Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

juveplu

Win 7 не вижда SSD Samsung 960 Evo 2 M.2 (HD) и не може да се инсталира

Препоръчан отговор

Здравейте, ето моя проблем :  Купих SSD Samsung 960 Evo 2 M.2 (HD) и когато аз инсталирам Windows 7  , той не вижда този  HD .  Там просто няма нищо заа избор къде да се инсталира . И немога да продължа . 
Само ще добавя че този SSD Samsung е чисто нов , Win 10  го вижда и записва успешно , но аз не искам  Win 10  поради други причини . Въпроса е как Win 7 да види този SSD Samsung Evo2 ?
1. Това е много ново Дъно Asus X299 MARK I  ( 2066 ), а то е със UEFI  BIOS и Windows 7 не познава тази среда . Но изглежда че това не е причината защото  Win 7 инсталира успешно със същото Дъно и SSD  Kingston ( модел от преди 5 години ).

Отпада ли възможността да е от промяна в BIOS за ID или  ASHI  настройка ? 
2. Можеби има нещо по специално около  SSD Samsung   защото е от много ново поколение ? Но какво трябва зада го види Win 7 ? Можеби трябва някой ъпдейт който ще трябва да се добави във ISO инсталационния диск ? 
Когато влизам във другия SSD Kingston - с дес. бут. в/у My Computer / Manage за да създам име на новия HD там също го няма . Не може да се създаде . 
Ако се сещате какво се случва и това ще е с ъпдейт , кой е само той за да добавя само него в ISO инсталационния диск ? Настройки в BIOS  за  такъв който е на дъното SSD M.2  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж във сайта на производителя на дъното за драйвър, който да качиш да речем на флашка разархивиран, и да brows-неш за него по време на инсталацията на Уиндоус 7, когато стигнеш до частта, лъдето се избира дял за инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, juveplu написа:

Здравейте, ето моя проблем :  Купих SSD Samsung 960 Evo 2 M.2 (HD) и когато аз инсталирам Windows 7  , той не вижда този  HD .  Там просто няма нищо заа избор къде да се инсталира . И немога да продължа . 
Само ще добавя че този SSD Samsung е чисто нов , Win 10  го вижда и записва успешно , но аз не искам  Win 10  поради други причини . Въпроса е как Win 7 да види този SSD Samsung Evo2 ?
1. Това е много ново Дъно Asus X299 MARK I  ( 2066 ), а то е със UEFI  BIOS и Windows 7 не познава тази среда . Но изглежда че това не е причината защото  Win 7 инсталира успешно със същото Дъно и SSD  Kingston ( модел от преди 5 години ).

Отпада ли възможността да е от промяна в BIOS за ID или  ASHI  настройка ? 
2. Можеби има нещо по специално около  SSD Samsung   защото е от много ново поколение ? Но какво трябва зада го види Win 7 ? Можеби трябва някой ъпдейт който ще трябва да се добави във ISO инсталационния диск ? 
Когато влизам във другия SSD Kingston - с дес. бут. в/у My Computer / Manage за да създам име на новия HD там също го няма . Не може да се създаде . 
Ако се сещате какво се случва и това ще е с ъпдейт , кой е само той за да добавя само него в ISO инсталационния диск ? Настройки в BIOS  за  такъв който е на дъното SSD M.2  ?

В Bios имаш ли опциите Secure boot Off и Legacy Mode On и избран ли е като First Boot device SSD-то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво открих но май аз дали ще мога ? 

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3443401/installing-win-samsung-960-pro.html

https://winaero.com/blog/how-to-install-windows-7-on-a-pci-express-nvme-ssd/
https://tweakbit.com/land/pc-repair/support?exit=1&startdownload=6&build=aff&clkid=614x0x201802211836569338c02d10&utm_source=winaero.com&utm_medium=pc-repair-kit&utm_campaign=Winaero
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://winaero.com/blog/how-to-install-windows-7-on-a-pci-express-nvme-ssd/
KB2990941
KB3087873

възможно ли е да ми дадете координати на някой който е мн. добър който да го направи - тук във форума ? Ако не е добре да му публикуваме координати тук , 

моля пратете ми като лично съобщение . Много ще съм Ви благодарен 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интегрираш в Windows 7 setup source двете актуализации както е описано и инсталираш.
Windows6.1-KB2990941-v3-x64.msu
Windows6.1-KB2990941-v3-x86.msu
https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB3087873 window 7

Може да пробваш да заместиш boot.wim файла в Win7 с boot.wim от Win 8.1/10

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много ще се пробвам     Дааааа     ето след инсталиране на ъпдейта във инсталиран Win 7 на друг диск който не виждаше този SSD Samsung M.2     

Сега го ВИЖДА .      Супер .   

И още един въпрос : Виждам че има тема как се Интегрира ъпдейт в  ISO-то , но не виждам  има ли и обратен вариант - Как да се извади някой ъпдейт като го приготвяш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, DarkEdge написа:

boot.wim от 10

За по-сигурно.

преди 4 часа, juveplu написа:

Как да се извади някой ъпдейт като го приготвяш ?

А това защо ти е да го правиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами защото чета че има вредни неща или даже и само ненужни някои които само товарят . Добре де няма да вадя  :)     Само ще слагам  

Все пак инсталирайте  BAIDU  .  Да не ми се смеете пак че е стара от 2015 .  Да ама познайте след инстал на  Win 10  колко вируса откри ?     

42 . И не е майтап . Те са приготвени в случай че не е регистриран . Нито една друга не ги показва защото това си е  Windows , а и знаят че не е злонамерено , а само ако не се купи . 

Така че почти във всеки ъпдейт има по нещо . 

Между другото  немската    G-DATA    е убиец .   След всички дето търсиха преди нея откри още 8 - 9 вируса .   Смятай какво е било вътре ? ? ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2/21/2018 в 14:32, juveplu написа:

Как да се извади някой ъпдейт като го приготвяш ?

DISM /Image:C:\test\offline /Remove-Package /PackagePath:C:\packages\windows6.1-KB3087873.msu

Безопасен начин за актуализиране е този с използване на пакета на simplix

преди 52 минути, juveplu написа:

Така че почти във всеки ъпдейт има по нещо

Много филми гледаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, juveplu написа:

Все пак инсталирайте  BAIDU  .  Да не ми се смеете пак че е стара от 2015 .  Да ама познайте след инстал на  Win 10  колко вируса откри ?     

42 . И не е майтап . Те са приготвени в случай че не е регистриран . Нито една друга не ги показва защото това си е  Windows , а и знаят че не е злонамерено , а само ако не се купи . 

Така че почти във всеки ъпдейт има по нещо . 

Между другото  немската    G-DATA    е убиец .   След всички дето търсиха преди нея откри още 8 - 9 вируса

Така е като приказки на пазар.
Качи логове на почистените "вируси" от BAIDU и G-DATA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да кажа че не сте ме разбрали правилно за   G-DATA .  Тя откри по компютъра ми вируси след всички други , а не във  Windows ,  но аз казвам за  BAIDU  че вижда във  Win 7 Ultimate  стар от 2011 - 4 вируса .

Те са  -  Exploit.Win32.JetAudio.Gen   , а след чиста инсталация на Win 10 изкара 42 . И като ги изтри никакви проблеми или бъгове . Те са в повече там . И за това няма смисъл да спориме .

Това е все едно човек ви казва че в  дадено писмо има имената ПЕШО , ГОШО , САШО и МИШО , а Вие казвате - Да бе глупости . Няма . Без да сте прочели или проверили , а повечето си твърдят неща без да разбират от кодове . Нали човек е направил програмата да открие какво пише вътре . И Тя открива ПЕШО , ГОШО , САШО и МИШО . Нека да не спорим за това . Те са антивирусни лаборатории . В някои други Win 7 които съм свалял със друг пакет ъпдейти съм хващал с  BAIDU до 12бр  .

И още нещо за нея - тя единствено хваща Screen Capture  още при инсталацията казва че тази програма ще инсталира Снимане на Екрана . Ако някоя програма генерира ехе  файл за да прави връзка с някой интернет адрес също . Но излизаме от темата . 

Открити 4 във Чист  Win7 Ultimate 2011.png

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, juveplu написа:

Те са  -  Exploit.Win32.JetAudio.Gen   , а след чиста инсталация на Win 10 изкара 42 . И като ги изтри никакви проблеми или бъгове . Те са в повече там . И за това няма смисъл да спориме .

Явно не си чувал за фалшиви аларми, вдигани от антивирусни продукти. И не ме интерсува коя антивирусна като каква заплаха си е кръстила дадена дефиниция, а кои файлове са определени като опасни.
Windows си е твои - можеш да правиш каквото си искаш по него.
Само да не ревнеш, ако се наложи да се прави ремонт на системата, че нещо липсва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В това съм сигурен че не поврежда нищо а чисти нещо . Трия ги винаги веднага след инсталация и никога няма никакви проблеми заради това . Проблеми имам с други неща като правя .

И така от години . Ако не правя някакви по странни неща извънредни от които наистина плача - всичко работи . На пример други антивирусни си мълчат ако се генерира  ехе  файл за системна подръжка защото тя ще е от полза сигурно за програмата , но  BAIDU  предупреждава че може да се правят връзки с трета страна уж за подръжка , а в същност да се праща информация Шпионаж или кражба на данни за пароли и др.   Според мене  Мн. е добра .  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Baidu казва ли ти какво изпраща навън от машината ти? Май не, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 минути, Pavel! написа:

Как така в прясно инсталиран Windows ще има вируси.

