Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!  ^_^

Преди няколко месеца се нанесох в София. С преносим 4G модем от Vivacom на ограничен брой GB-ти на бърза скорост съм, които обаче много бързо ми свършват (в рамките на 2 седмици). Затова търся компромисен вариант с домашен интернет, който да делим с моята съквартирантка. 

Ще е чудесно, ако е:

1. С приблизително еднаква скорост на Upload и Download около 100mbitps

2. Цена около 15-20 (25лв. макс)

3. Без договор 

4. По възможност, с включен рутер (безплатно, под наем или с еднократно заплащане)

Много бях харесала офертата на Булсатком, но се оказа, че нямали покритие в Студентски град. Чувам и противоречиви мнения за Оптиком. Металан вече за съжаление няма (собственост е на Мтел?). А Близу сякаш не е оферта. С мобилни оператори не ми се обвързва повече сякаш. 

Вие от кои доставчици сте доволни? Моля, препоръчайте ми! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернетът ми е Cooolbox гига скоростите, които предоставят тук:  За дома

cooolNet

• 1 Gbps интернет
  •  
Безсрочен договор
Без инсталационна такса

2490

лв/мес. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bulsatcom

lan.start.bg  и търсиш Студентски град.

Булсатком имат мобилен интернет и / или телефония. Оптиката им е много добра.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkHACKER написа:

Да, и аз ги търсих тези. Благодаря, че сте се постарали. Въпросът ми обаче е за някой, който сте използвали и сте доволни, който да има покритие в Студентски град (оказа се трудно да се намери такъв). 

Булсатком се оказа, че нямат покритие в Студентски град за съжаление.  :(

Cooolbox е наистина добра оферта, пуснах заявка, ако стане, би било чудесно ^_^ , но пише, че в София предлагали интернет само за бизнес клиенти (който обаче е на много по-висока цена, която не ме устройва).

@DarkHACKER, Вие като частен или като бизнес клиент сте при тях ? (Може би сайтът не е обновяван скоро? )

Какво мислите например за Оптиком? Наистина ли скоростите се вдигат до три пъти в "ненатоварените часове"? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Лина Георгиева написа:

Да, и аз ги търсих тези. Благодаря, че сте се постарали. Въпросът ми обаче е за някой, който сте използвали и сте доволни, който да има покритие в Студентски град (оказа се трудно да се намери такъв). 

Булсатком се оказа, че нямат покритие в Студентски град за съжаление.  :(

Cooolbox е наистина добра оферта, пуснах заявка, ако стане, би било чудесно ^_^ , но пише, че в София предлагали интернет само за бизнес клиенти (който обаче е на много по-висока цена, която не ме устройва).

@DarkHACKER, Вие като частен или като бизнес клиент сте при тях ? (Може би сайтът не е обновяван скоро? )

Какво мислите например за Оптиком? Наистина ли скоростите се вдигат до три пъти в "ненатоварените часове"? 

Cooolbox Предлагат за всички кленти няма значение да ли си частен или  бизнес потребител.

Аз във момента ползвам networx.bg там е проблема че нямат офис във София.

Във пловдив съм със CooolBox и съм доволен от тях.

opticom съмнявам се да се вдигат до три пъти във ненатоварените часове понеже оператора ти пуска 1GB или там за колкото си платиш и няма как да се вдигнат без оператора да пипне нещо във настройките. 

поне при мене интернета към вечерта става не използваем: 

111cPl3pxsAP5Vb7NrvJ2tO1521391087.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Lumberman
      Реших да стартирам тази тема, докато слушах една лекция-дискусия на тема разделението "София – Провинцията". Не е тайна за никого, че,  в последните 30 години особено, масово хората напускат селата и по-малките градове и отиват към по-големите или към столицата - въобще тенденцията за миграция към София продължава, независимо от другата тенденция за поток в посока чужбина, дали през големите градове, дали директно от по- малките или от селата. Но фактът е, че голямата част от населението се концентрира в няколко по-големи града, а останалата част от територията на страната пустее, буренясва и се руши. Не мисля, че тези процеси са случайни. Няма как и това пренаселване или евакуиране към градовете да не ми напомни за филма Soylent Green (1973), в който в далечната (тогава) 2022 г. населението на Щатите се е наблъскало в няколко големи града, хората са напълно зависими от властта роби, за които дори няма нормална храна.
      Темата е интересна. Аз поне считам градския начин на живот на такъв на удобства, но и на зависимост и по-голям контрол, докато селският такъв традиционно е по-тежък, но и дава по-голяма свобода и независимост. Неслучайно навремето българите са търсели свобода в балканските села, защото макар и селска държава тогава, в полските села и градовете хората са били много по-уязвими от турската власт. В момента управлението на ГЕРБ прави така, че всячески да спъва препитанието на хората в малките населени места (спомнете си "чумата" в Странджа) и въобще да мачка дребния и средния бизнес, с цел да принуди хората да търсят слугинска работа в големия град и в чужбина, най-вече за някоя корпорация. За земеделието и животновъдството има ли какво да се каже? Те са на ръба от много време и въобще се чудя как някои хора още се борят, иначе трябваше да си внасяме и онези 20% наша продукция.

