Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Понеже имам риг който консумира 2200W/ч и имам проблеми с тока (спира доста често за по няколко секунди) и ме интересува дали обикновен UPS(5-600W) ще свърши работа да не спира машината през тези секунди и ако не евентуално има ли решение този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 48 минути, ivan_pz написа:

Здравейте! Понеже имам риг който консумира 2200W/ч и имам проблеми с тока (спира доста често за по няколко секунди) и ме интересува дали обикновен UPS(5-600W) ще свърши работа да не спира машината през тези секунди и ако не евентуално има ли решение този проблем?

Оправи си проблема с тока.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Оправи си проблема с тока.

Няма как, тъй като не е от мен проблема а от енергото :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivan_pz написа:

обикновен UPS(5-600W)

С такъв няма да стане, трябва ти с мощност поне 2200W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената никак няма да ти хареса. може да се окаже, че е по-добре да си купиш генератор:
https://www.jarcomputers.com/UPS-G-tec-ZS110-3K_prod_UPSZS1103K.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, ivan_pz написа:

Няма как, тъй като не е от мен проблема а от енергото :)

Пишеш жалба, отстраняват проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дрънди, тази тоалетна не ти се отразява добре!

преди 8 часа, ivan_pz написа:

Понеже имам риг който консумира 2200W/ч

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, M.Николов написа:

Дрънди, тази тоалетна не ти се отразява добре!

стига ве, не вярвам този дистанционен ключ да е натоварен на макс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, M.Николов написа:

Чакай сега, не става ли на въпрос за копач на криптовалута?

бе де да знам, до колкото помня, това е устройство с контакти, управлявани със смартфон

пп

ся шсъ разровя из нетя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, M.Николов написа:

:no-no:

не ли? 
демек да не търся в нета
:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 19 минути, M.Николов написа:

благодаря
не знаех, че същия термин се ползва за копаене

пп

ся като се разрових из нета, видях, че и терминът дет съ ползва съм объркал...мбаси склерозата:shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф....Имам UPS 3000VA. От къде си? Защото иска нови батерии и е много тежък за изпращане по куриер. Едно 45кг е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Никой написа:

Оф....Имам UPS 3000VA. От къде си? Защото иска нови батерии и е много тежък за изпращане по куриер. Едно 45кг е.

Каква цена му търсиш? И евентуално колко ще му е ремонта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ivan_pz написа:

Каква цена му търсиш? И евентуално колко ще му е ремонта ?

Момче, тва не е ремонт. Махаш старите батерии и слагаш нови. Не съм го направил, защото батериите ще ми излязат 100лв.
Ти ми кажи от кой град си. :) Цени-мени..Има ЛС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Svetlio88
      Възнамерявам да си закупя някава защита против токови удари за телевизора (LCD Smart) и се колебая между това дали да закупя UPS устройство или т.нар. surge protector. Първият вариант (UPS) е доста по-скъп, но би ми осигурил захранване, в случай че угасне тока докато се обновява фърмуера на ТВ-то. Принципно трябва да съм голям карък, за да се случи това, но не е невъзможно. Ако ще купувам UPS, вероятно ще е този, който е с два изх. куплунга тип "шуко".  Доколкото четох Offline UPS няма да ми свърши работа като защита, а покупка на Оnline такъв ще е безумие, заради цените им. Затова ще е line-interactive.
      Вторият вариант е да спестя едни 80-100 лв. и да си купа т.нар. surge protector или някакъв разклонител със защита. По-скоро бих избрал това , защото е доказана марка и е малко - няма кабел или куп ненужни гнезда - контакта ми е точно зад телевизора. Със сигурност няма да ми осигури захранване в случай, че угасне тока, но дали няма да е по-сигурна защита?
      Как смятате, има ли смисъл покупка на сравнително евтин UPS (тип Line-interactive) за телевизор или е ненужно? Кое би осигурило по-сигурна защита - евтин line-interactive UPS или surge protector?
    • от IvoB
      Здравейте,
      Смених дъното на едно "домашно сървърче" и дистрото от Убунту 12.04 на 16.04 сървър
      и се появи проблем с ЮПС-а, Eaton 5e 650. Преди това работеше без забележки.

Сега при спиране на тока ЮПС-а изключва компютъра, но самия той не се изключва, продължава да писка.
      И съответно, след възстановяването на захранването НЕ включва компютъра.
      Четох из нета че systemd и nut нещо не били много ок... така и не намерих решение.
      APC по-добре ли са откъм софтуер/драйвери с Linux/Ubuntu?

Лек ден на всички.
    • от Mr.n0b0dy
      Вече се вбесявам от тези премигвания и слаб ток.. А зимата завали ли сняг.. край.
      Сега ще си сглобявам компютър и се чудя след време да закупя ли разклонител какъвто имам и сега който има някаква пластина която поглъща високото напрежение ако преди това е спрял тока.
      А после към този разклонител да вържа и упс-са а към него самият компютър?
    • от preparat
      Здравейте.Имам следния проблем с UPS,модел APC Back-UPS RS 800.От едно известно време започна да се държи супер странно.Имам предвид , че много често започна да превключва от On Line на On Battery.През 10-15 секунди и това е когато компютърът ми не работи.Като го включа (компютъра) се стабилизира, прави го по нарядко.Батериите са две и няма и година от как ги смених.Купих ги от Викиват в Пловдив и мисля , че бяха някаква дъщерна марка на Huawei.Исках да попитам хора с опит в тази сфера за евентуалната причина.Благодаря ви предварително.
    • от Gavrail
      Имам един UPS, който при последната гръмотевична буря не сработи и PC-то ми изключи от прекъсването на тока.
      Въпросът ми е как да разбера Батерията ли е зле или целият UPS си е заминал.
      Как да го тествам, за да не давам първо пари за батерия, а после и за нов UPS.
  • Дарение

• Добави ново...