Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте 

купих си компютър втора ръка  процесор intel xeon x3323 на 2,5ghz с 2гб ram и виде карта Nvidia gt610 2gb

Но игрите вървят доста зле например изтеглих Sniper Elite 3 ноо дори и на най ниските настройки играта се влачи буквално 

Може ли проблема да е от малкото рам 

Надявам се да ми помогнете 

Благодаря предварително 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмата AIDA или Speccy и покажи с какъв хардуер разполагаш. Ако си само с 2 гигабайта оператовна памет е нормално да ти насичат игрите. Рам паметта е недостатъчна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, nikolov367 написа:

това е инфото от speccy 

Untitled.jpg

Сложи още минимум 2GB РАМ. Рам паметта ти е пълна и почва да записва на диска. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много малко памет брат

Ой, писали сме заедно с колегата.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо си го купил този компютър? Ако идеята е била за игри не хвърляй повече в него, а се опитай и ти да го продадеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто да сложи още 2ГБ памет и ще играе. От какъв зор ще го продава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е че нито процесора нито видеокарта стават за нещо а и паметта е малко.

Споменатата игра е със смешни изисквания въпреки това видеокартата идва слаба.

Дори да увеличи системната дори видеокартата да беше с 4 ГБ просто си трябва по-читава като 6770 дори да е с 512MB. 

И тоя процесор не може ли да се пипне малко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За минималните изисквания ги покрива, само оперативната памет не стига, дори ако беше с ОС Виста и 2ГБ памет щяха да стигнат. Така, че игра  без насичания е само на още един 2ГБ модул памет разстояние.

ПС, Разбира се, изискванията се отнасят до оригиналната закупена игра, за подпираните няма 100% гаранция.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е много слаба. Дори е под минималните изисквания за играта:

https://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/sniper-elite-3/12199

VIDEO CARD
Minimum: DX 10.0 with 256 MB VRAM (NVIDIA GeForce 8800 or ATI Radeon HD 3870)

Въпреки че е по-нова, е в пъти по-слаба от горните.

Пробвай да намалиш резолюцията на 800х600 и всичко на минимум без изключения. Ако имаш антивирусна я спри. Инсталирай си 32 битов windows, 64 битов ти трябва ако имаш 4 GB RAM памет или повече.

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-GT-610-vs-ATI-Radeon-HD-3870/m7736vsm7879

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Видеокартата е много слаба. Дори е под минималните изисквания за играта:

https://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/sniper-elite-3/12199

VIDEO CARD
Minimum: DX 10.0 with 256 MB VRAM (NVIDIA GeForce 8800 or ATI Radeon HD 3870)

Въпреки че е по-нова, е в пъти по-слаба от горните.

Пробвай да намалиш резолюцията на 800х600 и всичко на минимум без изключения. Ако имаш антивирусна я спри. Инсталирай си 32 битов windows, 64 битов ти трябва ако имаш 4 GB RAM памет или повече.

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-GT-610-vs-ATI-Radeon-HD-3870/m7736vsm7879

GT 440 e минимума, неговата е наполовина и смятам че на ниски настройки ще я подкара. Писачите на игри винаги се застраховат и дори минимума го поставят над реалните минимални изисквания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С игрите е относително, зависи понякога и от другите компоненти, резолюция, настройки, каква резолюция се има предвид под минимум и какви кадри. Има игри, които тръгват на или под минимума, но в някои моменти не могат да се играят. Принципно тази игра върви на такава видеокарта, но си е мъчение:

https://www.google.bg/search?q=gt+610+sniper+elite+3&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&dcr=0&ei=4FaxWtHIFYPPwAKQvLnICQ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам какво ще изгуби ако вземе още 2ГБ памет и пробва. Хем паметта ще тръгне, ако вземе модул с достатъчно сходни характеристики в двуканален режим, може и да поореже операционната система, АЕРО-то, ала-бала ненужни глезотии и програми кютащи във фонов режим, да не товарят допълнително и вече ако и така не стане задоволителна играта, система с 4ГБ оперативна памет е по-привлекателна за продажба от такава само с 2ГБ и може да й търси по-сносна цена, която да си оправдае нищожната допълнителна инвестиция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да кажа при мен как вървеше играта компютъра ми е

CPU: Intel Core 2 Duo E6700

Ram 4gb ddr2

Gpu: amd r7 240 1gb

Когато играх играта бях с E6400 играта я играех на средни към високи настройки със стабилен fps. Същото беше и при GTA IV с 2гб рам играта лагваше и едвам я подкарвах на low след слагане на още 1 плочка, за да станат 4гб играта се играеше без проблем на средни настройки с максимална резолюция 1650x1050.

Тоест нищо не пречи да добавиш още 2 гб рам. Според мен игрите ще вървят 100% по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Kristian Denkov написа:

И аз да кажа при мен как вървеше играта компютъра ми е

CPU: Intel Core 2 Duo E6700

Ram 4gb ddr2

Gpu: amd r7 240 1gb

Когато играх играта бях с E6400 играта я играех на средни към високи настройки със стабилен fps. Същото беше и при GTA IV с 2гб рам играта лагваше и едвам я подкарвах на low след слагане на още 1 плочка, за да станат 4гб играта се играеше без проблем на средни настройки с максимална резолюция 1650x1050.

Тоест нищо не пречи да добавиш още 2 гб рам. Според мен игрите ще вървят 100% по-добре.

R7 240 е много по-мощна видеокарта, коментара ти е безсмислен в случая, не е проблема само в RAM паметта.

http://hwbench.com/vgas/geforce-gt-610-vs-radeon-r7-240

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Груба грешка от моя страна чета 610 мисля си, че е 710 извинява се много. Но пак не пречи да сложи още 2гб рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може много да си теоретизираме. Докато автора на темата не покаже подробна информация за натоварването на компонентите, остава в сила презумцията за малко оперативна памет като главна. Което не отменя вероятността да има и други тесни места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, nikolov367 написа:

Здравейте 

купих си компютър втора ръка  процесор intel xeon x3323 на 2,5ghz с 2гб ram и виде карта Nvidia gt610 2gb

Но игрите вървят доста зле например изтеглих Sniper Elite 3 ноо дори и на най ниските настройки играта се влачи буквално 

Може ли проблема да е от малкото рам 

Надявам се да ми помогнете 

Благодаря предварително 

Объркал си приложението на компютъра - видеокартата изобщо не е за игри, а е колкото да вади картина.Процесора също е слаб, предполагам оувърклок би помогнал, но до колко си заслужава каквато и да било инвестиция в подобна стара платформа, не знам. Със само 2гб. рам се чудя как дори си успял да пуснеш каквато и да била съвременна игра.

П.С: Явно си купил някаква офис машина, надявам се да не си дал повече от 100-120 лева за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново оказа се че рамта е била прекалено малко сега игрите вървят на средни настройки без проблем 

Днес взех от един пирятел за проба и това се оказа проблема 

Утре ще поръчам една 2гб 

Благодаря за отговорите и помоща момчета 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново 

Имам още идн въпрос

оказва се че дъното не потдържа всякакъв модел и спецификация рам говоря спецялно за 2гб рам плочки 

Може ли малко помощ каква точно рам трябва да намеря за да сработи на компа ми понеже като сложа втора плочка ddr3 2gb рам и дъното започва да писка 

Карах го на сервиз и от там ми казват че това било оригинално дъно и била с спецялна рам памет ии ми предлагат да сменям дъното с процесора а пък не ми се иска понеже ми искат 300 лева 

Ще дам малко инфо за дъното и рама  дано ми помогнете  ако може да си купя от някъде само рам 

Модела на рамта е:

Kingston KTL-TCM58/2g 

1.5v 

BVME1630922

Това е всичко от лепенката

Да допълня че пробвахме с 2 или 3 плочки друга рам но не тръгват на моето дъно 

Флашнаха и биоса но и това не помогна

1.jpg

2.jpg

c01903993.jpg

3.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.findlaptopdriver.com/foxconn-2a8ch-1-0-motherboard-specs/

Memory 2 * 240-pin DDR3 DIMM slots Supports Dual Channel DDR3 1333/1066 MHz non-ECC, un-buffered memory (Max 4GB) – (Max of 2GB per slot)

Това ти е по спецификацията на дъното.

Да пробват с някоя памет, която не е брандирана - тази пише Lenovo:

http://www.ec.kingston.com/ecom/hyperx_us/partsinfo.asp?root=&ktcpartno=KTL-TCM58/2G

Какви са другите модули, които са тествали? Пробвай в друг сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, nikolov367 написа:

...

3.jpg

Моя съвет е да не търсиш съветите/услугите на гаражни измамници. Със какво дъно и процесор смятат да ти сменят сегашния музеен експонат ? Ако е на 775 сокет бягай надалеч от подобни ''оферти''. Явно паметта не се разбира с дъното. За колко я взе сегашната ти OEM машина, ако не е тайна ?  За 360 лева ще си купиш цяла реновирна офис машина със гаранция, разполагаща със съвсем способен процесор, на светлинни години от твоя - пример. Може на първо време да си ползваш ''геймърската'' GT 610 докато не събереш пари за gtx 1050/1050Ti или евентуално нещо по-мощно, но ще се наложи смяна на захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би тази РАМ която си взел да е развалена ? Предполагам че рам паметта трябва да е до 1333MHz.
Както каза колегата по-горе, за 300-350лв можете да си вземета компютър с 3-то 4-то поколения Intel Core i5. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.