Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 или Windows 10

Препоръчан отговор

Spoiler
преди 10 минути, vmonev написа:

всеки път се ядосвам когато се придвижвам във файловия мениджър на десятката.

Какво точно те ядосва. Работи си по същия начин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 62
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Инсталиране на ОС -15-40минути Инсталиране на допълнителен софтуер - според зависи. Оптимизиране на системата - от 8 до 48 часа 

Windows 10. Защото с него ще имаш по-малко проблеми, от всякакъв характер.

Абе ти за Windows 10 не си ли чувал бе? Стой си с Windows 7, най-добре мини на Windows XP, може да се пробваш и на Windows 98, понеже гледам акъла ти е до там.

Остава да си признаеш и за модела.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа поддържа Windows 7 : 8.1 :10 и Ubunto 12.04

Въпрос на личен избор каква ще е системата!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, simens123 написа:

Лаптопа поддържа Windows 7 : 8.1 :10 и Ubunto 12.04

Въпрос на личен избор каква ще е системата!!!

преди 11 минути, Pavel! написа:

Няма причина да го предпочете пред 16.04

Да ви напомня да си погледнете заглавието!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още си ползвам О2003 с добавка за 2007+ и се актуализира.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/6/2018 в 14:08, vmonev написа:

Win 10, 64 битов, ето заглавие: Microsoft Office 2019 ще е достъпен само за компютри с Windows 10

То ако заради един кирлив офис, тряяя да слагаш 10-ка, ходи се застреляй. Значи MS още кат' пусна 10 на пазара, си събра доста негативизъм от хората, поради ред причини". От как седнаха на дръжката на теслата, ората гледат с подозрение към нея(вкл. и аз). А че GUI-я е мега грозен, тука изкарват 10/10. Немат грешка. Абе  от как пущия метро интерфейса на 8-цата, още тогава ми стана ясно на къде отиват нещата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Eclipse2G написа:

То ако заради един кирлив офис, тряяя да слагаш 10-ка, ходи се застреляй. Значи MS още кат' пусна 10 на пазара, си събра доста негативизъм от хората, поради ред причини". От как седнаха на дръжката на теслата, ората гледат с подозрение към нея(вкл. и аз). А че GUI-я е мега грозен, тука изкарват 10/10. Немат грешка. Абе  от как пущия метро интерфейса на 8-цата, още тогава ми стана ясно на къде отиват нещата.

За съжаление е така, често организаторите на конференции и/или издатели на списания искат точно определен софтуер, примерно файлове *.docx или *.pptx и така връзват ръцете на участниците. Да не говорим за допълнителни условия по оформлението, например групиране на фигури, вместо примерно използване на снимка. Засега Wine поддържат офис 2010 или май 2013, и пак не е съвсем същото.

С осмицата определено шокираха хората. Отначало не можах да повярвам, такава рязка промяна спрямо 7. Десятката ми изглежда още по-странно, натрапва се представата как са гледали някой линукс и са сътоврили нещото, без да го изпипат.

Предполагам че човекът вече си е сложил каквото си е харесал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, vmonev написа:

За съжаление е така, често организаторите на конференции и/или издатели на списания искат точно определен софтуер, примерно файлове *.docx или *.pptx и така връзват ръцете на участниците. Да не говорим за допълнителни условия по оформлението, например групиране на фигури, вместо примерно използване на снимка. Засега Wine поддържат офис 2010 или май 2013, и пак не е съвсем същото.

С осмицата определено шокираха хората. Отначало не можах да повярвам, такава рязка промяна спрямо 7. Десятката ми изглежда още по-странно, натрапва се представата как са гледали някой линукс и са сътоврили нещото, без да го изпипат.

Предполагам че човекът вече си е сложил каквото си е харесал.

Тези два формата са въведени от офис 2007.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/9/2018 в 20:57, vmonev написа:

С осмицата определено шокираха хората. Отначало не можах да повярвам, такава рязка промяна спрямо 7. Десятката ми изглежда още по-странно

Какъв беше шокът от интерфейса на Vista при появата й?

преди 9 минути, Pavel! написа:

Не виждам нищо общо между Линукс и Win 10.

https://www.kali.org/tutorials/kali-on-the-windows-subsystem-for-linux/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приликата е във взаимната поддръжка. Друг е въпросът доколко ефективно е това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се правете на ощипани, много добре знаете какви са проблемите на 10. Шокът при Виста дойде не толкова от дизайна, колкото от прибързаното пускане, лакомията за ресурси и несъобразяване с потребителите. Не е случайно как Андроид "отвя" мобилния Уиндоус. Колкото до приликите - има, стартовото меню подрежда програмите по групи, разбира се направено е недодялано по името на програмата, и на едно място са програми, които нямат ама нищо общо. При менютата ни Линукс групирането е по вида дейност - аудио, офис, система, помощни програми и т.н.

При 10 основният проблем е следенето. Самата операционна система е спайуер, което е абсурдно. Докато има поддръжка за 7, ще я ползвам и ще препоръчвам на всеки същото. После я камилата, я камиларя - по фирмите например ползват сървъри от рода на Multipoint с виртуални работгни места и никой не те пита какво искаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, vmonev написа:

направено е недодялано по името на програмата, и на едно място са програми, които нямат ама нищо общо

Какво по-уместно сортиране от това по азбучен ред?
Може би искаш сортиране по функционалност? И това да става автоматично? А мултифункционалните програми как трябва да се квалифицират?
Аре малко на Земята.

преди 25 минути, vmonev написа:

много добре знаете какви са проблемите на 10.

Да, знаем - най-вероятно те са в твоята глава. Само и единствено заради хардуер бих ползвал и предпочел Windows 7 пред Windows 8.1/10

И не се сещам за нещо, което да не може да се настрои по вкус в Win 10.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Pavel! написа:

Ползвал ли си GNOME?

И в Ubuntu ще слагат нещо подобно, макар и в по-ограничен вариант.

Гном не е за всеки, не бих си причинил това чудо на чудесата. И пари да ми дават няма да сложа Гном 3! Освен Убунту и Дебиан събират информация. Логично - искат да знаят какво предпочитат потребителите им. Малка и тънка разлика -  питат те дали искаш да споделиш информацията, и ако не искаш просто не маркираш. Няма я тази битка с шпиониращите сървиси. Ако толкова те притесни едно дистро, винаги може да намериш някое от типа "One Man" и авторът му едва ли ще има време и възможност да върти бизнес с потребителски данни.

Не виждам какъв е проблемът - човекът очевидно питаше какво ще го посъветваме. Е, посъветвахме го. На нов хардуер върви нов софтуер. И едно на ум. Повече не ми се коментира, за всеки влак си има пътници. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/11/2018 в 12:30, vmonev написа:

Докато има поддръжка за 7, ще я ползвам и ще препоръчвам на всеки същото.

Ми като резнат кранчето на съпорта на 7, какво ти пречи да продължиш да го ползваш? Нищо. Все едно един обикновен андроидски телефон- излизат две нови версии за него и си довиждане. И какво, да не би да спира да работи телефона?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти 10, защото 7 започнаха да го развалят, и то нарочно, а и ще трябва да минеш на 10 до 14.02.2020, тогава на седмицата и спира extended support-а, а mainstream-а вече е спрял. Говори се, че най-новият windows ще бъде последен, има Dx12 за новите игри. Можеш да изключиш някой нещa от настройките за по-добра производителност, а Win Button + G ти отваря game mode в игра, което според microsoft ти подобрява изживяването/вдига fps-a. Редовни ъпдейти, поне според мен. Обаче си има и своите минуси. 
С него съм, тъй като дъното ми е "Fully compatible" със 10, а при 7 имах проблем с инсталирането- не ми отчиташе мишката и не се показваше на дисплея.
Яде ram памет като невидял- 50%/30% като го оставя да си работи [idle], без да го товаря, с изключена Eset [activated] антивирусна и superfetcht+prefetch процеси...
Поне така е като си с интегрирана в процесора видеокарта, ако това изобщо има значение.
Извинявам се за spam-а, ако въпросният потребител вече е направил решение. Ползвай си системата със здраве. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, bftd написа:

Препоръчвам ти 10, защото 7 започнаха да го развалят, и то нарочно, а и ще трябва да минеш на 10 до 14.02.2020, тогава на седмицата и спира extended support-а, а mainstream-а вече е спрял.

Общи приказки.
- Windows 7 "могат да ти го развалят" толкова, колкото ти им позволиш.
- Поддръжката я виждаме колко е надеждна, редовно свалят KB-та от windows update, понеже не са ги доизпипали.

Все едно няма предостатъчно източници на чисти Media Refresh образи, които можеш да свалиш и модифицираш както ти кефне. С други думи, "развалянето" се причинява от неинформирани капацитети, редящи наизустени реплики за поддръжки, съвместимости и т.н.

А като мине 2020 г. и още съм с windows 7? Ще ми изгорят LED луничките в банята ли?

