Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

1stStep2Die

Мога ли да проверя в сайта на НАП колко лева да платя за здравни усиговорвки

Препоръчан отговор

Направих си регистрация в НАП наскоро, ама не е достатъчно интуитивно направен сайта и не виждам къде да проверя колко лева дължа до момента. Като натисна опция ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛЕН СТАТУС и ми казва просто че съм с непрекъснати права но съм сигурен че за поне 1 месец трябва да направя плащане, за февруари месец, а когато пък дам на СПРАВКА ЗА ЗАДЪЛЖЕНИЯТА И ПЛАЩАНИЯТА и избера НЗОК ми показва какво е платено ама до януари, как да видя за февруари какво не е платено ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 25 март се плаща за февруари, след това започват да течат лихви.Ако не си платил три месеца ти се прекъсват правата. За да можеш да следиш всичко свързано с осигуровки и данъци трябва да си изкараш ПИК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://inetdec.nra.bg/pls/pub/home.html#/goto:rep.HealthStatus.home

аз не смея да погледна сигурно дължа трилиони 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Yvan Sergeev написа:

https://inetdec.nra.bg/pls/pub/home.html#/goto:rep.HealthStatus.home

аз не смея да погледна сигурно дължа трилиони 

Ако си изкараш ПИК ще можеш да провериш всичко за теб като осигуровки и данъци. Има давност и можеш да отпишеш задължения преди 5 години. Може да проверяваш от 2000 година насам.ПИК  е безплатен , веднага се дава след като се попълни молба /форма/ и  се подаде  в деловодството на местен офис на НАП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама нямам нужда от обща информация, къде се плащало докога и т.н. Ако знаете кажете къде в сайта да натисна за да видя колко дължа до момента което не е платено, ако не, няма нужда да пишем излишно.

Всъщност като го разбера това ще трябва да разбера и как да платя онлайн, там евентуално ако имам въпрос пак ще питам ама не съм стигнал до там засега.

преди 18 минути, bigiadri написа:

До 25 март се плаща за февруари, след това започват да течат лихви.Ако не си платил три месеца ти се прекъсват правата. За да можеш да следиш всичко свързано с осигуровки и данъци трябва да си изкараш ПИК.

Имам ПИК, давай нататък, къде да натисна после. Ето ще копирам избора който ми дава менюто им за да олесня ориентирането.

Цитат
  • Справки за достъп до услугите на НАП
  • plus_blue1_trans.pngДекларации, документи или данни, подавани от физически лица
  • plus_blue1_trans.pngИскане за издаване на документ
  • plus_blue1_trans.pngДекларации, документи или данни, свързани със задължителното осигуряване
  • plus_blue1_trans.pngПредоставяне на данъчна и осигурителна информация и информация от данъчно-осигурителната сметка
  • plus_blue1_trans.pngСправка за задълженията за МДТ с възможност за извършване на плащане
  • plus_blue1_trans.pngСправка за изплатени доходи на физически лица по чл. 73 от ЗДДФЛ
  • plus_blue1_trans.pngУслуги със свободен достъп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предоставяне на данъчна и осигурителна информация..../справка за извършени плащания и възможност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, bigiadri написа:

Предоставяне на данъчна и осигурителна информация..../справка за извършени плащания и възможност...

Това означавали че за момента нямам нищо излязло за плащане ?

oyDV_L4aTf208VPaCXls6Q.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като какъв си- самоосигуряващ, безработен или работещ във фирма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, bigiadri написа:

Като какъв си- самоосигуряващ, безработен или работещ във фирма?

Ами работих но смених работата и февруари месец имам прекъсване от 3 седмици и сигурно като безработен трябва да се водя за този период.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, 1stStep2Die написа:

Това означавали че за момента нямам нищо излязло за плащане ?

oyDV_L4aTf208VPaCXls6Q.jpeg

Провери ли архива за 2017 г?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се водиш безработен и не ти плащат осигировките  от НОИ,  трябва да попълниш една форма в НАП мисля че беше 7  и да  си платиш за здраве 20.40 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По това което си показал- в НАП за тази година нито имаш плащания ,нито имаш някаква регистрация. За това те посъветвах да си видиш за 2017 г/архив/каква ти историята, какво ти е привеждано и от къде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, 1stStep2Die написа:

как да видя за февруари какво не е платено ?

спокойно,няма как да ги видиш!

преди 1 час, bigiadri написа:

чети внимателно,тука човека ти обясни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евентуални задължения за февруари ще излязар по ПИК след 10 - 11 март и имат срок за беслихвено плащане 25 март.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като провери за 2017 ще разбере дали е платено за декември , а това той може веднага да види ,като на тази картинка   http://dox.bg/files/dw?a=663c38d454

Може да не е платено и на 25 март да загуби правата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В миналото в някой общини в София имаше електронни терминали в коридорите или при входа на общинския съвет, където можеш да провериш чрез ЕГН. Ако не си от София попитай в общината по- местоживеене. Тези, който са били в чужбина в миналото също внасяха такива вноски в общината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, kalansuv написа:

В миналото в някой общини в София имаше електронни терминали в коридорите или при входа на общинския съвет, където можеш да провериш чрез ЕГН. Ако не си от София попитай в общината по- местоживеене. Тези, който са били в чужбина в миналото също внасяха такива вноски в общината.

Той няма загубени здравноосигурителни права. т.с .не плащано повече от 3 месеца.Може да ги загуби ако е отписан от предишната работа и не е платено за декември,което значи че не се ли плати и ДЕКЛАРИРА за февруари ще ги загуби!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...