Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте всички. Вчера се върнах в родния си град след сесията и естествено си пускам компютъра като всеки нормален човек. Включвам го, всичко си зареди нормално. Обаче докато си ползвам Мозилата (включително и в момента) браузъра изведнъж замръзва без видима причина и без значение в кой сайт съм. Дори докато пиша тоя пост, очаквам всеки момент да забие, затова бързам да пиша, така че извинявайте ако не съм бил максимално подробен. Само, че след това разбрах, че не е само в браузъра. Случва се с всяка програма, която пусна. Winamp, MS Word... да не ги изброявам. Просто ми дават not responding и това е. Не ми излиза нито някаква грешка, нито нищо, по което да се ориентирам поне. Особено ме издразни, че се случва включително и с Origin - когато пробвам да пусна Battleifled 4 или 1 не става. Излиза ми прозореца "Connect to server" или нещо подобно, и така си увисва. Трябва да я спирам през мениджъра на задачи. И така всеки път. Имам се за компютърно грамотен (ама то в днешно време кой ли не се има за такъв де) и смея да твърдя, че на машината ми има само и единствено това, което ми трябва и нищо излишно. Преди месец този проблем го нямаше. Установих го вчера като си пуснах компа. Рестартирания и такива неща не помагат, AdwCleaner не откри нищо, снощи след като се инсталираха уиндоуските ъпдейти помислих, че може би ще се оправи, но не, никаква разлика. Наистина, това е, което мога да ви кажа, тъй като пак казвам, че не ми дава никакви грешки за насока. Знам, че е оскъдна информацията, но ако има нещо, което мога да ви предоставя като допълнително инфо кажете. Конфигурацията ми е i7-7700K, 16 ГБ RAM, NVIDIA 1070 (8 ГБ), Windows 10 Pro (1709).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в task manager натовареността на процесор, рам памет , хард диск и кои процеси ги товарят. Също така си инсталирай програмта HD Tunes и си покажи Health Status на хард диска.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-натоварващото в момента ми е самата Мозила, процесора и оперативната памет са в покой. Самото бързодействие на машината е много добро, просто някоя програма като реши така от нищото да спре да работи и до там. Сега ще видя HD Tunes какво ще покаже и ще споделя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този процесор би трябвало да няма значение, но за всеки случай, отвори Уиндоус Упдейт и виж там какво става. Преди няколко дни имаше нова кумулативна актуализация, да не би да се мъчи да я свали и инсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички ъпдейти са инсталирани. Но това преди и след инсталацията им си бе така. Сега докато правих скрийншот, по същия начин ми заби и чаках да захапе. Хрумна ми да проверя по време на забиването какво става в таска, но нищо не скочи в проценти и натоварване. Просто програмите си "мислят" нещо си и забиват.

5a8ac1e7baf5c_.jpg.3b88f049c556740a389601c125223728.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Dancho^94 написа:

Най-натоварващото в момента ми е самата Мозила, процесора и оперативната памет са в покой. Самото бързодействие на машината е много добро, просто някоя програма като реши така от нищото да спре да работи и до там. Сега ще видя HD Tunes какво ще покаже и ще споделя.

Windows 10 си пуска така наречените Updates, когато си поиска. Това може да ти товари системата в момента. Дай снимка на Task Manager.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в колко часа е забиването и после отвори Event Viewer и погледни в същото време какви записи има. Уиндоус 10 е пълен с грешки, по-долу ти показвам как са нещата на Уиндоус 8.1. Общо взето, замръзването се получава, когато процесорът прави нещо, което го натоварва до край. 

ев.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сетих се, че не съм правил доброто старо "Възстановяване на системата" и в момента компютъра работи по въпроса. Съмнява ме да се оправи, макар че в редки случаи това ме е спасявало. След като завърши процеса ще пусна няколко скрийншота със задачите в таска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не биваше да правиш подобно нещо преди да се види, кой процес товари системата, но пусни после снимка като приключи възстановяването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така - възстановяването е неуспешно, но някак успях да накарам Origin да тръгне и сега даже от страх не съм го спрял. Ето скрийншотове от таска

1.thumb.jpg.8620c206955f7fc11392a8d7644a717a.jpg2.thumb.jpg.454553d044ef30ef5ca7ae6cf9b15eea.jpg3.thumb.jpg.e21432d29288804763b71d62eb5f1cdd.jpg4.thumb.jpg.5cf928f474a02ca41e5366a1a7c44eb9.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Windows 10 си пуска така наречените Updates, когато си поиска.

Абсолютна неистина!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Dancho^94 написа:

Така - възстановяването е неуспешно, но някак успях да накарам Origin да тръгне и сега даже от страх не съм го спрял. Ето скрийншотове от таска

1.thumb.jpg.8620c206955f7fc11392a8d7644a717a.jpg2.thumb.jpg.454553d044ef30ef5ca7ae6cf9b15eea.jpg3.thumb.jpg.e21432d29288804763b71d62eb5f1cdd.jpg4.thumb.jpg.5cf928f474a02ca41e5366a1a7c44eb9.jpg

А сега има ли проблеми ????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Умишлено изчаках малко преди да отговоря. Засега не прави проблеми в интерес на истината. Не знам на какво се дължи. Дано да е за постоянно! Ако има нещо пак, ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.