Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички.

Както видяхте от заглавието се нуждая от експертно мнение по въпроса за нова компютърна конфигурация.Знам, че в момента пазара е ужасен, частите са безбожно скъпи и т.н, затова реших да се допитам до вас дали си заслужава да се копува/сглобява ново PC, като също имайки напредвид, че nVidia и Intel би трябвало да излязат с новите си продукти тази година.Интересувам се от сглобяване на машина, която би подкарала абсолютно всяка новоизлязла игра на максимални настройки, колебая се дали мониторът ми да бъде 4К или да заложа на високо честотен може би 144HZ. Сегашния ми компютър е на над 10 години и от доста време насам желая най-накрая да сглобя/купя чудовището, за което всеки мечтае.

Също така се чудя откъде най-евтино ще ми излезе сглобяването или копуването на готова конфигурация и до какви пари може да бъде такова чудовище (не съм богаташ).

Приемам съвети за конфигураци или директно сглобени компютри.

Всяко мнение значи много за мен.

П.С. Sea of Thieves излиза на 20 март и няма да мога да я играя :( затова се чудя дали да не си сглобя компютърче преди да излезе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли  5 000 лева за  такъв  компютър ? Видео и монитор са ти около 3200 лева  и от там  идват и поне 300 за дъно и още толкова за рам. Към това сложи 150 за кутия и 200 за захранване. След това естествено се слага и поне 512 SSD    за около 500 лева и охлаждане за поне 130  лева. Като ги шибнеш ей тия  приблизителни  суми у тезгяха в магазина  ще играеш игрите на  желаните от теб параметри.  Само да те светна ,че за 4К гейминг за да извадиш  100 FPS на някой от игрите ти не стигат и 2 броя  1080Ti. Сега ако пазаруваш ще дадеш едно 2000 лева отгоре заради тия  крипто фермери залудо. Видео картите и рамта скочиха със 100%  в цената 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, AlkatrazBG написа:

Имаш ли  5 000 лева за  такъв  компютър ? 

Да, но не знам какво да правя да чакам почти цяла година за новите карти и процесори или сега да купя.Отгоре на всичко nVidia официално съобщиха, че пазара ще си остане такъв какъвто си е в момента до края на годината и няма да представят новите карти на Game Developers Conference (GDC) or Nvidia's own Graphics Technology Conference (GTC), което значи, че най-рано в края на годината... а на мен ми писна да чакам... и аз незнам какво да правя

преди 28 минути, AlkatrazBG написа:

Имаш ли  5 000 лева за  такъв  компютър ? Видео и монитор са ти около 3200 лева  и от там  идват и поне 300 за дъно и още толкова за рам. Към това сложи 150 за кутия и 200 за захранване. След това естествено се слага и поне 512 SSD    за около 500 лева и охлаждане за поне 130  лева. Като ги шибнеш ей тия  приблизителни  суми у тезгяха в магазина  ще играеш игрите на  желаните от теб параметри.  Само да те светна ,че за 4К гейминг за да извадиш  100 FPS на някой от игрите ти не стигат и 2 броя  1080Ti. Сега ако пазаруваш ще дадеш едно 2000 лева отгоре заради тия  крипто фермери залудо. Видео картите и рамта скочиха със 100%  в цената 

Абсолютно съм съгласен с мнението ти, а относно 4К нещата отиват по дяволите... само се чудя каква видео карта ще трябва за новите 4К Монитори, които ще бъдат с 144hz refresh rate HDR :) Пък ако сега си взема PC ще съжалявам след една година със сигурност, просто незнам, в момента пазара е толкова отвратителен, че ми се плаче. По-скоро бих желал съвет за 144hz монитор, който би бил 1440p, 27 инча, разбира се пак всичко на Ultra настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прецени си каква сума можеш да отделиш, има много теми във форума за конфигурации, може и от там да се ориентираш. Има и варианти за втора употреба workstation конфигурации, които са много изгодни и им трябва малко модификация да станат перфектна game машина на добра цена с добавяне на памет, SSD, евентуално и смяна на захранването, за да може да се сложи по-мощна видеокарта. По принцип видеокартата ти отива над половината цена (1070/1070ти) 1500 лв. и нагоре, 1080(ти) над 2000 лв. За почти всички игри ти е достатъчен I7 4 серия и нагоре с клокване на 4+ ГХз, за да "захрани" всяка видеокарта на която игра си искаш. Ако вдигнеш резолюцията и на 2К и нагоре, товара отива още повече върху видеокартата и намалява bottleneck-а от процесора, дори и да работи на по-ниски честоти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

Прецени си каква сума можеш да отделиш, има много теми във форума за конфигурации, може и от там да се ориентираш. Има и варианти за втора употреба workstation конфигурации, които са много изгодни и им трябва малко модификация да станат перфектна game машина на добра цена с добавяне на памет, SSD, евентуално и смяна на захранването, за да може да се сложи по-мощна видеокарта. По принцип видеокартата ти отива над половината цена (1070/1070ти) 1500 лв. и нагоре, 1080(ти) над 2000 лв. За почти всички игри ти е достатъчен I7 4 серия и нагоре с клокване на 4+ ГХз, за да "захрани" всяка видеокарта на която игра си искаш. Ако вдигнеш резолюцията и на 2К и нагоре, товара отива още повече върху видеокартата и намалява bottleneck-а от процесора, дори и да работи на по-ниски честоти.

Може би най-добрият вариант за момента е 2К/3K на 144hz монитор, мисля си за Coffee Lake I7-8700K в комбинация с 1080ti дали ще върви с над 60 фпс на Ултра ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи и от играта, може да се налага някъде да намаляваш някоя опция, за да достигнеш стабилни 60 кадъра. Тук може да разгледаш за какво става въпрос:

https://www.youtube.com/results?search_query=1080ti+2k

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Зависи и от играта, може да се налага някъде да намаляваш някоя опция, за да достигнеш стабилни 60 кадъра. Тук може да разгледаш за какво става въпрос:

https://www.youtube.com/results?search_query=1080ti+2k

Благодаря ти за адекватния отговор.Само едно се чудя дали да не си взема готова конфигурация понеже никога не съм сглобявал PC и не разбирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даваш някакъв бюджет и ще получиш предложения. Или изчакай другите колеги да се наспят и да предлагат. Всичко ли ти трябва, включително периферия (монитор, мишка, клавиатура)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Даваш някакъв бюджет и ще получиш предложения. Или изчакай другите колеги да се наспят и да предлагат. Всичко ли ти трябва, включително периферия (монитор, мишка, клавиатура)?

За съжаление всичко ми трябва дори стол от 10+ години не съм инвестирал грам ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре реших, че няма смисъл да се инвестира в 4К, затова бих желал да изградя машина, която би се справила с 1440p 144hz монитор на максимална графика, като бих желал най-тежките игри да вървят минимум с 60 фпс.Процеса съм решил да бъде Intel Coffee Lake I7-8700k, видео картата със сигурност ще е 1080ti, но не съм решил коя точно.Общо взето само за процесора имам ясен поглед, за другите компоненти приемам предложения.Няма да пестя средства и за най-маловажната част, бих желал кутията да бъде красива на външен вид, но и сполучлива.Няма да пестя за РАМ, захранване и вентилотори или водно/течно охлаждане (бих желал да знам как е по-добре с водно охлаждане или с вентилатори).Основно искам качествени компоненти, които няма да ме подведът. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, gl0be_ написа:

Благодаря за отделеното време, и да мониторът мисля да е G-Sync.

Баце, за стабилни кадри поне и над 60 на всички заглавия, 8700к с клок.

Относно картата, 1080ти може пусне всичко с над 60 на 2к.

Рам 16гб.

Стабилно захранване задължително.

За чакане, ако зелените пуснат новите карти лятото, може да изчакаш, ще има едни 15-20% над 1080ти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, gl0be_ написа:

Привет на всички.

Както видяхте от заглавието се нуждая от експертно мнение по въпроса за нова компютърна конфигурация.Знам, че в момента пазара е ужасен, частите са безбожно скъпи и т.н, затова реших да се допитам до вас дали си заслужава да се копува/сглобява ново PC, като също имайки напредвид, че nVidia и Intel би трябвало да излязат с новите си продукти тази година.Интересувам се от сглобяване на машина, която би подкарала абсолютно всяка новоизлязла игра на максимални настройки, колебая се дали мониторът ми да бъде 4К или да заложа на високо честотен може би 144HZ. Сегашния ми компютър е на над 10 години и от доста време насам желая най-накрая да сглобя/купя чудовището, за което всеки мечтае.

Също така се чудя откъде най-евтино ще ми излезе сглобяването или копуването на готова конфигурация и до какви пари може да бъде такова чудовище (не съм богаташ).

Приемам съвети за конфигураци или директно сглобени компютри.

Всяко мнение значи много за мен.

П.С. Sea of Thieves излиза на 20 март и няма да мога да я играя :( затова се чудя дали да не си сглобя компютърче преди да излезе...

Би ли споделил каква е тази десет годишна десктоп конфигурация - дъннна платка, процесор/и, рам памет, видео карта/и и прочие.Как така си запален pc геймър, а не си инвестирал 10 години във хардуер ? Та дори и със нормален стол не разполагаш ?

Ако искаш да получиш качествен отговор на въпроса ти, те съветвам да се насочиш към тези пичове  -  iskam.pc  .Ще ти сглобят каквато система искаш и ще ти я оувърклокнат/настроят и ще имаш гаранция на всеки компонент.Предлагат и асемблация на системи със водно охлаждане. Малка подсказка -  Приготви си поне 4-5 хиляди лева за конфигурацията без монитор и каквато и да било периферия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Inno написа:

Би ли споделил каква е тази десет годишна десктоп конфигурация

Добре е да се чете умно:

преди 7 часа, gl0be_ написа:

стол от 10+ години не съм инвестирал грам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегашния ми компютър е на над 10 години

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Упс, да, моя грешка!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, DarkEdge написа:

Добре е да се чете умно:

Вместо да правиш абсолютно необоснована забележка на мен, може да я насочиш към автора на темата, относно правописа и изказа му.Много добре прочетох всеки ред от темата.За автора на темата, това:

За съжаление всичко ми трябва дори стол от 10+ години не съм инвестирал грам ...

Може да означава 10 години и един/три месеца, а може и да значи 12 години.Отделно от формулировката на изречението му и липсата на препинателни знаци не мога да разбера във какво не е инвестирал от ''10+ години''.

@gl0be_ Приятелю, извинявам се ако коментара ми е бил остър, със сигурност не съм целял да те обидя, но твоята тема ми прилича на типична тролска такава - Регистрирал си се във форума преди девет часа, тоест във 1:00 сутринта. След коментара ми, 20 минути беше във темата, но не ми отговори. Ще съм радостен, ако докажеш, че не си непълнолетен младеж, прекалил със алкохола във късна съботна вечер.Разбира се, не е нужно да го правиш, но ако проявиш благоприличието ще съм радостен, ако споделиш каква точно е машината ти или във най-добрия случай - да покажеш снимка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Inno написа:

Вместо да правиш абсолютно необоснована забележка на мен, може да я насочиш към автора на темата, относно правописа и изказа му.Много добре прочетох всеки ред от темата.За автора на темата, това:

Може да означава 10 години и един/три месеца, а може и да значи 12 години.Отделно от формулировката на изречението му и липсата на препинателни знаци не мога да разбера във какво не е инвестирал от ''10+ години''.

@gl0be_ Приятелю, извинявам се ако коментара ми е бил остър, със сигурност не съм целял да те обидя, но твоята тема ми прилича на типична тролска такава - Регистрирал си се във форума преди девет часа, тоест във 1:00 сутринта. След коментара ми, 20 минути беше във темата, но не ми отговори. Ще съм радостен, ако докажеш, че не си непълнолетен младеж, прекалил със алкохола във късна съботна вечер.Разбира се, не е нужно да го правиш, но ако проявиш благоприличието ще съм радостен, ако споделиш каква точно е машината ти или във най-добрия случай - да покажеш снимка.

Изпитвам проблеми с интернет връзката си, от телефона съм.Извинявям се за словореда ми на изречението, което цитира.Компютъра ми е на над 10 години, с точност немога да кажа. Характеристиките следователно са: GTX 250 1 GB, Intel Duo Core (незнам точния модел), 1GB RAM.Търся конфигурация с I7-8700K + Nvidia 1080ti (от добрите модели), както вече написах няма да жаля пари, също така съм си харесал и кутия на beQuiet 900 за 500 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, gl0be_ написа:

Изпитвам проблеми с интернет връзката си, от телефона съм.Извинявям се за словореда ми на изречението, което цитира.Компютъра ми е на над 10 години, с точност немога да кажа. Характеристиките следователно са: GTX 250 1 GB, Intel Duo Core (незнам точния модел), 1GB RAM.Търся конфигурация с I7-8700K + Nvidia 1080ti (от добрите модели), както вече написах няма да жаля пари, също така съм си харесал и кутия на beQuiet 900 за 500 лева.

Такава карта - GTX 250 не съществува. Има GTS 250 която се базира на G92 ядрото, 65nm чип излязъл във рамките на първото тримесечие на 2009-та - преди точно един ден и 9 години. Аз все още не мога да разбера как си наясно със всички актуални и тепърва навлизащи тенденции, що се отнася до pc гейминг технологиите (новите 4K 120HZ панели, и т.н.), а не знаеш какъв ти е процесора ? От това, което разбирам си ентусиаст със Core2Duo процесор и едва 1гб. рам ? Под Windows XP ли използваш машината си ? Това е по-скоро глупав риторичен въпрос.Много неща не се връзват във постовете ти и цялата тема мирише на гнило.Ако в действителност не си трол, а от поста ти нищо не доказа обратното - отново те съветвам да потърсиш помощ от iskampc, те ще сглобят възможно най-балансираната и добра система във зависимост от бюджета и изискванията ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Inno написа:

Такава карта - GTX 250 не съществува. Има GTS 250 която се базира на G92 ядрото, 65nm чип излязъл във рамките на първото тримесечие на 2009-та - преди точно един ден и 9 години. Аз все още не мога да разбера как си наясно със всички актуални и тепърва навлизащи тенденции, що се отнася до pc гейминг технологиите (новите 4K 120HZ панели, и т.н.), а не знаеш какъв ти е процесора ? От това, което разбирам си ентусиаст със Core2Duo процесор и едва 1гб. рам ? Под Windows XP ли използваш машината си ? Това е по-скоро глупав реторичен въпрос.Много неща не се връзват във постовете ти и цялата тема мирише на гнило.Ако в действителност не си трол, а от поста ти нищо не доказа обратното - съветвам те да потърсиш помощ от iskampc, те ще сглобят възможно най-балансираната и добра система във зависимост от бюджета и изискванията ти.

GTS 250 просто винаги бъркам името, наясно съм с новите тенденции понеже чета и търся информацията.За съжаление сам надали ще мога да си сглобя компютъра компонент по компонент, все пак никога не съм го правил, затова най-добре да си купя сглобено PC или както ти предложи да се консултирам със специалисти от различни сайтове, които предлагат тази вид услуга. П.С. Играя Warcraft 3 на машината ми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сглабянето само по себе си не е проблем ако имаш книжка към дъното...всичко си пише.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много от онлайн магазините предлагат безплатно сглобяване, стига всички части да са закупени от тях. Пробвай с Никем примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си харесал кутия на beQuiet, сложи и тяхно захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо да го прави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.