Премини към съдържанието
Kotenceto 5555

Как да кажа на родителите си че имам гадже?

Препоръчан отговор

Аз съм момиче на 11 (ще ставам 12) и от известно време харесвах едно момче. Една сутрин ме попита да станем ли гаджета аз много се развълнувах и не му отговорих но вечерта му отговорих и казах че искам. Той е на моите години и двамата сме 5 клас от едно училище. Та ся сме гаджета от 3 седмици (познаваме се от 3 години) и въпроса ми е как да кажа на мама и на тате че си имам приятел. Проблема е че той е българин а аз туркиня и татко ще се ядоса вероятно. 

Вчера с момчето разговаряхме по темата и той вика че щял да каже на майка си "Мамо имам си приятелка, тя е туркиня... "

Аз му казах че ще е по добре да кажа "Мамо харесвам едно момче май и той ме харесва... " И тогава мама вероятно ще попита дали искаме да сме гаджета. На мен това не ми е проблем. Притеснявам се че тате ще ми се ядоса (щото момчето е българин)  и ще стане по зле... 

Моля за помощ и без хейтове! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 12 годишна възраст?Много рано е за уведомяване на родителите.Не е задължително още от сега да знаят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля, че на тая възраст, родителите трябва да знаят, а не после да има... "когато се обърне колата, пътища много"
смятам, че децата на тая възраст не са дорасли за самостоятелни решения и стават грешки, за които ще съжаляват впоследствие

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече всичко е с главата надолу,раждат на по 12

• Харесва ми 1
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето първо "гадже" беше , когато бях в ІІІ-ти клас ! Аз и дърпах плитките , пък тя ми драскаше в тетрадката....:)

Проблемът с приятелството не е във възрастта (приятелството нека винаги да го има - колкото е повече , толкова по-добре ) , а в мисленето и действията.....т.е. като сте приятели , за какво сте .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на мнение че трябва да им се каже.Какво от това че сте от различни религии,важното е че се харесвате.Ако родителите ти са отворени хора няма да има проблем,но ако държат това може и да е проблем.Трябва да се подходи малко деликатно.Просто им кажи че има едно момче което смяташ че те харесва,а те ще те попитат койе е и какъв е.Виж как ще реагират и по това можеш да прецениш дали ще им съобщиш че сте гаджета. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Kotenceto 5555 написа:

Проблема е че той е българин а аз туркиня и татко ще се ядоса вероятно. 

Ти имаш право да решиш че не искаш да си туркиня, особено ако не си мургава.
Моето дете например е белгийче, нищо че аз съм етнически българин.
Ако ще си прекараш целия живот в България, не ти върши никаква работа да се правиш на туркиня, особено ако не си с типично турски черти на лицето и те разпознават всички българи като доста различна от тях.
Едно време имах една колежка туркиня, матова беше но не много. Мъжът ѝ бял висок българин и имаха две деца. Нейният баща ѝ беше казал че не иска да я вижда щом се омъжва за българин. Е па кво от това, тя си е щастлива със съпругът ѝ и децата ѝ.
По принцип след като се вземете, животът ти ще протече в твоето ново семейство с мъжлето и дечицата. А пък на дъртите че не им харесвало нещо, това си е техен проблем.
Обаче, за да живееш нормално с българин, ще е добре да не си вярваща изобщо, нито в алах нито в христос. Иначе ако ти си вярваща мюсюлманка и държиш на тази религия, пък той даржи на християнска религия, еми не знам как ще се разбирате за дълго време. Религията е вид душевно заболявяне предизвикано изкуствено чрез промиване на мозъка от ранна детска възраст. Кото много други заболявания, то е понякога устойчиво и хронично и трудно се лекува. Това заболяване има своиството да ти пречи на свободата на избори в живота ти. Ако успееш да се отървеш от него, въпреки желанието на баща ти да си послушна смирена мюсюлманка, това ще е голямо постижение и ще можеш спокойно да си избереш като пораснеш един италианец или германец, та да има повече пари от сегашния ти съученик.
Обаче, ако изборът ти е да робуваш на религията на баща ти, тогава лошо ти се пише, може и насила да те ожени за някой от Турция и там отиваш в затвора ако му изневериш, щото такъв закон си имат комшиите.
А гаджетата на твоя възраст са само за целувчици и нищо друго, за да не си объркаш окончателно живота.
Това последното ясно ли ти е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иб*тИ са крайно време е .... (в кръга на шегата) :D  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Kotenceto 5555 написа:

