Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Насичане на игрите на low настройки

Препоръчан отговор

преди 14 минути, Inno написа:

@nikolov367 Не е показал такива признаци, но може би иска да си сглоби ретро геймърска система, кой знае. Мисля, че Fermi 400 серия са първите карти със GDDR5 памет. Аз лично се опитвам да го убедя да не си хаби парите на вятъра.

Не е от географското положение. Цените в OLX са безумни, защото сайта е дом на прекупувачи/копачи и всичките паразитни микроорганизми, който вървят със бума на криптовалутите. Единственото сигурно място за покупко-продажба на хардуер в страната е hwbg форума, за съажление.Тук във този форум, за жалост няма общност.

Аз пък мисля, че трябва да е луд да купува нова карта за такава конфигурация. Въобще инвестицията във подобна машина е безумие.

Преди 2 години GTS 450 се продаваше за около 70лв. С тази карта мисля че играх Sniper Elite 3 на High (не съм много сигурен, но по-малко от mid не е било на 1080р)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Raze написа:

Щом иска да си я ползва защо да не си купи? Какво предлагаш ти да си купи за тази кофигурация, което да е на добра цена и да му върши работа? Ако вземе да инвестира и в други части, сумата ще нарастне многократно, особено ако са нови.

Аз изразих позицията си - нищо не си струва да се бута по тази конфигурация, в горния коментар добавих, че ако намери 8-ма, 9-та серия, която да си пасва с процесора си струва, да, но на разумна цена.Захранването му обаче най-вероятно няма допълнителни 6-8 пинови кабели, защото все пак си говорим за OEM офис машина. Ако намери Fermi GTX 460 или по-нова, още по-добре, но ще е спъната от процесора. Със това дъно оувърклок най-вероятно ще е невъзможен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и сега върви толкова, даже има и по 100 лв?!?!  :no-no::shock11: Ненормална работа стана с цените на видеокартите покрай тези криптовалути. Много луди хора се навъдиха :)

преди 1 минута, Inno написа:

Аз изразих позицията си - нищо не си струва да се бута по тази конфигурация, в горния коментар добавих, че ако намери 8-ма, 9-та серия, която да си пасва с процесора си струва, да, но на разумна цена.Захранването му обаче най-вероятно няма допълнителни 6-8 пинови кабели, защото все пак си говорим за OEM офис машина.

С този процесор все още могат да се играят много от новите игри, особено комбинирани с GT 1030, така че не виждам проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Raze написа:

То и сега върви толкова, даже има и по 100 лв?!?!  :no-no::shock11: Ненормална работа стана с цените на видеокартите покрай тези криптовалути. Много луди хора се навъдиха :)

С този процесор все още могат да се играят много от новите игри, особено комбинирани с GT 1030, така че не виждам проблем.

Ще може да играе, ще може, въпроса е че картата ще е спъната. Да не говорим че може и да не се разбере със дъното, защото си говорим за OEM машина от миналото десетилетие. Въпросния му Xeon x3323 не знам, на кой 775 процесор е еквивалент, Q6600 може би, но той е със 8мб L3 кеш и до колкото знам се клоква прилично, а ако не може да клокне неговия (почти 100% сигурно е) е безсмислено да слага нещо адекватно. Безсмислено е да налива пари във 775 система за игри в предвид производителността й в игрите, освен ако не е от фенство или иска ретро система/и, но @nikolov367 вече сподели че има слабост към платформата, така че...луд умора няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той да си преценява вече. Въпроса е, че това е най-адекватната видеокарта за малко пари, с оглед на пазара и това, което се предлага втора употреба. А да взема 5-6 годишни видеокарти, не мисля, че е много смислено, освен ако не са с поне 2 GB видеопамет, да се доближават до нивото на GT 1030 и на цена до около 80 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Raze написа:

Той да си преценява вече. Въпроса е, че това е най-адекватната видеокарта за малко пари, с оглед на пазара и това, което се предлага втора употреба. А да взема 5-6 годишни видеокарти, не мисля, че е много смислено, освен ако не са с поне 2 GB видеопамет, да се доближават до нивото на GT 1030 и на цена до около 80 лв.

Ако под ''пазара'' визираш прекупувачите и всичкото едноклетъчно люде във OLX - да, но във HWBG се появяват оферти на нормални цени. Карта на 5-6 години, която да е на нивото на 1030 въобще няма да е за тази конфигурация, може предполагам сам да се досетиш защо.Въобще инвестицията във подобна конфигурация е глупост. Да я продава за  80-100 лева (съмнява ме да вземе и толкова) и да събира пари за нови автърмаркет компоненти или втора ръка конф. със такива, а ако няма толкова голям бюджет, то да купува една реновирана офис машина с гаранция, дори да е със второ/трето поколение i3, пак ще е на светлинни години от неговия процесор. След това продава неговата карта и купува GTX 1050 и евентуално още 4гб рам, ако купи машина със само 4гб рам и ще има бюджетна система за игри.

П.С: Ето едно предложение - i5 2400, 4gb ram, 500gb HDD или това за 10 лева отгоре цък . Ако пък може да отдели 350/360 лева за машина със трето поколение i5 и 8гб рам няма какво да се чуди. Като и това му се струва скъпо, въобще не е трябвало да се захваща със това хоби, по-добре да инвестира парите си във втора ръка игри за конзолата - И Sniper Elite 3 и GTA V са налични за PS3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване