Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 10 минути, Inno написа:

Специално този хибриден модел е 2.5'', по-малкия 1TB също е 2.5''.Българско ревю на по-големия модел - Цък

Тоест ако си купя големия 3.5"няма да има разлика с този с 2.5" така ли

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Inno написа:

3.По-голям твърд диск/SSD - Не знам колко е голяма Steam библиотеката ти, но ако е огромна и искаш всички игри на разположение, то ще ти трябва по-голям твърд диск, ако искаш по-бърз може да вземеш хибриден SSHD диск, например 2.5 инчов Seagate Firecuda 2ТБ -   цък  .Ако искаш по-голямо SSD може да се насочиш към по-големия MX500 500gb модел, който и без това предлага доста по-добро съотношение gb/лев и е по-добрата покупка от по-малкия модел - цък

В старите модели SSD-то беше 32 GB, обаче на новите го намалиха на 8 GB, което ще се пълни прекалено бързо и идеята за SSHD се обезсмисля. С 16-24 GB RAM, в които Windows-ът да си кешира, ще се получи същата работа. Пак поне гаранцията е по-дълга, 5 год. вместо 3 год.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, саби написа:

В старите модели SSD-то беше 32 GB, обаче на новите го намалиха на 8 GB, което ще се пълни прекалено бързо и идеята за SSHD се обезсмисля. С 16-24 GB RAM, в които Windows-ът да си кешира, ще се получи същата работа. Пак поне гаранцията е по-дълга, 5 год. вместо 3 год.

Не разбрах съвсем коментара ти, искаш да кажеш че по-новите ревизии са със само 8гб. nand flash, а по-старите ревизии със 32gb ? Предложих му този хибриден диск, защото точно за сторидж на игри е не лош вариант и във във някой ситуации предлага производителност като на SSD. Доста се разми темата със последните коментари, може да отговориш чрез лично съобщение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Братле не знам за кво се занимаваш да ги караш да ти сглобяват поръчвай ей тая машина и тва е https://plasico.bg/компютър-bazooka-reborn-kaby-lake-intel-core-i5-7500-8gb-1tb-gtx1060-6gb-ddr5-59637.html нямаш нужда от SSD все пак си на бюджет и не мисля,че има значение колко бързо ще ти зареди играта стига да си я играеш над 65 фпс 16 рам доволно 1060-6гб-добра е а процесора е едит от най-добрите според мен за бюджетни компютри! :) И дори и да поръчаш частите от сайт най-много да ти е с 50 лв по евтино,но според мен няма смисъл лично аз си купих компютър от пласико преди 3 години и половина и в момента си играя GTA 5 на почти най-високи графики! ;) Лек ден от мен,който смята,че не съм прав нека си сподели мнението :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Inno написа:

Не разбрах съвсем коментара ти, искаш да кажеш че по-новите ревизии са със само 8гб. nand flash, а по-старите ревизии със 32gb ?

Не ревизии, а старите модели (старото поколение).

Обаче сега като потърсих информация за старите модели (ето един пример) се оказва, че и те са били с 8 GB. А защо ми се върти в главата, че бяха с 32 GB, не мога да разбера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Tosho55 написа:

Братле не знам за кво се занимаваш да ги караш да ти сглобяват поръчвай ей тая машина и тва е https://plasico.bg/компютър-bazooka-reborn-kaby-lake-intel-core-i5-7500-8gb-1tb-gtx1060-6gb-ddr5-59637.html нямаш нужда от SSD все пак си на бюджет и не мисля,че има значение колко бързо ще ти зареди играта стига да си я играеш над 65 фпс 16 рам доволно 1060-6гб-добра е а процесора е едит от най-добрите според мен за бюджетни компютри! :) И дори и да поръчаш частите от сайт най-много да ти е с 50 лв по евтино,но според мен няма смисъл лично аз си купих компютър от пласико преди 3 години и половина и в момента си играя GTA 5 на почти най-високи графики! ;) Лек ден от мен,който смята,че не съм прав нека си сподели мнението :D

''Братле'', ти сериозно ли си мислиш че тази конфигурация е оптималния избор за 1800 лева ? Както явно си и мислиш, че 40 инчов 4k телевизор за 800 лева е оптимален избор за гейминг конзола...

1.Процесора е четириядрен, четиринишков i5 7500 на морално остаряла платформа, който е дефакто i3 8100 на по-ниска честота, на всичкото отгоре е заключен процесор и не позволява оувърклок, а като заговорим за оувърклок...

2. Дънната платка е със най-нисък клас H110 чипсет, поне от снимките се вижда че е Asus H110M-CS, нисък клас дъно със само два слота за памет и хилави VRM-и, дори има само 4-пинов CPU конектор, а във сайта на Asus пише че поддържа дори i7 7700k , (4 ядра/8нишки, максимума за тази платформа), аз не бих рискувал със слагането на този процесор на това хилаво дънце.

3. Бавна 2133mhz памет, неизвестен производител и допълнителни спесификации. Дъното и чипсета не поддържат над 2133mhz и без това, направо супер Future Proof, идеалната платформа за изискванията на автора.

4. Не е описано какъв точно е твърдия диск, освен че е 1TB 7200rpm.

5. Липса на SSD, абсолютно недопустимо за бюджет от 1800 лева и то във 2018-та година, особено в предвид достъпността на SSD дисковете.

6. Не е описано какво е захранването, може да е качествено, а може да е дори по-зле от мен предложения XFX TS 550W

7.Не е описана каква е видео картата, може да е топ автърмакет нереферентно изпълнение във лицето на Asus Strix, а може и да е Founders Edition турбинната версия на Nvidia, а може да е дори Zotac Mini ITX версията на Zotac, още по-зле.

8. Кутията е Segotep Legend C2, mini Tower формат, на цената на Tesseract-а, обаче е много по-зле от нея - поддържа само Mini ITX/Micro ATX дънни платки, няма 5.25'' слотове, има само две 3.5''/2.5'' гнезда, а Tesseract-а има респективно 4/3, силно ме съмнява като изработка да е на нивото на Deepcool-а, но нищо има прозрачен плексигласов панел, това е най-важното !

П.С: Сега видях че захранването е Fortron SP400A, не знам що за стока е, ако е това -  цък  , ще свърши работа, но не е по-добро от XFX-а, който съм предложил и е по-маломощно.Забравих да добавя също че дъното има само VGA видеоизход, ако смята да си ползва вграденото видео, докато си намери карта ще се наложи да купува преходник, във зависимост входа, към който ще свърже монитора си. MSI A-PРО наред със всичките други плюсове има VGA, DVI и Display Port.

преди 2 часа, саби написа:

Не ревизии, а старите модели (старото поколение).

Обаче сега като потърсих информация за старите модели (ето един пример) се оказва, че и те са били с 8 GB. А защо ми се върти в главата, че бяха с 32 GB, не мога да разбера.

Аха, благодаря за включването.За системен диск определено няма да е на нивото на ssd, но за сторидж на игри е много добро решение, освен ако няма някакви проблеми със надеждността или друг всеизвестен проблем свързан със модела.Освен това не е много по-скъп от обикновен твърд диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Inno написа:

''Братле'', ти сериозно ли си мислиш че тази конфигурация е оптималния избор за 1800 лева ? Както явно си и мислиш, че 40 инчов 4k телевизор за 800 лева е оптимален избор за гейминг конзола...

1.Процесора е четириядрен, четиринишков i5 7500 на морално остаряла платформа, който е дефакто i3 8100 на по-ниска честота, на всичкото отгоре е заключен процесор и не позволява оувърклок, а като заговорим за оувърклок...

2. Дънната платка е със най-нисък клас H110 чипсет, поне от снимките се вижда че е Asus H110M-CS, нисък клас дъно със само два слота за памет и хилави VRM-и, дори има само 4-пинов CPU конектор, а във сайта на Asus пише че поддържа дори i7 7700k , (4 ядра/8нишки, максимума за тази платформа), аз не бих рискувал със слагането на този процесор на това хилаво дънце.

3. Бавна 2133mhz памет, неизвестен производител и допълнителни спесификации. Дъното и чипсета не поддържат над 2133mhz и без това, направо супер Future Proof, идеалната платформа за изискванията на автора.

4. Не е описано какъв точно е твърдия диск, освен че е 1TB 7200rpm.

5. Липса на SSD, абсолютно недопустимо за бюджет от 1800 лева и то във 2018-та година, особено в предвид достъпността на SSD дисковете.

6. Не е описано какво е захранването, може да е качествено, а може да е дори по-зле от мен предложения XFX TS 550W

7.Не е описана каква е видео картата, може да е топ автърмакет нереферентно изпълнение във лицето на Asus Strix, а може и да е Founders Edition турбинната версия на Nvidia, а може да е дори Zotac Mini ITX версията на Zotac, още по-зле.

8. Кутията е Segotep Legend C2, mini Tower формат, на цената на Tesseract-а, обаче е много по-зле от нея - поддържа само Mini ITX/Micro ATX дънни платки, няма 5.25'' слотове, има само две 3.5''/2.5'' гнезда, а Tesseract-а има респективно 4/3, силно ме съмнява като изработка да е на нивото на Deepcool-а, но нищо има прозрачен плексигласов панел, това е най-важното !

П.С: Сега видях че захранването е Fortron SP400A, не знам що за стока е, ако е това -  цък  , ще свърши работа, но не е по-добро от XFX-а, който съм предложил и е по-маломощно.Забравих да добавя също че дъното има само VGA видеоизход, ако смята да си ползва вграденото видео, докато си намери карта ще се наложи да купува преходник, във зависимост входа, към който ще свърже монитора си. MSI A-PРО наред със всичките други плюсове има VGA, DVI и Display Port.

Аха, благодаря за включването.За системен диск определено няма да е на нивото на ssd, но за сторидж на игри е много добро решение, освен ако няма някакви проблеми със надеждността или друг всеизвестен проблем свързан със модела.Освен това не е много по-скъп от обикновен твърд диск.

Братле не мога да разбера какво си тръгнал да се заяждаш от вчера :D Всеки говори на бюджет и ти пак ми обясняваш как телевизор за 800лв не е хубав еми извинявам се но не всеки има как да го кажа Spare Money да даде 3000 лева за телевизор :) И както момчето по-горе каза присмял се хърбел на щърбел и ти намери 50 грешки и в твойта конфигурация и не мисля,че липса на SSD е недопостима,защото не променя по никакъв начин перформънса ти :D Щом смяташ,че е ок да режеш от процесора или Видео картата за тъпо SSD си бая заблуден..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Tosho55 написа:

Братле не мога да разбера какво си тръгнал да се заяждаш от вчера :D Всеки говори на бюджет и ти пак ми обясняваш как телевизор за 800лв не е хубав еми извинявам се но не всеки има как да го кажа Spare Money да даде 3000 лева за телевизор :) И както момчето по-горе каза присмял се хърбел на щърбел и ти намери 50 грешки и в твойта конфигурация и не мисля,че липса на SSD е недопостима,защото не променя по никакъв начин перформънса ти :D Щом смяташ,че е ок да режеш от процесора или Видео картата за тъпо SSD си бая заблуден..

оффтопик - Не исках да се заяждам, а напротив, не съществува качествен 4К телевизор за 800-1000 лева за игри, освен изключението, което споменах във темата ти.Бюджетен и приличен 4K телевизор на Samsung за игри е MU7000. Не си хаби парите а си потърси хубав 1080p панел втора ръка, отново - дано да не го приемеш за заяждане.

По същество:

''Момчето'' намери ''грешки'' във моето предложение и се обоснова, макар че не съм 100% съгласен със него, а не виждам ти да си посочил аргументи, който да са във защита на твоята позиция и да са от полза на автора на темата и за всички. За мен лично синия WD не е лош, но нямам голямо наблюдение, ако автора реши да вземе друг диск не е като да няма алтернативи - цък. Захранването има бронзов сертификат. но изглежда наистина не отговаря съвсем на хартиените спецификации, поне ако може да се вярва на този материал -  цък , на който попаднах за 30 секунди използвайки Google. На цена от 85 лева не е изненада и не мисля че човек може да има претенции. Реално дори и да е със по-слаба 12-волтова релса ще издържи GTX 1060/GTX970/980 и i5 8400 без проблеми, а ако мисли да ъпгрейдва към i7 8700K и 1080TI и да клоква, то определено ще е добра идея да го смени. Да не се сложи SSD, поне за операционната система във днешно време е абсолютно недопустимо, при това за конфигурация със бюджет 1800 лева ! Говориш глупости и се обзалагам, че не си се докосвал до SSD диск през живота си.Не е въпроса за ''перформънса'', ясно е че няма да подобри производителността във игри (освен във някой), освен времето за зареждането им.Кога съм рязал от процесор и карта ???  Виж ми предложението - i5 8400 и GTX 970 ,която е на нивото на GTX 1060 3gb, а със клок се изравнява и дори е малко по-бърза от дефолтна GTX 1060 6GB. Процесора, който съм предложил помита пода със i5 7500/2133mhz памет, особено със 3000mhz CL 16-16-16 паметта, а ако не му достига процесорна мощ, може да се сложи i7 8700K и да го клокне, макар че дъното определено не е най-доброто за целта, предложил съм му по-добър алтернативен вариант, ако реши да вземе 8700K и да извлече максимума от него. Да даде 850-950 лева за gtx 1060 6GB заради криптоманията е абсолютно безумие, дори по-голямо от това да си купи готова конфигурация, която си предложил. Не препоръчвам на никой да го прави, но явно ти не мислиш така и си готов да дадеш близо 1000 лева за нисък-среден клас карта, не се и изненадвам, щом предлагаш такива ''невероятни'' готови конфигурации, без дори да си имаш най-малка идея какво представляват компонентите вътре от към производителност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 8.3.2018 в 18:47, Inno написа:

@Tommygun Не се мъча да убеждавам никой във каквото и да било, дискусията е винаги полезна, особено когато е подплатена със конструктивна критика, когато е нужна, всичко друго е егоцентризъм.Абсолютен факт е че за ежедневни нужди няма да усети разлика между NVMe SSD и SATA III, а за изцяло геймърска система е излишно дори да се коментира, доста по-добрия вариант е SATA SSD със двоен/по-голям обем, особено в предвид колко големи са AAA игрите във днешно време.Дали втора ръка 970 е добра идея, аз си дадох мнението за конкретния модел, автора си преценява сам.

П.С: '' За някой друг и твоята гледна точка може да не е вярна '', това се нарича субективизъм и е изцяло вреден и лъжовен, ако човек иска да намери правилното решение.Винаги има правилно и грешно решение, във случая ако човека няма да използва възможностите на NVMe диск, закупуването му ще е грешка, а да кажеш че не е, значи да не може да различиш правилното от грешното.

Мислех да не се занимавам, но хайде още един отговор.

Дискусията е полезна когато не е с елемент на присмех и предполагане на незнание от отсрещната страна. За ССД не съм говорил никъде, дори често съм казвал че субективно не виждам при мен разликата от 960Evo и старото ми 830. Даже не го знам за колко зарежда джама след като сутрин е просто поредния стоп да му натисна копчето заедно с кафемашината и телевизора. А като отвориш прозорец веднага си е веднага...

Въпреки че виждам защо си предложил, това което си предложил, то не отговаря на моите представи за нов компютър. 

1. Първо заключения процесор със Z-дъно. Аргумента за ъпгрейд е нелеп и времето го е доказало, че не се случва. Тук поне не знам някой да е ъпгрейднал към топмодела на платформата си впоследствие. Може би само @XECUTIONER, защото му паднал тънко.

2.970 беше супер карта за времето си а и днес ако вече я имаш става(както и моя старец от другия лагер - 290Х). Но да я купиш на старо и сложиш на нова конфигурация е неоправдано. В момента е така - или не купуваш карта и караш на вградената или както беше рекламата "ядеш и ревеш". или по-точно купуваш и преглъщаш цената.

3. ССД-то е нещо хубаво ако вече си имал и свикнал с работата му, но абсолютно наложително особенно при силно ограничен бюджет, не е. И да, 1800 лева са силно ограничен бюджет за компютър за игри. Дори и без скока на цените на памет и графика.

4. Не съм и особенно фен на минимум кутии и захранвания за сметка на малко повече производителност. Това са 2 компонента,които остават и спестяват пари в бъдеще при следваща конфигурация.

Та от това ,което разбрах в тази тема до момента, има някои противоречия. Парите не стигат за всичко да е хубаво и да е сега. От друга страна питащия иска Интел и не иска да ъпгрейдва скоро. Това са няколко взимоизключващи се неща.

Лично аз ако ми беше приятел и искаше съвет, бих се опитал да го убедя на компромис с няколко неща.