Аз съм момиче на 11 (ще ставам 12) и от известно време харесвах едно момче. Една сутрин ме попита да станем ли гаджета аз много се развълнувах и не му отговорих но вечерта му отговорих и казах че искам. Той е на моите години и двамата сме 5 клас от едно училище. Та ся сме гаджета от 3 седмици (познаваме се от 3 години) и въпроса ми е как да кажа на мама и на тате че си имам приятел. Проблема е че той е българин а аз туркиня и татко ще се ядоса вероятно. 

Вчера с момчето разговаряхме по темата и той вика че щял да каже на майка си "Мамо имам си приятелка, тя е туркиня... "

Аз му казах че ще е по добре да кажа "Мамо харесвам едно момче май и той ме харесва... " И тогава мама вероятно ще попита дали искаме да сме гаджета. На мен това не ми е проблем. Притеснявам се че тате ще ми се ядоса (щото момчето е българин)  и ще стане по зле... 

Моля за помощ и без хейтове! 

Точно това сподели на родителите си. Единствено ти препоръчвам да не използваш думата "гадже", а приятели - също и не казвай "обичам го", ако не са те питали изрично.

Но трябва да им кажеш и трябва да си първа - казваш им, че си имаш приятели българи, както момчета, така и момичета, но те е страх да споделиш, защото очакваш да ти се скарат, а ти не искаш да ги ядосваш. След като им кажеш това, най- вероятно ще те гледат няколко секунди с мълчание, в този момент добавяш, че искаш да поканиш едно момче у вас на гости. Нататък нищо не казваш - оставяш вашите да ти кажат, каквото искат да ти кажат и си държиш устата плътно затворена. Ако ситуацията се развие зле за теб т.е. тръгнат да ти се карат и ти забранят да каниш и се срещаш с това момче, само им кажи, че това е грубо и обидно от тяхна страна, и че си се надявала на тяхната подкрепа и съдействие, та заради това си се решила да им споделиш открито - само това казваш и нищо друго, и си отиваш чинно в стаята. След няколко дена ще има друг развой в твоя полза, но не прави никакви скандали и сръдни - помни, че за да се случат нещата, понякога на хората им е нужно време, дори и на родителите. Това, че днес ти забраняват нещо, не значи, че и утре ще е така - просто малко търпение се иска от твоя страна.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sound написа:

Нататък нищо не казваш - оставяш вашите да ти кажат, каквото искат да ти кажат и си държиш устата плътно затворена.

Точно така, устата затворена докато татко турчин ѝ бие топли шамари ѝ я заплашва да ѝ отреже главата като на пиле ако обезчести името на фамилията с едно бебе копеле.
Дъщерите на мюсюлманите ги убиват братята им, ако не се подчиняват на върховната воля на бащата.
Заради това трябва да се скрият, но и трябва да са пълнолетни, иначе ще го загази гаджето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Белгиец ти да не се друсаш бе пиле? Нещо много те бият балансите от време на време, та като почнеш да ръсиш едни такива неадекватни дивотии ........

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе нещо....много грамотно пише за 11 годишна, имайки предвид днешните деца....:). Ама нали....дай боже да не е фалшива тема.

преди 16 часа, Kotenceto 5555 написа:

За тая работа проблем няма да му направят вярвам.

Вземи под внимание коментара на бате ти sound. И по-точно:

преди 2 часа, sound написа:

Но трябва да им кажеш и трябва да си първа - казваш им, че си имаш приятели българи, както момчета, така и момичета, но те е страх да споделиш, защото очакваш да ти се скарат, а ти не искаш да ги ядосваш. След като им кажеш това, най- вероятно ще те гледат няколко секунди с мълчание, в този момент добавяш, че искаш да поканиш едно момче у вас на гости. Нататък нищо не казваш - оставяш вашите да ти кажат, каквото искат да ти кажат и си държиш устата плътно затворена. Ако ситуацията се развие зле за теб т.е. тръгнат да ти се карат и ти забранят да каниш и се срещаш с това момче, само им кажи, че това е грубо и обидно от тяхна страна, и че си се надявала на тяхната подкрепа и съдействие, та заради това си се решила да им споделиш открито - само това казваш и нищо друго, и си отиваш чинно в стаята. След няколко дена ще има друг развой в твоя полза, но не прави никакви скандали и сръдни - помни, че за да се случат нещата, понякога на хората им е нужно време, дори и на родителите. Това, че днес ти забраняват нещо, не значи, че и утре ще е така - просто малко търпение се иска от твоя страна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, sound написа:

Белгиец ти да не се друсаш бе пиле? Нещо много те бият балансите от време на време, та като почнеш да ръсиш едни такива неадекватни дивотии ........

Самата истина си е за мюсюлманите.
Тука ни разправят по телевизията как ги съдят братя за убийство на сестра, която отказва да се омъжи за избран от баща ѝ мюсюлманин.
А специално турците са особени националисти, ако момичето иска да си вземе пак резняк, ама да речем мароканец, баща ѝ не я дава. И я карат в Турция и я женят там насила и край, ще ражда деца на някой анадолец и ако не е послушна и я видят да говори с някой друг мъж направо ѝ режат носа, а при доказана консумирана изневяра я вкарват в затвора.
А и от личен опит мога да ти кажа, че като бях млад имаше една много хубава белокожа ливанка студентка. Карам един арабин от нейния клас в института за чуждестранни студенти да ме запознае с нея, а пък той като не знаеше още български ми показва че ще ми прережат гърлото. И моят приятел палестинец ми превежда , щото оня и английски не знае, че ако си я хвана за гадже трябва после задължително да се оженя за нея, защото иначе ще пристигне някой от братятат ѝ и ще ме заколя за да спаси честа на фамилията за исоставеното и подиграно момиче. Тоя същия тъпунгел мюсюлманин после си беше хванал една пачавричка от провинцията и тя спеше при него в общежитието нощем, нищо че имаше и още двама пръчове в стаята.
Другият проблем  с всички мюсюлмани е, че ако искам да ми даде бащата на някоя дъщеря му да я заведа живот да живее в Белгия, той ще изиска от мен да стана първо мюсюлманин, демек да се подложа на варварско обрязване на моите години, щото те в алах вярвали и той така им бил заповядал преди векове. И после ако имаме момчета, на всичките задължително да им режем кожата насила, защото иначе са нямали да са мюсюлмани. 
Питам я една чеченка мюсюлманка омъжена за французин приел исляма, какво ще стане ако не го подложат на варварско обрязване тяхното момченце, а тя ми отговори че не знаела да има необрязан мюсюлманин. Значи според нийният промит мозък, нормално си е да му режат кожата на невинното момченце. При това тая се павеше на модерна, не носеше забрадка и облечена като французойка с изкубани вежди и т.н.
Неприятно ли ти е че разкривам истината за твоя етнос  мюсюлмански, а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, sound написа:

Точно това сподели на родителите си. Единствено ти препоръчвам да не използваш думата "гадже", а приятели - също и не казвай "обичам го", ако не са те питали изрично.

Благодаря за съветите! 

преди 34 минути, Белгиеца написа:

Самата истина си е за мюсюлманите.
Тука ни разправят по телевизията как ги съдят братя за убийство на сестра, която отказва да се омъжи за избран от баща ѝ мюсюлманин.
А специално турците са особени националисти, ако момичето иска да си вземе пак резняк, ама да речем мароканец, баща ѝ не я дава. И я карат в Турция и я женят там насила и край, ще ражда деца на някой анадолец и ако не е послушна и я видят да говори с някой друг мъж направо ѝ режат носа, а при доказана консумирана изневяра я вкарват в затвора.
А и от личен опит мога да ти кажа, че като бях млад имаше една много хубава белокожа ливанка студентка. Карам един арабин от нейния клас в института за чуждестранни студенти да ме запознае с нея, а пък той като не знаеше още български ми показва че ще ми прережат гърлото. И моят приятел палестинец ми превежда , щото оня и английски не знае, че ако си я хвана за гадже трябва после задължително да се оженя за нея, защото иначе ще пристигне някой от братятат ѝ и ще ме заколя за да спаси честа на фамилията за исоставеното и подиграно момиче. Тоя същия тъпунгел мюсюлманин после си беше хванал една пачавричка от провинцията и тя спеше при него в общежитието нощем, нищо че имаше и още двама пръчове в стаята.
Другият проблем  с всички мюсюлмани е, че ако искам да ми даде бащата на някоя дъщеря му да я заведа живот да живее в Белгия, той ще изиска от мен да стана първо мюсюлманин, демек да се подложа на варварско обрязване на моите години, щото те в алах вярвали и той така им бил заповядал преди векове. И после ако имаме момчета, на всичките задължително да им режем кожата насила, защото иначе са нямали да са мюсюлмани. 
Питам я една чеченка мюсюлманка омъжена за французин приел исляма, какво ще стане ако не го подложат на варварско обрязване тяхното момченце, а тя ми отговори че не знаела да има необрязан мюсюлманин. Значи според нийният промит мозък, нормално си е да му режат кожата на невинното момченце. При това тая се павеше на модерна, не носеше забрадка и облечена като французойка с изкубани вежди и т.н.
Неприятно ли ти е че разкривам истината за твоя етнос  мюсюлмански, а ?

Нищо такова няма! Дори и да има това мисля че е в някои други страни където също има мюсюлмани! 

преди 8 часа, Julius Decimus написа:

Абе нещо....много грамотно пише за 11 годишна, имайки предвид днешните деца....:). Ама нали....дай боже да не е фалшива тема.

За тая работа проблем няма да му направят вярвам.

Вземи под внимание коментара на бате ти sound. И по-точно:

Благодаря! И да наистина съм на 11 и пиша грамотно за да няма коментари от сорта: "Тая не пише грамотно пък гадже щяла да има", "Я си оправи думичките лапе" и т.н. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Kotenceto 5555 написа:

Нищо такова няма! Дори и да има това мисля че е в някои други страни където също има мюсюлмани! 

Е ти като се представяш за детиняло на 11 годинки, от къде знаеш кво има и кво няма ?

Моят син ще става на 11 лета тази година, та ми е ясно какво може да знае със сигурност подобно дете. А според даскаличките му, то е едно от най-умните. Пък неговите съучениците му викат че бил интелектуалец , демек знайковец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Белгиеца написа:

А според даскаличките му, то е едно от най-умните. Пък неговите съучениците му викат че бил интелектуалец , демек знайковец.

И най красивия е предполагам. Копие на баща си. Акъл и красота дал господ. Опсс ти не беше вярващ.
Така де интелект и красота че с тоя турцизъм да не се засегнеш нещо.
Аве той Филип къде му сменихте фамилията че да не бере срамове според майка му че баща му е ганьовец за каква смятате да го задомявате ? Белгийките не са ли малко ниска категория за него ?
Белжо така де чисто хипотетично какво ще направиш ако Филип си хареса някой туркиня от съседния клас че те в Белгия туркини да искаш само? Ти ще му смениш училището веднага какъвто си тясно скроен или ще минеш на силни успокояващи медикаменти?

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, BMW Маниак написа:

Белжо така де чисто хипотетично какво ще направиш ако Филип си хареса някоя туркиня от съседния клас че те в Белгия туркини да искаш само? 

Имаше в класа му до миналата година една чеченка, леко матова като италианка, а баща ѝ бял като швед и майка ѝ бяла като белгийка. Заприказвали сме се с едно друго съседче и по-голямото му сетриче и моя и на бъзик стана дума за чеченката. Тогава аз му казах на моя че няма смисъл да я обсъждат, щото е мюсюлманка и ако иска някой да се ожени за нея, трябва да приеме исляма и да му отрежата 3 см от кожата на пишката. Детето така се стресна, че сега е имунизиран срещу всякакви харесвания на небелокожи и мюсюлманки. Така се прави, желязото се кове докато е меко. Моделирал съм му съзнанието че турците ни мразят нас българите, защото ни имат за рая, втора класа хора неверници. 
От което следва че той няма никакъв интерес, предвид факта че баща му е българин, да прави деца които ще го презират после в качеството си на мюсюлмани, заради баща му българин и заради това че не е мюсюлманин наистина и не ходи да се търти в джамия.
Обяснил съм му защо да не си взима и от твоите щерки, ама това не е по темата, тук си лафим за турците и техните султани със содомистките хареми от момци роби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, sound написа:

Белгиецът пие от извора. Юнашки глътки с  голямата кофа!
Дачия комби. Телевизор от Люксембург. Не ползва твърд диск и заради хакерите е преминал на перфоленти. Гора от сателитни антени. Диплома по маркетинг, даже оплетката на кабелите на ламповия му усилвател е от косите на елфи-девственици, а цигулгата от метеорит.

