Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, achilles_tw написа:

С ограничен бюджет си, а даваш 200 лв за кутия и 160 за захранване, защо? Няма диск, който да не се "чупи".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата наистина не случайно има таг ''горещо''. Никой не остана неопустошен - от жените до момичетата и не на последно място децата :emoji_smiley-01:.

преди 31 минути, achilles_tw написа:

След като ти го Зглобят във никем ще е лесно да си сложиш картата - само изчисти старите драйвери на вграденото видео със DDU. Ако пък не знаеш как се инсталира карта виж упътването на картата или виж някой гид във youtube :). Не знам защо реши да вземеш Asrock-а вместо MSI A-Pro, реално и двете са един и същи клас, но все пак. Asrock-а има HDMI, DVI, VGA изходи, MSI - няма HDMI, а Display Port.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хард диска го смени, захранването и кутията са ти ненужно скъпи, не казвам, че са лоши, но реално никога няма да използваш "потенциала" им.

Като гледам така или иначе си превишил бюджета, та ти предлагам това :

MSI Z370-A PRO LGA1151 
Intel I7-8700 3.2GHZ 12MB BOX LGA1151 
8G DDR4 2400 ADATA  2 БРОЯ 
1T Seagate SATA ST1000DM010 3 year Warranty 
Corsair CX450 450W Bronze CP-9020120-EU 
FD CORE 2500 ATX MID TWR BLACK 

Обща стойност - 1 377.29 лв. с ДДС

Видео карта GIGABYTE AORUS GeForce® GTX 1060 6GB GDDR5 192 bit, DVI-D, HDMI, DP (rev. 2.0)

Тотал : 2155 лв с безплатни доставки и смислени части, към които единственият смислен ъпгрейд на първо време би било едно SSD, било то SATA или NVMe.

Конфигурацията мислена от теб е с 60 лв по-евтина, но с по-слаб процесор и ненужно скъпо захранване и кутия. 

Не казвам, че са лоши, просто не ти трябват и частите предложени от мен ще вършат същата работа, а разликата в производителността на процесорите и цената им в цената би била по-смислена от разликата в парите, които ще дадеш за по-мощно модулно захранване и по-хубава кутия. CX450 е отличен избор и е много качествено захранване с 5 години гаранция. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тръгнахме от 1800лв, ... отидохме на 1900-2000, ... вече и на 2155 лв. ... Като чуем финалния максимален бюджет, може и да се стигне до реална конфигурация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, achilles_tw написа:

Тази видеокарта я няма и в емаг от къде другаде мога да я взема

От никъде, поне от страната. Аз като написах във събота следобед да я поръчаш преди да е свършила ти задаваше глупави въпроси.Или се задоволяваш със Palit-а или си караш на HD630, и купуваш нещо по-качествено и изгодно, евентуално ако цените се поуспокоят, което зависи изцяло от курса на криптовалутите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, achilles_tw написа:

Мерси, надявам се и някой друг да даде мнение или заместителна на тази ? 

По-добра 1060-ка под 800 лева, поне от страната няма.Или аз не намирам. Като ще даваш близо 900 лева за по-качествена карта то по-добре си търси втора ръка GTX 1070/980Ti

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, achilles_tw написа:

Ами дали скоро няма да я има някъде тази видеокарта. 

Тя е налична и във момента, но струва 1080 лева.Забелязвам доста често да има такива флуктуации във цените им, конкретно на картите предлагани от Емаг. Възможно е да се предлага отново за 776 лева в идните дни, кой знае.Дори и да се появи на такава цена трябва да дебнеш и да я поръчаш веднага след като е налична в противен случай ще изчезне бързо и ще попадне в ръцете на копач.

П.С: @baikolio95 И аз първо се сетих за Вали, защото знам че са официален дистрибутор на Гигадръв, но я няма в наличност, карти изобщо почти няма в момента. Дори и да я има сигурно ще е близо 900 лева, защото Вали не се славят със особено добрите си цени.Цените, който са описани в момента най-вероятно не са актуализирани от доста време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, achilles_tw написа:

Ами дали скоро няма да я има някъде тази видеокарта. 

Проверявай за наличности тук, или по-добре им се обади за информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, baikolio95 написа:

Проверявай за наличности тук, или по-добре им се обади за информация.

Скоро няма да я има, така ми казаха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взимай препоръчаната конфигурация от мен и видеокарта вземи като изпадне оферта просто. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, achilles_tw написа:

Скоро няма да я има, така ми казаха.

Нормално.Карти дори не достигат до крайните потребители, най-вероятно още като дойдат от дистрибуторите отиват във мините на някой си.Просто мои спекулации.Варианта го споменах - или караш на HD630 или купуваш по-евтиния Палит, ако и той въобще е наличен или ако ти се дават 70 лева повече може да вземеш Palit SuperJetstream от Vario - Има Dual Bios Switch (полезно ако решиш да флашваш картата), би трябвало да е със по-добра печатна платка, охлаждането е почти 3 слота та е ясно че поне като THICC-нес е е със преиумущество.Гаранцията отново е 24 месеца, за жалост.Другия вариант е да търсиш втора ръка по-мощна или 970/980, ако е купувана от Amazon и има документация не мисля, че би трябвало да се притесняваш за гаранцията, но OLX не е HardwareBG и вероятността да попаднеш на паразит, а не човек е висока, особено с оглед ситуацията на цените и наличностите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер са, просто са с по-малко видеопамет и на по-висока резолюция от 1080 ще се затрудняват, а и реално 6 гб е една идея по-мощна карта от 1060 3гб.

Препоръчвам ти първата, защото е 100 лв по-малко а реално разлика няма да видиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Монката написа:

Супер са, просто са с по-малко видеопамет и на по-висока резолюция от 1080 ще се затрудняват, а и реално 6 гб е една идея по-мощна карта от 1060 3гб.

Препоръчвам ти първата, защото е 100 лв по-малко а реално разлика няма да видиш.

тази е 6 

https://www.emag.bg/video-karta-gigabyte-geforcer-gtx-1060-windforce-2-6gb-gddr5-192-bit-gv-n1060wf2oc-6gd/pd/DLSXH2BBM/?X-Search-Id=4fec6bdce791659882e1&X-Product-Id=15827639&X-Search-Page=4&X-Search-Position=21&X-Search-Action=view

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. 650 лева за 3 гигабайтовия вариант на 1060 ? Не, мерси.За 110 лева повече мое да купиш 6гб. карта (Евтиния Палит), която е доста по-адекватна към днешна дата и занапред.За жалост не идва със 36 месеца гаранция.

2. 890 лева точно за този модел не бих дал,  защото за 915 лева може да вземеш по-качествения Strix на Asus, който също е със 3 години гаранция.

3. Същото за Dual-а на Асус, по-добре вземи 6гб карта, няма да съжаляваш.Нищо му няма на евтиния палит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На твое място бих взел втора ръка карта, защото в момента цените са безобразни, то от около 8-9 месеца са безобразни, но все пак не си заслужава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Охлаждането е добро, не бих казал най-доброто, но е доста добро. За почти 150 лв надолу честно казано бих си взел Палит без да се замисля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Монката написа:

Охлаждането е добро, не бих казал най-доброто, но е доста добро. За почти 150 лв надолу честно казано бих си взел Палит без да се замисля.

Значи я одобрявате ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Монката написа:

Да, но не си заслужава изобщо, защото е на реалната цена на 1070.

Не се занимавай, мисля си че той е абсолютен трол или и аз не знам какво.

преди 2 минути, achilles_tw написа:

Значи я одобрявате ? 

Колко още трябва да се повтаря едно и също ? За 915 лева вземаш карта класи над този ASUS ! Не питай коя е тая карта, моля те.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от marti76
      Здравейте, темата я има, но в моя случай не.  Ставаше дума за други компютри, а моята машинка си е стара и няма нито оптика нито HDMI! Временно ще е така защото мисля да я сменя до 1 година, но все пак искам да подам звуков сигнал в ресивера ми Technics SA-DX750 5*1. Аудиокартата на компа има възможности за 5*1 и 7*1, но аз мисля да си пусна 5*1 понеже ми е напълно достатъчно. Прилагам 3-4 снимки, като на последната са входовете на ресивера, а на първите три, са изходите и входовете на компа ми съответно на задния и фронталният панел. Предполагам, че от изходните жакове трябва, но само мои предположения. Вие ще кажете...също и 1 или 2 кабела да купя? Ресивера разполага с 2 оптики и в едната мисля да включа телевизора. Баса е активен и вече е включен, оства да включа и компа в него да си осигуря хубав звук за филми и музика.

