Премини към съдържанието
ThE_NiGhTmArE

Харесвате ли родопската хороводна музика ?

Препоръчан отговор

Здравейте приятели,
разрових се в темите за музика и основните от тях бяха рап, денс, метал, чалга и т.н. , но никъде не видях да се коментира родопската хороводна музика. Говоря за музиката която се изпълнява основно в Родопите. Може би много от вас дори и не са я чували, но реших да споделя няколко клипа с хороводна музика от Родопите и да разбера дали и на Вас ви харесва как звучи както на мен. :)

Приятно слушане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се.

Джони Раданов е от Костандово и лично го познавам. Има много добри попадения.

Другите изпълнители също ми допадат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесва ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Познавам Джони от Костандово,но не съм му слушал музиката,а и не смятам.Харесвам си рок музиката и такава не бих слушал дори да ми плащат.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно излишен въпрос. Един ще я харесва, друг- не. Със същия успех може да попиташ дали харесваме рапа, джаза, регето и т.н.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, lupis написа:

Абсолютно излишен въпрос. Един ще я харесва, друг- не. Със същия успех може да попиташ дали харесваме рапа, джаза, регето и т.н.

lupis напълно си прав приятелю. Ето защо реших да направим тази тема малко по интересна за любителите на родопските песни. Нека всеки, който харесва такава музика да сподели любимата си песен от родопския край, По този начин ще се запознаем с много нови и хубави родопски песни. А пък който не харесва такъв тип музика , може просто да подмине тази тема, без да спам-им излишно. :)
Аз ще започна първи, с 3 любими родопски песни изпълнявани от Джони (той е един от любимите ми изпълнители).

Приятно слушане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че нещо, ама защо темата не се казва "Харесвате ли Джони от оркестър Джони"?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това някаква пародия ли е?Как може песен като "Как да изтрезнея" от най-мазния чалгачия Тони Стораро да се нарече Родопска?! Това е против всякакви български традиции на българския фолклор, а освен това като чух останалите песни по-скоро звучи македонско с тези синтезатори и различни звукови допълнения, една истинска родопска песен изисква Гайда, в някои случаи кавал и един истински народен български певец и нищо повече! Родопската музика е съвсем различно нещо от произведенията на това момче, напиши в Youtube - Васил Михайлов - Руфинка болна легнала, Веселин Джигов , Георги Чилингиров, Валя Балканска както и редица гайдари като Бай Дафо, Бай тасо, та да чуеш малко истинска родопска музика! :) 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, KOCKAR написа:

Това някаква пародия ли е?Как може песен като "Как да изтрезнея" от най-мазния чалгачия Тони Стораро да се нарече Родопска?! Това е против всякакви български традиции на българския фолклор, а освен това като чух останалите песни по-скоро звучи македонско с тези синтезатори и различни звукови допълнения, една истинска родопска песен изисква Гайда, в някои случаи кавал и един истински народен български певец и нищо повече! Родопската музика е съвсем различно нещо от произведенията на това момче, напиши в Youtube - Васил Михайлов - Руфинка болна легнала, Веселин Джигов , Георги Чилингиров, Валя Балканска както и редица гайдари като Бай Дафо, Бай тасо, та да чуеш малко истинска родопска музика! :) 

Съгласен съм с теб, когато говорим за чисти родопски песни, но темата не е Родопски песни а "родопската хороводна музика", т.е. говорим за музиката която се изпълнява от различните оркестри в родопския край, за да може да се завие едно голямо хоро. Ето и пример за това:

Но всеки желаещ може да споделя и чисти родопски песни, нагласени, аранжирани, ефектни, като за музикалните канали :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ThE_NiGhTmArE написа:

Но всеки желаещ може да споделя и чисти родопски песни, нагласени, аранжирани, ефектни, като за музикалните канали :).

Какъв е смисъла? В смисъл, YouTube и VBox7 не работят ли вече?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, аm-аm написа:

Какъв е смисъла? В смисъл, YouTube и VBox7 не работят ли вече?

am - am (В случая ах-ох) , а ти знаеш ли какъв е смисъл на този форум ? Или живота ти е изпълнен с толкова безсмислени коментари, че постянно се налага да коментираш нещо някъде само за да увековечиш жалкото си съществуване? Нека ти подскажа малко :

Музика

Кой е против чалгата? Кой е за рапа? Кой не може без баладите? Дайте да чуем вашата музика

Точно това пише преди да влезнеш в раздел Музика на този форум. Нека да чуем и тази музика, която ти упорито спамиш и проваляш темата. Май ще се наложи да направим нова тема, защото тази тема е изцяло прецакана от теб. Всички разбрахме твоето мнение по въпроса дали харесваш тази музика :

на ‎10‎.‎3‎.‎2018‎ г. в 13:27, аm-аm написа:

Не. Не я харесвам.

И трябваше да спреш до тук. Не ме интресуват твойте малоумни коментари дали Vbox7 и Youtube са спряли работа, защото идеята на този форум е да се запознаваме с нови тип музика да чуем нещо ново и различно.
Именно затова казах, че който не я харесва този тип музика да не спами и да не споделя нищо, все пак има хора които може да харесат точно тази музика:

Цитат

Ето защо реших да направим тази тема малко по интересна за любителите на родопските песни. Нека всеки, който харесва такава музика да сподели любимата си песен от родопския край, По този начин ще се запознаем с много нови и хубави родопски песни. А пък който не харесва такъв тип музика , може просто да подмине тази тема, без да спам-им излишно. :)

Но ти am-am (В случая ах - ох) като някоя лека жена, скачаш от клон на клон  (в случая от тема на тема) и спамиш излишно, като единствено, разваляш идеята на целия форум и пълниш форума с малоумни и просташки коментари, но важното е ти да си на върха на клона. Важното за теб е да се покажеш на света, да те видят да те усетят, но повярвай ми -   СМЪРДИШ.
Без лоши чувства ще ти споделя една от любимите ТИ песни на Джони :

Приятно слушане:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.