Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 3 минути, Inno написа:

Не се занимавай, мисля си че той е абсолютен трол или и аз не знам какво.

Колко още трябва да се повтаря едно и също ? За 915 лева вземаш карта класи над този ASUS ! Не питай коя е тая карта, моля те.

Palit ?  Не са ли китайски и не чак толкова качествени ? И не не съм трол просто не разбирам ако разбирах толкова нямаше да питам тук не знам какво се дразниш и се заяждаш и с останалите, а просто не дадеш точен отговор мерси че се занимаваш да пишеш но мисля че щом си седнал да пишеш по темата поне може да имаш в предвид ,че аз не съм компетентен колкото теб и повечето тук а не да повтаряш трол трол ! я

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, achilles_tw написа:

Palit ?  Не са ли китайски и не чак толкова качествени ? И не не съм трол просто не разбирам ако разбирах толкова нямаше да питам тук не знам какво се дразниш и се заяждаш и с останалите, а просто не дадеш точен отговор мерси че се занимаваш да пишеш но мисля че щом си седнал да пишеш по темата поне може да имаш в предвид ,че аз не съм компетентен колкото теб и повечето тук а не да повтаряш трол трол ! я

Палит, какво им е на Палит ? Конкретно Dual-а със сигурност не е повече от Founders Edition версията на Nvidia (тяхната собствена платка и охлаждане), като платка и компоненти, но се обзалагам че ще е по-тиха от нея ! Ти какво мислиш да я правиш със твоята карта ? Екстремен оувърклок със течен азот или какво ? Нима не поставих линк към ревюта на повечето карти или ти си прекалено мързелив да си направиш труда да ги прочетеш ? Или английския ти е зле или какво ? Западни ревюта на Palit Dual няма да намериш, ревюта на Palit Jetstream има, предполагам може да използваш google за да ги намериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Inno написа:

Палит, какво им е на Палит ? Конкретно Dual-а със сигурност не е повече от Founders Edition версията на Nvidia (тяхната собствена платка и охлаждане), като платка и компоненти, но се обзалагам че ще е по-тиха от нея ! Ти какво мислиш да я правиш със твоята карта ? Екстремен оувърклок със течен азот или какво ? Нима не поставих линк към ревюта на повечето карти или ти си прекалено мързелив да си направиш труда да ги прочетеш ? Или английския ти е зле или какво ?

Мерси, явно имаш някакъв проблем не мога да разбера какъв е но ок аз съм мързелив дано си доволен :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеална е палитката, ако няма да я клокваш я взимай нея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, achilles_tw написа:

Мерси, явно имаш някакъв проблем не мога да разбера какъв е но ок аз съм мързелив дано си доволен :) 

Аз проблем нямам, просто се дразня, когато отсрещната страна не си прави труда да прочете написаното и повтаря едно и също 100 пъти.Отново:

Palit Dual - бюдетен вариант

Palit Jetstream за 70 лева отгоре, по-добра изработка, би трябвало да е по-тиха и със сигурност ще държи по-ниски температури.Jetstream-а го няма във никем, а във Vario, което значи ще ще загубиш 10-20 лева от отсъпки, не знам колко точно. Във никем няма Jetstream, но има Gainward Golden Sample, която би трябвало да е същата платка като Jetstream-а, на пръв поглед само вентилаторите са със различен дизайн, не знам кои ще са по-добри. Има западни ревюта и на двете карти.До колкото знам Palit са дъщерна фирма на Gainward, или обратното.Не знам дали Gainward-а има Dual Bios switch, ако няма то Palit-а е за предпочитане.

П.С - Както написах още във първата страница от темата - тествал съм Palit GTX 970 Jetstream и вентилаторите са тихи, поне на картата която тествах. Вентилаторите на Jetstream 1060 са същите като на 970 JS, ако това може да ти помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Inno написа:

Аз проблем нямам, просто се дразня, когато отсрещната страна не си прави труда да прочете написаното и повтаря едно и също 100 пъти.Отново:

Palit Dual - бюдетен вариант

Palit Jetstream за 70 лева отгоре, по-добра изработка, би трябвало да е по-тиха и със сигурност ще държи по-ниски температури.Jetstream-а го няма във никем, а във Vario, което значи ще ще загубиш 10-20 лева от отсъпки, не знам колко точно. Във никем няма Jetstream, но има Gainward Golden Sample, която би трябвало да е същата платка като Jetstream-а, на пръв поглед само вентилаторите са със различен дизайн, не знам кои ще са по-добри. Има западни ревюта и на двете карти.До колкото знам Palit са дъщерна фирма на Gainward, или обратното.Не знам дали Gainward-а има Dual Bios switch, ако няма то Palit-а е за предпочитане.

П.С - Както написах още във първата страница от темата - тествал съм Palit GTX 970 Jetstream и вентилаторите са тихи, поне на моята карта. Вентилаторите на Jetstream 1060 са същите като на 970 JS, ако това може да ти помогне.

Мерси много ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чух и за някакви карти където предпазват дъното от токов удар има ли смисъл от тях и как точно се казват ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, achilles_tw написа:

Чух и за някакви карти където предпазват дъното от токов удар има ли смисъл от тях и как точно се казват ?

При дъно за 200 лв. и видео карта за над 800 лв. кое би пазил ти :)

От токов удар може да пази хубав UPS хем пази всичко включено в него - цялата система, монитор, телевизор и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Борислав69 написа:

Ако искаш да edit или да правиш multitask или Streaming на 1080p 60 fps на всички игри , Тук !

Във твоята тема не можа да отговориш по една или друга причина на елементарни въпроси, но вече предлагаш решения. Няма да споменавам че кутията е плачевна и че за 165 лева може да вземе доста по-качествено захранване. И със 8400 и със 1600 ще може да stream-ва спокойно, ако не прекалява със качеството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, ето какви части взех http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-Z370-PRO4-LGA-1151/

http://nikem-bg.net/computer-components/I5-8400-2.8GHZ-Turbo-4.0GHz-9MB-BOX-LGA1151/

http://nikem-bg.net/computer-components/Seasonic-FOCUS-Plus-SSR-550FX-GOLD/

http://nikem-bg.net/computer-components/2X8G-DDR4-3000-XPG-Z1-ADATA/

http://nikem-bg.net/computer-components/1T-Seagate-SATA-ST1000DM010-3-year-Warranty/

https://www.emag.bg/video-karta-asus-geforcer-gtx-1060-strix-6gb-gddr5-192-bit-strix-gtx1060-6g-gaming/pd/DXLZT2BBM/

http://nikem-bg.net/computer-components/FD-DEFINE-C-BLACK/

ще кажете, че не е трябвало да взимам тази видеокарта но аз я взех доста по  евтино от сегашната цена както и да е въпросът е че всичко пристигна сложих видеокартата пусках захранването видеокартата има една лампичка тя светва значи идва ток, но компютъра не се включва. Какъв може да е проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи снимка на вътрешностите да се виждат всички кабели, че така е хвърляне на боб. Не си свързал нещо както трябва.

Иначе честито за машинката, добре се получи след 5 страници разсъждения. Като гледам нямаш само ССД ,но пък не си правил компромиси с другите неща, та аз одобрявам. Ще си го добавиш после ако ти тупне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Tommygun написа:

Направи снимка на вътрешностите да се виждат всички кабели, че така е хвърляне на боб. Не си свързал нещо както трябва.

Иначе честито за машинката, добре се получи след 5 страници разсъждения. Като гледам нямаш само ССД ,но пък не си правил компромиси с другите неща, та аз одобрявам. Ще си го добавиш после ако ти тупне.

Да SSD  то ще го добавя след няколко месеца. ще прикача снимки по-късно вечерта. Иначе от nikem  ми го сглобиха аз само сложих видео картата сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, achilles_tw написа:

Да SSD  то ще го добавя след няколко месеца. ще прикача снимки по-късно вечерта. Иначе от nikem  ми го сглобиха аз само сложих видео картата сам.

А без GTX 1060 /само на вградената/ компютъра пали ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, baikolio95 написа:

А без GTX 1060 /само на вградената/ компютъра пали ли ?

пробвах като изключа кабела само от видеокартата пак не става но не съм я махал от дъното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е след като го изключиш само от видеокартата трябва да го включиш и в дъното. Мониторите все още не приемат сигнал безжично. ;)

п.с. Между другото има изкаран фикс по-сигурността за процесорите и най-добре обнови биоса.

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z370 Pro4/index.asp#BIOS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Roujin Z написа:

Е след като го изключиш само от видеокартата трябва да го включиш и в дъното. Мониторите все още не приемат сигнал безжично. ;)

п.с. Между другото има изкаран фикс по-сигурността за процесорите и най-добре обнови биоса.

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z370 Pro4/index.asp#BIOS

Ама не че няма картина компютъра просто не пали се едно няма ток. А иначе си има защото има една лампичка на видеокартата и тя светва !

IMG_3247.JPG

Не мога да прикача други снимки дава ми че са много голям размер как да ви ги прата ?

IMG_3248.JPG

IMG_3250.JPG

IMG_3251.JPG

IMG_3253.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам дали се вижда ама там където е копчето за старт и за рестарт няма нищо включено, а и не виждам да има такава букса която да е за там ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че проблема е точно там копчетата за старт и рестарт не са свързани вижте тази снимка точно над тази букса са копчетата но няма такъв кабел за там отделно като включа кабела видеокартата светва и изпробвах едно portable dvd writer което си работеше като го включих в usb-то. Значи има ток, но не може да се стартира но какво да правя като няма такъв кабел ...

Не мога да кача снимката но се вижда на последната където съм качил по-горе ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, achilles_tw написа:

Някой да има идеи  ? 

Всичко е свързано. Можеш да изкараш кабелите за предния панел от дъното и да окъсиш пиновете на бутона за включване(power switch) да видиш дали ще запали. Но принципно е правилно да се обърнеш към фирмата, която е сглобила конфигурацията.

П.П. Не знам защо си написал, че си закупил ''FD DEFINE C BLACK'', а всъщност е ''FD CORE 2500''!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да благодаря на всички който помогнаха по един или друг начин вече всичко е наред машината си работи нормално и мерси на всички без вас нямаше да се справя ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, achilles_tw написа:

Здравейте, искам да благодаря на всички който помогнаха по един или друг начин вече всичко е наред машината си работи нормално и мерси на всички без вас нямаше да се справя ! 

И какъв беше проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами оказа се че нещо не е било свързано дъното както трябва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има нещо което малко ме притеснява като включвам компютъра се включва за секунда и се рестартира сам и след това се включва нормално от какво може да е и трябва ли да се притеснявам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.