Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Кои са тези три места, че нещо не схващам. Автошкола "ХХХХХХХХ", КАТ и Министерство на транспорта? Казал някой нещо на някого. Черно на бяло няма никъде нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, andreygg написа:

Кои са тези три места, че нещо не схващам....

Писах писма на няколко автошколи с въпросния "казус" и получих три еднакви отговора, които съм цитирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувай тук писмата и отговорите, да ги видим черно на бяло.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.03.2018 г. в 21:47, badsector написа:

Писах писма на няколко автошколи с въпросния "казус" и получих три еднакви отговора, които съм цитирал.

Автошколите не ги броя. По време на проверовъчен рпедварителен тест се откриваха на място ГРЕШКИ в печатните версии на листовките, да не говорим, че и пред КАТ се е случвало същото :D  Ще зачета ако някой тук публикува ясно писмо от МВР с отговора на казуса... ЧУвал съм за доста случаи И със електронните листовки. Преди време даже и по новините даваха един такъв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/3/2018 в 18:19, badsector написа:

И знакът пред автобуса е "пропусни движещите се по пътя с предимство". Тоест в случая всички участници. Силно се надявам да нямаш книжка и да не шофираш. След като вече от три места дадоха правилния отговор, не виждам какво се пънеш още.

А е пиле шарено - аз ли се пъна как да пресека на кръстовище, та пиша по автошколи разни.

Какво да питате, че КАТ, че ДАИ, че МВР, че автошколи - да речем, че съм рабоил към ДАИ няколко години и за туй неслучайно така съм се изказал. Да обясня малко по- ясно. Няма смисъл да ги питате, защото няма да ви кажат другото - че знаците са поставени погрешно, а на грешен въпрос, правилен отговор няма.  Да - ще отговорят, че колата е преди автобуса, но няма да ви уточнят, че при ПТП е пожелателно автобуса да бъде ударен челно, а колата отзад и евентуално отстрани. Ако автобуса бъде ударен зад предното колело,  шофьора на колата ще плаща акт за неспазване на знака СТОП т.е. ще бъде обвинен, че не е спрял. 

Не съм се интересувал как е по света, но до ден днешен намирам за нередно пътните знаци да се поставят от пътна инфраструктура, защото както е в случая, шофьорите не могат да кажат копче на катаджиите, тъй като те просто изпълняват службата си според, както са поставени знаците и друго не ги интересува. Знакът стоп на това кръстовище трябва да бъде поставен на пътното платно на автобуса, а не на леката кола - та от там произтича объркването.

Представете си го още по- реално, не гледайте само картинката - махнете от кръстовището камиона, той е ясен. Знаци и всичко друго си остава същото, само камиона липсва. Вие сте в леката кола, наближавате кръстовището и имате знак стоп - същевременно виждате, че отляво се задава автобус. Спираш или не е въпроса - автобуса НЕ Е длъжен да спре. Който иска нека преминава пред автобуса, но както уточних - гледайте да го ударите при фаровете, инак гарантирам ви, че горите.

п.п. и да - когато аз вземах книжка, един път, че бяха няколко чешита листовки и втори път, че на онези, които ни изпитваха имаше 4-5 грешки, които ни ги бяха уточнили от рано, че изпитващите действаха по шаблони тогава и не ги интересуваше, какво и как е написано в листовките т.е. отговаряхме грешните отговори, за да минем изпита. За протокола - над 20 години съм на волана, едвали имам повече от десетина дена в годината, в които не шофирам и до ден днешен нямам нито една катастрофа или акт, два- три фиша за колани и фарове, това е. Де да бяха, като мен повечето шофьори в България, а тука някакво пиле тръгнало да ми реве що съм бил имал книжка. Смешко.

п.п.2 а отделно вече, че както е поставен казуса, колата ще мине преди автобуса без значение от знаците.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/10/2018 в 16:28, sound написа:

...Да - ще отговорят, че колата е преди автобуса... - Те това се питаше в задачата.

...но няма да ви уточнят, че при ПТП е пожелателно автобуса да бъде ударен челно, а колата отзад и евентуално отстрани. Ако автобуса бъде ударен зад предното колело,  шофьора на колата ще плаща акт за неспазване на знака СТОП т.е. ще бъде обвинен, че не е спрял... - Разбира се, преди навлизане в кръстовище, трябва да се изчакат вече влезлите в него, а не да се блъскаме в тях защото нямали предимство.

Представете си го още по- реално, не гледайте само картинката - махнете от кръстовището камиона, той е ясен. Знаци и всичко друго си остава същото, само камиона липсва. Вие сте в леката кола, наближавате кръстовището и имате знак стоп - същевременно виждате, че отляво се задава автобус. Спираш или не е въпроса - автобуса НЕ Е длъжен да спре. Който иска нека преминава пред автобуса, но както уточних - гледайте да го ударите при фаровете, инак гарантирам ви, че горите. - Не е длъжен да спре, но е длъжен да пропусне превозното средство от дясната му страна, пък ако ще и да не спира. Ако вече е вътре в кръстовището, разбира се, че няма да го пропусне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.03.2018 г. в 16:28, sound написа:

А е пиле шарено - аз ли се пъна как да пресека на кръстовище, та пиша по автошколи разни.

Какво да питате, че КАТ, че ДАИ, че МВР, че автошколи - да речем, че съм рабоил към ДАИ няколко години и за туй неслучайно така съм се изказал. Да обясня малко по- ясно. Няма смисъл да ги питате, защото няма да ви кажат другото - че знаците са поставени погрешно, а на грешен въпрос, правилен отговор няма.  Да - ще отговорят, че колата е преди автобуса, но няма да ви уточнят, че при ПТП е пожелателно автобуса да бъде ударен челно, а колата отзад и евентуално отстрани. Ако автобуса бъде ударен зад предното колело,  шофьора на колата ще плаща акт за неспазване на знака СТОП т.е. ще бъде обвинен, че не е спрял. 

Не съм се интересувал как е по света, но до ден днешен намирам за нередно пътните знаци да се поставят от пътна инфраструктура, защото както е в случая, шофьорите не могат да кажат копче на катаджиите, тъй като те просто изпълняват службата си според, както са поставени знаците и друго не ги интересува. Знакът стоп на това кръстовище трябва да бъде поставен на пътното платно на автобуса, а не на леката кола - та от там произтича объркването.

Представете си го още по- реално, не гледайте само картинката - махнете от кръстовището камиона, той е ясен. Знаци и всичко друго си остава същото, само камиона липсва. Вие сте в леката кола, наближавате кръстовището и имате знак стоп - същевременно виждате, че отляво се задава автобус. Спираш или не е въпроса - автобуса НЕ Е длъжен да спре. Който иска нека преминава пред автобуса, но както уточних - гледайте да го ударите при фаровете, инак гарантирам ви, че горите.

п.п. и да - когато аз вземах книжка, един път, че бяха няколко чешита листовки и втори път, че на онези, които ни изпитваха имаше 4-5 грешки, които ни ги бяха уточнили от рано, че изпитващите действаха по шаблони тогава и не ги интересуваше, какво и как е написано в листовките т.е. отговаряхме грешните отговори, за да минем изпита. За протокола - над 20 години съм на волана, едвали имам повече от десетина дена в годината, в които не шофирам и до ден днешен нямам нито една катастрофа или акт, два- три фиша за колани и фарове, това е. Де да бяха, като мен повечето шофьори в България, а тука някакво пиле тръгнало да ми реве що съм бил имал книжка. Смешко.

п.п.2 а отделно вече, че както е поставен казуса, колата ще мине преди автобуса без значение от знаците.

ЕВАЛА!!!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.