преди 9 часа, bftd написа:

С него съм, тъй като дъното ми е "Fully compatible" със 10, а при 7 имах проблем с инсталирането- не ми отчиташе мишката и не се показваше на дисплея.
Яде ram памет като невидял- 50%/30% като го оставя да си работи [idle], без да го товаря, с изключена Eset [activated] антивирусна и superfetcht+prefetch процеси...

На 4GB рам инсталираш windows 10 и очакваш какво, 500MB заета рам в idle? Въобще имаш ли идея какво правиш, преди да даваш мнение? Тема със заглавие "30% 50% заета памет" първоначално създава впечатление за проблем, но като кажеш в дъното на поста си, че си с 4GB рам, вградена графика и windows 10, става ясно какви познания имаш. Има неща, които е кофти да обясняваш без да са ти особено ясни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, hudyr написа:

Общи приказки.
- Windows 7 "могат да ти го развалят" толкова, колкото ти им позволиш.
- Поддръжката я виждаме колко е надеждна, редовно свалят KB-та от windows update, понеже не са ги доизпипали.

Все едно няма предостатъчно източници на чисти Media Refresh образи, които можеш да свалиш и модифицираш както ти кефне. С други думи, "развалянето" се причинява от неинформирани капацитети, редящи наизустени реплики за поддръжки, съвместимости и т.н.

А като мине 2020 г. и още съм с windows 7? Ще ми изгорят LED луничките в банята ли?

На 4GB рам инсталираш windows 10 и очакваш какво, 500MB заета рам в idle? Въобще имаш ли идея какво правиш, преди да даваш мнение? Тема със заглавие "30% 50% заета памет" първоначално създава впечатление за проблем, но като кажеш в дъното на поста си, че си с 4GB рам, вградена графика и windows 10, става ясно какви познания имаш. Има неща, които е кофти да обясняваш без да са ти особено ясни.

То изискванията към системата на w10 и w7 са едни и същи, ама айде де...

И какво, трябва да навигирам с клавиатура, защото при 7 (sp1 ultimate, MSDN) мишката не ми я отчиташе, дори PS/2 + инсталацията ми ревеше за dvd/cd драйвер, т.e трябва да го сложа/inject в iso-то? После да гледам кои ъпдейти да тегля, кои не, телеметрия, следене, докато си инсталирам всичките възможни т. нар. безопасни ъпдейти... Да се занимавам с допълнително глупости, ненужни занимавки? Ай сиктир.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, bftd написа:

То изискванията към системата на w10 и w7 са едни и същи, ама айде де...

Изискванията не ги гледай, гледай какво работи заедно с windows-a и ти стърже по харда/заема процесорно време и рам памет.

И какво, трябва да навигирам с клавиатура,

Мале колко трудно...

инсталацията ми ревеше за dvd/cd драйвер

А ти очакваш ОС от 2011 да има драйвъри за платформа от 2016/2017?

т.e трябва да го сложа/inject в iso-то?

Мале и тва колко е трудно...

После да гледам кои ъпдейти да тегля, кои не, телеметрия, следене, докато си инсталирам всичките възможни т. нар. безопасни ъпдейти...

Ако разбираш ей толкова от материята, ще се поинтересуваш и ще попаднеш на мега лесно достъпна информация какво да инсталираш и какво не. Пък да не говорим, че руснакът си е направил цял пакет с нужните ъпдейти - 670MB прелест.

Да се занимавам с допълнително глупости, ненужни занимавки?

А да си играеш да "оптимизираш" windows 10 си навит, нали? Да си сложиш utorrent 3.x и да спираш купища реклами и панели? Да ревеш защо windows 10 заема 1.5GB от 4-те GB рам, дето имаш?

Бягай го кажи на хора, които са платили за едно, то им харесва, и не искат да инсталират новото, защото НЕ им харесва. Ама ние тук нали не плащаме, лесно ни е да говорим. ;)

Конкретно в тая тема се пита за платформа, на която windows 7 не е непостижим. Голям праз, че твоето дънце било "напълно съвместимо" с keylogger 10 или че поддръжката на 7 умира. Даваш "акъл" за неща, които нито разбираш, нито важат за автора на темата. Ходи първо разбери каква е разликата между 10 и 7, после да ти светне защо 10 заема повече памет. Единственото кадърно издание на 10 е Enterprise LTSC, само дето не можеш да си го купи Сульо и Пульо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво като спрат съпорта на 7? Голема работа... Нема ти умре щайгата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване