Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да сондирам повече мнения относно едно приложение, което използвам от известно време - Signal (Open Whisper Systems). Използвам го като алтернатива на Вайбър. Доста почетох за него, особено от гледище на запазването на личното пространство (https://kichashki.com/1643/ако-използвате-вайбър-по-privacy-причини-из/). 

Та, моето мнение може да видите в линка, но ми се иска да видя какво мислят другите потребители. Полезно ли е според вас? Има ли някакви съществени дефекти, проблеми и т.н.?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На смартфона си имам инсталирани Viber,WhatsAPP,Kakao Talk,Signal,Skipe, Messenger.Така е защото различните ми контакти си имат свои предпочитания,а не мога да ги накарам да използват една програма.Има такива,които имат Сигнал,но едновременно и някоя друга.Направило ми е впечатление,че при Сигнал качеството на звука(при разговор) е малко по-слабо,в сравнение на повечето от изброените.Иначе за чат е добър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Димитър 59 написа:

На смартфона си имам инсталирани Viber,WhatsAPP,Kakao Talk,Signal,Skipe, Messenger.Така е защото различните ми контакти си имат свои предпочитания,а не мога да ги накарам да използват една програма.Има такива,които имат Сигнал,но едновременно и някоя друга.Направило ми е впечатление,че при Сигнал качеството на звука(при разговор) е малко по-слабо,в сравнение на повечето от изброените.Иначе за чат е добър.

Прав сте за звука сякаш.

Това, което ми прави впечатление е, че малко хора имат Сигнал, пък наистина изглежда доста сериозно като апликация. Сякаш у нас Вайбър е най-популярен. Въпреки че така и не се научих да го ползвам. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Петър Кичашки написа:

Сякаш у нас Вайбър е най-популярен.

Преди беше Скайп,сега може Вайбър да е.Аз съм в Испания,тук пък всеки използва WhatsAPP.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре написана статия. Обаче нещата вече са дъвкани и обсъждани. Има много алтернативи на Skype, Viber (самият той се наложи като алтернатива на първото, след като микромек го съсипаха), WhatsApp, ICQ почти умря. Проблемът е в базата данни. Големите акули изсипаха милиардите в старите, гениални програмки, като Skype, които си бяха добре защитени, p2p, пробиваха дори през филтри за тях, само и единствено заради базата данни с потребители. Това им беше като пещерата със съкровищата за следене от службите, профилиране, таргетна реклама и т.н. Алтернативи от тогава, колкото искаш. Telegram, спомената тук и др. Всички претендират да са по-добри от съсипаните от монополите, стари комуникатори и вероятно са. Обаче нямат потребители, нито са популярни, липсва връзка с потребителите на популярните комуникатори, които пък няма как да убедиш, че има нещо различно от Skype (Viber се наложи основно в смартфоните) и нуждата да го разкарат. Някои дори сменят компютри, само и само Skype да работи, след като почна да прави проблеми със старите процесори на AMD, след безбройните "подобрения" на микромек. Имаше разни универсални IM клиенти, май основно за Linux, като Pidgin, които уж трябва да правят обща база със всички популярни клиенти, както и да съдържат модули за тях за директно вписване в тяхната среда. Е да, обаче това просто не работи, големите акули май нарочно постоянно правят промени, че да не може да се мине без техният клиент. И накрая цялата история, от удобна и забавна среда за комуникация, се превърна в едно блато, което аз лично отдавна съм се отказал да ползвам, под каквато и да е форма. Само при крайна нужда и то популярните клиенти, защото при такава нужда нямам време за експерименти, нито да се заблуждавам, че там монополът ще позволи нещо различно да се популяризира. Само ще си загубя времето.

Иначе ако все пак се появи такъв клиент и стане достатъчно популярен - ОК и аз съм там. Само, че винаги ще има съмнения, при естеството на истерията за трупане на лични данни и профилиране от службите и удобството, което интернет им предоставя, че и тази програма ще е пробита и дори ще се дебне с приоритет, защото който я ползва, автоматично става по-интересен. Както се оказа и с Telegram.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, RagnerBG написа:

Добре написана статия. Обаче нещата вече са дъвкани и обсъждани. Има много алтернативи на Skype, Viber (самият той се наложи като алтернатива на първото, след като микромек го съсипаха), WhatsApp, ICQ почти умря. Проблемът е в базата данни. Големите акули изсипаха милиардите в старите, гениални програмки, като Skype, които си бяха добре защитени, p2p, пробиваха дори през филтри за тях, само и единствено заради базата данни с потребители. Това им беше като пещерата със съкровищата за следене от службите, профилиране, таргетна реклама и т.н. Алтернативи от тогава, колкото искаш. Telegram, спомената тук и др. Всички претендират да са по-добри от съсипаните от монополите, стари комуникатори и вероятно са. Обаче нямат потребители, нито са популярни, липсва връзка с потребителите на популярните комуникатори, които пък няма как да убедиш, че има нещо различно от Skype (Viber се наложи основно в смартфоните) и нуждата да го разкарат. Някои дори сменят компютри, само и само Skype да работи, след като почна да прави проблеми със старите процесори на AMD, след безбройните "подобрения" на микромек. Имаше разни универсални IM клиенти, май основно за Linux, като Pidgin, които уж трябва да правят обща база със всички популярни клиенти, както и да съдържат модули за тях за директно вписване в тяхната среда. Е да, обаче това просто не работи, големите акули май нарочно постоянно правят промени, че да не може да се мине без техният клиент. И накрая цялата история, от удобна и забавна среда за комуникация, се превърна в едно блато, което аз лично отдавна съм се отказал да ползвам, под каквато и да е форма. Само при крайна нужда и то популярните клиенти, защото при такава нужда нямам време за експерименти, нито да се заблуждавам, че там монополът ще позволи нещо различно да се популяризира. Само ще си загубя времето.

Иначе ако все пак се появи такъв клиент и стане достатъчно популярен - ОК и аз съм там. Само, че винаги ще има съмнения, при естеството на истерията за трупане на лични данни и профилиране от службите и удобството, което интернет им предоставя, че и тази програма ще е пробита и дори ще се дебне с приоритет, защото който я ползва, автоматично става по-интересен. Както се оказа и с Telegram.

Съгласен съм!

Големият проблем със Сигнал и други такива е, че нямат потребители. Засега за тях работи това, че изглеждат непробиваеми и това сякаш върви като някаква мълва и извън специализираните среди. Съдя по телефонния си указател - колкото и да са малко моите контакти, които използват приложението, те всички са сериозни хора, които по дефиниция са чувствителни за личното си пространство. Ще го видим дали ще се наложи. 

Иначе Скайп така грозно го съсипаха, че го ползвам само по изключение, когато някоя медия ме включва от разстояние. Иначе като цяло е много зле. Наскоро се опитах международен разговор по Скайп да направя и връзката се разпадна на третата минута, та се наложи да ползваме Zoom (което не е лошо впрочем).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В днешно време самите операционни системи са така устроени, че ако имат интерес спрямо вас и 1000 приложения да инсталирате, все ще имат достъп до ваша лична информация.

Колкото до най-използвано приложение от този тип, според мен това е "Месенджър". 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взето от статия.

Цитат

Основные проблемы в безопасности Signal Private Messanger:

Зависимость от Google Cloud Messaging (сервис push-уведомлений). Signal не может работать на прошивках без проприетарных сервисов Google, таких как CopperheadOS или Fire OS (смартфоны и планшеты Amazon), а также в операционных системах, поддерживающих запуск Android-приложений (Sailfish OS, BlackBerry 10). При этом LibreSignal, неофициальная версия мессенджера, способная работать без сервисов Google, не может использовать официальные серверы Signal из-за прямого запрета разработчиков.

Signal отправляет список контактов пользователя (все номера телефонов) на сервер. Это нужно для автоматического определения тех, кто тоже использует Signal, и уведомления об этом пользователя. Signal хеширует номера перед отправкой для сохранения приватности пользовательских данных, однако, если учесть очень малый объем возможных хешей, которые можно получить из одиннадцати цифр (телефонный номер), это очень плохая защита, которая быстро вскрывается с помощью перебора.

Сервер RedPhone (отвечающий за работу функции защищенных звонков) закрыт, что не позволяет использовать его третьим лицам. По этой причине в том же LibreSignal эта функция просто отключена.

Какой можно дать совет по 100% шифрованию переговоров?

Если вы беспокоитесь о безопасности своей переписки, есть два прекрассных инструмента. Wickr мессенджер и Jabber + OTR плагин, на базе которого и строится вся зашифрованая переписка во всех других мессенджерах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...
на 18.03.2018 г. в 19:13, Muadib написа:

Взето от статия.

Информацията,която си споделил е доста стара.Отдавна Сигнал  може да работи на телефони без google apps инсталирани на телефона. Именно тази версия  може да се свали директно от сайта им 

https://signal.org/android/apk/

(която не изисква google apps)

А и Wickr не е  open source  и е базирана в САЩ,което значи,че ако се наложи информацията за потребителите се предоставя на всички агенции.За pidgin +OTR съм напълно съгласен.Относно наистина полезен сайт за всичко за Интернет сигурността този пич пише уникално много информация.Сайта е на немски :-)

https://www.kuketz-blog.de/

А относно това Сигнал записва ето тези данни за потребителите си.Бяха  им искани данни за определени потребители и те са едни от малкото които постват на сайта си тези репорти кой и кога им  е искал информацията.

https://signal.org/bigbrother/eastern-virginia-grand-jury/

https://signal.org/bigbrother/

Въпреки всичко това  за използването на контактите съм съгласен( макар че се пращат криптирани ).

https://signal.org/blog/private-contact-discovery/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Димитър Иванов
      Здравейте, колеги! 
      Имам следният въпрос ? 
      Едно момче ми даде да му погледна компютъра. Когато го включа няма сигнал на монитора, но иначе си работи самият компютър. Смених VGA кабела, проблема си остана, беше с външна видеокарта, махна я и го вързах на вградената, обаче пак нищо, след това и с друго захранване пробвах, пак нищо. Самата видеокарта външната я сложих на моя компютър и си работи без проблем, което значи, че не е от кабел, видеокарта или захранване, от паметта също не е. Та въпроса ми е от какво може да е според мен е от дъното, но може и от процесора да е също ?  
    • от Statickoob
      Здравейте, бих желал да попитам за какво според вас се ползва т.нар. 6 Pin DIN Plug накрайник на гърба на автомобилното радио Pioneer 4300B? Ако е вход за линеен сигнал, бих желал да го ползвам да подавам такъв от mp3 player/smartphone/лаптоп и т.н. Прикачвам screenshot от упътването, самото упътване и снимка на накрайника. Благодаря предварително.

Pioneer 4300B Car Radio Service Manual.pdf
    • от Планимир Петров
      Здравейте чрез този декодер x tremer dtv x4 rf rf и антена от тези http://evtini.bg/files/tn/139730285062941.jpg във Велико Търново и Видин хващах 100% сигнал всичко беше точно НО в София (кв.Надежда 3) абсолютно нищо. 0%. Във всички стаи положението е едно и също.. Откъде идва проблема ?
    • от Tihomir Tilev
      Здравейте имам следния проблем от скоро.Като си пускам pc-то от начало няма никаква картина на монитора но bios,windows си зареждат нормално просто аз не го виждам това като монитора седи без картина около 10-15 мин и после всичко си е нормално пробвах на телевизора но ако не се е показало нищо първият път на монитора няма картина и на телевизора но ако е заредил вече и ми е показал картина в повечето случаи се показва картина и на телевизора.От какво може да е това и как да го оправя?

Характеристики:
      CPU:Intel Core i5 750 2.67GHz 4 Core
      GPU:NVIDIA GeForce GTX 570
      RAM:6 GB

Ако трябва нещо друго ще дам.
    • от SouRCe
      Здравейте и се извинявам предварително, ако има такава тема в тази секция на форума, но ме интересува как мога да си усиля сигнала на Wifi-то, защото ми се забави нещо и сваля по-бавно. Лаптопа е нов! В началото сваляше с 3 МБ/сек. а сега с максимум 2 МБ и на всичкото отгоре не мога да хващам от другата си стая нета. Може ли да ми каже някой как да фиксна този проблем!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване