Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Трлевизора е Toshiba 32av933g

Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 

Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 

Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 

Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 

Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 

Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е таблета - марка/модел? Като се свърже с компютър виждат ли се папките и файловете? Какво значи " не ми дава да отворя нито една от тях " - грешка ли дава какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Debugging режимът на таблета включен ли е?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Какъв е таблета - марка/модел? Като се свърже с компютър виждат ли се папките и файловете? Какво значи " не ми дава да отворя нито една от тях " - грешка ли дава какво?

И не мога да избера нито една от директориите.

IMG_20180222_095524_648.jpg

IMG_20180222_095500_684.jpg

Таблет -  Alcatel Pixi 4

Телефон - Galaxy s7 edge

И двата апарата четат файловете на лаптопа и функционорат без проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

да се пробва с USB памет

Това пробвано ли е? USB диск/флашка на USB на телевизора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, DarkEdge написа:

Това пробвано ли е? USB диск/флашка на USB на телевизора?

Единствената флашка която ми е под ръка не работи. Ще купя днеска 1 и ще пробвам. Но идеята беше ако четеше от телефон или таблет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нашата идея е да се провери дали изобщо ТВ работи с файлове от USB.
Може да се провери дали няма налична актуализация за ТВ, която да решава този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествах и с моя телевизор - в подписа - и с телефона - Samsuns S6+ - изобщо не го намира телевизора, въпреки че телефона разпознава, че има свързано устройство и ми дава да избирам как да го свържа. Така че може и проблема да е в съвместимостта нещо. Иначе с други устройства нямам проблеми, включително и външен HDD, който е от лаптоп и свързан с кабел SATA-USB, без допълнително захранване. Тествай с тази флашка, която имаш, като я форматирай предварително на компютъра под Fat/Fat32 и качи няколко снимки, mp3 файлове и някое друго видео, което знаеш, че телевизора ще чете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

Тествай с тази флашка, която имаш

преди 23 минути, Ndishev написа:

флашка която ми е под ръка не работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"не работи" - не е уточнено какво не и работи. Затова писах да я форматира, може да не работи само с ТВ-то...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да проверите и дали телевизорът Ви е с последен фърмуеър: ЦЪК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да прави, с този телевизор, няма да стане номера! Вземи едно raspberry pi и си гледай каквото искаш, от където искаш през LAN

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да си купи ретранслатор не искаш ли?
Търси се решение на текущата ситуация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, DarkEdge написа:

А да си купи ретранслатор не искаш ли?
Търси се решение на текущата ситуация!

По ред причини, няма такова решение - поне не директно телефон/таблет ---->ТВ. Има решение с посредничеството на компютър, ако говорим за USB връзка.

Samsung (а и други производители) отрязаха MHL-а, и така "директната" кабелна връзка (чрез HDMI) също отпада - поне на устройства без "root"

Предложих съвсем ефтино решение на казуса, защото има и скъпо - малко по-умен телевизор 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма и да стане защото Android дяловете са със тотално различна файлова система която ТВ няма как да разпознае. При по-старите версии на Android е YAFFS, а след 2.3 вече ext4. Може да стане номера, примерно с някое DLNA което работи под Linux да му се закачи таблета/смартфона, ама пък така дълга и широка става. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да стане. Не искайте много от прост USB вход. Все пак е направен за сервизни цели и помежду другото да чете и флашка, и то с ограничения. Телевизорът работи с орязан Linux.

На всякакви Vestel вътрешности под една камара стари корекомски марки въобще не се мъчете да упдейтвате, защото ще убиете телевизора. Всичко е с оторизиран достъп от официалния сайт по сериен номер на устройството, защото вътре при производството може да са напъхани различни платки и панели. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Филипов написа:

На всякакви Vestel

Toshiba 32av933g като Vestel ли ти звучи? Само питам. 

IMG_20180222_095524_648.jpg&key=e588f5d296278381eba9118f16c190e07029f87068fe34f4d734efd79ca595c3

Какво се случва ако се откаже (НЕ) стартиране на медия плеър. Да не би да се появява някакъв файлов браузър. И с негова помощ да се навигира до SD картата.

IMG_20180222_095500_684.jpg&key=3f52fa9d780e58229a810aae97d2a7f764dab51aa48f1eb89c78462e3881eedf

Тази картинка ме навежда на мисълта, че телевизорът/плейърът търси определена дървовидна файлова структура със съответно кръстените папка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, DarkEdge написа:

Toshiba 32av933g като Vestel ли ти звучи?

ДА - Vestel шаси е

преди 16 минути, DarkEdge написа:

Какво се случва ако се откаже (НЕ) стартиране на медия плеър. Да не би да се появява някакъв файлов браузър. И с негова помощ да се навигира до SD картата.

Какъв файлов браузър да се появи, когато няма "правилно показана" струткура. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с 2 различни флашки които предваритвлно бяха форматирани (FAT32) 

Както и сложих файлове в различни формати без директория и в директории наименувани по същия начин както са на телевизора. Но просто не иска пак да отвори нищо. Много странна работа. Чудя се дали след ремонта да не е станал някакъв проблем. До колкото разбрах "рам-та" е от Полша и като държава излизаше Полша. Чудех се дали е въьможно да е сменен и fitmware и от там да е проблема? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Ndishev написа:

след ремонта

Я, появи се нова информация. Носи го там, където са го ремонтирали, заедно с флашка и на място покажи проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.02.2018 г. в 23:13, adersa написа:

А преди ремонта всичко бачкаше ли ?

Не е проблем след ремонта. Според мен е софтуера. Та говорих с майстора който каза, че не може да има проблем. Просто явно ще ползвам hdmi-а Какво ли не пробвах с това usb. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Ndishev написа:

Та говорих с майстора който каза, че не може да има проблем.

Ти верно ли? И му повярва на 100% без да ти е погледнал машината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кварталният майстор е най-голямото менте мотка хората както си иска и ние му вярваме . Ние за него сме  златни рибки прави така , че пак да занесеш машината при него :D 

И с колата е същото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Димитър Иванов
      Здравейте ! 
      Имам проблем с MDSolids
      След като я отворя и избера Problem Library, след което Normal Stress и след това Two-bar assembly, ми изкарва следната грешка!
      Run-time error "5"
      Invalid procedure call of argument

Случайно някой дали е попадал на този проблем и ако да как го е решил.
      Благодаря ! 
    • от Lord Snipe
      Здравейте,
      Имам проблем с  отоплението на стая в къща около 17кв.м. с ПВЦ дограма и без изолация. 
      Климатикът на LG е закупен преди около 5 месеца, казаха, че е с новия фреон и е много надежден и икономичен. Wi-Fi контрол и всякакви отчети за консумация и други.
      Въпреки всички екстри и не малката цена - 1200 лева, не успява да затопли стаята. 
      При зададена температура 30 градуса, в стаята след продължителна работа на климатика (около 7 часа) съм измервал стайна температура от едва 16 градуса при външна температура от 2-3 градуса.
      *Трябва да наблегна на факта, че помещението-стаята не е изолирана, става въпрос за къща - втори етаж. Нито една от съседните стаи не се отоплява, съответно стените са студени(тавана и пода включително). Стаята е с 2 външни стени.
      За мен НЕ е нормално, климатикът да не успява да загрее стаята поне до 24-25 градуса, при положение че мощността на отопление е 4kW/h и този климатик е предназначен и за помещения доста по големи от 17 кв. метра. (22~24)
      Всякакви мнения ще са ми от полза, Благодаря предварително! 

• от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от dimi99stavrev
      Здравейте ! Имам следния проблем, преди десетина минути си ползвах месинджъра без проблем, влизам сега - първо ми иска да се логна, добре логнах се, но насреща ми един гол профил и туй то, нито приятелите ми ги има, нито чатовете, нито профилната, абе нищо, направо съм във потрес... Никнейма ми излиза, като този във Фейсбук и не ми дава да си го сменя, моля, помогнете!
    • от dancho730616
      Значи трябва да се купи ефтин телевизор за стар човек, защото кинескопния изгоря днес. Не се търси нищо с екстри с интернет или друго такова. Най ефтиния до 200 лева. Мисля от Зора да купя има crown и finlux гледам. Кой от двата да взема. Главното е 32 инча  до 200 лева. 
      https://zora.bg/product/32-fhb-4560
  • Дарение

• Добави ново...