Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Премигване на тока - дали ЧЕЗ ще отстранят проблема?!

Svetlio88
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам проблем с премигване на тока. Живея в кооперация. Електромерите на целия вход са на едно табло на партера, като към всеки електромер има по два главни бушона. В апартамента също имаме бушонно табло, но на него няма бушон, който да е главен.

Преди време често премигваха лампите докато един ден не останах без ток. Оказа се, че е изгорял главния бушон, който е на таблото при електромерите долу. Само да подчертая, че всички бушони са със стопяема жичка, керамични. Смених бушона, но развивайки го се оказа, че гнездото е нагоряло, а капачката на самия бушон буквално се беше заварила за контактната пластина на гнездото, където влиза бушона. Става въпрос за тази пластина в дъното, където контактува с патрона, а не тази резбованата. Оттам е идвало и премигването, докато в един момент съвесем е нагоряло. Точно този нагар явно сега създава проблеми, защото пак се появи това премигване. Вероятно не прави добър контакт самата пластина с бушона. 

Въпросът ми е, ЧЕЗ отстранява ли такива проблеми или трябва аз да си търся техник, имайки предвид, че проблема е бушон на главното табло, където са електромерите на целия блок?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не отстранява такива проблеми. Но евентуално ако се запалите - идват веднага аварийната.

И пожарната и тя де.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

проблема не е в ЧЕЗ а в вас, стара (слаба) инсталация а премигването е вероятно се включва климатик (дано сте на парно

преди 3 минути, haidukpikaso написа:

Не, не отстранява такива проблеми. Но евентуално ако се запалите - идват веднага аварийната.

И пожарната и тя де.

преди 1 минута, ined написа:

Оплачи се на Гинка

пак ли политизирате проблема

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Без умствен капацитет написа:

проблема не е в ЧЕЗ а в вас

у нас а - че някои малоумници не са направили нулата на входа

не че и сега е оправена де, ама поне ЧЕЗ ми отрязаха вредните кабели благодаря за което

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Премигвания често се получават зимата или когато вали силен дъжд. Самите премигвания се получават от късо съединение по мрежата. Защитата изключва и след по-малко от секунда пак се възстановява. Потребителите го виждат като "премигване".

За нагорялата основа на предпазителя Гинка няма да ти реши проблема.

Викаш си ел. техник, отваряте таблото и на мястото на нагорялата основа се слага един автоматичен предпазител 63A. Дори и да е "хвърчащ" няма значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Svetlio88 написа:

Здравейте!

Имам проблем с премигване на тока. Живея в кооперация. Електромерите на целия вход са на едно табло на партера, като към всеки електромер има по два главни бушона. В апартамента също имаме бушонно табло, но на него няма бушон, който да е главен.

Преди време често премигваха лампите докато един ден не останах без ток. Оказа се, че е изгорял главния бушон, който е на таблото при електромерите долу. Само да подчертая, че всички бушони са със стопяема жичка, керамични. Смених бушона, но развивайки го се оказа, че гнездото е нагоряло, а капачката на самия бушон буквално се беше заварила за контактната пластина на гнездото, където влиза бушона. Става въпрос за тази пластина в дъното, където контактува с патрона, а не тази резбованата. Оттам е идвало и премигването, докато в един момент съвесем е нагоряло. Точно този нагар явно сега създава проблеми, защото пак се появи това премигване. Вероятно не прави добър контакт самата пластина с бушона. 

Въпросът ми е, ЧЕЗ отстранява ли такива проблеми или трябва аз да си търся техник, имайки предвид, че проблема е бушон на главното табло, където са електромерите на целия блок?

ЧЕЗ отговаря до главното табло. Ще трябва да си извикате техник или фирма, която да ви отстрани проблема. Той е сериозен, така че не се бавете или не правете експерименти., Въпреки това е хубаво да им се обадите и на ЧЕЗ да дойдат да огледат на място. Те ще дадат повече информация и със сигурност ще ви ориентират.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване