Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам дали този процесор amd fx4300 и рам kingston hyperx 4gb ddr3 1600mhz black ще тръгнат ли на asrock n68c-gs fx по-принцип пише че ще тръгне ама изисква биос версия p1.30 а аз съм на p1.40 та видех че има програма за ъпдейт в сайт-а им ама да попитам че като се инсталира се дава default settings на биос-а а не знам да не се правят някакви настройки после :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ами по-горната версия, по принцип е с добавки към старата, та не те разбирам за какво трябва да се връщаш назад?:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

ами по-горната версия, по принцип е с добавки към старата, та не те разбирам за какво трябва да се връщаш назад?:no-no:

Да знам ама пише че изисква версия p1,30 http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS FX/#CPU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това е минимума тоест най-ранната версия за да тръгне процесора. Тоест не трябва да е преди нея а не че не може по-нова.

п.с. В тази с която си има "Подобрение на съвместимостта с Windows 8" сравнение със стария иначе съдържа всичко от преди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, Кристиян Кръстев написа:

Да знам ама пише че изисква версия p1,30 http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS FX/#CPU

аве при изискванията има правило за "минимални"

пп

опс изпревариха ме:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Roujin Z написа:

Да това е минимума тоест най-ранната версия за да тръгне процесора. Тоест не трябва да е преди нея а не че не може по-нова.

Аха демек слагам новата рам и процесор и си пускам комп-а :) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Roujin Z написа:

Да.

Последен въпрос с куча марка захранване trendsonic 550w няма да има проблем :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божа работа. Не е от голямо значение какъв процесор ще сложиш въпроса като ползваш бомбичка със закъснител е кога нещо ще се скапе.

Но ще са хард и дъно най-вероятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божа работа. Не е от голямо значение какъв процесор ще сложиш въпроса като ползваш бомбичка със закъснител е кога нещо ще се скапе.

Как да са скапе :D не ме плаши щото виждаш че нямам пари за друг процесор Ако имах щях да купя intel :D 

Но ще са хард и дъно най-вероятно.

Ай съм дал 65лева за това захранване преди 1-2години :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти напрежения тоест захранването може и нищо да не му стане но често се скапват хардовете и дънните платки а може и друго.

п.с. Процесора дали е Интел или АМД няма връзка с захранването което е за смяна (подлагаш компонентите си на риск с него без значение какви са).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти напрежения тоест захранването може и нищо да не му стане но често се скапват хардовете и дънните платки а може и друго.

п.с. Процесора дали е Интел или АМД няма връзка с захранването което е за смяна (подлагаш компонентите си на риск с него без значение какви са).

Па предишното когато гръмна нищо не му стана за радост :D да е живо и здраво :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Читавите захранвания напреженията им са в норма освен това имат куп защити и в краен случай заминават само те без да отнесат и останалото със себе си.

Когато имаме китайски бомбички захранването може да си работи с години но останалите компоненти може да се повредят именно заради калпавото захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Читавите захранвания напреженията им са в норма освен това имат куп защити и в краен случай заминават само те без да отнесат и останалото със себе си.

Когато имаме китайски бомбички захранването може да си работи с години но останалите компоненти може да се повредят именно заради калпавото захранване.

Па гледам trendsonic има сега някакво друго захранване 600w за 70+ лв 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 70 лв. не съществуват читави 700W захранвания (нито 550W ако става на въпрос). То и твоето не е 550W но не това е проблема а спестените защити и като цяло всичко е компромис.

За тия пари може да се вземе 350W захранване и то бюджетно.

п.с. Ето ти пример за бюджетно захранване със защити -  including OCP, OVP, OPP, OTP UVP and SCP - https://www.bequiet.com/en/powersupply/1284

Цената му е 83 лв. - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-SYSTEM-POWER-B9-350W-80-PLUS-BN207/description.html

Ако ще си говорим за възможно най-евтиното - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-FSP350-60APN-85/description.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 70 лв. не съществуват читави 700W захранвания (нито 550W ако става на въпрос). То и твоето не е 550W но не това е проблема а спестените защити и като цяло всичко е компромис.

За тия пари може да се вземе 350W захранване и то бюджетно.

п.с. Ето ти пример за бюджетно захранване със защити -  including OCP, OVP, OPP, OTP UVP and SCP - https://www.bequiet.com/en/powersupply/1284

Цената му е 83 лв. - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-SYSTEM-POWER-B9-350W-80-PLUS-BN207/description.html

Ако ще си говорим за възможно най-евтиното - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-FSP350-60APN-85/description.html

Не знам :( то ако сменя и захранването то кажи речи направо цял комп да си направя :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах въпрос на руска рулетка и риска си е за твоя сметка. А цял комп за 80 лв. няма как да вземеш пък и да тръгнеш да го правиш пак се почва от захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах въпрос на руска рулетка и риска си е за твоя сметка. А цял комп за 80 лв. няма как да вземеш пък и да тръгнеш да го правиш пак се почва от захранването.

когато гръмна предишното като го занесох в jar-a те са го слагали това аз какво мога да направя след 2години от както са минали те си слагат техните боклуци :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Какво е било предишното ти захранване?

Гаранционна или извън гаранционна бе замяната?

Ти клиент ли си или какво?

Не е гаранционно било просто компа е купен от там 2009 година 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

И как така ти слагат част без да те питат каква искаш? Нали ти я плащаш после?

Аз бях на фитнес и ми звъннаха и ми казаха че е оправен и струва 65лева аз отидох и го взех и ми казаха че е захранване :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човеко, спри да се вайкаш за щяло и нещяло. На кратко:
- захранването ти е кофти, желателно е да го смениш.
- процесорът и рамта ще тръгнат и без твоята не до там компетентна намеса. В support страницата не случайно пише "Since BIOS" - ОТ еди-коя-си версия НАТАТЪК.

Файда да обясняваш коя фирма какво е правила с компютъра ти и как не си се поинтересувал какво са сложили в него.

Горе имаш варианти за захранване, остава да действаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от tanas4o
      Здравейте, 
      от череният петък се хвърлих на един R7 2700Х, след доста търсене и четене из интернет се оказа доста сложна задачка да се избере дънна платка за него( поне за мен)- то не са чипсетове, то не са Фази, то не са VRM .... 
      Mоля да ми помогнете с избора на дънна платка. Нямам намерение да овърклоквам, за сега. Искам да си работи стабилно процесора, и някоя друга глезотийка няма да откажа, но не са задължителни.(  например: RGB header, по висок клас аудио чип и прочие)
      Гледам навсякъде предлагат MSI B450 TOMAHAWK, ама никъде я няма по магазините.
      Бюджет: ~300 лева.
      Благодаря предварително !
    • от slavi91
      Здравейте! Намерих си разни части по тавана, с които си сглобих един компютър за филми и интернет.Проблемът, обаче е, че bios не си помни настройките и е много дразнещо всичко да се настройва всеки път. Пробвах батерията с мултицет- 3 волта си е. Пробвах и с друга, но ефект няма. Реших да флашна BIOS , но не става- дава грешка cmos cheksum destroyed. Пробвах какви ли не версии на bios от сайта на msi ,но резултатът е все един и същ- cmos cheksum destroyed. 
      Дъното е msi p965 neo- f v2 а версията на bios 02.61
      Флашвам го, както казах с биос от msi, с буутваща флашка.
    • от VecZen
      Гледам тук и там, и виждам че има доста различни сайтове за части, най-голямата купчина намирам във pazaruvaj.com . Обаче има и други сайтове които не са включени там като nikem.bg и vario.bg . Естествено единствената разлика за мен е в цената, но също така искам да знам за вашият опит със тези различни компании за части. Във момента имам купчина части които искам да купя, но не съм сигурен от къде ще е най-добре. От всичките сайтове които посетих във nikem ще ми излезе най-изгодно заради тяхната натрупваща се отстъпка, макар и да е общо около 30 лева. Но също така знам че, когато един мой приятел си купи цял компютър от там, на части, го бавиха известно време. А ако погледна към vario, ще получа същата цена, за същите части, макар и да трябва да разчитам на JarComputers за последните две, ще получа съвсем същата цена, но без отстъпката. Така че честно казано сега просто се чудя къде ще намеря колкото се може по-ниска цена, но и със добро обслужване. Знам че Jar ще са Ок, или Ardes, защото до сега със тях не съм имал проблеми.
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от илия кочев
      Здравейте!!!!!!!!
      Имам нужда от помощ!!!!
      Имам лаптоп Sony Vaio VPCEJ2Z1E.
      Купен е втора употреба.
      Характеристики
      intel core i5 2430m
      Nvidia 410M 1GB
      8GB Ram
      1TB hard disk
      Windows 7 ultimate 64 bit
      Проблема е следния понякога когато сърфирам из интернет или играя някоя игра (cs go) Лаптопа ми замръзва (екран,светлини) и за да го оправя трябва да задържа бутона за изключване или пък става черен екрана.
      Рамта е тествана нищо и няма - Процесора е тестван нищо му няма - Видеото е тествано нищо му няма - Хард диска е купен наскоро и нищо му няма.
      Предложения на какво може да се дължи това ?
      Благодаря за вниманието!!!!!!!

• Дарение

• Добави ново...