Премини към съдържанието
Roki_03

Коя OS да избера за компютъра ми?

Препоръчан отговор

преди 12 минути, Raze написа:

Слагаш си SSD диск, повечко памет и по-бърз процесор. Клокване на процесора също ще помогне, стига да имаш такава опция от дъното. Спираш антивирусните на Windows 10, не го задръстваш с много стартиращи и заемащи паметта приложения.

Да! А да му спирам ли ъпдейтите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това трудно ще стане и не е препоръчително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Silvering написа:

документацията на въпросната телеметрия

Че телеметрията не е това,което е описал kalansuv това е ясно,но освен телеметрията от майкрософт събират куп други данни и това е неоспорим факт!А да вярваш на документация и твърдения на майкрософт, не знам дали е по-умно от писането на глупости по IT форумите...........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля казах след като се прочете документацията, да се направи нужната съпоставка с реалните факти. Демек измерете си колко пакета, с кви размери и на колко време пушва телеметрията и ше видите, че е точно тва, което е описано. Не знам що е всичката тая психоза..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си мислете, че като турите вин 10, системата ше литне, а като бутнете 7-ца няма да е същото. Всеки прясно инсталиран джам е бърз в началото.  След като му се накачурят драйверите, ъпдейтите за джама(особено това), антивирусната -  циркът започва. Използваш ли и системи за "чистене" на регистрите, циркът продължава. В един момент джама започва да плюе странни грешки, системата зависва ( с любимото ми Not Responding) и направо ти иде да се гръмнеш. Windows 10 е грозна, изполва телеметрията, сваляше се без знанието на потребителя, не можеш да спреш ъпдейтите!  Абе буквално следи какво инсталираш, какво гледаш и всичко по системата... ми били намалили телеметрията.... айде докажете го! Могат да си пишат много работа, но като не може да се докаже.... Windows 7 е красива, подкарва и по-старите игри, няма проблеми с драйверите и т.н. Слагаш SP1 и спираш ъпдейтите. Ама съпорта, ама не знам си кво.... Какво те бърка, че спирали ъпдейте скоро? Да не би системата ще спре да работи? Или пък ще се рестартира всеки два часа? Всички тия глупости си ги наврете там където слънце не ви огрява , сиреч  в задника. Единствено игри правени от MS  искат 10ка. Тия са чисти пе**расти. Айде... пийс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от bftd
      Здравейте.
      Преди малко спрях superfetch и prefetch услугите, с цел да намаля използването на ram и вдигане на производителност/fps в игрите.
      Влезнах в task manager-а и ram-та, след рестарт на OC, изключване на активираната Eset антивирусна, пак бива използвана на 35/40, понякога 50%. 
      Какво може да ми точи рамта и как да го оправя? Самият windows или..?
      Ръчно спирах процесите eset и търсене, обаче същите веднага се пускат сами...
      Компютърът е с pentium g4600, 4 гб рам и интегрирана видеокарта. Windows 10 x64 pro.
      https://imgur.com/yEXW0Bc
      https://imgur.com/8w0VdMX
      https://imgur.com/8toO1ZR
    • от WhiteTooth
      Здравейте, днес на 14.03.2018 пуснаха нов Update за Windows 10, и тъй като ми излезе прозорец който не ми позволяваше да изключа Update-а, а само да го отложа, то реших да го пусна още на момента. Малко по-късно като седнах отново на компютъра и пуснах CS:GO имах страшен лаг ( спад на FPS-а ), преди играх с 200-300 FPS, а сега изведнъж с 60-80 ( максимум ), реших да пусна Minecraft ( знам, смешно, но факт ), като преди я играех с 800 FPS, а сега на момента спада на 100.
      Някой може ли да ми даде съвет, какво да направя за да разреша проблема, ( убеден ) съм че това нещо стана след Update-а, не съм теглил нищо друго.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.