• Интела
  • Нежеланието за ъпгрейд
  • Графичната карта

И в крайна сметка бих му препоръчал  като база конфигурацията на @XECUTIONER без картата и с B350 plus и Ryzen 2400G за дъно и процесор. Това с "твоята" памет или подобна, но възможно най-бързата разумна в бюджета и способна поне на 2933 мхц. Нещо такова.

Защо? 

• Стабилна база с истинска възможност за ъпгрейд.
  • 8-нишков процесор, напълно достатъчен за да не спъне и карта като 1070/80. Тук не говорим за няколкото кадъра които примерно 8400 ще даде повече на 720р или 1080р low/medium с карта като 1080Тi...
  • За разлика от интелската, графика на която може да се играе на първо време. Нито е казал какво играе нито на какви настройки, но е възможно APU-to и да му стигне докато си купи карта.
  • Остават около 300-400 лева, които могат да отидат в бюджет за карта по-късно или ако вградената изобщо не му хареса, пак може да си купи 970 на старо.

При желание за чоплене и докарване на едни 20% повече скорост от APU-то може и някъв охладител до 50 лева.

Ta ето това е моето виждане по въпроса в тази тема. Затова и трябва да се съгласим, че абсолютна и единствена истина може да има, само когато някой говори за себе си. Когато говорим за нуждите на други хора, винаги ще има и сиво а не само черно и бяло. И така единствено правилно за един, не е такова за друг. Това не е субективизъм а истинския живот.

Поздрави на всички и успех с покупката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Inno написа:

оффтопик - Не исках да се заяждам, а напротив, не съществува качествен 4К телевизор за 800-1000 лева за игри, освен изключението, което споменах във темата ти.Бюджетен и приличен 4K телевизор на Samsung за игри е MU7000. Не си хаби парите а си потърси хубав 1080p панел втора ръка, отново - дано да не го приемеш за заяждане.

По същество:

''Момчето'' намери ''грешки'' във моето предложение и се обоснова, макар че не съм 100% съгласен със него, а не виждам ти да си посочил аргументи, който да са във защита на твоята позиция и да са от полза на автора на темата и за всички. За мен лично синия WD не е лош, но нямам голямо наблюдение, ако автора реши да вземе друг диск не е като да няма алтернативи - цък. Захранването има бронзов сертификат. но изглежда наистина не отговаря съвсем на хартиените спецификации, поне ако може да се вярва на този материал -  цък , на който попаднах за 30 секунди използвайки Google. На цена от 85 лева не е изненада и не мисля че човек може да има претенции. Реално дори и да е със по-слаба 12-волтова релса ще издържи GTX 1060/GTX970/980 и i5 8400 без проблеми, а ако мисли да ъпгрейдва към i7 8700K и 1080TI и да клоква, то определено ще е добра идея да го смени. Да не се сложи SSD, поне за операционната система във днешно време е абсолютно недопустимо, при това за конфигурация със бюджет 1800 лева ! Говориш глупости и се обзалагам, че не си се докосвал до SSD диск през живота си.Не е въпроса за ''перформънса'', ясно е че няма да подобри производителността във игри (освен във някой), освен времето за зареждането им.Кога съм рязал от процесор и карта ???  Виж ми предложението - i5 8400 и GTX 970 ,която е на нивото на GTX 1060 3gb, а със клок се изравнява и дори е малко по-бърза от дефолтна GTX 1060 6GB. Процесора, който съм предложил помита пода със i5 7500/2133mhz памет, особено със 3000mhz CL 16-16-16 паметта, а ако не му достига процесорна мощ, може да се сложи i7 8700K и да го клокне, макар че дъното определено не е най-доброто за целта, предложил съм му по-добър алтернативен вариант, ако реши да вземе 8700K и да извлече максимума от него. Да даде 850-950 лева за gtx 1060 6GB заради криптоманията е абсолютно безумие, дори по-голямо от това да си купи готова конфигурация, която си предложил. Не препоръчвам на никой да го прави, но явно ти не мислиш така и си готов да дадеш близо 1000 лева за нисък-среден клас карта, не се и изненадвам, щом предлагаш такива ''невероятни'' готови конфигурации, без дори да си имаш най-малка идея какво представляват компонентите вътре от към производителност.

Да,но е втора употреба братле не мисля,че това е най-калпавия избор за една от най-важните части на компютъра ти :) И също, да като ти зареждат игрите по-бързо какво печелиш,спестяваш 15 секунди от живота си на 150 лева ли ??? И го казваш сякаш 1800 лева са добър бюджет за компютър за игри в момента,докато гъмжат миньори? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Tommygun, конфигурацията на оня е пълен смях и набутване, но е похвално за него да прави опити и да се учи, като забелязвам, че има лек напредък.

HESUTIONER-ram-i-dyno-ne-stavatyGmIz0IAj

HESUTIONER-konfig-lele-maleP7o00AhpVBVFy

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ви кажа мислех, че като пиша тук изборът ми ще стане по-лесен, но с тези спорове които водите започвам да се затруднявам все повече аз не разбирам чак толкова затова направих темата. Разбира се всеки си има мнение и хубаво да каже какво мисли, но в случая спорите и не достигате до някакво решение, кое е най-добре !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Tommygun написа:

Мислех да не се занимавам, но хайде още един отговор.

Дискусията е полезна когато не е с елемент на присмех и предполагане на незнание от отсрещната страна. За ССД не съм говорил никъде, дори често съм казвал че субективно не виждам при мен разликата от 960Evo и старото ми 830. Даже не го знам за колко зарежда джама след като сутрин е просто поредния стоп да му натисна копчето заедно с кафемашината и телевизора. А като отвориш прозорец веднага си е веднага...

Въпреки че виждам защо си предложил, това което си предложил, то не отговаря на моите представи за нов компютър. 

1. Първо заключения процесор със Z-дъно. Аргумента за ъпгрейд е нелеп и времето го е доказало, че не се случва. Тук поне не знам някой да е ъпгрейднал към топмодела на платформата си впоследствие. Може би само @XECUTIONER, защото му паднал тънко.

2.970 беше супер карта за времето си а и днес ако вече я имаш става(както и моя старец от другия лагер - 290Х). Но да я купиш на старо и сложиш на нова конфигурация е неоправдано. В момента е така - или не купуваш карта и караш на вградената или както беше рекламата "ядеш и ревеш". или по-точно купуваш и преглъщаш цената.

3. ССД-то е нещо хубаво ако вече си имал и свикнал с работата му, но абсолютно наложително особенно при силно ограничен бюджет, не е. И да, 1800 лева са силно ограничен бюджет за компютър за игри. Дори и без скока на цените на памет и графика.

4. Не съм и особенно фен на минимум кутии и захранвания за сметка на малко повече производителност. Това са 2 компонента,които остават и спестяват пари в бъдеще при следваща конфигурация.

Та от това ,което разбрах в тази тема до момента, има някои противоречия. Парите не стигат за всичко да е хубаво и да е сега. От друга страна питащия иска Интел и не иска да ъпгрейдва скоро. Това са няколко взимоизключващи се неща.

Лично аз ако ми беше приятел и искаше съвет, бих се опитал да го убедя на компромис с няколко неща.

• Интела
  • Нежеланието за ъпгрейд
  • Графичната карта

И в крайна сметка бих му препоръчал  като база конфигурацията на @XECUTIONER без картата и с B350 plus и Ryzen 2400G за дъно и процесор. Това с "твоята" памет или подобна, но възможно най-бързата разумна в бюджета и способна поне на 2933 мхц. Нещо такова.

Защо? 

• Стабилна база с истинска възможност за ъпгрейд.
  • 8-нишков процесор, напълно достатъчен за да не спъне и карта като 1070/80. Тук не говорим за няколкото кадъра които примерно 8400 ще даде повече на 720р или 1080р low/medium с карта като 1080Тi...
  • За разлика от интелската, графика на която може да се играе на първо време. Нито е казал какво играе нито на какви настройки, но е възможно APU-to и да му стигне докато си купи карта.
  • Остават около 300-400 лева, които могат да отидат в бюджет за карта по-късно или ако вградената изобщо не му хареса, пак може да си купи 970 на старо.

При желание за чоплене и докарване на едни 20% повече скорост от APU-то може и някъв охладител до 50 лева.

Ta ето това е моето виждане по въпроса в тази тема. Затова и трябва да се съгласим, че абсолютна и единствена истина може да има, само когато някой говори за себе си. Когато говорим за нуждите на други хора, винаги ще има и сиво а не само черно и бяло. И така единствено правилно за един, не е такова за друг. Това не е субективизъм а истинския живот.

Поздрави на всички и успех с покупката.

Благодаря ти, че най-накрая се аргументира, не знам защо съжаляваш за това.Ето защо предложих компонентите от моята конфигурация, ако не е стана ясно вече:

1. Тъй като @achilles_tw изрично е написал че няма да ъпгрейдва скоро, именно заради това реших да сложа дънна платка, която ще му позволи да изстиска максимума от платформата, ако не броим не особено добрата захранваща част на дънната платка, то оувърклок на i7 8700K е напълно възможен и проблема със прегряващите VRM-и при по-високо напрежение се решава със монтиране на вентилатор, директно върху тях.От там насетне, дали ще може да достигне и дори прескочи границата от 5.ghz зависи до голяма степен от процесора му и охлаждането, със което ще разполага, delid ще е силно препоръчителен дори и да има висок клас въздушно/водно затворен тип.Дори и дъната със по-евтините чипсети да бяха на пазара, отново щях да му предложа именно това дъно.Ако автора изобщо не му се занимава със клок, колкото и лесно и елементарно да е със тази платформа, съм съгласен че H310, B360 са правилния избор.Аргумента ми за ъпгрейд не мисля ,че е нелеп, никой не може да предвиди бъдещето, нито на @achilles_tw, нито на индустрията като цяло, за пример - човека е имал система със FX 8350 и среден клас за времето си GTX 760. Всеки може да види как се представя GTX 760 спрямо ниския клас актуални графични карти, картата помита пода със GT 1030 и е на нивото на GTX 1050, тоест средно 15% по-бавна от 1050Ti, а във актуалната ситуация във която се намираме, той не може да си позволи GTX 1060 6gb със бюджет от 1800 лева, освен ако не прави драстични компромиси със останалите компоненти, за мен е неоправдано и нелепо, за @achilles_tw може и да не е - не е пояснил дали 60 кадъра във всички игри ще са му цел или не.Само е посочил че не иска втора ръка карта, дали от страх/незнание или предразсъдъци, не знам, по-долу ще стигна и до тази точка. Едно е почти сигурно - 8-ядрените масови процесори ще работят само върху бъдещия Z390 чипсет и няма да са съвместими със Z370, както той не е съвместим със Z170/270, макар че говорим за един и същи цокъл. Дали ъпгрейд от i5 8400 към клокнат i7 8700K ще си заслужава - ако гледаме производителноста към днешна дата със най-висок клас графична карта (1080Ti) - да, от към финансовата/лична/пазарна част - зависи дали ще намери втора ръка чип на разумна цена, което е обвързано най-вече със пазарната ситуация; никой не може да предвиди мислите на автора както и пазарната ситуация - дадох примера със GTX 760.

2. GTX 970 все още е невероятна карта и е около 40% по-бърза от GTX 1050Ti, сток срещу сток. Още веднага като излезе се превърна във тотален хит и бързо стана най-използваната карта според изследванията на Steam - Цък . За това има много причини: Добрата й цена - 329$ срещу 549$ за 980, пускова MSRP цена за нереферентни бройки.Картата е малко орязана спрямо по-големия си брат и със клок, който се постига със бутане на няколко слайдера във MSI Afterburner, буквално диша във врата му, а добрите бройки се изравняват и дори са по-бързи от GTX 980 на сток честоти.Това я правеше доста по-добрата покупка, ако гледаме графата цена/производителност, именно заради оувърклок възможностите на Maxwell архитектурата и по конкретно GTX 970. Със оглед пазарната ситуация не мога да се съглася, че е неоправдано - това зависи изцяло от позицията на автора относно втора ръка карта.Нарочно му предложих този нереферентен модел GTX 970, защото е приличен като охлаждане и се клоква също прилично, поне бройката която тествах.Другите причини - очевидно значително по-високата производителност след клок спрямо 1050Ti, факта че копачите не са особени фенове на GTX 970 и Maxwell картите, защото не са най-ефективните карта за копане по ред причини, тоест вероятността да попадне на карта била част от ферма със десетки/стотици карти работещи 24/7 не е толкова голяма, със сигурност е доста по-малка от R9 290/290X, който имат легендарен статус на карти за копане, още от първия масов бум през 2013-та, всички си спомняме какво стана, когато той се срина.Моето лично мнения е че си заслужава, да вземе карта, която не е копала или поне не копала 24/7, макар че никой не може да е напълно сигурен за историята на картата. Ако гейминга на мен ми е хоби на което държа, определено ще се насоча към 970 втора ръка, защото не искам компромиси със кадрите, ако 30fps го устройват то по-добре да си купи Playstation, отново мое лично мнение.Втора ръка 970 може да го изкара 5 години, а може и да сдаде багажа седмица след закупуването, именно затова карта със остатъчна гаранция е препоръчителна, но не е наложителна, ако той иска добро изживяване и държи на хобито си.Отново - 970/980 не са горещи чипове и освен ако не са държани във ужасни условия, то не мисля, че трябва да се притеснява толкова за картата, ако говорим за карти от мини.Ако говорим за домашна карта на ентусиаст/геймър то не мисля, че има повод за притеснение, освен ако той не е абсолютен мърляч, който е държал картата си във не-вентилирана, прашна кутия и не се е грижил за нея никога.

3. Бюджет от 1800 лева е всичко друго, но не и силно ограничен бюджет, дори гледайки цените на картите/паметите, може би е, ако човек не иска да купува втора ръка компоненти заради страх/незнание, дано по-горните редове помогнат на автора относно разбиването на някой предразсъдъци, ако е имал такива.

4. Кутията определено не е минимум, минимум е кутия като това - Цък . За цената си не отстъпва изобщо на доста по-скъпи кутии, не случайно има изключително положителни мнения от купувачи навсякъде във интернет. Има достатъчно място за вентилатори/3.5/2.5'' гнезда и дори 5.25'' ако на човек му трябва записвачка/фен контролер.Като възможност за менажиране на кабелите също е много добра. Побира и охладители със височина до 165мм.Единствения ''минус'' за мен е че е със тънки ламарини/ниско тегло, но за тази цена има доста по-ужасни кутии.Ако @achilles_tw иска кутия със повече възможности и актуални екстри може да се насочи към Dukase - цък , отново на Deepcool, не мисля, че тя би го спъвала по какъвто и да било начин, освен ако няма да прави много висок клас система или иска огромни високи въздушни охладители.Define C е по-добра от Tesseract-а, но е над три пъти по-скъпа. За захранването съм съгласен - не е най-качествения блок на света, предложих алтернатива.

5. Не мисля, че въпросния 2400G процесор със вградена графика се вписва във гейминг система за 1800 лева, процесора във игри изостава дори от i5 7500/i3 8100, а i5 8400 е значително по-бърз и предлага значително по-добро съотношение цена/производителност. Отделно 2400G има намален брой PCI-E линии и намален брой L3 кеш, спрямо Ryzen еквивалента си - R5 1500X - 4mb срещу 16mb. Не си прав изобщо - 2400G ще спъва GTX 1070 и GTX1080, да не говорим за 1080Ti и бъдещия висок клас карти.Дали вградената графика във 2400G ще му стигне, ако играе много леки заглавия като CS:GO, Rocket League, Overwatch - да, абсурд за AAA заглавия.Реално 2400G е заместител на r5 1400, който също има повече L3 кеш и повече линии, но няма вградено видео, какво всеки Ryzen. Факта, че използва паста, а не е със запоена капачка, както Ryzen  събратята си трябва също да се отбележи, както и калпавия охладител.От своя страна i5 8400 както всеки процесор на интел във днешно време, дори високия им HEDT X299 платформа, също използва TIM  , пастата не знам дали е по-добра, но процесора няма проблем със температурите, за разлика от 2400G.Тук идва и цената - i5 8400 е 10-20 лева по-скъп, но като производителност във игри е значително по-добрия процесор, разлика ще усети със GTX 970/1060, да не говорим за висок клас такава.Не разбрах какво имаш предвид под ''истински'' ъпгйред, може да бъдеш по-конкретен - ако визираш бъдещето на AM4 платформата, никой не може да каже дали дори третото поколение Ryzen процесори, което трябва да излезе по план през 2019-та, ще предлага производителност във игри на нивото на сега актуалните 8-ма серия Coffee Lake. AMD ще трябва да направят доста промени по архитектурата, за да бъдат процесорите им конкуренция на интел във игрите, според мен няма да стигнат клокнат i7 8700K, дори със третата имплементация на архитектурата им, но това са само лични спекулации.Клок на вграденото видео на 2400G помага, но на това дъно ще изпечеш VRM-ите ако вдигнеш напрежението, има само две SOC фази, както повечето B350 дъна, освен охладител ще е нужен и допълнителен вентилатор, който да обдухва VRM-ите.Реално колкото и да клоква няма да си реши проблема със ниската пропусквателност на DDR4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за това .

MSI Z370-A PRO LGA1151

Intel I7-8700 3.2GHZ 12MB BOX LGA1151

Seasonic FOCUS Plus SSR-550FX GOLD

G.SKILL DDR4 2x8 2666 RipjawsV F4-2666C15D-16GVR

FD DEFINE C BLACK

HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3

MSI NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4GB GAMING X

Като в последствие обмислям да добавя ССД и когато паднат видеокартите да взема по-добра ! какво ще кажете ще се получи ли и кутията добра ли е ? Дъното ще се справи ли и захранването ще е достатъчно ли ? 

или с това захранване 

PSU SEASONIC PRIME 750GD2 GOLD

ще ми стъпи на 2 000 но съм склонен да ги дам ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Inno, не ми влиза в работата, но репликираш единствения останал във форума, който разбира от хардуер. Бях ти писал, че пишеш глупости и неща, от които идея си нямаш, например: 
преди 20 минути, Inno написа:

проблема със прегряващите VRM-и при по-високо напрежение се решава със монтиране на вентилатор, директно върху тях

Не знаеш що за животно е това VRM, как е изградено, кое точно грее и къде се намира.

преди 34 минути, achilles_tw написа:

Честно да ви кажа мислех, че като пиша тук изборът ми ще стане по-лесен, но с тези спорове които водите започвам да се затруднявам все повече аз не разбирам чак толкова затова направих темата. Разбира се всеки си има мнение и хубаво да каже какво мисли, но в случая спорите и не достигате до някакво решение, кое е най-добре !

Бих се доверил на Томигън като единствен, който е компетентен, така че спорове няма, а чесане на клавиатури от начинаещи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, achilles_tw написа:

Какво ще кажете за това .

MSI Z370-A PRO LGA1151

Intel I7-8700 3.2GHZ 12MB BOX LGA1151

Seasonic FOCUS Plus SSR-550FX GOLD

G.SKILL DDR4 2x8 2666 RipjawsV F4-2666C15D-16GVR

FD DEFINE C BLACK

Като в последствие обмислям да добавя ССД и когато паднат видеокартите да взема по-добра ! какво ще кажете ще се получи ли и кутията добра ли е ? Дъното ще се справи ли и захранването ще е достатъчно ли ? 

Избраните от теб компоненти излизат точно 1930 лева, като паметта не е налична и ще трябва да чакаш докато я доставят във страната. Аз лично бих се насочил към i5 8400 за да се запази по-добрия баланс на конфигурацията, а спестените пари бих вложил във SSD. Кутията не е зле, но не е особено проветрива.Ето видео ревю на Gamers Nexus - цък  .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Inno написа:

Избраните от теб компоненти излизат точно 1930 лева, като паметта не е налична и ще трябва да чакаш докато я доставят във страната. Аз лично бих се насочил към i5 8400 за да се запази по-добрия баланс на конфигурацията, а спестените пари бих вложил във SSD. Кутията не е зле, но не е особено проветрива.Ето видео ревю на Gamers Nexus - цък  .

Ами предложете сходна памет защото аз мисля другата седмица поръчвам частите и по-добра кутия !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, ceci80 написа:

Затвори скритото съдържание

@Inno, не ми влиза в работата, но репликираш единствения останал във форума, който разбира от хардуер. Бях ти писал, че пишеш глупости и неща, от които идея си нямаш, например: 

Не знаеш що за животно е това VRM, как е изградено, кое точно грее и къде се намира.

Бих се доверил на Томигън като единствен, който е компетентен, така че спорове няма, а чесане на клавиатури от начинаещи. 

Не репликирам никой, нито имам претенции да съм гуру, ако говорим за дъна.Всеки може да се заяжда и да пише празни коментари, щом ти имаш знания и информация - сподели ги за да помогнеш на всички ни.Факт е че със оувърклок на вграденото видео на 2400G, върху b350 платки трябва да се внимава.За да не си чеша клавиатурата напразно ще се обоснова със ревю и тест -  Цък  .

преди 46 минути, achilles_tw написа:

Ами предложете сходна памет защото аз мисля другата седмица поръчвам частите и по-добра кутия !

Виж видео ревюто и евентуално друго ревю и си прецени дали Define C е кутията за теб или не.Реално се намираме във времена във който практичността/ефективността лека полека се заместват от кича - прозрачни панели от закалено стъкло, RGB светлини, за сметка на лоша вентилация и други не до там добри ''инженерни'' решения. Добра кутия до 150-160 лева е Phanteks Enthoo Pro, но вече не се произвежда, има версия със закалено стъкло но не знам как е спрямо оригиналната версия от 2014-та. Аз лично бих купил Dukase-а (видео ревю - цък ), защото не съм фен на огромните високи охладители, ще ти свърши повече от добра работа.Ако бюджета ми беше около 150 лева щях да се напъна за Fractal Design R5, която също не е особено проветрива, но е доста тиха и като цяло е добра кутия.Предложихме ти памет - цък  . бърз кит на добра цена, във наличност е.Отново, съветвам те да вземеш 8400, достатъчно добър е дори за GTX 1080Ti, би те спъвал само ако искаш да играеш на 144hz монитор със 1080Ti. Спестените пари или спести за карта или вложи във SSD.

П.С: Ако целта ти е 60 кадъра при всички игри и изобщо не искаш да купуваш 970-ка то може да видиш този модел 1060 6gb. -  цък . Ще си пасне идеално със i5 8400.Аз лично въобще не бих дал толкова пари за GTX 1060, малко преди анонса на новото поколение, но е алтернатива, а и е със 36 месеца гаранция.Като изработка е добра, но е масивна и дълга карта, ето ревю - цък . За 764 лева има Palit Dual, но той определено отстъпва като изработка - цък и е със 24 месеца гаранция.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре какво ще кажете за това знам че надвишава доста първоначалния бюджет, но мога да си го позволя. 

MSI Z370-A PRO LGA1151

I5-8400 2.8GHZ Turbo 4.0GHz 9MB BOX LGA1151

2X8G DDR4 3000 XPG Z1 ADATA

FD DEFINE R5 BLACK

Samsung 960 EVO 250GB NVMe M.2 PCIe MZ-V6E250BW

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-принцип е много добре само не съм сигурен защо си избрал 750W захранване. За тая карта и 300W е над необходимото при това бюджетно.

Дори да имаш планове да купуваш по-добра всъщност най-добрата 550W е достатъчно. Единствено за СЛИ би имало смисъл тоест две 1070 понеже по-слабите не поддържат. 

http://www.vario.bg/evga-b3-serie-550-b3-550w-220-b3-0550-v2 - Това ти е напълно достатъчно за каквото и да е било и не е нужно да хвърляш пари на вятъра.

В тоя ред на мисли съвсем скоро ще излизат дъната с B360 чипсет а няма смисъл от избраното с този процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Roujin Z написа:

По-принцип е много добре само не съм сигурен защо си избрал 750W захранване. За тая карта и 300W е над необходимото при това бюджетно.

Дори да имаш планове да купуваш по-добра всъщност най-добрата 550W е достатъчно. Единствено за СЛИ би имало смисъл тоест две 1070 понеже по-слабите не поддържат. 

http://www.vario.bg/evga-b3-serie-550-b3-550w-220-b3-0550-v2 - Това ти е напълно достатъчно за каквото и да е било и не е нужно да хвърляш пари на вятъра.

В тоя ред на мисли съвсем скоро ще излизат дъната с B360 чипсет а няма смисъл от избраното с този процесор.

Добре захранването ще го сменя само за дъното не те разбрах ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, achilles_tw написа:

Добре какво ще кажете за това знам че надвишава доста първоначалния бюджет, но мога да си го позволя. 

MSI Z370-A PRO LGA1151

I5-8400 2.8GHZ Turbo 4.0GHz 9MB BOX LGA1151

2X8G DDR4 3000 XPG Z1 ADATA

FD DEFINE R5 BLACK

Samsung 960 EVO 250GB NVMe M.2 PCIe MZ-V6E250BW

Всичко това по мои сметки излиза 2055 лева със отстъпките, ако приемем че купиш най-евтината R5 Titanum за 188 лева.Доста небалансирана конфигурация според мен.Захранването е хубаво, но въобще нямаш нужда от него освен ако не смяташ да сменяш процесора със i7 8700K и картата със 1080TI и да клокваш здраво и двете, със умерен клок на двете ще overkill като мощност, а за 1050Ti и i5 8400 е неразумна покупка.Не ти трябва NVMe SSD за геймърска система, по-горе дискутирахме че доста по-добрия вариант е двойно като обем SATA устройство, моля те не питай отново към кое да се насочиш.Кутията e добра, както написах не блести като кутия със невероятен въздушен поток, но е достатъчно добра, а и е шумоизолирана.Ако ще вземеш R5 те съветвам да не е версия със плексигласов страничен панел, защото този панел е по-зле като шумоизолация, очевидно заради плексигласа, а и възможността за монтиране на страничен вентилатор на обикновената версия изобщо не е за подценяване.Отделно може да се насочиш към R5 Blackout Edition, която е изцяло черна, за разлика от обикновените - всичко от вентилаторите до гнездата за твърди дискове.Реално ако вземеш Tessseract-а и 550W Focus-а и предложения от мен 1060 гигабайт ( цък ) почти ще се вместиш във 2060 лева при това със MX 500 250GB и 1tb диск.

П.С: Грабвай гигабайта от линка преди да е свършил, доста по-добра карта е от Palit-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Z370 чипсет се взима за клок а процесора е заключен тоест не ти трябва подобно дъно проблема е че нормалните още не са пуснати на пазара.

Тоест може да вземеш дори най-окастрените с H310 чипсет но ти препоръчвам нормално с B360. 

преди 4 минути, achilles_tw написа:

Добре захранването ще го сменя само за дъното не те разбрах ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си го разбрал, защото не четеш- скъпо и ненужно е дъно Z. Хвърляш се на някакви крайности със скъпи дъна и процесори, та и захранвания и накрая лепваш видео 1050ТИ... както и предложението сега да вземеш 1050ти, а после да я продадеш и да купиш 1060 e глупост.

Ето ти конфигурация, но наистина почакай за евтино дъно, а не с това Z:

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
Palit GTX1060 DUAL 6GB GDDR5 256bit NE51060015J9D 1 760.11 лв. 760.11 лв.
ASROCK Z370 PRO4 LGA 1151 1 215.87 лв. 215.87 лв.
I5-8400 2.8GHZ Turbo 4.0GHz 9MB BOX LGA1151 1 342.87 лв. 342.87 лв.
Crucial Ballistix Tactical 8GB DDR4 2666 BLT8G4D26AFTA 2 179.88 лв.

359.76 лв. да, благодаря

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 1 85.58 лв. 85.58 лв.
Corsair CX450 450W Bronze CP-9020120-EU 1 96.90 лв. 96.90 лв.
Case DeepCool ATX KENDOMEN TI 1 67.61 лв. 67.61 лв.
Междинна стойност: 1 840.56 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 33.16 лв.
Доставка: безплатна
Обща стойност: 1 807.40 лв. с ДДС
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване