Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам един проблем с компютъра ми ! Като е студено в стаята интернета почти не се заежда като запаля печката почва бързо да зарежда. Как се оправя това?          

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма причина топлината на печката да влияе на интернет връзката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

От близо месец е така. Само като запаля печката и се затопли стаята тръгва бързия интернет. Много неприятен проблем.             

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Mastan Myumyunov написа:

От близо месец е така. Само като запаля печката и се затопли стаята тръгва бързия интернет. Много неприятен проблем.             

Как остановяваш че интернета е бърз или бавен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Mastan Myumyunov написа:

По-вероятно е да имаш повреден рутер или модем от  доставчика. 

1. Марка и модел на компютъра - Ако не знаеш модела си инсталирай програмата AIDA или Speccy

2. На кой интернет доставчик си и как интернета идва до теб ( с рутер, модем, медия конвертор или директен UTP кабел).

3. Компютъра ли ти е единственото устройство, което използва интернета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

По-вероятно е да имаш повреден рутер или модем от  доставчика. 

1. Марка и модел на компютъра - Ако не знаеш модела си инсталирай програмата AIDA или Speccy

2. На кой интернет доставчик си и как интернета идва до теб ( с рутер, модем, медия конвертор или директен UTP кабел).

3. Компютъра ли ти е единственото устройство, което използва интернета?

1. Компютъра е NEO . Закупен е през 2009 год. 

2. Интернет доставчика е "Опти спринт" (Плевенска фирма). Интернета идва с пряк кабел. 

3. Компютъра ми е единствено устройство което ползва интернета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Mastan Myumyunov написа:

1. Компютъра е NEO . Закупен е през 2009 год. 

2. Интернет доставчика е "Опти спринт" (Плевенска фирма). Интернета идва с пряк кабел. 

3. Компютъра ми е единствено устройство което ползва интернета. 

Занеси си компютъра в сервиз да му се направи почистване от прах и мръсотия, да се прегледа за подути или протекли кондензатори и да се види дали хардуера контактува и работи добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Изтегли си една от двете програми и дай параметри на системата!

Написах му го, но не предостави тази информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

Neo му е кутията и дано само това, а не и захранващия блок.

От 2009 до сега сигурно не е пипано нищо вътре.

За температурите може и това да ти помогне CPUID HWMonitor, а за SMART-a на диска Crystal DiskInfo.

За какви температури става дума като е студено и когато е топло?

Не съм мерил температурата в стаята. Като не е запалена печката може би е 10-15 градуса а като е запалено 25 градуса или 30. От 2009 до сега само съм го преинсталирал уиндоса и си работеше перфектно.     

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Mastan Myumyunov написа:

Не съм мерил температурата в стаята. Като не е запалена печката може би е 10-15 градуса а като е запалено 25 градуса или 30. От 2009 до сега само съм го преинсталирал уиндоса и си работеше перфектно.     

Носи компютъра в сервиз за диагностика. Ако не е почистван вътре е в окаяно състояние. Ако пък си с печка на дърва и въглища нещата ще са още по-страшни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Ми има!

Например калпав кримп или кабел който е леко помеднен при 10-15 градуса разлика е напълно възможно да дава отражение на преноса на данни. Температурана спокойно може да влиае и на работата на рутера и на друга елекгроника. Виждал съм маркова машина която при 12 градуса изписваше абнормална температура и докато не позагрееше не прескачаше пост-а.

Най-евниния вариант е да се прекримпне кабела. Естественно причинете може да са много и да си гадаем колкото искаме, но това е най лесно/евтино да се пробва.

Ако има да речеч лаптоп под рака да се тества с него ситуацията, как е при студено и топло ще се установи дали е от машината или от връзките.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, pconline написа:

Ми има!

Например калпав кримп или кабел който е леко помеднен при 10-15 градуса разлика е напълно възможно да дава отражение на преноса на данни. Температурана спокойно може да влиае и на работата на рутера и на друга елекгроника.

Най-евниния вариант е да се прекримпне кабела. Естественно причинете може да са много и да си гадаем колкото искаме, но това е най лесно/евтино да се пробва.

Ако има да речеч лаптоп под рака да се тества с него ситуацията, как е при студено и топло ще се установи дали е от машината или от връзките.

Не съм се сблъсквал с такова нещо. Сблъсквал съм се с прегряване на устройства. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Сблъсквал съм се с прегряване на устройства. 

Аз пък не съм чул прегряване да подобрява работата, от коего се оплаква питащия ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, pconline написа:

Аз пък не съм чул прегряване да подобрява работата, от коего се оплаква питащия ...

Не ме разбра. Сблъсквал съм се с с прегряване на устройства от висока температура или недобро охлаждане, но с такъв проблем не. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо ти не ме разбра... Всички сме се сблъсквали с прегряващи устройства и по тази причина зле работещи, но едва ли някой е виждал подобряване на работата при прегряване....

Питащия се оплаква от точно обратното бавен интернет при студена стая и ок интернет при топла стая!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, pconline написа:

Емо ти не ме разбра... Всички сме се сблъсквали с прегряващи устройства и по тази причина зле работещи, но едва ли някой е виждал подобряване на работата при прегряване....

Питащия се оплаква от точно обратното бавен интернет при студена стая и ок интернет при топла стая!

Точно сега в момента в стаята е топло и интернета е бърз. Сутринта като беше хладно не зареждаше нищо. Много странно.          

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извикай доставчика си у вас да направят диагностика и проверка на кабела .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дойдоха днес техниците от сервиза на доставчика и оправиха нещата. Смениха някакви части на улицата където са разпределителните кутий с кабелите за нета.   

на 19.02.2018 в 16:09, adersa написа:

Извикай доставчика си у вас да направят диагностика и проверка на кабела .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Mastan Myumyunov написа:

Дойдоха днес техниците от сервиза на доставчика и оправиха нещата. Смениха някакви части на улицата където са разпределителните кутий с кабелите за нета.   

Трябваше първо да питаш и съседите дали при тях нета е на приливи и отливи но щом е бил от тях се е оправила работата .

Причините може да са калпава оптика или устройството в кутията да е дало фира .

Като стана на въпрос от кутиите какви кабели излизат оптика ли и от там по лан до теб ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, adersa написа:

Трябваше първо да питаш и съседите дали при тях нета е на приливи и отливи но щом е бил от тях се е оправила работата .

Причините може да са калпава оптика или устройството в кутията да е дало фира .

Като стана на въпрос от кутиите какви кабели излизат оптика ли и от там по лан до теб ?

Техниците ми казаха че само аз съм се оплакал от интернета. Другите не са подавали сигнал. Да от кутийте идва черен кабел оптика. Техниците също ми казаха че след време ще се наложи да сменям лан-картата на компа.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

И кое налага смяната на мрежовата ти карта?

Чудно как температурата в твоето помещение влияе на техниката на стълба пред вас.

Не обясниха защо тябва след време да сменям ланкартата. Аз не ги и питах. Не мога и аз да разбера защо температурата в стаята влияеше на връзката с интернета. Тази сутрин при студена стая интернетпа работи добре. Техниците са си свършили работата вчера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не са ти монтирали накой скрит датчик с дистанционно отчитане, който да мери температурата и да забавя връзката, когато градусите са малко :) Следил ли си в колко часа примерно палиш печката и дали всеки ден е различно - да не би до определен час нещо да е имало проблем и затова да е била бавна връзката,  а след това да се е оправяла скоростта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Raze написа:

Да не са ти монтирали накой скрит датчик с дистанционно отчитане, който да мери температурата и да забавя връзката, когато градусите са малко :) Следил ли си в колко часа примерно палиш печката и дали всеки ден е различно - да не би до определен час нещо да е имало проблем и затова да е била бавна връзката,  а след това да се е оправяла скоростта?

Преди ако не запаля печкакта в която и част на деня да  е нямаше бърз интернет. Колкото и да чаках без да е топла стаята не тръгваше бързия интернет. От 12 години ползвам домашен компютър и такова нещо не бях виждал.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от taika
      Здравейте, от известно време имам проблем с wifi на рутера, когато се свържа с интернет ми казва "Ограничен достъп". Проблемът не е от рутера, защото и други хора се свързват, а и аз се свързвам с телефона ми, а при други мрежи нямам проблем. Моля за помощ. Благодаря!
    • от Лина Георгиева
      Здравейте!  ^_^
      Преди няколко месеца се нанесох в София. С преносим 4G модем от Vivacom на ограничен брой GB-ти на бърза скорост съм, които обаче много бързо ми свършват (в рамките на 2 седмици). Затова търся компромисен вариант с домашен интернет, който да делим с моята съквартирантка. 
      Ще е чудесно, ако е:
      1. С приблизително еднаква скорост на Upload и Download около 100mbitps
      2. Цена около 15-20 (25лв. макс)
      3. Без договор 
      4. По възможност, с включен рутер (безплатно, под наем или с еднократно заплащане)
      Много бях харесала офертата на Булсатком, но се оказа, че нямали покритие в Студентски град. Чувам и противоречиви мнения за Оптиком. Металан вече за съжаление няма (собственост е на Мтел?). А Близу сякаш не е оферта. С мобилни оператори не ми се обвързва повече сякаш. 
      Вие от кои доставчици сте доволни? Моля, препоръчайте ми! 
    • от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
    • от edokredo
      Добър ден имам нов комп и преди малко инсталирах уиндоус 7 ултимейт , а на флашка си свалих интернет драйвъри ,но като се пусне инсталацията ми показва ето това....Моля за помощ

• от WhiteTooth
      Здравейте!
      От два-три дни насам имам доста странен проблем, който е следният.
      Тъй като играя League Of Legends и ниският Ping ми е много важен, лесно мога да забележа като се вдигне и започва да ми лагва самата играя, виждам всичко с 2-3 секунди делей.
      Проверих си бързината от speedtest и там ми показва че имам около 100 ping 30-50 download speed 50-60 upload speed, като Аз съм на 100Mbs интернет и обикновено нещата са 9-12 ping 90-96 download speed 90-98 upload speed.
      Свързах се с доставчика си и Те ми казаха че ще изпратят екип за да проверят какъв е проблема, момчетата дойдоха и ми казаха че проблема ми идва от рутера, като след като си заминаха Аз изключих рутера, взех кабела за интернет и направо го включих в компютъра, обадих се на поддръжката за да ми активира МАК адреса и по този начин си пуснах интернет без да съм с рутера.
      Та въпросът ми е следният, интернета не ми спира, просто имам прекалено много Ping и от там идва голям лаг в каквото и да било, обадих им се отново и ми казаха че ще пратят отново екип за да видят за какво става въпрос, дали не е от тяхна кутия която ми изпраща интернет сигнал.
      Има ли вероятност LAN картата да ми е изгоряла?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.