телеметрия 
следи се какви са бъговете, кое как работи на различни машини за да могат да  се направят поправки в операционната система
в десетката са много, защото е в непрекъснато развитие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Pavel! написа:

Телеметрията не е точно вирус, а и не може да се махне.

Чак да не може...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Усещаш ли, че се изместваме от темата? Пусни си тема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ами ползвай антивирусната от поста на   @juveplu;)

преди 5 минути, Pavel! написа:

Този също има телеметрия. Единстваната разлика е, че е Enterprise и може да се избере ниво Security (което е по-ниско от Basic).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, DarkEdge написа:

А Baidu казва ли ти какво изпраща навън от машината ти? Май не, а?

Кажи моля те това предполагаш ли го или как го разбра ? Аз ползвам всякакви които не те карат да изтриеш другите конкуренти и съм със по 3 антивирусни постоянно и никоя не казва такова нещо.

Коя програма ти го показа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.02.2018 г. в 19:04, hudyr написа:

А това защо ти е да го правиш?

Ставаше въпрос как да махна някой ъпдейт който не желая от ISO -  то  което ще си правя и въпреки че на по ранен етап се отказах сега този въпрос отново стои за мен .

Откривам само как се добавят ъпдейти със  програмката -  NTLite  , но тя не ги показва май че по имена кои са вкарани вече вътре , а само пускаш новите и тя ги добавя . До колкото виждам в отворения прозорец не мога да ги видя под № за да посоча кое да се премахне .

И въпросът ми остава - Как се премахват определени нежелани ъпдейти ? Моля обяснете ако знаете ? Или дайте линк стъпка по стъпка как става това ? Ако е ще е дълго за обяснение или е добре да пусна нова тема , ще я пусна . Тук не откривам такава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, juveplu написа:

Откривам само как се добавят ъпдейти със  програмката -  NTLite  , но тя не ги показва май че по имена кои са вкарани вече вътре , а само пускаш новите и тя ги добавя . До колкото виждам в отворения прозорец не мога да ги видя под № за да посоча кое да се премахне .

А защо не си направиш твоето iso от чисто iso  с помощта на simplix UpdatePack. Има и описание как става
https://blog.simplix.info/update7/#use
Първо изтегления iso файл, който е за Win 7 Ultimate, го разархивираш и премахваш файла ei.cfg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти . А това е пакет със ъпдейти които да се добавят със програмката  NTLite  така ли ? Или има описание как това става по друг начин ? Аз не видях . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://blog.simplix.info/update7/#use

преди 15 минути, juveplu написа:

това е пакет със ъпдейти които да се добавят

с инструментите на Windows
Никакъв Nlite...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Bobbyboby
      Здравейте, освен от бутона "История"  от от кое друго място мога да проследя историята на компютъра?
      Едно време в папката Темп я пазеше, но сега вече там има само някакви 3 файла...

• от mikrotik
      Здравейте, имам ужасен проблем с IE 10 и IE 11 - в Win 7. Идеята е следната: имам инсталиран/интегриран - заедно с Windows-a Internet Explorer 9, обаче искам да премина към по-новите версии на брузера. Положението е следното: след опит за update/upgrade - от сайта на Microsoft и Windows Update ми дава грешка, че не са изтеглени и инсталирани няколко updates - предварително, след което си ги тегли автоматично, тръгва да се инсталира донякъде новата версия, но инсталацията спира малко преди края и ми изписва грешка, че не може да продължи по-натам... Имам и Firefox, но искам да работя и с Еxplorer-a... Очаквам Вашите предложения за отстраняване на проблема ... Благодаря предварително на всички !
    • от mikrotik
      Здравейте ! Проблемът е следният : не мога да инсталирам Windows 7 или Windows 8 на настолния си компютър... При зададени first boot device - CD ROM или USB не иска да зарежда, пробвах и с Daemon Tools, но и с него не иска, проверих го за съвместимост - оказа се, че отговаря на условията ...Сканирах го и за вируси и се оказа, че няма такива... На лаптопа същите Windows се инсталират от флашката и диска и няма проблем ... Очаквам вашите мнения и идеи как да се справя... Благодаря Ви предварително за съдействието !
    • от Borislav Gichev
      Здравейте, днес се сблъсках със следния проблем: Един нов ASUS A540S  който уж нямаше ОС се оказа с ENDLESS OS. това нещо няма махане, няма достъп до нищо през него. Не знам какво да направя - успях да накарам BIOS-а да види флашката с win7 , тръгва да качва уиндоуса и като излезе стартинг уиндоус и забива - дава син екран и нищо не става.

Има ли начин да махна този ендлес или поне да буутна под дос че да мога да форматирам...
    • от Dark Vader
      Здравейте

Сега съм със windows 7, но искам и windows xp, щото на 7мицата игрите доста насичат, и се чудех дали има начин да сложа  и двете  ОС-ове на един локален диск(може и на различни) и когато си поискам да пусна ПК то с един от ОС-овете
  • Дарение

• Добави ново...