Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

така писах преди 2 дена сега мисля да купя това https://www.olx.bg/ad/danna-platka-protsesor-video-ram-ID7kjp5.html ама ако може да ми кажете какво хубаво захранване да му купя до 50лева :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Кристиян Кръстев написа:

така писах преди 2 дена сега мисля да купя това https://www.olx.bg/ad/danna-platka-protsesor-video-ram-ID7kjp5.html ама ако може да ми кажете какво хубаво захранване да му купя до 50лева :)

Въпроса е откъде знаеш, че това нещо работи и е здраво след като няма възможност да го тестваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Въпроса е откъде знаеш, че това нещо работи и е здраво след като няма възможност да го тестваш.

Ами мисля да си намеря захранване и като дойде да го вържа и да го тествам иначе няма да го купя :( 

преди 7 минути, Емил Костов написа:

https://www.olx.bg/ad/nastolen-kompyutar-fujitsu-esprimointel-core-i5-2500-4gb-ram-s-gara-ID79dMj.html А това със моя хард и видеокарта от моя комп но е малко странно охлаждането на процесора :( http://prntscr.com/iipy5t

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оригиналното захранване на подобни машини е достатъчно надеждно. Принципно и да се налага смяната до 50 лв. няма да е по-добро.

Принципно това е алтернативата - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-FSP350-60APN-85/description.html

Напълно достатъчно е за 750TI и карти от тоя род които не искат допълнително захранване (75W).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Кристиян Кръстев написа:

Честно казано се чудя още колко теми ще се наложи да пуснеш, докато си наумиш какво ще правиш ? Напиши конкретен твърд бюджет и ще ти се предложи нещо в рамките му.Тази обява е прекалено добра от към цена за OLX, за да е истина.Не се знае дали имат гаранция.Единствено има някакъв смисъл, ако си от София и може да се видиш на живо със продавача, иначе е безумие и прекалено голям риск. Другия ти вариант е да рискуваш и да ти изпрати нещата до адреса ти и да сглобиш всичко набързо и да тестваш за 20 минути, докато куриера чака, ако това изобщо е възможно.Дори и да е възможно няма как да тестваш обстойно всичките тези компоненти за 20 минути.Само да вметна, че реално няма разлика между Pentuim G4560 и i3 6100.И двата са двуядрени процесори със Hyper Threading, единствената съществена разлика е наличието на AVX инструкции във i3 6100, тоест във повечето игри няма да видиш никаква разлика.От друга страна се запитай, струва ли си да инвестираш във SkyLake/Kaby Lake след като максимума ти е 4-ядрен процесор (i7 6700/K/7700/K) на фона на скоро излизащите Coffee Lake пентиуми и евтини дъна за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра изглежда офертата, продавача гледам е регистриран от 2015, не вярвам да е мошенник. Доста е добра офертата, сигурно иска да си разкара частите бързо човека. Не са кой знае какво, но за непретенциозни вършат работа. Дъното все пак е доста старо - ДДР3, както и паметта. Вземай, но задължително с тест - куриера ги носи във вас или в някой сервиз и там ги включваш и тестваш. Най-бързо ще стане ако имаш SSD - правиш предварително инсталация на Windows 10 и после като включиш ще трябват само няколко минути да си инициализира нещата. Друг вариант е и с някой Live linux, но си намери драйвер и тестове за видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за недоглеждането, но както е посочил Raze, дъното явно поддържа само DDR3 и DDR3L памет.Нека по опитните/знаещи ме поправят, ако греша, но си мисля, че Skylake/KabyLake официално поддържат само  ''нисковолтова'' DDR3L памет на 1.35v. напрежение.Съответно ако сложиш нормална ddr3 памет работеща на 1.5/1.6/1.65v. има вероятност да си съсипеш процесора във времето, защото мемори контролерите на въпросните процесори не са направени да работят със памет на толкова високо напрежение (1.5v./1.65v.) а като гледам продавача изобщо не продава DDR3L памет или поне втората плочка изобщо не е такава.Дори и продавача да не е измамник и паметите да са съвместими със дъното/процесора и да работят, аз не бих купил този процесор, именно заради горните причини.Иначе е хубаво, че дъното е със Z170 чипсет, може да сложиш отключени процесори (i3 7350K,i5 6660K,i5 7600K,i7 6700K, i7 7700K), но ще ти трябва DDR3L памет, ако искаш да не ги съсипеш.Моя съвет е да не се занимаваш със глупости и да си вземеш една реновирана офис машина (не от OLX) със гаранция.Добавяш към нея GTX 1050/1050Ti както и едно Sata III SSD за операционната система и някоя друга игра и си решаваш проблема.Може, разбира се да си останеш и със сегашната си GT730, ако производителността, която предлага ти е достатъчна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дават ги, че работят, въпреки че не се поддържат официално. Някой даже пишат, че не било хубаво за процесора паметта да работи на такъв висок волтаж и незнам си какво, реално не съм чувал за повреден процесор заради това и не вярвам да е кой знае какъв проблем. При клокване някои памети се вдигат дори над 1.6 волта и пак си работи нормално всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Кристиян Кръстев написа:

Ако си мислиш , че това ще работи читаво много се лъжеш . Май ни ги тия от олкса .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Raze написа:

Дават ги, че работят, въпреки че не се поддържат официално. Някой даже пишат, че не било хубаво за процесора паметта да работи на такъв висок волтаж и незнам си какво, реално не съм чувал за повреден процесор заради това и не вярвам да е кой знае какъв проблем. При клокване някои памети се вдигат дори над 1.6 волта и пак си работи нормално всичко.

Във сайта на Гигабайт пише, че дъното поддържа дори 3200mhz DDR3 -   Цък .Не ми се мисли, обаче какво напрежение ще иска DDR3 памет за да работи на 2800/3000mhz, какво остава пък за 3200mhz.Не знам дори да има DDR3 памет, която да се клоква до толкова високи честоти, със сигурност не и на въздух, пълен абсурд.Едно е сигурно обаче - нужните напрежения за подобни честоти, ще убият процесора за отрицателно време.Не се знае въпросните памети на какви напрежение работят, но дори и да работят на 1.5v. напрежение, аз не бих рискувал изобщо, особено ако искам надеждност от машината, да не говорим за 1.6/1.65v. Контролера на паметта при новите Coffee Lake процесори до колкото знам е подобрен и най екстремните модели памет се продават със 1.45v. XMP напрежение, което дори за Coffe Lake мисля, че е прекалено много, ако говорим за ежедневно ползване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали наистина тези волтажи отиват до процесора? Не са ли просто за паметите и те си ги вземат от дъното? Сега чета мнения от форуми, няма много информация, някои са мнение, че това може да е трик на интел хората да купуват ддр4 памети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

Ако си мислиш , че това ще работи читаво много се лъжеш . Май ни ги тия от олкса .

За 35 лева от "олкса":
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-MA78GM-UD2H-rev-10#ov
http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon 64 X2 4400%2B - ADO4400IAA5DO (ADO4400DOBOX).html  + някакъв охладител може би на deepcool(въобще не му обърнах внимание)

1GB DDR2 533 Kingston
1GB DDR2 667 Kingston
2x512MB DDR2 400 Nanya

В обявата имаше един единствен ред - "дъното има неизяснен проблем".
Купих го, платих 5 лева доставка, махнах двете 512-ки и боднах моя кит 2x1gb ddr2 800 на kingston, вързах му стария ми хард с windows 7 и всичко запали както си му е редът. Памети не работят в двуканален режим, ама тва е повече от нормално предвид кашата от модули.

Айде "май ни" се ти. Има си "преглед и тест" - като не работи, връщаш. Ако продавачът не дава тест, подминаваш. Мега елементарно, без предразсъдъци като твоите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Alexander Peev
      Здравейте! Купих на риск компютър от OLX, съответно без гаранция. Проблема е че малко след като стартира Windows компютъра се изключва. В повечето опита това става след няма и минута. Веднъж се задържа за почти час. Знам че причината може да е всякаква,но все пак имам два основни въпроса. Първо като го отворих установих, че вентилатора на процесора е откачен или изобщо не е закачан към дъното и още по-лошото, че две от четирите крачета които го държат са счупени. Видимо ми се вижда, че милиметрите на вентилатора не отговарят на слотовете в които трябва да влязат крачетата и ми трябва по-голям. Както и да е закрепих го колкото да пусна компютъра. Вентилатора работи. Възможно ли е да се изключва заради несъответствие с вентилатора? Второ, захранването, което ми е сложено не е същото като в обявата. Интересува ме дали 450w са достатъчни за следната конфигурация:
      Процесор INTEL i7-2600 s.1155 QUAD CORE
      4физически, 8 логически ядра
      4x3.4GHZ, 8MB L2 CACHE
      TURBO SPEED 4x3.8GHZ
      Памет: 16GB DDR3
      Твърд диск 1: SSD 120GB SР
      Твърд диск 2: SSHD 500GB SEAGATE
      Видеокарта:  ASUS STRIX GTX1060 6GB
      Дъно: AsRock

• от nosorogabg
      Кво стаа маняци имам въпрос..харесал съм си процесор(Intel Core i5-6500 Quad-Core 3.2GHz LGA1151), но сегашният ми процесор е Kaby Lake а i5-6500 до колкото разбрах от ark.intel.com е Skylakе. Ето това е мойто дъно  https://prnt.sc/qhxwh0.  Въпросът ми е следният..мога ли да сложа тази i5-ца на това дъно ?
    • от Антонио Антонов
      Здравейте приятели !
      Имам въпрос относно телефонна платка.
      Та преди известно време започна да ту светне ту гасне телефона, занесох го на ремонт и смених батерията.
      След два дни не успя да се включи,пак на ремонт 80 лв захранване(телефона е по-евтин)и два дена пак същия филм та...до днес.
      Въпроса ми е, колеги
      Гръмнал кондензатор,нормално ?майстора го сменя, обаче дисплейа сменен и запаса на дадения кондензатор е прекалено малък и се оказва недостатъчен(така си мисля аз)сменя го 2дена и пак същото, казвам му да го преоразмери, отговаря ми, че щял да пробие?!
      Възможно ли е да пробие в процесора ?!?!?

• от tanas4o
      Здравейте, 
      от череният петък се хвърлих на един R7 2700Х, след доста търсене и четене из интернет се оказа доста сложна задачка да се избере дънна платка за него( поне за мен)- то не са чипсетове, то не са Фази, то не са VRM .... 
      Mоля да ми помогнете с избора на дънна платка. Нямам намерение да овърклоквам, за сега. Искам да си работи стабилно процесора, и някоя друга глезотийка няма да откажа, но не са задължителни.(  например: RGB header, по висок клас аудио чип и прочие)
      Гледам навсякъде предлагат MSI B450 TOMAHAWK, ама никъде я няма по магазините.
      Бюджет: ~300 лева.
      Благодаря предварително !
    • от sofianec
      Здравейте, попадна ми бракуван компютър HP XW8600 с два Xeon X5450 и 4 плочки RAM с неизвестен размер, Захранването е Delta Electronics DSP-800LB A. Проблемът е че при свързване на захранващия кабел се чува цъкане на реле, но нищо не се случва. На дъното свети зелен диод. Пробвах следното: 
      Отстраних всички хард дискове, втория процесор, опртичното устройство, оставих само една плочка памет, но резултатът остана същия. Откачих всички захранващи конектори и установих, че платката има 6 пинов захранващ конектор напълно идентичен с PCI, но служещ за захранване на оперативната памет. Pinout-ът е различен от PCI: 

Замерих напреженията с мултицета и са 12V на оказаните от схемата пинове. Когато стартирам станцията с въпросния конектор изключен (включени 24 и 8-пинов), системата писука два пъти, което след преглед на ръководството индикира insufficient cooling, а всички вентилатори превъртат преди системата да се изключи. Ако махна и двата процесора, системата писука три пъти, т.е. липсващ процесор. Ако сложа PCI-конектор във въпросната букса, системата пищи 4 пъти, т.е. проблем в захранването. Интересното е, че когато изцяло откача захранването от системата и го свържа към контакта започва да работи на празен ход без окъсяване на зелен кабел и GND, както на обикновените ATX захранвания. Дадоха ми го заедно с второ захранване (същото), но няма никаква разлика. Пробвах да стартирам друг компютър с тези захранвания и няма проблем. Всичко сочи че нещо с този 6-пинов конектор не е наред, но не мога да установя какво. Платката индикира зелено, писука, индикира цветово за проблема, съмнява ме да е изгоряла. 
      Ще съм благодарен да дадете предположения за проблема!
  • Дарение

• Добави ново...