Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
Благодаря предварително за мненията ви. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Venci Velikov написа:

Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
Благодаря предварително за мненията ви. 

:no-no::shock11::ohmy: - тези 10 диска на една и съща конфигурация ли са слагани??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ,на личният ми компютър .
Edit опитах се да намеря хард диск с подобен звук в youtube ,но неоткрих подобен ...
съмнява ме да не е мотора или лагера щом се случва само при високи обороти (натоварване) и се чудих има ли 5400 RPM режим ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 13 минути, Venci Velikov написа:

Да ,на личният ми компютър .
Edit опитах се да намеря хард диск с подобен звук в youtube ,но неоткрих подобен ...
съмнява ме да не е мотора или лагера щом се случва само при високи обороти (натоварване)

Вземи си прегледай хардуера, защото имаш уникално сериозен проблем и той не е нито в хард диска, нито в неговата скорост.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво имате в предвид под "прегледай" ...някоя програма ? или дали всичко работи нормално защото другите части никога не са ми правили проблеми и са кажи речи нови на половин година са ... дали е възможно да е от sata кабела ? или слота ?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е нормално дори за най трошливите харддискове, дори и за най калпавите серии на Seagate. Най вероятно има нещо общо със захранването, или някакви вибрации от кутията. SMART статусите подобни ли са на всички заминали си дискове?

Иначе скоростта може да се ограничи от Bios. За ACHI не съм сигурен, но за IDE режим на SATA може да се зададе ATA100, UDMA66 и дори 33 (скорост като за оптично у/во).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай подробна информация за цялата ти конфигурация.

Дай SMART на сегашния ти диск - Crystal DiskInfo може да ти помогне, ако не програма по твои избор.

Кажи тези 10 диска какви са били и по-колко време са издържали.

С качване/сваляне товарят ли се дисковете, по колко часа на ден е пусната машината, играеш ли "футбол" с нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не помня всички но съм имал всякакви ,не е като да е проблемна марка 
hitachi x2 ,western digital blue /green  това ми е втора тошиба  издръжливоста е варирала със максимална от 1 месец 
550 W power suply
Asrock  H81M-VG4 R3.0
I5 4430 3.0 Ghz 
GTX 1050 Ti  тази която е без 6 пинов жак тоест всичкия ток го взима от дънната платка 
Hard drives 
Hitachi HDS21050CLA360  464 GB системен диск (само с windows всички програми и т.н са на вторият) 398 Gb free
Toshiba DT01ACA200  1.81TB  1.30 TB free   
Включена е около 10/15 часа на ден .
С качване /сваляне не мисля че се товарят но имам 100 mb/s стабилен интернет но свалянето ми е макс 4.4 мб/с  заковава го всякаш съм сложил лимит а се предполага да е много повече,разговарял съм многобройни пъти със доставчика си на интернет и проблемът не е от тях, така че предполагам е от хард диска .(предполага се да е над 10)

дали съм ритал компютъра или удрял....не ....дали го натоварвам много .....предполагам да защото играя тежки игри ...но не  в голям период от време 
Едит единственият хард диск с който не съм имал проблеми е това хитачи .....откакто съм си купил компютъра го използвам и се държи като шампион в сравнение с другите 
и  ако беше от power или нещо друго не би ли трябвало да имам проблеми с двата хард диска или най-вече с C което държи windows който е в постоянно използване ?

1.png

2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш с това:

https://processhacker.sourceforge.io/

избираш си приложението, десен бутон - IO Priority и го сменяш на Low/very low, но така освен да ти зарежда съответното приложение по-бавно, незнам дали ще ограничи скоростта на четене. Принципно такова нещо, което търсиш няма. Евентуално пробвай от BIOS да смениш SATA на IDE, но ще трябва да си поиграеш с регистрите на Windows, иначе ще имаш син екран при зареждане. Мислил ли си да си вземеш SSD диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, plamen_petrov_80 написа:

Дай подробна информация за цялата ти конфигурация.

Дай SMART на сегашния ти диск - Crystal DiskInfo може да ти помогне, ако не програма по твои избор.

Кажи тези 10 диска какви са били и по-колко време са издържали.

С качване/сваляне товарят ли се дисковете, по колко часа на ден е пусната машината, играеш ли "футбол" с нея?

550 W power suply - точен модел?

"максимална от 1 месец" - това значи, че на две седмици сменяш диска, а гаранционно сменят ли ти ги?

"С качване /сваляне не мисля че се товарят но имам 100 mb/s стабилен интернет но свалянето ми е макс 4.4 мб/с  заковава го всякаш съм сложил лимит а се предполага да е много повече,разговарял съм многобройни пъти със доставчика си на интернет и проблемът не е от тях, така че предполагам е от хард диска .(предполага се да е над 10)"

Постоянното качване и сваляне няма как да не товари даден диск!

Свързаността с интернет не гарантира постоянна и максимална скорост с p2p мрежи. Също така ако ползваш рутер той може да не смогва на рутирането на 100 mb/s.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, plamen_petrov_80 написа:

550 W power suply - точен модел?

"максимална от 1 месец" - това значи, че на две седмици сменяш диска, а гаранционно сменят ли ти ги?

"С качване /сваляне не мисля че се товарят но имам 100 mb/s стабилен интернет но свалянето ми е макс 4.4 мб/с  заковава го всякаш съм сложил лимит а се предполага да е много повече,разговарял съм многобройни пъти със доставчика си на интернет и проблемът не е от тях, така че предполагам е от хард диска .(предполага се да е над 10)"

Постоянното качване и сваляне няма как да не товари даден диск!

Свързаността с интернет не гарантира постоянна и максимална скорост с p2p мрежи. Също така ако ползваш рутер той може да не смогва на рутирането на 100 mb/s.

Ето го ,бях забравил какво е смарт извини ме :)
за модел на захранването трябва да си разглобя целият компютър защото моделът го пише от другата страна .. -_-

3.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, plamen_petrov_80 написа:

Този диск на колко време е?

незнам колко точно но той също започна да прави този проблем около първият месец(просто реших да не го сменям) издава звук с висока честота и забива за 1/2 секунди (дадената игра понеже там го забелязвам най-често ) прави го 2/3/5 пъти и след това се нормализира за известно време 
Не мисля че си заминава хард диска честно казано ако си заминаваше нямаше да го има вече 
RagnerBG  само на 2 диска съм проверявал смарт доколкото помня  и да на предният  беше GOOD  ,но спря да го засича компютъра навсякъде и го изхвърлих ...
на въпроса дали съм ги сменял по време на гаранция да ....тази тошиба е чрез гаранционна смяна 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно да си прочел това, което написах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Този диск на колко време е?

09 Power- on hours 97 .........

Или си най-големия карък или просто проблема не е в самите дискове .... Да бяхя един модел дисковете да кажеш че си попаднал на крива серия, обаче да смениш толскова дискове от различни марки ..... вероятността проблем ада е в тях е никаква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, pconline написа:

09 Power- on hours 97 .........

Или си най-големия карък или просто проблема не е в самите дискове .... Да бяхя един модел дисковете да кажеш че си попаднал на крива серия, обаче да смениш толскова дискове от различни марки ..... вероятността проблем ада е в тях е никаква.

Не се ли гледа десетичната стойност в дясно - RAW values дето пише? Това 5A26 в десетично е 23078, не е малко сякаш....делено на 24=961 дена, които са ~ 3 години (без 4 месеца горе-долу)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При гаранция 2-3 години, диска си е изкарал гарантирания живот, всичко отгоре е бонус. Щом още работи е много добре. Вече с това бучене, щом дразни, може да се мисли за смяна. Аз имам 2 стари диска 500 GB Seagate, единия е с над 500 преместени лоши сектора, другия е малко по-добре, както и да е и двата си работят без проблеми така от 2-3 години. Проблема е, че издават през 1 секунда едносекунден жужащ нискочестотен звук, който при включен компютър и тишина, особено вечер като си легна, дразни ужасно, ако не съм изключил компютъра (тегля нещо с голя размер примерно или съм го оставил да сийдва). Докато разбера за какво става въпрос пробвах какви ли не варианти. Накрая разкарах въпросните дискове (имам достатъчно други - в подписа) и компютъра ми въобще не се чува. Но може би се тормозих няколко месеца да открия проблема и да се сетя да разкарам старите дискове. Ще седят за черни дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако са ми дали диск на 10 години за чисто нов ....това ще е черешката на тортата . Както споменах диска е последният купуван .....сменен със предишно закупен.
Добре дошли в България за пореден път  :| 
Благодаря за помощта утре ще им потърся сметка затова и ще разнищим случая поне отсега нататък знам къде да гледам часовете работа ......дано да е точно  .
Поне разбрахме какъв му е случаят на този .....за предните ще си остане загадка . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

500 gb и по-малки не купувай 

стара технология

или ssd или 1tb +hdd

може да имаш и дефетна рам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска, ако има гаранция, го връщай да ти го сменят. Ако няма, вече е късно, нищо не можеш да направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на захранването или поне измери с уред колко са напреженията! Помисли и за SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Colorful ATX  550 WH ми е захранването 
Говорих със тях обясних им ситуацията , но както винаги всички Български фирми са безгрешни и твърдят че това не е диска който ми е изпратен 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те това ти е виновника. Как можеш за закачиш над 1000 лв на нещо за 30? И толкова дискове утепа и не се сети?

Много материал за четене (и осмисляне)  http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/21656

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Филипов написа:

Те това ти е виновника. Как можеш за закачиш над 1000 лв на нещо за 30? И толкова дискове утепа и не се сети?

Много материал за четене (и осмисляне)  http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/21656

Това ми е оригиналното захранване с което  е закупен компютъра (старата конфигурация A45300 която беше с вградено видео)  ....погледнах колко вата е ,сметнах че ще издържи понеже конфигурацията ми не използва толкова и затова не го смених...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Only 75 emoji are allowed.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от render1967
      Привет на всички!
      Става дума за хард диск Тошиба 6ТВ. Наскоро започна да бави много четенето от него, чак целия компютър забавя. Веднъж ми се стори, че проработва като че ли, но беше инцидентно. Първо го преместих в друг компютър – за да сменя дъното/контролера и кабела, а след това направих тестове с HD Tune Pro. Доста бавно ги минава – предполагам, че и големината на диска също оказва влияние; а Disk Monitor – просто не успя да го мине (на скрийншота може да забележите, че съм го изчакал близо 68 часа). Направих му и LLF, но състоянието се запазва същото. Зная, че с Hard Disk Sentinel мога да нулирам грешката Interface CRC Error Count, но когато повторих теста след 4 дни, имаше увеличение. Три дни по-късно направих теста отново – грешката се беше запазила същата от втория път. Ето скрийншотове на всички – искам да чуя мнението и препоръките ви. На първо място – дали има начин да се оправи. 
      [Benchmark - Read]   [Benchmark - Write]   [Info]   [Health]   [Health (4 дни по-късно)]   [Health (още 3 дни по-късно)]   [Error Scan]   [Erase]   [File Benchmark]   [Disk Monitor (Block Size)]   [Disk Monitor (Position)]   [Disk Monitor (Statistics)]   [Random Access - Read]   [Random Access - Write]   [Extra Tests - Read]   [Extra Tests - Write]
    • от Пламен Р
      Здравейте имам следният проблем моля без хейт и др.глупости моля ми!!!Значи Бях баннат на Фортнайт и четох в различни форуми , че е хард диска и как на други хора като си сменят Харда и се оправя Epic games , но аз си го смених и я инсталирах в новият хард диск и пак същият проблем , че съм баннат нещо драйвери на Харди диска това онова , че е нов трябва ли да се правят и как да реша този проблем!!!
    • от leonsanchesss
      Здравейте колеги след 4-5 годишна употреба на samsung galaxy s5 дойде време да се сбогувам със него . Въпросът ми е кой от двата посочени бихте избрали и какви са вашите мотиви.Главните цели за които ще се използват са заснемане на снимки и социални мрежи. Други въпроси които ме вълнуват са дали ще ми е достатъчна памет от 64gb и лесно ли ще се адаптирам към iOS ако съответно избера iphone 8.
    • от Don Alexsandrov
      Здравейте някой може ли да преведе програмата на български 

• от мария0401
      Здравейте, не знам как да започна. Объркана съм. Трябва ми съвет..аз съм на 17 наскоро разбрах,че имам още една сестра..никога не съм я виждала.При раждането й баба ми я е дала на някой без майка ми да знае..замислих се как може да има такива хора да дадат внучка си при раждането на някакъв човек без никой да знае..казаха ми ,че майка ми я е кръстила Доротея родена е 2004 година.Умирам от желание да разбера къде е ,да я познавам,да видя как се грижат за нея..не знам как да я намеря...винаги когато се опитам да говоря с майка ми тя започва да плаче...не може да ми кажи нищо опитва се,но я боли твърде много..много искам да я намеря...
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.