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      след като колата, която имах до момента(и първа такава в живота ми) приключи своят жизнен цикъл преди около месец, за втори път съм във филма с намирането на нов автомобил. В рамките на този един месец разгледах немалко коли, предимно такива в автокъщи и ситуацията е меко казано трагична - абсолютни трошки с милион забележки, които разбира се никой не ти казва по телефона, виждаш ги на място. Лошото е, че не живея в София и всеки път ми се налага да отида на оглед, респективно да мина 150 км в двете посоки, за да видя нещо, което просто не си струва да гледам. Най-пресният пример е да се "пропусне" да ми се каже по телефона, че въпросната кола е с отрязан катализатор или да бръкна в ауспуха на бензинова кола и да има половин сантиметър чернилка. Както и да е, по темата.
      Нагледах се на всякакви трошляци и вече сериозно се замислям за покупка на нова кола или кола от оказион, случаи при които поне мога с малко по-голяма сигурност да предположа, че няма да се набия на нещо, което е умряло в някоя автоморга в Австрия/Италия/Германия и нашите са го докарали за продажба тип "качваш се и караш". Малко по-детайлно и за очаквания, бюджет и прочие.
      Все още доизбистрям окончателните параметри, но към момента спокойно бих могъл да направя една първоначална вноска от порядъка на 7-8000 лева и съответно да разсроча на лизинг останалата част от сумата и да си я плащам на вноски. Това при вариант покупка на нов автомобил или на оказионен такъв, който е малко по-евтин от новия и също се предлага на разсрочено плащане. Целта ми е след като направя първоначалната вноска, да ми се върже месечна такава не по-голяма от 200-250 лева, което пък според моите сметки ме класира във вариант на автомобил с цена не по-голяма от 22-23 хиляди лева.
      Разбира се, вариантът с покупка на употребяван автомобил от собственик(за предпочитане) или от автокъща си остава съществуващ, като там бих казал, че мога да отделя нещо от порядъка на 10-12000 лева.
      Относно техническите параметри на самия автомобил, изискванията ми не са кой знае колко. Единственото нещо, което не търпи коментар е автоматичната скоростна кутия. Първият ми автомобил беше с такава, следващият също ще бъде. Ако имам възможност да избирам, бих избрал бензинова кола, но това не означава, че отписвам дизелите. Предпочитам също да не е малка, тоест по-скоро бих купил седан или SUV, отколкото хечбек.
      Е, да видим какво мислите. Ще съм благодарен на всеки коментиращ :)
    • от tatimebie
      Здравейте машини
      Бих искал да ми кажете колко би струвала тази конфигурация мисля че ми е време да си продам машината  благодаря ви.
      Процесор AMD Ryzen 5 3600 Hexa-Core 3.6GHz AM4
      Дънна платка ASRock B450 Steel Legend
      RAM Памет Team Group Delta RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
      Видео Карта GIGABYTE AORUS Radeon RX 570 4GB GDDR5 256bit
      Водно Охлаждане COUGAR AQUA 240mm
      Захранване FSP RAIDER S 550W 80+Silver
      Кейс Deepcool Matrexx 55 + вентилатори RGB 3-от пред 1- от зад
      M.2 2280 SSD GIGABYTE 256GB
      HDD Samsung 2.5 870 EVO 250GB
    • от ivo23
      Имам проблем при връзката на компютърът с ресийвъра. Свтрзани са чрез HDMI, но след около 2-3 часа работа рейсъвара изключва. Сменях кабели, портове, същата работа. Реших да включа лаптоп и в продължение на 12 часа, докато бее включен, проблем нямаше. Излезе предположение, че контактът няма заземяване и го смених с такъв със заземяване (сградната инсталация има заземяване, но самият контакт беше без и го смених и свързах към жълто-зеленият кабел). Проблемът остана. Като добавка мога да кажа, че и компютърът, и ресийвъра, и приставката на телевизията, и адаптора на рутера са вързани към един разклонител, който си е най-обикновен. Електротехник ме посъветва да включа компютърът и ресийвъра в различни контакти, в различни токови кръгове, защото се получават хармонични трптения които задействат защитата на ресийвъра. Това хубаво, но идва доста неудобно с кабели през цялата стая. Така или иначе в момента съм в процес на тестване на тази система и за сега след около 5 часа ресийвъра не е изключвал. Ако се окаже наистина това проблемът, бих ли могъл да ги вържа отново в един разклонител, но със защита и каква защита трябва да има?
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване