Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sa6o

Как да свържа монитор и телевизор към PC ?!?

Препоръчан отговор

Проблема е следния : доста дълго време си ползвах телевизора 40 инча за монитор просто , защото не ми трябваше за нещо повече освен филми , музика и интернет. Но днес реших да си купя монитор понеже реших да разцъкам малко игрички. Та проблема е , че телевизора го свързвам с HDMI кабел , а монитора сега с Displayport и искам да направя да си ги ползвам двата , но телевизора да си работи на неговата резолюция 3840x2160 , а монитора на 1920x1080. успях да ги индентефицирам , но на монитора не ми излизат иконите на дисплея , понеже уж работи на 1920x1080 някак си все едно показва само тази част от голямата резолюция на телевизора и се губят иконите , които се виждат на телевизора. Малко странно го обясних , но ако някой ме е разбрал какво имам в предвид и има идея ще се радвам ако ми помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настрой си да е extended display.

extend-display.jpg

Като цъкнеш на съответния дисплей горе го избираш и после долу променяш резолюция на всеки поотделно, дали да е първи или втори и с влачене и пускане си местиш приложенията от единия на другия. Горе където са картинките можеш да им разменяш местата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като допълнение - това става също и от драйвера на видеокартата. Даже е по-добре там да се настрои.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Raze написа:

Настрой си да е extended display.

extend-display.jpg

Като цъкнеш на съответния дисплей горе го избираш и после долу променяш резолюция на всеки поотделно, дали да е първи или втори и с влачене и пускане си местиш приложенията от единия на другия. Горе където са картинките можеш да им разменяш местата.

Точно така съм направил , но явно нещо ми обягва , защото не се получава като хората. Изглежда все едно понеже телевизора е с по-голяма резолюция и показва иконите , а монитора показва само час от големия екран. Успях да направя иконите да се показват на монитора , но сега пък на  телевизора се вижда така както на монитора. Дори сега като пусна филм примерно на телевизора изобщо не излиза нищо само тапета си стои. Прилагам снимки да видиш настройките.

20180320_212911.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни най-долу чавката на "Make this.."

ПС: Най-добре си настрой от драйвера на видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става , стои ми сиво неактивно , не мога да го цъкна. Като свързах монитора това не беше така , аз го цъкнах така с мисълта уж да се оправи проблема , но нищо не се промени , а сега не мога да махна чекчето дори.

ПС : Как да го настроя от драйвъра на видео картата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това нещо е по-добре от драйвера да си го направиш. Каква ти е видеокартата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, techmaniac написа:

Това нещо е по-добре от драйвера да си го направиш. Каква ти е видеокартата ?

AMD Radeon R9 380 series

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sa6o написа:

AMD Radeon R9 380 series

От AMD контрол панела си направи настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай снимка на монитора, да видим какво не ти харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, techmaniac написа:

От AMD контрол панела си направи настройките.

Проверих и там настройките и на монитора и на телевизора. Всеки си е настроен както трябва с подходящата резолюция от там. Мисля че намерих някакво решение на проблема понеже май целия проблем идва от тази опция ""Extend these displays"" , което според мен значи да се разшири картината между двата и от там да се получава това разминаване. Когато дам ""Duplicate"" се получава и на двата екрана да се вижда едно и също , но пък тогава телевизора работи на резолюция 1920x1080 понеже нали монитора е главния монитор и то копира неговата резолюция. Май ще трябва , когато искам да цъкам на монитора да му задавам да ми показва само него екран , а когато искам да гледам филм на телевизора да му задавам само той да се вижда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто си преместваш прозореца на плеъра на екрана на телевизора с мишката и си го цъкваш да стане на цял екран, като искаш да гледаш филм. Няма смисъл да правиш "duplicate" на различни екрани, особено като са на различна резолюция и опресняване на картината. Така единия ти екран е главен, а другия е един вид продължение на десктопа.

преди 29 минути, sa6o написа:

Не става , стои ми сиво неактивно , не мога да го цъкна. Като свързах монитора това не беше така , аз го цъкнах така с мисълта уж да се оправи проблема , но нищо не се промени , а сега не мога да махна чекчето дори.

ПС : Как да го настроя от драйвъра на видео картата ?

Цъкни на другия дисплей, долу ще имаш същото квадратче, но празно - маркирай го и потвърди и той ще стане главен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво радвам се , че с моето бедно обяснение си разбрал какво имам в предвид, Точно така става както на клипа , който си постнал. Явно то си е така от опциите на Windows-а

Ако маркирам телевизора като главен иконите ще се преместят там предполагам , а аз не искам това. Искам иконите да са си на монитора , а на телевизора да гледам филм , когато реша. Явно с такова приплъзване ще става както е показано на клипа. А само да питам дали на мен ми се струва или е възможно това : като приплъзна видеото от монитора към телевизора и като му дам на цял екран за да мога да го гледам там ми се струва , че качеството на картината е по-размазано отколкото преди като бях само на телевизора. Възможно ли е или ми се струва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това, което гледаш, не е 4К или е с лошо качество - нормално. Пусни си Youtube примерно някой 4К клип с висок битрейт и ще е по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Raze написа:

Ако това, което гледаш, не е 4К или е с лошо качество - нормално. Пусни си Youtube примерно някой 4К клип с висок битрейт и ще е по-добре.

Не аз имам предвид , че пуснах един филм да пробвам , който и преди го бях гледал и знам как се виждаше  преди това (май) и сега ми се струва малко по-различно , но може да си въобразявам. Днес като се върна от работа ще тествам някои неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...