Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Тва не е знак за Навлизане в път с предимство бе мангал. Тва е знак указващ от къде идва пътя с предимство и къде отива. Знак за навлизане в път с предимство предполага, че няма къде другаде да ходиш. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, B3M2W0 написа:

Аз мисля, че колата трябва да е последна( тя има знак "Стоп").

преди 1 час, rostislaf написа:

Знак СТОП

Който се отнася за даване на предимство на идващите отрсеща и от дясно

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Silvering написа:

Тва не е знак за Навлизане в път с предимство бе мангал. Тва е знак указващ от къде идва пътя с предимство и къде отива. Знак за навлизане в път с предимство предполага, че няма къде другаде да ходиш. 

тоя знак какво означаваРезултат с изображение за навлизане в път с предимство знаци

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко четиво за "разбиращите" чл. 50 т. 2 и чл 48 т. 1

http://listovkite.com/traffic_law.php?id=2.11

Даже има и картинки :giggle1:

(2) Когато на кръстовище е указано, че пътят с предимство променя направлението си, водачите, които се намират на този път, се ръководят помежду си от правилата на Чл. 48.

На кръстовище на равнозначни пътища водачът на пътно превозно средство е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се намират или приближават от дясната му страна чл.48

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва е знак Б1 манго, който ако не го знаеш, не дават книжка. Пропусни движещите се по пътя с предимство. Нищо общо с тва, което казваш. А тва, което аз казвам се отнася до долния знак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Silvering написа:

Пропусни движещите се по пътя с предимство

точно това означава и в случая виждаш кой е пътя с предимство и кой е второстепенен път, а колата е именно в на второстепенния и при това със знак стоп
ако ги нямаше знаците, щеше да важи правилото на дясно стоящия за второстепенните пътища показани на картинката

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиша последно обосновката и приключвам: 

Първи преминава камиона, защото идва от пътя с предимство. След него минава лекия автомобил, а накрая автобуса. Разликата на знаците между автобуса и лекия автомобил е, че на стопа се спира напълно, но те са еднозначни по тежест и затова се прилага правилото на дясностоящия. Колата е дясностояща, съответно минава преди автобуса.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ostavime написа:

Първи преминава камиона, защото идва от пътя с предимство. След него минава лекия автомобил, а накрая автобуса. Разликата на знаците между автобуса и лекия автомобил е, че на стопа се спира напълно, но те са еднозначни по тежест и затова се прилага правилото на дясностоящия. Колата е дясностояща, съответно минава преди автобуса.

Прочети това.

преди 13 минути, PigManu написа:

(2) Когато на кръстовище е указано, че пътят с предимство променя направлението си, водачите, които се намират на този път, се ръководят помежду си от правилата на Чл. 48.

На кръстовище на равнозначни пътища водачът на пътно превозно средство е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се намират или приближават от дясната му страна чл.48

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ostavime написа:

картинката е провокативна заради знаците, ако ги нямаше определено си прав

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ostavime написа:

Подобен коментар може да вкара в психиатрията цял взвод катаджии. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, дръндю написа:

точно това означава и в случая виждаш кой е пътя с предимство и кой е второстепенен път, а колата е именно в на второстепенния и при това със знак стоп
ако ги нямаше знаците, щеше да важи правилото на дясно стоящия за второстепенните пътища показани на картинката

Чакай ся,манго, не може така да си го тълкуваме както ни е угодно. Знакът си има значение, а именно Пропусни движещите се по пътя с предимство и толкоз. От там насетне тоя знак не важи за нищо друго. Съответно и не ти дава предимство пред дясно стоящия, независимо от стопа, който той има.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е тоя спор ето го правилника за кой път го поствам

преди 20 минути, PigManu написа:

чл. 50 т. 2 и чл 48 т. 1

http://listovkite.com/traffic_law.php?id=2.11

преди 7 минути, дръндю написа:

Аве посмей се със шафьорите и консултантите и това е :giggle1:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Камион - Кола - Автобус

Нормално регулирано кръстовище. Подобно съм виждал, само че вместо пропусни са със знак стоп от двете страни.

Първо е камиона, там няма спор защо. След това е лекия автомобил защото е дясностоящ на автобуса, и най-последен е автобуса.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Silvering написа:

Чакай ся,манго, не може така да си го тълкуваме както ни е угодно. Знакът си има значение, а именно Пропусни движещите се по пътя с предимство и толкоз. От там насетне тоя знак не важи за нищо друго. Съответно и не ти дава предимство пред дясно стоящия, независимо от стопа, който той има.

дубре ве, разбраф тъ
ут мен шафор немъ дъ стани...ъ-ъ-ъ...тъй де, вернуй чи не съм шафор:giggle1:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ostavime написа:

Стопа в случая не играе, защото колата е дясностояща на автобуса.

Точно. Ако аз съм в колата, откъде да знам, че и другия вляво от мен няма знак стоп? Все пак знакът може да е зад дърво, вижда се само в гръб, а и не съм задължен да гледам знаците или светофарите на другите, след като аз си имам знак. Така ли е? Гледам си моя знак и преценявам. Не ме интересува вляво от мен, дали е с обърнато триъгълниче, както и него не го интересува, дали имам Стоп. И и той също не е задължен да ми вижда знака. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Точно. Ако аз съм в колата, откъде да знам, че и другия вляво от мен няма знак стоп? Все пак знакът може да е зад дърво, вижда се само в гръб, а и не съм задължен да гледам знаците или светофарите на другите, след като аз си имам знак. Така ли е? Гледам си моя знак и преценявам. Не ме интересува вляво от мен, дали е с обърнато триъгълниче, както и него не го интересува, дали имам Стоп. И и той също не е задължен да ми вижда знака. 

Те затова точно тия знаци са направени с форма която не се повтаря при пътните знаци, за да ги разпознаваш и в гръб. Щото може някой да е минал от там и да е подбрал знака който трябва да е за теб ... и к'во ? Ще влезеш в кръстовището като цар, щото не си длъжен да гледаш знаците на другите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, TheDarkAngelOfHope написа:

Те затова точно тия знаци са направени с форма която не се повтаря при пътните знаци, за да ги разпознаваш и в гръб. Щото може някой да е минал от там и да е подбрал знака който трябва да е за теб ... и к'во ? Ще влезеш в кръстовището като цар, щото не си длъжен да гледаш знаците на другите ?

Кой и кога по време на курса за шофьор те учи да гледаш и познаваш знаците на другите, които са с гръб към теб??? Моля ви се, стига глупости. На изпита да не би да се учат знаците по форма само... без картинката? Както каза Билдера, всеки си гледа неговият знак и по това се ориентира. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, TheDarkAngelOfHope написа:

Леле, леле, докъде е докарвате :) Тия знаци не се правят така за да се виждат в гръб, а за да се забелязват в "лице" отдалече ;)  Лично аз много пъти съм виждал увиснали предупредитални знаци, които приличат на знак номер Б1.  Знак номер Б2 се слага на кръстовище с голямо движение, където е най-добре да спреш, дори да си мислиш, че имаш голяма видимост. При знак номер Б1 не си задължен да спреш и ако видиш празен път, може да минеш. Но при знак номер Б2 си задължен да спреш, дори да няма други автомобили. Ей и затова се слагат тия два знака, а не за дас е гледат в гръб от хора, дето не им е работата да правят това. Ако законодателят искаше да виждам знака на тия до мен, щеше да го направи двулицев. 

Ама нямам нищо против, ти давай напред при знак Б1 и отнеми предимството на тоя със знак номер Б2, да те видим как ще се оправдаваш пред катаджии и съд. 

Аз обаче имам друго въпросче, но ...по-добре да пусна скрийншот

2018-02-20-20-53-34.jpg.240103b240c6425a8aee0fd9dc6c35a1.jpg

Значи, тоя с червеното е с предимство. Зеления и черния идват от път без предимство. Черния продължава в посока червения, а зеления в посока черния.  Имат пресечна точка. Откъде трябва да се разминат зеления и черния, след като пропуснат червения, който минава между тях - отляво или отдясно? Айде спецове, казвайте. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ostavime написа:

Кой и кога по време на курса за шофьор те учи да гледаш и познаваш знаците на другите, които са с гръб към теб??? Моля ви се, стига глупости. На изпита да не би да се учат знаците по форма само... без картинката? Както каза Билдера, всеки си гледа неговият знак и по това се ориентира. 

Моя инструктор ми го е казвал.

преди 1 минута, BG-Team-DRIFT написа:

Леле, леле, докъде е докарвате :) Тия знаци не се правят така за да се виждат в гръб, а за да се забелязват в "лице" отдалече ;)  Лично аз много пъти съм виждал увиснали предупредитални знаци, които приличат на знак номер Б1.  Знак номер Б2 се слага на кръстовище с голямо движение, където е най-добре да спреш, дори да си мислиш, че имаш голяма видимост. При знак номер Б1 не си задължен да спреш и ако видиш празен път, може да минеш. Но при знак номер Б2 си задължен да спреш, дори да няма други автомобили. Ей и затова се слагат тия два знака, а не за дас е гледат в гръб от хора, дето не им е работата да правят това. Ако законодателят искаше да виждам знака на тия до мен, щеше да го направи двулицев. 

Ама нямам нищо против, ти давай напред при знак Б1 и отнеми предимството на тоя със знак номер Б2, да те видим как ще се оправдаваш пред катаджии и съд. 

Може би не съм се изразил съвсем правилно, ест, че не са направени само да се разпознават в гръб, а като цяло да се разпознават по лесно.

Да разбирам ли че ако навлизате в кръстовище без да имате знак, не поглеждате какви (и дали имат изобщо) имат другите участници в движението ?

BTW, като не ви е работа да гледате знаците в гръб и да ги разпознавате, от къде знаете какъв знак има автобуса ??  :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, TheDarkAngelOfHope написа:

Може би не съм се изразил съвсем правилно, ест, че не са направени само да се разпознават в гръб, а като цяло да се разпознават по лесно.

Да разбирам ли че ако навлизате в кръстовище без да имате знак, не поглеждате какви (и дали имат изобщо) имат другите участници в движението ?

BTW, като не ви е работа да гледате знаците в гръб и да ги разпознавате, от къде знаете какъв знак има автобуса ??  :P

Гледам си собствения знак. В България има достатъчно объркани знаци и такива, останали от време оно. От там нататък внимавам като навлизам в кръстовище, защото съм задължен да го направя. Щото ако другия е далтонист или не е видял знака или се е отплеснал, няма смисъл да се правя на шофьор на КрАЗ.  Нали знаеш ( или не, не те знам на колко години си), че шофьорът на КрАЗ-а винаги е с предимство. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, TheDarkAngelOfHope написа:

Твоя инструктор може много неща да ти е казал, но това не значи, че са верни. 

Разбира се, че не гледам другите знаци, но гледам другите коли какво правят, защото има много артисти. Ако е закачен знака на бетонен стълб, каквито има много, как да го видя? Или на дебел метален стълб ако е, пак няма как да го видя. А и в София от единия до другия край на кръстовището има 20-30 метра. Дали изобщо мога да видя нещо от другата страна?!? 

Точно това ти казвам. Не ме интересува знака на автобуса, защото АЗ не го виждам. Аз съм му дясностоящ, ако съм в колата и съответно съм с предимство. Стопа си е стоп. Просто трябва да спра до 0 км/ч. А аз съм сигурен, че автобуса не е с предимство, защото на долния знак под стопа виждам кой е пътя с предимство. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле, за какви елементарни глупости се водят спорове :D .. Ако отговора ви е нещо по-различно от "Камион, Кола, Автобус", по-добре си върнете книжките и не застрашавайте живота на останалите участници в движението.

Първо - пояснителния знак показва пътя с предимство, за тези, които не разбират какво "подяволите" означава това? - Колите намиращи се на този път са с ПРЕДИМСТВО. А не тези, които отиват към него.

Второ - Знаци Б1 и Б2 са РАВНОСИЛНИ. И двата означават "пропусни движещите се по пътя с предимство". Преди някой да тръгне да спори, нека прочете написаното в кавичките още веднъж. Вашето задължение е да пропуснете превозните средства на пътя с предимство, Авотбуса е на път БЕЗ предимство, също като колата. Пътищата са РАВНОЗНАЧНИ. При равнозначни пътища и нерегулирани кръстовища се прилага правилото на ДЯСНОСТОЯЩИЯТ.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки ден минавам през кръстовище на което, по някаква не знайна за мен причина, нямам знак от моята страна. Това значи ли че трябва да отнема предимството на този който идва от ляво, щото аз нямам знак и следвам правилото на дясно стоящия ? Нищо че той има знак, че е на път с предимство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, TheDarkAngelOfHope написа:

Всеки ден минавам през кръстовище на което, по някаква не знайна за мен причина, нямам знак от моята страна. Това значи ли че трябва да отнема предимството на този който идва от ляво, щото аз нямам знак и следвам правилото на дясно стоящия ? Нищо че той има знак, че е на път с предимство.

По принцип - да. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.