Съответно в градове като София имаме и по-големи данъци, по-големи и направо непосилни цени на жилищата, презастрояване, по-високи цени и по-големи разходи въпреки уж по-високите заплати, и като цяло една много нездрава и стресираща среда. Макар и винаги да може и по-зле, и в някои световни мегаполиси положението да е по-трагично, това не пречи в големите градове хората да са много по-отчуждени един от друг, обезчувствени или дори враждебни, и разделени отколкото в малките населени места, където хората се познават и си помагат.
      Но ако трябва да разгледаме накъде отива тази миграция в бъдещето, изглежда неизбежно след 10-20-30 години българи да останат основно в няколко големи града и още стотици села да се обезлюдят съвсем. Ние приветстваме ли тези "промени"? Радва ли ни този път на развитие? И как стана така, че земята е можела да изхранва българския народ в продължения на хилядолетия именно в селата или градовете от аграрен тип, а сега вече не може?
      И нека за финал да пусна и дискусията, която ме подбуди да пусна тая тема:
      НАРОЧНОТО ДЕЛЕНИЕ СОФИЯ - ПРОВИНЦИЯ
      Сещам се преди години пътувах през океана от Щатите към Европа и се засякох в самолета с двама младежи от Североизточна България, които бяха ходили на бригада в Щатите и се връщаха. Те използваха термина "трудовия лагер" за Америка и живота там, и бяха доволни, че са си тръгнали. Да, американците бачкат яко, потънали са в дългове и работят на повече от едно място най-често, за да си поемат въздух. Но ако Америка е трудов лагер, ние гоним ли ги американците? Нямало ли е преди "ден на труда" и насилствен труд? И не работят ли много и хората на село? Ами работят, но има разлика между това да работиш за себе си, и да работиш за други (и чужди) хора, и парите ти и трудът ти да ги ограбва системата.
    • от Славчо Хаджийски
      Здравейте приятели с днешна дата! Предупреждавам Ви:
      Внимавайте с Интернет!
      Защо казвам това? Защото днес мой много близък човек си забрави телефона и отиде на работа. Обади ми се с молба да го включа да се зарежда. Започнах да натискам копчетата му, за да видя състоянието на батерията. Появи се надпис „Телефонът се отключва с пръстов отпечатък“. Реших да го погъделичкам с моя.
      Очаквано изписа „Неуспешен опит.“ Но добави един прозорец, където беше публикувана моята снимка , Интернет и името ми. Както знаете аз не съм инкогнито в Интернет, а с физиономията си и с името си. Телефонът ме позна!?!
      БЯХ ИЗУМЕН!
      Вариантите са два:
      1.Моят отпечатък се намира единствено в Националната здравна каса, тъй като го положих веднъж, когато се лекувах в пловдивската болница „Света Мина“, по времето на министър Москов. Вероятно си спомняте, че той въвеждаше такава практика-вместо болният да разнася лични документи от кабинет на кабинет(които лесно може да загуби, най-вече защото априори е притеснен и вероятно разсеян), да се изисква от него само полагане на пръстов отпечатък.
      Вероятно въпросният телефон е направил връзка с касата.
      2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми. Не познавам в подробности технологията на заключване на телефона с пръстов отпечатък, респективно дали тогава се включват камерите му, затова не съм сигурен дали е това.
      Приятели, ако ми позволите ще перефразирам Апостола: „ИНТЕРНЕТ Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ИНТЕРНЕТа“
      Пазете се от Интернет и бъдете здрави!
    • от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от Ivailo Mihalev
      Здравейте! 
      От известно време имам проблем със зареждането на определени страници в интернет.Винаги ми излиза ''няма достъп до интернет'' а реално имам интернет. Имам втори компютър който е на същия интернет и при него няма никакъв проблем със зареждането на определени страници.Реших че имам някакъв вирус и сканирах с Malwarebytes Premium и той откри няколко заплахи след което ги изтрих но нямаше резултат.Долу-горе 50% от страниците не ми ги отваря.

Поздрави!

• от Nikaset
      Препоръчайте вокален педагог в София. На 23 години съм и досега не съм се занимавал с музика. Благодаря за отделеното време предварително. :)
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване