Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

В новите промоционални планове на Виваком SMART M 2018, SMART M+ 2018 (на стр.2 в договора)има клауза, според която след изчерпването на бързите мегабайти ви включват пакети с 100MB на максимална скорост за 1лв. (до 3 такива пакета). Още по-неприятно е, че не може да ги откажеш с един SMS, а трябва всеки месец да пращаш съобщение за отказ от услугата за съответния таксуващ период.
След възражение до Виваком ми отговориха следното:
"VIVACOM смята, че всеки клиент се запознава със съдържанието на какъвто и да било документ, преди да положи подпис под него."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обръщай се към КЗП за съдействие, но реално трябвало да се гледа какво се подписва. Друг вариант е да си следиш ползването на мобилния интернет и да го спираш, след като изтече лимита, в Android например има такава опция, вградена в системата, има и приложения, които имат такива функции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Stefi Vasileva написа:

В новите промоционални планове на Виваком SMART M 2018, SMART M+ 2018 (на стр.2 в договора)има клауза, според която след изчерпването на бързите мегабайти ви включват пакети с 100MB на максимална скорост за 1лв. (до 3 такива пакета). Още по-неприятно е, че не може да ги откажеш с един SMS, а трябва всеки месец да пращаш съобщение за отказ от услугата за съответния таксуващ период.
След възражение до Виваком ми отговориха следното:
"VIVACOM смята, че всеки клиент се запознава със съдържанието на какъвто и да било документ, преди да положи подпис под него."

Ами прави са. Има правила и условия и ти си се съгласила с това. Освен това може да ги отказваш:

1. Тарифни планове Smart M/M+/L/L+/XL/XL+ позволяват преференциално и последователно ползване на до 3 пакета по 100 МВ на максимална скорост в рамките на всеки месечен период на фактуриране на единична цена за всеки пакет от 1,00 лв. с ДДС. След изчерпване на включените в тарифния план MB на максимална скорост всеки от 3-те пакета ще се активира последователно и след изчерпване на предходния пакет в рамките на един месечен период на фактуриране, като абонатът има право предварително да откаже активирането им. За тази цел преди изразходване на включеният в тарифния план обем МВ на максимална скорост, ще бъде получено уведомително кратко текстово съобщение (SMS) за предстоящо активиране на допълнителния пакет, какъв обем МВ на висока скорост остават за ползване и условията за предварителен отказ от активиране. Предварителният отказ се извършва чрез SMS-отговор на кратък номер 1875 с текст STOP в рамките на съответния месечен период на фактуриране или след получаване на уведомителен SMS преди активирането на (а) първият допълнителен пакет, като в този случай отказът важи за възможността за ползване на 3-те допълнителни пакета, (б) вторият допълнителен пакет, като в този случай отказът важи за възможността за ползване на втория и третия допълнителни пакета и (в) третият допълнителен пакет, като в този случай отказът е само по отношение на възможността за ползване на последния. Включените MB на максимална скорост в тарифния план са валидни в България и в роуминг в ЕС. Всеки един от допълнителните пакети се предоставя на максимална скорост в България и в роуминг в ЕС. След изчерпване на предоставените на максимална скорост MB по тарифен план и съответно ползвани допълнителни пакети скоростта се ограничава до 64 Kbps в България и в ЕС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че е проблем. След като плащаш 20 - 30 че и повече на месец едва ли левче ще те събори. А може и да ти трябват за работа. Не всичко е снимки и сурат-тефтер. Имаш предупреждение, ако искаш си изключваш мобилните данни и не ползваш, а и има доста безплатен Wi-Fi особено в големите градове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналата година работих в call център за мобилен оператор и често имахме проблеми с клиенти, които не си четат договрите, а директно се подписват. Чест не прави и на служителите в магазините, които за да си стигнат таргетите умишлено не споменават някои части от договора на клиентите. Аз също преди не се зачитах много в това, което подписвам, но сега най-спокойно изчитам всяка страница, защото след това има само излишни разправии. Ние също имахме такъв пакет за 1 левче с допълнителни МБ и сме ги спирали, когато клиента позвъни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4-3-2018 в 12:03, Stefi Vasileva написа:

Аз за това си ползвам предплатените услуги и тук и в бегето и няма шанс да ме ,,обуят,, с каквито и да е техни ,,услуги,, То вече всеки има умен телефон и като си на уай файв можеш да  ,,дрънкаш,, по скайп или по уатсап за безмангизи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цена на SMS към номер 1875 за отказ от допълнителни пакети 3 лв без ДДС, хаха... :D :D :D :D 
#FOSTATA #Потки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.03.2018 г. в 16:07, Филипов написа:

Не мисля че е проблем. След като плащаш 20 - 30 че и повече на месец едва ли левче ще те събори.[...]

Въпроса е принципен. НЕ като оная от А1 да ми вика "Ама вие колко сте готови да давате на месец за телефон ???"  Не е ли въпроса от какво имам нужда... ха-ха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Freem@n написа:

Въпроса е принципен. НЕ като оная от А1 да ми вика "Ама вие колко сте готови да давате на месец за телефон ???"

Ако може николко (нон, зиро) и да получавам максимум...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По тази причина току що Виваком се сдобиха със жалба до КГП:

"Абонат съм на Виваком от април 2018г. за мобилна услуга с договор за 2 години, в която са включени 6000МБ интернет. Договорите им са типови и не могат да се променят клаузи в тях от клиента. В моят случай имам клауза в общите условия, когато изтекат мегабайтите на висока скорост (в моят случай-6000), пристига SMS, който предупреждава: "Остават Ви 50МБ на максимална скорост. След изчерпването им ще бъдат заредени допълнителни 100МБ на цена 1лв. За да откажете пакета, изпратете SMS с текст STOP на номер1875. За да заредите друг пакет, посетете data.vivacom.bg"
Първо- според мен това е непоискана услуга, защото аз НЕ Я ИСКАМ! При разговор с оператор ми беше обяснено, че това го има като клауза в общите условия на договора ми и аз вече съм го подписал...
Идва по- интересното- на 28.12.2018г. в 22:36 часа получавам подобен SMS и след един час- в 23:22 аз изпращам "Stop" на 1875. Въпреки това, на следващият ден 29.12.2018г. в 22:40ч. получавам SMS, който гласи: "100МВ на максимална скорост са успешно добавени".
Обаждам се на оператор за обяснение, а те първо ме питат дали съм написал съобщението само с главни букви, т.е. "STOP", иначе системата можело да не го разпознае. Което НЕ Е ВЯРНО, защото 02.11.2018г. изпратих "Stop" и системата ми го прие и не ми бяха добавени 100МВ. След това ми обясниха, че е трябвало ВЕДНАГА да върна отговор на техният SMS. Аз бях се забавил 1 час!!! За мен това е НЕЛОЯЛНА ТЪРГОВСКА ПРАКТИКА! Обясних им, че понякога може да не мога да връщам веднага съобщения- може да шофирам, да не чуя телефона и т.н. И защо въобще да се ангажирам да изпращам съобщения за услуга, която не искам???"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо изобщо се занимавате с бибаком по смотани са от ментелците /а1/ аз съм си на теленор и съм доволен от мобилният идват си на време мбайтите и няма надвишаване на сметката . Ние сме в група с неограничени минути с мобилен интернет и до 70 лв плащаме такса .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мчи то ваучерите им са по на сметка-500 минути+6000мб за месец-8 кинта-ко му плащаш.

Еми.Ко да ви пиша.Правете си сметката.Аз мойта си я направих.Говоря малко,интернет ми трябва много.Има ли такъв план?Не.

Ко праим-комбинираме естествено.Една карта на най-евтиния договор-s+(200 минути,защото няма от по 100)+една сим с бисквитка-35 000мб(че даже немога да ги изхабя).

Та 12 кинта+20 кинта=на както и да е

Септември ми изтича единия и октомври другия договор-ще ги подновя.

Опичайте си акъла,да не ви изпържат портфейла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.01.2019 г. в 23:07, _nib_ написа:

Еми.Ко да ви пиша.Правете си сметката.Аз мойта си я направих.Говоря малко,интернет ми трябва много.Има ли такъв план?Не.

Имаше ,аз съм на такъв ,всичко неограничено в България ,4джи неограничен на максимална = 50 лв.Верно 50 лв.но навсякъде си гледам телевизия и ползвам нет неограничено без да ми цепи,и при подписването смартфона ми го дадоха от 650 лв. на 325 лв. и не получавам никакви рекламни съобщения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anjel Dimitrov написа:

Имаше ,аз съм на такъв ,всичко неограничено в България ,4джи неограничен на максимална = 50 лв.Верно 50 лв.но навсякъде си гледам телевизия и ползвам нет неограничено без да ми цепи,и при подписването смартфона ми го дадоха от 650 лв. на 325 лв. и не получавам никакви рекламни съобщения...

И аз имах намерение да минавам на него ноооо....

Вече го няма.

Имаш ограничение-50 000мб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.08.2019 г. в 17:38, _nib_ написа:

И аз имах намерение да минавам на него ноооо....

Вече го няма.

Имаш ограничение-50 000мб.

И на 50 000 МБ пак си струва .Аз го тествах на натоварен трафик ,ей така пусках да слушам музикалните на най-високата разделителност вместо радио ,по 3-4 часа на ден и за един месец изразходвах 48 000 мб.... Не знам как е за геймър,защото на един приятел сина му за 2 седмици игра ,изразходва 30 000 мб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Anjel Dimitrov написа:

И на 50 000 МБ пак си струва .Аз го тествах на натоварен трафик ,ей така пусках да слушам музикалните на най-високата разделителност вместо радио ,по 3-4 часа на ден и за един месец изразходвах 48 000 мб.... Не знам как е за геймър,защото на един приятел сина му за 2 седмици игра ,изразходва 30 000 мб.

Вторник преподписах.Пак iTraffick XXL промоция 35 000+ още 35 000 първите три месеца за 20 кинта.

А и пак бисквитка за левче.Предната я ползвах точно половин час и я джаснах в някой шкаф.

Рядко стигам да изхабя даже 30 000,но друго си е да знаеш че е неограничен.Грешката е в мениджмънта.Ако стоеше този план щях да се вържа с 50 кинта.От мен имат 17 лв по-малко защото другия месец ще преподпиша картата за разговори за 13лв-250мин.макар че не изполвам и сто от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, _nib_ написа:

Вторник преподписах.Пак iTraffick XXL промоция 35 000+ още 35 000 първите три месеца за 20 кинта.

А и пак бисквитка за левче.Предната я ползвах точно половин час и я джаснах в някой шкаф.

Рядко стигам да изхабя даже 30 000,но друго си е да знаеш че е неограничен.Грешката е в мениджмънта.Ако стоеше този план щях да се вържа с 50 кинта.От мен имат 17 лв по-малко защото другия месец ще преподпиша картата за разговори за 13лв-250мин.макар че не изполвам и сто от тях.

Е аз стигнах 48 000 мб .Сега за 4 дни съм ползвал 8 200 мб ,а наближава зима и ще стигам трафик около 60 000 мб .

В Италия за 25.99 евра получаваш 60 000 мб ,неограничени минути и ако искаш  Самсунг С 10 ти става 31.99 евра ,такаче нашите телекоми само Виваком се доближава до Европа.Дано пуснат и тук ,подобни оферти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Anjel Dimitrov написа:

Е аз стигнах 48 000 мб .Сега за 4 дни съм ползвал 8 200 мб ,а наближава зима и ще стигам трафик около 60 000 мб .

В Италия за 25.99 евра получаваш 60 000 мб ,неограничени минути и ако искаш  Самсунг С 10 ти става 31.99 евра ,такаче нашите телекоми само Виваком се доближава до Европа.Дано пуснат и тук ,подобни оферти.

Значи в Италия за 32 евро план с телефон,а в България почти същия план и телефон 47 евро.Само не виждам как се доближаваме до тях .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, dimi073 написа:

Значи в Италия за 32 евро план с телефон,а в България почти същия план и телефон 47 евро.Само не виждам как се доближаваме до тях .

Не ,във Виваком имат план за 25 евро = 50 000 мб и неограничени минути,а почти 2 години имаха за 25 евро = неограничени мб на максимална(аз съм на такъв ,но ако добавя домашна  телевизия или домашен интернет -ставам и аз на 50 000 мб),такаче разликата е 10 000 мб,но по другите оператори дават наполовина за същите пари,а пък да не излезнеш в роуминг (само Вива отчитат 1 към 1,докато А1 е 1 към 3 ,за теленор ми казаха ,че отчитането е 1 към 5 ,но трябва да каже някой дето го знае със сигурност ,аз чак не мога да повярвам)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.03.2018 г. в 12:18, Raze написа:

Обръщай се към КЗП за съдействие, но реално трябвало да се гледа какво се подписва. Друг вариант е да си следиш ползването на мобилния интернет и да го спираш, след като изтече лимита, в Android например има такава опция, вградена в системата, има и приложения, които имат такива функции.

Е като спре интернета след като изхаби мегабайтите от основния пакет, как точно спирането на интернета ще попречи да се таксува пакет от 100МБ?
Ако разбирам правилно - Въпросния пакет се активира в момента в който ти свършат мегабайтите, значи трябва да спреш да ползваш интернета преди да са свършили иначе ползвал неползвал те цакат с пакетче.

на 4.03.2018 г. в 15:07, Филипов написа:

Не мисля че е проблем. След като плащаш 20 - 30 че и повече на месец едва ли левче ще те събори. А може и да ти трябват за работа. Не всичко е снимки и сурат-тефтер. Имаш предупреждение, ако искаш си изключваш мобилните данни и не ползваш, а и има доста безплатен Wi-Fi особено в големите градове.

Тъй де, какво е едно левче!? Те затова си ви стрижат както си искат навсякъде, щото всеки вика "Ба ся за няк'во левче ли ще се разправям?" Ама тук левче, там стотинка и като теглиш чертата то си бало мамата и числото...

Българските мобилни оператори като цяло са царе на схемите за стригане на абонати. Обърнете внимание на това - СМС към ЕС е по-евтин от СМС в собтвената мрежа на всеки един от българските мобилни оператори.

За сравнение - SFR(Това е френски оператор) дава неограничени минути и СМС-и към мрежите в цяла Франция, + количеството мегабайти които получаваш са пъти повече от тия които се дават от българските оператори - Пример  SFR €35/Месец - неограничени минути и СМС в цяла Франция и 100ГБ интернет. Теленор 70лв./Месец - Неограничени минути в България и 30ГБ интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Петко Цанков
      Колеги, как трябва да настроя антената от Виваком на Булсатком? 

Благодаря на всички които се отзоват! 
    • от kurana
      От скоро на сайта на Виваком се предлагат пакети през медния кабел с 30 и 50 мбит доунлоад и 10 мбит ъплоуд. Това може да е само някакъв вид VDSL, защото друг стандарт през медната жица не предлага такива високи скорости. Обаче няма никаква информация къде го предлагат тоя VDSL. В магазините на Виваком цари пълно недоумение какви са тия пакети и къде могат да се инсталират. Та въпросът е кога ще ги има в София, защото единствената информация която намерих за тях в нета е че били някакъв бета тест в няколко малки града, вярно ли е?
    • от GhostRider69
      Здравейте! Търся най - доброто, което може да се намери в сайта на Виваком, на изплащане (до 20лв някъде, може и малко отгоре), с план Smart S+. Благодаря предварително!
    • от mihaylovski
      Здравейте от 3 месеца интернетът ми е лош и прекъсва на интервали 5,10,15 мин. гасне DNS и Internet и след 1,2 мин. пак идва в повечето случаи слаб. Звънях на Виваком  2 пъти първия път абсолютно нищо не направиха дойде някакъв интернет за 15 мин. и след това пак същата работа.
      Вторият път ми донесоха 1 модем в интерес на истината аз имам 3 такива...та включихме го,зареди всичко добре,но интернет мн-слаб пробвахме да заредим клип и нищо не стана следователно те ми казаха,че няма как да има повече интернет във съответното ми село.
      Интересното обаче е,че един приятел  1 улица под мен със същият интернет на виваком няма никакви проблеми моят прекъсва неговият не което ме кара да мисля,че има проблем със кабелите при мен.
      НЕЩА КОИТО СЪМ ОПИТВАЛ:
      1-  4 различни модема 3 от 1 вид мисля,че по-стар и 1 по-нов с които ми е най-добре.
      2-  Рестарт на модема.
      3-  Оголване и свързване на кабелите отвън които бяха окислени (интернетът се оправи за 1,2 дни и после пак същото).
      4-  Преинсталация на Windows-а 3 пъти + инсталиране и сканиране с Антивирусна програма.
      5-  Google DNS (8.8.8.8 / 8.8.4.4)
      Speedtest снимка:
      https://s10.postimg.org/qkmhj46nd/Speedtest.jpg

Аз не търся "СУПЕР ИНТЕРНЕТ" просто искам да е такъв какъвто беше преди 2,3 месеца и да спре да прекъсва по 30 пъти на ден.
    • от Soviet Soldier
      Здравейте! Днес получавам следния СМС от номер 1421: 

КАТЕГОРИЧНО Аз подобна услуга не съм активирал!!! Проверих в сайтът на "Виваком" и там пише следното "Абонирайте се със SMS с текст START  NOVINI  на кратък номер 1421" Както виждате по-горе в хронологията на телефона ми ,подобен СМС за активиране на услугата към 1421 изобщо не е изпращан. 
      Обадих се ,разговарях със служител на "Виваком" ,на който ясно заявих ,че подобна услуга не съм активирам ,а тя започна да ме уверява ,че това не била услуга на "Виваком" и да ме пита ,сигурен ли съм ,че не съм активирал подобна услуга чрез интернет. Аз категорично заявих ,че не съм. От там нататък ми бе препоръчано да изпратя СМС с отказ на същия телефон. Направих го ,но на края на другия месец ,вероятно въпросната "услуга" ще фигурира в сметката ми ,плюс СМС за отказ ,което аз не възнамерявам да платя. 
      Ако има и други потърпевши на подобен вид измами ,с удоволствие може да се разберем да подадем колективен съдебен иск. В крайна смета има деца и възрастни хора ,които дори не биха реагирали в подобна ситуация. Това в крайна сметка е една крупна измама. 

• Дарение

• Добави ново...