Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Да пренебрегне по-добри захранвания за да му е красиво.Не се бях сетил за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те имат и хубави захранвания - https://www.bequiet.com/en/powersupply/straight-power-11/1247

Ако говорим за цената то и за кутиите е приложима логиката че има и други варианти при това по-евтини...

п.с. Между другото охладителите на BQ определено изглеждат по-добре от тези на Noctua (и двете марки държат цени тоест тук парите не са критерии).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В първата кутия охлаждането е недостатъчно, по-добре да бяха оставили стоковото. В линка може да видиш как се справя с 8700K без overclock, абсолютно недостатъчно:

http://greentechreviews.ru/2017/10/15/obzor-processornogo-kulera-quiet-pure-rock-slim/

Другите части изглеждат добре, но най-вероятно ако си закупиш сам частите ще ти излезе много по-евтино, да не говорим, че паметта не се знае каква марка е. Също така гаранцията на паметта и SSD диска е поне 5 години, а те дават обща гаранция 3 години.

Втория от ардес е подобен, с разлика, че там водното охлаждане ще се справи и с клок на процесора, но не е ясна отново марката на паметта, тук също и захранването не се знае какво е.

Най-добре си поръчай сам частите и ако не можеш, дай на някой да ти го сглоби. В Nikem ти казах, че може да си поръчаш всички части от тях и да ти ги сглобят безплатно, като гаранцията си е за всеки компонент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Raze написа:

В първата кутия охлаждането е недостатъчно, по-добре да бяха оставили стоковото. В линка може да видиш как се справя с 8700K без overclock, абсолютно недостатъчно:

http://greentechreviews.ru/2017/10/15/obzor-processornogo-kulera-quiet-pure-rock-slim/

Другите части изглеждат добре, но най-вероятно ако си закупиш сам частите ще ти излезе много по-евтино, да не говорим, че паметта не се знае каква марка е. Също така гаранцията на паметта и SSD диска е поне 5 години, а те дават обща гаранция 3 години.

Втория от ардес е подобен, с разлика, че там водното охлаждане ще се справи и с клок на процесора, но не е ясна отново марката на паметта, тук също и захранването не се знае какво е.

Най-добре си поръчай сам частите и ако не можеш, дай на някой да ти го сглоби. В Nikem ти казах, че може да си поръчаш всички части от тях и да ти ги сглобят безплатно, като гаранцията си е за всеки компонент.

Отново благодаря за компетентното ти мнение.Вчера спорех с един приятел, който твърдеше, че готовите машини в момента били по-евтини, защото идвали без кутиите.Също така искам да те попитам водното охлаждане ли върши най-добра работа при "Cooling-a" на компютъра ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм ползвал водно охлаждане, мислех да пробвам преди време, но в последствие се отказах. Може да държи по-ниски температури от въздушното и евентуално да е по-тихо, но е по-трудно за обслужване и поддръжка. Иначе ако ти се занимава и си направиш сам, има много интересни варианти и става много красиво. Проблем е също, че може във всеки един момент нещо да протече и тогава може да стане голям проблем. Как идват без кутии готовите конфигурации, какво има в предвид и как това ги прави по-евтини? Принципно съм сравнявал цени и има едно 10+% надценка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Raze написа:

Не съм ползвал водно охлаждане, мислех да пробвам преди време, но в последствие се отказах. Може да държи по-ниски температури от въздушното и евентуално да е по-тихо, но е по-трудно за обслужване и поддръжка. Иначе ако ти се занимава и си направиш сам, има много интересни варианти и става много красиво. Проблем е също, че може във всеки един момент нещо да протече и тогава може да стане голям проблем. Как идват без кутии готовите конфигурации, какво има в предвид и как това ги прави по-евтини? Принципно съм сравнявал цени и има едно 10+% надценка.

И аз не зная точно какво има предвид това с кутиите, просто това му е отговора, пък уж разбира от компютри.Питам се дали някой от сайтовете биха приела да сглобят компютъра пред мен или с мен за да мога да се понауча покрай тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Бюджет - до 7000 лева

2. За какво ще се ползва компютърът. - Предимно за игри на 1440p 144hz Монитор с GSync/Nvidia Sync

3. Ще овърклоквате ли и имате ли претенции към охлаждането. - Понеже желая да играя на Ultra настройки с възможно най-много FPS, би трябвало Процесора и Видео картата да се "овърклонат" като нямам претенции към охлаждането, желая абсолютно най-ефикасното охлаждане, което да държи температурата ниска и да пази от прегряване.

4. До колко държите на тишината - Мисля, че това няма да е проблем тъй като водното охлаждане до колкото знам е много по-ефикасно и безшумно, но и по-опасно, затова всяко мнение за добро водно охлаждане ще ми е от помощ.

5. Какво включва конфигурацията - За момента се интересувам единствено от компютъра, не че не ми трябва и периферия, но аз бих се справил сам с нея.

6.Частите, които съм решил и/или се колебая/не знам/чудя се все още за тях.

Motherboard/Дънна платка - ASUS MAXIMUS X FORMULA Z370 LGA1151. https://www.pazaruvaj.com/dynni-platki-c3128/asus/rog-maximus-x-formula-p393178833/

CPU/Процесор - Intel I7-8700K 3.7GHZ 12MB BOX LGA1151. (чета лоши новини за него, прегрявал, бил със стара паста от миналата година и т.н) https://www.pazaruvaj.com/procesori-c3139/intel/core-i7-8700k-hexa-core-3-7ghz-lga1151-p387717561/

RAM/Памет - Никаква идея, много на брой видове са, с най-различни вариращи цени, колебая се между 16GB или 32GB като не знам каква марка, бързина би ми трябвало, търся определно нещо качествено ?

GPU/Видео карта - Със сигурност искам 1080Ti, само че не съм запознат, коя е най-продуктивната карта, която е налична на българския пазар ?

SSD - Никаква представа си нямам за хубави и надеждни марки ?

HDD- Дали изобщо имам нужда от него след като SSD е на пазара ?

Case/Кутия - be quiet! DARK BASE PRO 900 White Edition BGW13 (Много ми харесва тази кутия, но не съм сигурен до колко е надеждна и дали има по-добри варианти от нея ?)

Power supply/Захранване - be quiet! Dark Power Pro 11 1200W Platinum (BN255) https://www.pazaruvaj.com/zahranvawi-blokove-c3158/be-quiet/dark-power-pro-11-1200w-platinum-bn255-p283556171/

Cooling/Охлаждане - Много се колебая дали да бъде обикновено или водно/течно, разбирам, че по-добрия вариант е с течност, но проблема е,че сам няма да мога да го монтирам, а и нямам да имам желанието да рискувам ?

7.Сглобяването - Тук идва най-сложния момент може би, понеже прерових всички български сайтове и никой един от тях не предлага всички, части които искам, което значи, че няма да ми сглобят компютъра (разбрах, че само ако купя всички части от даден сайт ми бива сглобявана конфигурацията), това доста усложнява нещата, тъй като аз съм неопитен и никога не съм разбирал от сглобяване/"modding"/асемблиране/подреждане на PC.

Затова се чудя как да процедирам, като отново приемам мнения и критики и накрая видях в друга тема потребител да твърди, че частите в България били с по-ниско качество от тези в чужбина, като това становище ми се стори доста странно и не разбрах как едни и същи части биха били с различно качество ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш от кой град си и ако има някой от форума, който разбира и може да ти сглоби конфигурацията, се уговаряте с него, примерно срещу някаква почерпка да направи това. Друг вариант е да намериш местен сервиз и с тях да се уговориш да им занесеш частите и пред теб да го сглобят срещу заплащане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Казваш от кой град си и ако има някой от форума, който разбира и може да ти сглоби конфигурацията, се уговаряте с него, примерно срещу някаква почерпка да направи това. Друг вариант е да намериш местен сервиз и с тях да се уговориш да им занесеш частите и пред теб да го сглобят срещу заплащане.

Отново ти благодаря за ответния отговор, от София съм и приемам всякакви предложения/оферти/препоръки, ако има начин да се науча винаги бих проявил желание и търпение, но не бих рискувал да си играя с водно охлаждане по никакъв повод.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, gl0be_ написа:

1.Бюджет - до 7000 лева

2. За какво ще се ползва компютърът. - Предимно за игри на 1440p 144hz Монитор с GSync/Nvidia Sync

3. Ще овърклоквате ли и имате ли претенции към охлаждането. - Понеже желая да играя на Ultra настройки с възможно най-много FPS, би трябвало Процесора и Видео картата да се "овърклонат" като нямам претенции към охлаждането, желая абсолютно най-ефикасното охлаждане, което да държи температурата ниска и да пази от прегряване.

4. До колко държите на тишината - Мисля, че това няма да е проблем тъй като водното охлаждане до колкото знам е много по-ефикасно и безшумно, но и по-опасно, затова всяко мнение за добро водно охлаждане ще ми е от помощ.

5. Какво включва конфигурацията - За момента се интересувам единствено от компютъра, не че не ми трябва и периферия, но аз бих се справил сам с нея.

6.Частите, които съм решил и/или се колебая/не знам/чудя се все още за тях.

Motherboard/Дънна платка - ASUS MAXIMUS X FORMULA Z370 LGA1151. https://www.pazaruvaj.com/dynni-platki-c3128/asus/rog-maximus-x-formula-p393178833/

CPU/Процесор - Intel I7-8700K 3.7GHZ 12MB BOX LGA1151. (чета лоши новини за него, прегрявал, бил със стара паста от миналата година и т.н) https://www.pazaruvaj.com/procesori-c3139/intel/core-i7-8700k-hexa-core-3-7ghz-lga1151-p387717561/

RAM/Памет - Никаква идея, много на брой видове са, с най-различни вариращи цени, колебая се между 16GB или 32GB като не знам каква марка, бързина би ми трябвало, търся определно нещо качествено ?

GPU/Видео карта - Със сигурност искам 1080Ti, само че не съм запознат, коя е най-продуктивната карта, която е налична на българския пазар ?

SSD - Никаква представа си нямам за хубави и надеждни марки ?

HDD- Дали изобщо имам нужда от него след като SSD е на пазара ?

Case/Кутия - be quiet! DARK BASE PRO 900 White Edition BGW13 (Много ми харесва тази кутия, но не съм сигурен до колко е надеждна и дали има по-добри варианти от нея ?)

Power supply/Захранване - be quiet! Dark Power Pro 11 1200W Platinum (BN255) https://www.pazaruvaj.com/zahranvawi-blokove-c3158/be-quiet/dark-power-pro-11-1200w-platinum-bn255-p283556171/

Cooling/Охлаждане - Много се колебая дали да бъде обикновено или водно/течно, разбирам, че по-добрия вариант е с течност, но проблема е,че сам няма да мога да го монтирам, а и нямам да имам желанието да рискувам ?

7.Сглобяването - Тук идва най-сложния момент може би, понеже прерових всички български сайтове и никой един от тях не предлага всички, части които искам, което значи, че няма да ми сглобят компютъра (разбрах, че само ако купя всички части от даден сайт ми бива сглобявана конфигурацията), това доста усложнява нещата, тъй като аз съм неопитен и никога не съм разбирал от сглобяване/"modding"/асемблиране/подреждане на PC.

Затова се чудя как да процедирам, като отново приемам мнения и критики и накрая видях в друга тема потребител да твърди, че частите в България били с по-ниско качество от тези в чужбина, като това становище ми се стори доста странно и не разбрах как едни и същи части биха били с различно качество ?

Щом ще играеш игри на висока честота на опресняване и бюджета ти е 7000 лева само за конфигурацията - насочил си се към правилния процесор и видео карта, но като гледам изискванията ти, явно си максималист и може би една карта няма да ти е достатъчна и ще се насочиш към две 1080Ti във SLI. Процесора е наистина горещ и ако искаш да извлечеш максимума и да имаш тиха система delid ще е наложителен, може би само истинско стабилно водно ще оправи нещата, ако искаш да си запазиш гаранцията на процесора.Ако ще правиш SLI по-добрия вариант лично за мен е да се насочиш към HEDT платформа - X99 или във момента актуалната и не особено успешна X299 със процесор i9 7900X, но цената му е 1900 лева и бюджета определено няма да стигне, дори и да не правиш водно охлаждане, а ако искаш да изстискаш максимума от него добро водно охлаждане и delid са задължителни.Аз лично, не бих се насочил към X299, а бих търсил на старо X99 дъно и i7 5930K,5960X, 6850K,6900K, ако трябваше да сглобявам система със две и повече карти, за игра на 2K/4K и по-висока резолюция.Във темата се изписаха една камара глупости около водното охлаждане, нито е капризно от към обслужване, нито е опасно, нито може да протече - след като се направи както трябва, разбира се.Инае си прав - истинското водно охлаждане, ще ти донесе тишина и много ниски температури спрямо AIO ''водно охлаждане'' от затворен тип, но и ще трябва инвестираш чувствително повече за него от едно 280/360мм. AIO, а ако към водния кръг да се добави и видео карта/и от най-висок клас нещата стават още по-дебели. Мнението  ми към избраните от теб компоненти:

1. За какво ти е точно това дъно, което замислено именно с идеята за водно охлаждане ? Избрал си го, защото се притесняваш за температурата на VRM и на 100% си се насочил към водно охлаждане за процесора и захранващата част ? Високия клас Z370 дънни платки имат достатъчно добра захранваща част и температурите не са толкова високи, естествено със моноблок ще са доста по-ниски, но дори и със среден клас платка няма да имаш проблем със температурите при 5, 5.1 ghz, което общо взето е максимума за 8700K.Няма да имаш проблеми със температурите на VRM, ако избереш Maximus X Hero и спокойно може да вземеш него.Ако пък толкова си се загрижил за температурата им и им и искаш никога да не преминават 40 градуса, EК като гледам имат моноблокове за Asus Strix, Gigabyte и MSI z270/370 дъната.

2. Рам памет - Aко ще сглобяваш състема за 1440P 144hz със 1080Ti ще ти трябва много бърза памет със стегнати тайминги, тоест поне 3200mhz, CL-14-14-14-32. Реално марката на паметта няма голямо значение, най-важно е какви чипове се използват, а най-добрите чипове за оувърклок са Samsung B-die, паметите, който ги използват са и най-скъпи, естествено. Във момента G.Skill предлагат най-добрите и бързи китове на пазара във лицето на Trident Z серията им.Най-базовия B-die Trident Z мисля, че е 3000mhz CL-14-14-14-32, памети със Hynix,Micron чипове не могат да държат такива честоти със толкова стегнати тайминги и въобще нямат овърклок възможносите на B-die, Samsung E/D Die са по-добри, но отново не могат да се мерят със b-die от към оувърклок възможности.Най-евтиния бюджетен вариант е да купиш Trident Z 3000/3200mhz CL14 B-die кит и да го оувърклокнеш, обикновено 4ghz и дори повече не са кой знае какъв проблем, дори за въпросните нисък бин b-die китове, но щом не можеш да си събереш машината, те съветвам да не буташ нищо.Дори и да купиш много бързи 4266,4400/4500mhz Trident Z със възможностите ти, вероятността да ги подкараш на честотите им е нулева.

3.Видео карта: Най-добрите 1080Ti модели са: KFA Hall Of Fame, MSI Lightning и KINGPIN на EVGA, но те са за екстремен оувърклок и въобще не са за хора като теб.Спокойно може да си спетиш доста и купиш Asus Strix, MSI Gaming X или Trio.Със тези цени и наличности търсиш най-евтината и добра карта без да правиш прекалено голям компромис.

4.SSD: - Аз бих взел Nvme за системен и отделен 500/512/1tb Sata за игри.Спокойно обаче може да минеш и със един SATA III за OS и игри, ако няма да се възползваш от възможностите на Nvme дисковете.Аз бих се насочил към Crucial MX500 ако трябва да избирам Sata III устройство и 960 ЕVO 256gb. на Samsung. Ти си решаваш дали имаш нужда от HDD.

5.Кутия: Защо си се насочил към този Full Tower на Be Quet ? Ако ще правиш система със една карта и няма да правиш водно охлаждане спокойно може да минеш със двойно по-евтина кутия.

6.Захранване: Защо ти е 1200W захранване ? Мислиш да сложиш още две 1080Ti карти или ? Едно 600-800W качествено марково захранване е напълно достатъчно за система със клокнати i7 8700К/1080Ti.

Тъй като си неопитен и във момента предполагам изобщо не използваш десктоп pc те съветвам отново да се насочиш към IskamPC.Базирани са във София.Не знам дали във страната ще намериш по-големи професионалисти.Фирмата има около 10 години опит със сглобяване на системи със водно охлаждане.Ще ти сглобят/оувърклокнат/настроят системата и ще имаш гаранция на всички компоненти.Предполагам, ако искаш да делиднеш процесора няма да имаш гаранция, разбира се, но вини интел за това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана досаден с това IskamPC човека не иска PC иска компютър за игри :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, bobivg написа:

Стана досаден с това IskamPC човека не иска PC иска компютър за игри :wink12:

Човека няма елементарни познания и не може да си сглоби едно PC, естествено че ще му предложа най-добрата фирма за поръчкови системи във страната.Ако трябва да съм ироничен обаче: Прав си грешката е моя, гаражните никемци имат много по-голям опит и знания във изграждането на ентусиастки системи от висок клас и такива със водно охлаждане !!! Как можах да предложа пеленаците от iskampc, не знам.....:(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Inno написа:

Ако трябва да съм ироничен обаче

Ако обаче трябва да сме обективни за такава сума може се вземе PUSSY + PC за игри и ще остане по-доволен от предложената от теб конфигурация с две видео карти. Аз спирам до тук.

п.п. ", но като гледам изискванията ти, явно си максималист и може би една карта няма да ти е достатъчна и ще се насочиш към две 1080Ti във SLI. " !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, bobivg написа:

Ако обаче трябва да сме обективни за такава сума може се вземе PUSSY + PC за игри и ще остане по-доволен от предложената от теб конфигурация с две видео карти. Аз спирам до тук.

Къде видя да съм предлагал конкретна конфигурация със две видео карти ?

преди 15 минути, bobivg написа:

п.п. ", но като гледам изискванията ти, явно си максималист и може би една карта няма да ти е достатъчна и ще се насочиш към две 1080Ti във SLI. " !!!

Това на предложение към конкретна конфигурация със две карти ли ти прилича или на просто предположение ? Коментари като твоя не помагат изобщо.Ако няма със какво да помогнеш, по-добре не пиши изобщо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За дъното - наистина ти стига и Hero версията, имах един такъв с Extreme от предното поколение. Все го, изпука 500 евро за него и му ползва около 11% от възможностите като отделния модул даже не го е разопаковал...

Процесора е ок, но си вземи и сериозен охладител. Въздушен или някакво добро AIO(пристрастен съм и не го препоръчвам,но за всеки влак си има пътници). Dark Rock  ще го озапти, като ще си на вълна beQiute a и е по-красив от Ноктуа. Ако не те интересува визията Ноктуа от 14S нагоре.

Картата ,която и да вземеш няма особенно значение. Но кати ще е с дъно Асус, взимай StriX и си свиркай. MSI,EVGA че дори и Gamerock/Phoenix на Palit/Gainward стават.

Памет TridentZ над 3200 или ако е 3200 да не е CL16, защото може и да не е B-Die. Не че има значение за Интела ,но като има лев за по-доброто ,защо не. Само си реши дали искаш лампички или примерно бялата за да пасне на кутията.

Кутията няма нито една забележка - като ти харесва я взимай. Ти ще я гледаш нон-стоп а и спокойно отнася поне 3 такива конфигурации. Алтернатива е по-малката ,но и по-нова и с някои доработkи DB 700.

Ако искаш захранването да си пасне по цвят Dark Power е перфектно,но нямаш нужда от 1200 вата. 750-850 е предостатъчно и въпреки някои изказвания,няма много по-добри на пазара, така че давай смело. Да не кажа че изобщо няма, но пак съм пристрастен и да не спорим като се надигне вой Seeeeaaasoniiiiicccc;)

512 gb 960 EVO (НЕ евтината и невероятна АDATA...) и сторидж каквото ти изнася. Или виж какви парички ще ти остнат и си вземи и за сторидж ССД.Примерно 1 Тb MX500...

Сглобяването е най-малкия ти проблем. Особенно с качествено и скъпо дъно. Взимаш книжката и вътре си пише като за маломници първо това, после това и те така. Внимаваш с отверки ,количества паста и стягане на болчета и няма начин да наакаш нещо(по принцип). Пък като стигнеш до там ще ударим едно рамо. Малко съм ти далечко ,но има достатъчно хора от София, които разбират и могат да помогнат. Пък има и средства за комуникация...Събери чарковете на купчина, ще ги накараме да заработят ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Tommygun написа:

За дъното - наистина ти стига и Hero версията, имах един такъв с Extreme от предното поколение. Все го, изпука 500 евро за него и му ползва около 11% от възможностите като отделния модул даже не го е разопаковал...

Процесора е ок, но си вземи и сериозен охладител. Въздушен или някакво добро AIO(пристрастен съм и не го препоръчвам,но за всеки влак си има пътници). Dark Rock  ще го озапти, като ще си на вълна beQiute a и е по-красив от Ноктуа. Ако не те интересува визията Ноктуа от 14S нагоре.

Картата ,която и да вземеш няма особенно значение. Но кати ще е с дъно Асус, взимай StriX и си свиркай. MSI,EVGA че дори и Gamerock/Phoenix на Palit/Gainward стават.

Памет TridentZ над 3200 или ако е 3200 да не е CL16, защото може и да не е B-Die. Не че има значение за Интела ,но като има лев за по-доброто ,защо не. Само си реши дали искаш лампички или примерно бялата за да пасне на кутията.

Кутията няма нито една забележка - като ти харесва я взимай. Ти ще я гледаш нон-стоп а и спокойно отнася поне 3 такива конфигурации. Алтернатива е по-малката ,но и по-нова и с някои доработkи DB 700.

Ако искаш захранването да си пасне по цвят Dark Power е перфектно,но нямаш нужда от 1200 вата. 750-850 е предостатъчно и въпреки някои изказвания,няма много по-добри на пазара, така че давай смело. Да не кажа че изобщо няма, но пак съм пристрастен и да не спорим като се надигне вой Seeeeaaasoniiiiicccc;)

512 gb 960 EVO (НЕ евтината и невероятна АDATA...) и сторидж каквото ти изнася. Или виж какви парички ще ти остнат и си вземи и за сторидж ССД.Примерно 1 Тb MX500...

Сглобяването е най-малкия ти проблем. Особенно с качествено и скъпо дъно. Взимаш книжката и вътре си пише като за маломници първо това, после това и те така. Внимаваш с отверки ,количества паста и стягане на болчета и няма начин да наакаш нещо(по принцип). Пък като стигнеш до там ще ударим едно рамо. Малко съм ти далечко ,но има достатъчно хора от София, които разбират и могат да помогнат. Пък има и средства за комуникация...Събери чарковете на купчина, ще ги накараме да заработят ;)

Благодаря ти за отделеното време, наистина всяко мнение значи много за мен понеже съм новобранец.До колкото до процесора четох доста лоши коментари по българските сайтове, бил с незнам си каква термо паста от миналата година, прегрявал, горял те го изкараха най-лошия процесор на пазара. Пък в чуждестранните сайтове си го хвалят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://iskampc.com/serviz/

Delid на Intel процесор серия Kaby Lake-S, Skylake-S, Coffee Lake-S (сваляне на капачка, слагане термо паста Noctua NT-H1 или течен метал Thermal Grizzly, и залепване на капачката със силикон) 35 лв.

Асемблиране на компютър с части на клиента 48 лв.

Цялостен овърклок и тест на конфигурация за достигане на определена честота 60 лв.

п.с. Частите са с по-голяма надценка за това по-добре да се пазарят от другаде. Иначе за споменатите услуги може да се възползваш.

Имай предвид че гаранцията на процесора отпада при изпълнение на точка едно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

https://iskampc.com/serviz/

Delid на Intel процесор серия Kaby Lake-S, Skylake-S, Coffee Lake-S (сваляне на капачка, слагане термо паста Noctua NT-H1 или течен метал Thermal Grizzly, и залепване на капачката със силикон) 35 лв.

Асемблиране на компютър с части на клиента 48 лв.

Цялостен овърклок и тест на конфигурация за достигане на определена честота 60 лв.

п.с. Частите са с по-голяма надценка за това по-добре да се пазарят от другаде. Иначе за споменатите услуги може да се възползваш.

Имай предвид че гаранцията на процесора отпада при изпълнение на точка едно. 

Мерсаж, дано не е толкова рисковано със смяната на термо пастата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не че е толкова рисковано, колкото че процесора ти ще остане без гаранция. Най-добре го карай така, евентуално след 3 години като свърши гаранцията и решиш да си правиш експерименти, или решиш, че не е достатъчно мощен и искаш да го клокнеш още 200-300 MHz отгоре, може да пробваш delid. И за този процесор задължително пробваш undervolt - значително падат тепмературите, дори и при клок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.