Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Не мога да си вляза в феисбука иска ми генератор код

Препоръчан отговор

преди 11 часа, jhoro написа:

Съобщение, чрез услугата SMS (защото SMS е услуга - Short Message Service/Услуга за кратки съобщения) се изпраща „на ниво“ телефонен номер, а не на ниво СИМ карта или телефон/телефонен апарат.
Всяка СИМ-карта си има уникален амнайсет-цифрен номер и е асоциирана към конкретен телефонен номер. При подмяна (поради загубване, повреда, дефектиране или друга причина) старата карта се анулира, а новата се асоциира към същия телефонен номер!

Има, разбира се.
В настройките на Facebook, частта „Сигурност и влизане“ има поле „Setting Up Extra Security (Настройване на допълнителна защита)“. Едното нещо е точно „Choose 3 to 5 friends to contact if you get locked out (Изберете 3 до 5 приятели, които да се свържете, ако се заключите)“.
Само, че - за да направите тези настройки - трябва вече да сте си влезли в акаунта!

Четете бре - не е трудно, поне толкова много!

Да, казва се IMSI и MSISDN. Но, за да не навлизам в такива подробности го казах по този начин. Целта беше постващия да разбере, че не е проблема да не получава смс от това, че е сложил чипа в друг телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 51
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 3 часа, Емил Костов написа:

Да, казва се IMSI и MSISDN. Но, за да не навлизам в такива подробности го казах по този начин.

За теб знам, че ти е ясно - по-скоро за „публиката“ ми беше идеята.

преди 3 часа, Емил Костов написа:

Целта беше постващия да разбере...

Като му чета последния пост (въпроси) на питащия...

преди 4 часа, Димо Върбанов написа:

Тези на са ми ясни... Въпроса ми беше, какво да направя, че да ми пратят парола?
И защо не ми се изпраща нова парола?
Акаунта си ми е окей, няма банове, просто откакто го направиха, да не можеш да си слагаш парола като някоя от старите ми се такова таковата... И започнах само със СМС... До този момент в който не пращат СМС и не мога да вляза...

... той със себе си не може да се разбере!
Досега нищо не е обяснил „като хората“! 

@Димо Върбанов - Това „със СМС“ се нарича „Двуфакторно удостоверяване чрез SMS“ и не премахва нуждата от парола! За да си промениш паролата (да си сложиш нова) - първо трябва да въведеш старата!

Виж тук - https://web.facebook.com/help/283100488694834/?helpref=hc_fnav

Цитат

Не получавам имейла, за да възстановя паролата си.

Ако сте поискали нова парола, но не сте получили имейл за повторно задаване на паролата:

• Проверете папката за спам или нежелана поща във вашите имейл акаунти, свързани с Вашия Facebook акаунт.
  • Проверете мобилните номера, свързани с профила ви в Facebook.
  • Опитайте отново да зададете нова парола.

Имайте предвид, че ако все още не сте получили имейл от нас, след като поискате възстановяване на паролата, пак можем да ви помогнем да възстановите профила си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах какво ли не... Не ми идва СМС и това е... А на всичкото отгоре и вече не ми вадят бутона даже да си поискам нова парола... Намирам си профила със снимка - ама не ми пращат нова парола... Какво да правя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Димо Върбанов написа:

Пробвах какво ли не... Не ми идва СМС и това е... А на всичкото отгоре и вече не ми вадят бутона даже да си поискам нова парола... Намирам си профила със снимка - ама не ми пращат нова парола... Какво да правя?

Изчакай поне 24 часа. Има ограничение, за брой промени на парола/искане на нова парола на ден. Явно си го надвишил - затова „не Ти вадят бутона“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...

Здравейте!От вчера не мога да си влезна във фейсбук профила,защото някой е решил да ми смени паролата.Проблема е че профилът ми е направен от моята сестра преди 7-8 години и няма как да влезна в имейла,който е свързан с фб профила.Поради някаква причина не ми дава да си сменя паролата чрез мобилен номер ,а само чрез имейла.Моля за съвет!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи си нов профил, този път със своя e-mail. След това си запиши някъде данните, с които влизаш, в случай, че ги забравиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, RudeBoy написа:

Направи си нов профил, този път със своя e-mail. След това си запиши някъде данните, с които влизаш, в случай, че ги забравиш.

Няма ли как да влезна в този профил и защо не ми позволява чрез телефонен номер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте,абе голям зор видях.Немога да влезна във фейсбук,иска ми код за двуфакторно удостоверяване,който ми изпращаха със смс на телефона,но аз вече не съм с този телефонен номер-какво да правя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
на 26.05.2018 г. в 16:36, Димо Върбанов написа:

Фейсбук налага ограничение за определен период от време за искане на съобщения при двуфакторно удостоверяване. Ако си надвишил броя пъти за искане на съобщения и при влизане не си потвърдил устройството, от което си влязал, може би ще ти се наложи да изчакаш, за да ти пратят нов смс код за вход. Обаче тяхното "за определен период от време" за мен е неясно колко дълго. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,абе голям зор видях.Немога да влезна във фейсбук,иска ми код за двуфакторно удостоверяване,който ми изпращаха със смс на телефона,но аз вече не съм с този телефонен номер-какво да правя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами при положение,че вече не ползваме този телефонен номер,на който ни изпращат кода за двуфакторно,как ще го получим

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Юлия Кабакова написа:

Ами при положение,че вече не ползваме този телефонен номер,на който ни изпращат кода за двуфакторно,как ще го получим

Ако имате достъп до профила Ви през мобилната версия на Facebook, можете да използвате функцията Генератор на кодове, която се намира в менюто (трите чертички) => Настройки и поверителност => Генератор на кодове. Също така, можете и да промените/изключите двуфакторната верификация, отново от меню => Настройки и поверителност => Настройки => Защита и вход.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,за изчерпателния отговор,ще пробвам,дано да стане,иначе лошо-не ми се правят други профили

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фейсбук поддържа двуфакторна автентикация (2FA) чрез мобилно приложение - генератор на кодове, като Google Authenticator. Ползвам този метод навсякъде, където се поддържа. Това с SMS-ите е изключително отживяла работа, освен ако човек не ползва само обикновен античен телефон (не-смартфон).

Но НИКОГА не активирам 2FA (дори с такъв апп) ако платформата не поддържа някакъв вид бекъп метод в случай на проблем (или загубване) с телефона. В повечето случаи гледам да има бекъп кодове. Фейсбук поддържа бекъп кодо(ове). В случай на липса на телефона, с този код може да се влезе, той е еднократен, разбира се.

Също така избягвам като цяло услуги, които зависят изцяло от телефона дори за вход в акаунта, за пример - iCard пробвах наскоро, но наред с другите негативи, го зарязах И заради това, че при проблем с телефона губиш достъп до акаунта си, дори през компютър иска потвърждение чрез телефона!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да,така е,наистина ползвах доста старичък телефон,но какво да се прави-станалото,станало.И сега какво,трябва да правя друг акаунт ли,няма ли начин-пробвах през мобилно приложение,същото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 7 месеца по-късно...

Здравеите имам следния проблем немога да си вляза в феисбука иска ми някаф генератор код а сам забравил на емаила си паролата и вобще непомня дали сам оставал номер за връзка мно ако сам оставил сас сигорност не е този ако някои може да  помогне ще сам му много благодарен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , 

Имам следния проблем

Не мога да си вляза в Фейсбук профила , поради вече невалиден телефонен номер , който е въведен в акаунта ми . Тоест код за потвърждение се изпраща на номер , до който вече нямам достъп . Паролата си я знам , потребителското име също . 

Писах запитване към Фейсбук , но всички знаем колко използвана е платформата от целия свят и отговор все още нямам. Моля ви за съдействие какво може да се направи , може ли по някакъв начин да дам друг телефон , на който да се изпрати въпросния код . 

Благодаря ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, наташаг написа:

Здравейте , 

Имам следния проблем

Не мога да си вляза в Фейсбук профила , поради вече невалиден телефонен номер , който е въведен в акаунта ми . Тоест код за потвърждение се изпраща на номер , до който вече нямам достъп . Паролата си я знам , потребителското име също . 

Писах запитване към Фейсбук , но всички знаем колко използвана е платформата от целия свят и отговор все още нямам. Моля ви за съдействие какво може да се направи , може ли по някакъв начин да дам друг телефон , на който да се изпрати въпросния код . 

Благодаря ! 

Здрасти! А вямаш ли алтернативен начин за верификацията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Здрасти! А вямаш ли алтернативен начин за верификацията

Здравей , 

Благодаря ти за бързия отговор. Не знаеш колко е важно в момента за мен . 

Ами не , нямам. Това, което се изискваше го направих или поне така смятам. 

Качих снимка на личната си карта, описах проблема но все още нямам отговор. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, наташаг написа:

Това, което се изискваше го направих или поне така смятам. Качих снимка на личната си карта, описах проблема но все още нямам отговор. 

Еми ... хубавите неща стават бавно!

Добре е да имаш поне 2-3 асоциирани телефонни номера, 2-3 мейл адреса, от 3 до 5 приятели за връзка, ако останете "заключени" ...
Ей такива резервни варианти.

Пп. Щом ти иска код - значи това устройство не е разпознато (не е ползвано преди).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Еми ... хубавите неща стават бавно!

Добре е да имаш поне 2-3 асоциирани телефонни номера, 2-3 мейл адреса, от 3 до 5 приятели за връзка, ако останете "заключени" ...
Ей такива резервни варианти.

Пп. Щом ти иска код - значи това устройство не е разпознато (не е ползвано преди).

Имам резервен емейл но никъде не ми дава да го въведа. Опитах с близки или членове от семейството да си вляза в профила , както бяха инструкциите в Фейсбук но отново стигам до изходна позиция-КОД. Влизано е , просто преди да изляза от профила си изтрих всички браузъри, с които съм влизала. Затова се получи така.Без да помисля се ън-логнах <хубава българска дума> и няма как сега да си видя код през някое устройство . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , 

Имам нужда от помощ. Вчера имаше срив във Фейсбук и се наложи да изляза от акаунта си . Но преди да го направя бях изтрила,предния ден, всички браузъри , на които съм била логната някога . Пуснала съм опцията за изискване на код за вход , но вече мобилният номер е невалиден . 
Както става ясно от по-горе написаното , в момента няма как да си вляза в профила . Въвеждам потребителско име и парола , но изпращайки ми код аз няма как да го видя и съответно въведа . 
Някой запознат ли е с проблема ми ? 
Много ще съм благодарна ако някой ми отговори . 
Благодаря ! 

п.п нямам отворени страници , от които мога да видя . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж какво пише в „Помощния център на Фейсбук“ - статията „Не мога да вляза във Facebook“ (страницата е на английски, ще цитирам преведения текст).

Цитат
Ако имате проблеми с влизането във вашия акаунт във Facebook, ето няколко неща, които можете да опитате.

Опитайте да възстановите вашия акаунт във Facebook

1. Отидете на facebook.com/login/identify и следвайте инструкциите. Уверете се, че използвате компютър или мобилен телефон, които преди сте използвали за влизане във вашия Facebook акаунт.
  2. Потърсете акаунта, който искате да възстановите. Можете да търсите своя акаунт по име, имейл адрес или телефонен номер.
  3. Следвайте стъпките на екрана, за да нулирате паролата за вашия акаунт.
Възстановете вашия акаунт във Facebook от акаунт на приятел или член на семейството
  1. От компютър отидете в профила на акаунта, който искате да възстановите.
  2. Щракнете ?revision=182251193633695&name=comet-blaпод снимката на корицата.
  3. Изберете Намиране на поддръжка или профил за отчет .
  4. Изберете нещо друго , след това щракнете върху Напред.
  5. Щракнете върху Възстановяване на този акаунт и следвайте стъпките.
Ако паролата ви не работи или не я помните
Опитайте да нулирате паролата си.
Ако имате проблеми с вашия имейл, телефонен номер или потребителско име
Научете какво да правите, ако не можете да нулирате паролата си, защото нямате достъп до имейл адреса или телефонния номер, посочени в акаунта ви.
Научете какво да правите, ако не можете да намерите своя акаунт от страницата „Намерете своя акаунт“.
Разберете дали акаунтът ви е деактивиран
Ако акаунтът ви във Facebook е деактивиран, ще видите съобщение, че акаунтът ви е деактивиран, когато се опитате да влезете.
Научете какво да правите, ако смятате, че акаунтът ви е хакнат
Мисля, че акаунтът ми е хакнат или някой го използва без моето разрешение.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да , преди да пиша тук направих всичко,което е описано . От друг профил не става - иска код . Сменям паролата - иска код . 
Задънена улица .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване