Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам дали този процесор amd fx4300 и рам kingston hyperx 4gb ddr3 1600mhz black ще тръгнат ли на asrock n68c-gs fx по-принцип пише че ще тръгне ама изисква биос версия p1.30 а аз съм на p1.40 та видех че има програма за ъпдейт в сайт-а им ама да попитам че като се инсталира се дава default settings на биос-а а не знам да не се правят някакви настройки после :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

ами по-горната версия, по принцип е с добавки към старата, та не те разбирам за какво трябва да се връщаш назад?:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

ами по-горната версия, по принцип е с добавки към старата, та не те разбирам за какво трябва да се връщаш назад?:no-no:

Да знам ама пише че изисква версия p1,30 http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS FX/#CPU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това е минимума тоест най-ранната версия за да тръгне процесора. Тоест не трябва да е преди нея а не че не може по-нова.

п.с. В тази с която си има "Подобрение на съвместимостта с Windows 8" сравнение със стария иначе съдържа всичко от преди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, Кристиян Кръстев написа:

Да знам ама пише че изисква версия p1,30 http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS FX/#CPU

аве при изискванията има правило за "минимални"

пп

опс изпревариха ме:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Roujin Z написа:

Да това е минимума тоест най-ранната версия за да тръгне процесора. Тоест не трябва да е преди нея а не че не може по-нова.

Аха демек слагам новата рам и процесор и си пускам комп-а :) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божа работа. Не е от голямо значение какъв процесор ще сложиш въпроса като ползваш бомбичка със закъснител е кога нещо ще се скапе.

Но ще са хард и дъно най-вероятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Roujin Z написа:

Божа работа. Не е от голямо значение какъв процесор ще сложиш въпроса като ползваш бомбичка със закъснител е кога нещо ще се скапе.

Как да са скапе :D не ме плаши щото виждаш че нямам пари за друг процесор Ако имах щях да купя intel :D 

Но ще са хард и дъно най-вероятно.

Ай съм дал 65лева за това захранване преди 1-2години :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти напрежения тоест захранването може и нищо да не му стане но често се скапват хардовете и дънните платки а може и друго.

п.с. Процесора дали е Интел или АМД няма връзка с захранването което е за смяна (подлагаш компонентите си на риск с него без значение какви са).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти напрежения тоест захранването може и нищо да не му стане но често се скапват хардовете и дънните платки а може и друго.

п.с. Процесора дали е Интел или АМД няма връзка с захранването което е за смяна (подлагаш компонентите си на риск с него без значение какви са).

Па предишното когато гръмна нищо не му стана за радост :D да е живо и здраво :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Читавите захранвания напреженията им са в норма освен това имат куп защити и в краен случай заминават само те без да отнесат и останалото със себе си.

Когато имаме китайски бомбички захранването може да си работи с години но останалите компоненти може да се повредят именно заради калпавото захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Читавите захранвания напреженията им са в норма освен това имат куп защити и в краен случай заминават само те без да отнесат и останалото със себе си.

Когато имаме китайски бомбички захранването може да си работи с години но останалите компоненти може да се повредят именно заради калпавото захранване.

Па гледам trendsonic има сега някакво друго захранване 600w за 70+ лв 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 70 лв. не съществуват читави 700W захранвания (нито 550W ако става на въпрос). То и твоето не е 550W но не това е проблема а спестените защити и като цяло всичко е компромис.

За тия пари може да се вземе 350W захранване и то бюджетно.

п.с. Ето ти пример за бюджетно захранване със защити -  including OCP, OVP, OPP, OTP UVP and SCP - https://www.bequiet.com/en/powersupply/1284

Цената му е 83 лв. - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-SYSTEM-POWER-B9-350W-80-PLUS-BN207/description.html

Ако ще си говорим за възможно най-евтиното - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-FSP350-60APN-85/description.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 70 лв. не съществуват читави 700W захранвания (нито 550W ако става на въпрос). То и твоето не е 550W но не това е проблема а спестените защити и като цяло всичко е компромис.

За тия пари може да се вземе 350W захранване и то бюджетно.

п.с. Ето ти пример за бюджетно захранване със защити -  including OCP, OVP, OPP, OTP UVP and SCP - https://www.bequiet.com/en/powersupply/1284

Цената му е 83 лв. - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-SYSTEM-POWER-B9-350W-80-PLUS-BN207/description.html

Ако ще си говорим за възможно най-евтиното - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-FSP350-60APN-85/description.html

Не знам :( то ако сменя и захранването то кажи речи направо цял комп да си направя :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах въпрос на руска рулетка и риска си е за твоя сметка. А цял комп за 80 лв. няма как да вземеш пък и да тръгнеш да го правиш пак се почва от захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах въпрос на руска рулетка и риска си е за твоя сметка. А цял комп за 80 лв. няма как да вземеш пък и да тръгнеш да го правиш пак се почва от захранването.

когато гръмна предишното като го занесох в jar-a те са го слагали това аз какво мога да направя след 2години от както са минали те си слагат техните боклуци :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Какво е било предишното ти захранване?

Гаранционна или извън гаранционна бе замяната?

Ти клиент ли си или какво?

Не е гаранционно било просто компа е купен от там 2009 година 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

И как така ти слагат част без да те питат каква искаш? Нали ти я плащаш после?

Аз бях на фитнес и ми звъннаха и ми казаха че е оправен и струва 65лева аз отидох и го взех и ми казаха че е захранване :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човеко, спри да се вайкаш за щяло и нещяло. На кратко:
- захранването ти е кофти, желателно е да го смениш.
- процесорът и рамта ще тръгнат и без твоята не до там компетентна намеса. В support страницата не случайно пише "Since BIOS" - ОТ еди-коя-си версия НАТАТЪК.

Файда да обясняваш коя фирма какво е правила с компютъра ти и как не си се поинтересувал какво са сложили в него.

Горе имаш варианти за захранване, остава да действаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.