Премини към съдържанието
Stoian Mitev

Имам проблем, страшно съм агресивен, обливат ме топли вълни

Препоръчан отговор

зрравейте имам проблем ,страшно съм агресивен обливат ме топли вълни страх ме е да изляза навън да не се скарам с някой а ина4е съм добър 4овек ,опитвам се да се успокоя  пих хап4ета не  става дайте съвет,аз мисля 4е е от емоционална травма или стрес или уплах

не знам.Мисля да ида на невролог вие какво ще ме посъветвате

невролог или психолог

искам да се оправя моля помогнете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добрите хора не са агресивни. Ти си лош човек. Първото правило в пътя към справяне с един проблем е неговото осъзнаване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да осъзнах но обстоятелствата   ме карат да съм такъв искам помощ а не критика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом искаш да станеш добър човек, започни да търсиш вината за всичко в себе си, а всички други оправдавай. Не мисля, че ще ти понесе и ще осъзнаеш, че искаш да си останеш лош човек, защото е по-лесно. Добрите хора никога не са били лоши, затова те могат да носят това бреме.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а бе 4ове4е ти не разбираш ли 4е искам да си оправя психиката а такива  като теб ми я съсипват ако не си компетентен не давай съвети.Не става дума за добър или лош 40век а за състоянието което   се намирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти написах нещо: " Първото правило в пътя към справяне с един проблем е неговото осъзнаване. " Ти не можеш да се оправиш, докато не осъзнаеш какъв ти е проблема. Агресивните хора са лоши хора, но ти още не си приел това и съответно не можеш да се излекуваш от него. Ти бъркаш симптома - агресията, с болестта - това, че си лош човек. Искаш да излекуваш симптома - агресията, без да се излекуваш от болестта - лошотията. Не става.

След това ти написах още неща - че добрите хора търсят проблема в себе си, а не в другите. Ти доказа, че си лош човек и че не ме четеш, защото не потърси проблема в себе си, а в мен. Ти обвини мен, вместо да се обърнеш към себе си.

И когато някой ден направиш нещо по тези два въпроса, тогава ще стигнеш и до финала, който ти написах. Ще осъзнаеш, че да си добър човек е нещо много трудно и че не го искаш. Защото е по-лесно другите да са ти виновни, отколкото да се адаптираш. Разрушителната сила в човек е заложена. Не е нужно да учиш как, за да бъдеш ефективен в рушенето и нараняването. Да следваш морални правила, ето това изисква усилие. Добротата е неописуем товар. Замисли се защо повечето хора не са добри, а дори тези, които смятат себе си за добри са избирателно добри.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, аm-аm написа:

Добрите хора не са агресивни. Ти си лош човек. Първото правило в пътя към справяне с един проблем е неговото осъзнаване.

Това е най голямата глупост, която съм чел последно време. Изобщо не познаваш хората, пишеш клишета. Не съм специалист, но от наблюденията ми върху хората, агресията обикновенно се причинява от два показателя. Доминантна агресия - индивидът изпитва удоволствие да се налага, суета. Произхожда от стадният инстинк и съперничеството за доминиране и водачество. Лошото е когато се прекрачи границата и избие на садизъм и псохопатия, тогава агресорът почва да гледа на останалите като на предмети и става неспособен на съчувствие. Вече подминава стадният инстинкт и става асоциален.

Травматична агресия - индивидът изпитва реваншизъм поради някаква травма, стрес, несполуки, неудовлетворени зависимости, ниско ниво на серотонин. Агресията става инстинктивна, защото очаква подобно отношение от заобикалящите и има да си връща. Развива комплекси. В патологични форми води към параноя. А патологичната форма може да се достигне ако причината за стресът и комплексите си остава. За това обикновенно е полезна промяната - начин на живот, навици, заобикаляща среда.

Аз не съм специалист, нямаше и да се намеся в темата, ако не бях прочел горната глупост. Но според мен авторът е за психолог. За невролог може да бъде ако причината се окаже физиологическа. Нещо му тормози организмът и му създава дисконфорт.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хапчета против агресия няма, нещо повече - с хапчетиите ставаш още по- агресивен. Психолог ти трябва, но и с невролог се консултирай, защото както спомена RagnerBG, може да имаш и някакъв скрит физиологически проблем.

п.п. и не се впрягай излишно - истината е, че всички хора страдат от това, при тебе е взело малко повече връх или да го кажа, преминал си извън нормата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, sound написа:

Хапчета против агресия няма, нещо повече - с хапчетиите ставаш още по- агресивен. Психолог ти трябва, но и с невролог се консултирай, защото както спомена RagnerBG, може да имаш и някакъв скрит физиологически проблем.

п.п. и не се впрягай излишно - истината е, че всички хора страдат от това, при тебе е взело малко повече връх или да го кажа, преминал си извън нормата.

да преминал съм нормата с сигурност

откакто по4ина баща ми преди 1.5 се затворих  в нас малко излизам запо4нах   да пия  всеки ден /а преди това 50 грама на седмица/хап4ета нерви и оттогава съм без работа разбирате ли ме сега

мисля 4е оттам идва агресията а не от това 4е съм лош 4овек

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрия вариант е да започнеш да се занимаваш с някакъв спорт, където ще можеш да си изразходваш енергията. Започни да караш колело, да бягаш сред природата - вярвай, действа много отпускащо и антистрес. Ако имаш достатъчно желание и средства може да започнеш да ходиш на фитнес. Също не е лошо да намериш някоя боксова круша, където да се упражняваш. Може да пробваш да се запишеш и в някой клуб по бокс или някое бойно изкуство да тренираш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси помощ от психолог. И то спешно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен не е добра идея да кара колело в града, има мн. хора - ще се изневи

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

според мен не е добра идея да кара колело в града, има мн. хора - ще се изневи

Аз не случайно съм писал "сред природата". Къде видя "в града"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Stoian Mitev написа:

..

Заеби това лош- добър човек - това са приказки за малки деца. Сам виждаш как си стигнал до тук, така че просто се върни по същия път - спри да пиеш .... ти пиеш и се чудиш що си агресивен, ами че замисли се малко; почни да се движиш - може и спорт - но имам предвид движение изобщо, като например срещи с приятели, познати, роднини, малко купони, ходи на кино, театър, заинтересувай се от литература някаква; и разбира се - намери си работа, като неписано правило, когато човек остане дълго време без работа, агресивните състояния не му мърдат.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sound написа:

Заеби това лош- добър човек - това са приказки за малки деца. Сам виждаш как си стигнал до тук, така че просто се върни по същия път - спри да пиеш .... ти пиеш и се чудиш що си агресивен, ами че замисли се малко; почни да се движиш - може и спорт - но имам предвид движение изобщо, като например срещи с приятели, познати, роднини, малко купони, ходи на кино, театър, заинтересувай се от литература някаква; и разбира се - намери си работа, като неписано правило, когато човек остане дълго време без работа, агресивните състояния не му мърдат.

6 дни ве4е не съм пил ,опитвах разходки из  града ходя по улиците като ненормален,приятелите ме търсят само ако им трябва услуга,а за работа в това състояние не мисля как ще стане аз и с хората не контактувам .утре мисля да ида на невролог какво ще кажеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходи на фитнес да се напомпаш едно хубаво. Още ще си агресивен, но вече няма да ти е проблем :D

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само разходки, а по-сериозно физическо натоварване трябва. Трябва да бягаш или караш колело по-интензивно, целта е да се натоварваш физически. Също и при фитнеса - не да ходиш там на лаф само, а да тренираш интензивно. По този начин ще разтовариш психиката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря ви за съветите хора ,утре съм решил да ида на   невролог ,дано ми даде нещо да укротя топката.Ако имате и други идеи давайте защото съм объркан 

още веднъж  благодаря на вси4ки 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти иди на невролог, но иди и на психолог. Според мен, той ще ти помогне повече.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Stoian Mitev написа:

.....какво ще кажеш?

Разбира се преди всичко иди на лекар.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един единствен начин да излезеш от това положение - сам трябва да осъзнаеш къде е причината да си в такова емоционално състояние, и да поработиш върху първоизточника на тези твои изблици. Ако сам не си помогнеш няма кой да ти помогне, разбери го това !

Никакви лекарства, и никакъв алкохол - още повече те завличат към дъното ! Да си знаеш ! Ако ти станат ежедневие, не искам да те плаша но те чака дооста по-трудно възстановяване !

Сега не ти казвам не ходи на психолог или невролог, не ме разбирай погрешно. Със сигурност имаш нужда от подкрепа в такъв момент.

Дай си воля, и не се затваряй в никакъв случай. Излез навън, разходи се до парка, свърши нещо полезно макар и дребно (примерно изчисти вкъщи, напазарувай, сготви...), намери си хоби, спортувай... просто си намери някаква занимавка. Не те знам на колко си, но общувай с хора задължително ! Събирай се с връстници, купонясвай...

Приятелите щом те търсят само когато имат нужда от теб, не искам да те обиждам, но сякаш те използват. Не го позволявай !

Всеки е изпадал някога в такова положение, но никога не трябва да се предава. Запомни го, не си слаб, просто си натрупал малко стрес най-вероятно, което ти обърква психиката предполагам. Дано нямаш физически проблеми. 

Кураж бре момче, млад си живота е пред тебе. Радвай му се !

Знам че в този момент ти е трудно, но вярвай в себе си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тресни една злобарка да ти мине агресията

ако има нещо шумно около теб може от това да е и да не може да си отпочинеш и да се наспиш

човек става раздразнителен при не добър сън и шум

леглото  където спиш главата трябва да ти е в някои от ъглите на стаята а самата стая трябва да е далеч от входната врата.

ако си в блок и си на първите етажи също може да е причината понеже  всеки вратарисва  и ходи  нагоре надолу и е изнервящо.

тъйче ако нямаш една хубва външна врата и дограма е обяснимо и вероятно се дължи на това.

когато човек е на тихо се успокоява примерно в тоалетната е тихо и човек като влезе на психическо ниво му става спокойно щото знае че никой няма да го безпокои.

преди 4 минути, techmaniac написа:

Никакви лекарства, и никакъв алкохол - още повече те завличат към дъното !

на всеки действат различно

при мен си действа всичко като по учебник

алкохола  при 100-200 грама върши чудеса  повече пък ми действат депресиращо.

паразитите също действат агресивно може и паразит да имаш някакъв  

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, techmaniac написа:

Има един единствен начин да излезеш от това положение - сам трябва да осъзнаеш къде е причината да си в такова емоционално състояние, и да поработиш върху първоизточника на тези твои изблици. Ако сам не си помогнеш няма кой да ти помогне, разбери го това !

психолога ще го накара да осъзнае сам това

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на мен  примерно като някой политик като ми заговори по телевизията ми действа  агресивно иска ми се да ми беше под ръка  да го му ошлевя няколко шамара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Без умствен капацитет написа:

психолога ще го накара да осъзнае сам това

преди 1 минута, Yvan Sergeev написа:

на мен  примерно като някой политик като ми заговори по телевизията ми действа  агресивно иска ми се да ми беше под ръка  да го му ошлевя няколко шамара.

Агресията си е агресия. С или без алкохол си е и поведенчески проблем донякъде, но пак си има първоизточник. Има психолози, когнитивни терапии...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.