от мен!

• от NighTStalKER765
      Добър ден! Започвам направо по темата. След прегряване на преносимия ми компютър(т. е. Лаптоп), мишката ми изгуби сигнал. Когато лаптопът ми е спрян, мишката работи и обратно. Смених мишката, същият проблем. Предполагам, че нещо е изгорял около flash port-овете, защото са под вентилатора, а там загрява най-много(проблемът с вентилатора се случва като се запълни с прах, почивствам го и гт). Деинсталирах драйверите за мишката, след което компютърът сам си ги изтегли. Питам тук, защото не ми се дават пари за ремонт, а търся вариянт да го закърпя за месец, та да си взема нов. Ако има нещо което мога да направя, без да го отварям моля помогнете. 
    • от Simply Red
      Здравейте!
      Тъй като наскоро се сблъсках с проблем с размера на флаш паметта ми след като си правих една буутваща флашка и след неуспешен опит с форматиране (от опциите на Уиндоус) да го поправя той си остана, аз се поразрових и прилагам тук моето решение за всички, които в бъдеще имат този проблем. Намерих безплатната програмка BOOTICE която дори няма нужда от инсталация.
      Давам програмката по-долу.
      1. Стартираме Bootice от .exe файла (не се налага инсталация)
      2. Избираме USB флаш устройството
      3. Кликваме на "Parts Manage" бутон
      4. Кликваме на "Re-Partitioning" бутон
      5. Избираме опцията "USB-HDD mode (Single Partition)"
      6. Опционално (по избор): Избираме предпочитаната от нас файлова система за флашката - FAT32 или NTFS (NTFS формата позволява да се работи с файлове по-големи от 4GB) и даваме име USB флашката.
      7. Кликваме на "OK".
      Оригиналния размер вече е възстановен.

Това е. Дано съм бил полезен.

BOOTICEx86_v1.3.4.0_2016.06.17.exe
      BOOTICEx64_v1.3.4.0_2016.06.17.exe
    • от Vasko Mihaylov
      Здравейте,
      Хванал съм се със следния проект. Правя видеа за специфичен удар или движение. Имам нужда от sofrware който може да отчита кои  мускулни групи работят по време на движението. Платени варианти също е опция.  
      Допълнително, аз знам точно кои мускулки групи се вкючват в определено вдижение и не е необходимо sofrware да засича това. Може sofrware само да визуализира в 3Д самото мускулно движение. И да не забравя трябва да мога да го интегрирам към видеото.
      Благодаря за предложенията!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.