Чат ли си?

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Обяснил съм му защо да не си взима и от твоите щерки,

Пази боже. Да им се падне на моите някой като Филип къде да го издържат.Решил съм да не им се меся но ако подочуя че ще ми карат такъв зет къде мисли да цоца от дядо си пара или да ми идва заврян зет както ти си направил смятай че ще е само през трупа ми.
Аз не съм мек като белгиеца къде си му се настанил в къщата. Клошари за зетове не ми трябват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Julius Decimus написа:

Абе нещо....много грамотно пише за 11 годишна, имайки предвид днешните деца..

Не само, но и доста грамотно за туркиня. Обикновено туркините не знаят български, даже тези, които са потомци на българските изселници по време на възродителния процес. От друга страна, българите с мюсюлманско вероизповедание обикновено не знаят турски, но много от тях се чувстват турци. Както и да е - те си знаят.

По въпроса - по-добре според мен да не казва нищо засега. Няма смисъл да тревожи излишно родителите си, като след два месеца най-вероятно ще има друго гадже...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, ncl написа:

Не само, но и доста грамотно за туркиня. Обикновено туркините не знаят български, даже тези, които са потомци на българските изселници по време на възродителния процес. От друга страна, българите с мюсюлманско вероизповедание обикновено не знаят турски, но много от тях се чувстват турци. Както и да е - те си знаят.

По въпроса - по-добре според мен да не казва нищо засега. Няма смисъл да тревожи излишно родителите си, като след два месеца най-вероятно ще има друго гадже...

Благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, BMW Маниак написа:

Клошари за зетове не ми трябват.

Я да ти покажа, щом като толкова настояваш, защо моят син няма да ги иска твоите щерки.
Ето ти на френски две страници, превеждай си ги:

http://www.rfi.fr/afrique/20140409-rwanda-hommage-10-casques-bleus-belges-tues-le-7-avril-1994

https://afrique.lalibre.be/16088/rwanda-genocide-letat-belge-sera-t-il-condamne/

Значи моето дете знае че черничките го мразят просто защото е бял.
Дал съм ти пример за убити 10 сини каски белгийци от негрите.
И после как други негри искат да съдят държавата в Бюксел да им даде много пари, щото те са се изтребвали между черни.
А така сега, представи си България праща 10 воиничета със сини  каски на ООН да ги пазят тези около тебе, понеже почнали да се колят едни други. Но черничките решават да ги убият белите войничета, просто защото мразят всичко бяло, заради колониалната епоха.
А после други чернички да отидат в София да заведат дело на българската държава и да искат милиони пари, щото изпратените воиничета не ги били опазили всичките им разпръснати селца.
Такива нещица му обяснявам аз на моето синче.

Няма да ставаме сватове, ясно е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Белгиеца написа:

Ето ти на френски две страници, превеждай си ги:

Много добре си се натикал по Белгия. Точно там ти е мястото.
Не напразно една друга наша емигрантка коя се беше установила там си би камшика от там с 200км.
Добре сте наобиколени от арабели. Гледай да не намамят само Филип и как се гласиш за щерки да не ти докара опушен зет от ония къде си удрят главите в килимчето сутрин, обет и чак вечерта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BMW Маниак написа:

Много добре си се натикал по Белгия. Точно там ти е мястото.

Добре съм си аз, добрееее ...
Два милиона българи са я напуснали страната и малко са се уредили като мен.
Моето синче ще има богат избор от естествено руси красавици тук.
В цяла южна Европа мадамите се изрусяват с цел да привличат вниманието на мъжете, понеже знаят че русата коса ги привлича като магнит. 
И италинска телевизия да си пусне човек и гръцка и сръбска, все изрусени мадами.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.