Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Основно се колебая между Xiaomi Redmi Note 4 и Nokia 6. Чисто на хартия основните разлики, които виждам, са по-добър процесор, повече РАМ и по-добра батерия за Xiaomi-то срещу по-добра камера за Nokia-та. След бързо търсене в гугъл разбрах, че вече има 7-ма версия Андроид и за Xiaomi-то и вероятно ще има и 8-ма версия лятото (ако дойде :D ). Някой има ли директни наблюдения върху тези два телефона и каква ще препоръча? Ако намирате други предложение в същия ценови клас, казвайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам 'Xiaomi Redrmi Note 4 64GB 4GB' и съм много доволен. Изборът ти е правилен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Nokia 6 аз съм с Nokia 5 и съм много доволен нямам минуси, имаш и на 100% Андройд 8  но ти си решаваш ако си бил фен на марката като мен ще си вземеш Nokia-та иначе по 300лв.с гаранция в сайтовете за обяви може да намериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, badsector написа:

Ако намирате други предложение в същия ценови клас, казвайте.

Това като цена как идва - към 400 лева и около ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, algor написа:

Това като цена как идва - към 400 лева и около ли?

Малко по-малко - 340-380 някъде. Но и 400 да е, не е проблем, стига да си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тези параметри влизаш без проблем и погледни Samsung Galaxy J5 и J7 моделите от 2017-а година.
Особено по-големия има доста добри параметри, но ти си прецени дали искаш по-голям екран и по-голяма батерия.
Около мен няколко човека са с тези модели и за парите си доста добре се представят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

J5 директно отпада, че е много назад като характеристики. Мислих си за J7, но чисто на хартия изглежда по-назад от Xiaomi-то. Предната камера е доста по-добра, но и без това не я ползвам. Иначе процесорът е на 1,6 срещу 2ГХз, отделно предпочитам 14 нанометровия вариант на Адрено с надеждата, че ще грее по-малко и ще харчи по-малко. Пък и батерията на Xiaomi-то е 4100 срещу 3600. Въпреки, че в момента съм със Самсунг телефон, вече над три години и съм супер доволен от него, особено от батерията, която за това време не е мръднала, положението е такова, че Самсунг добавиха процент над цената на устройствата си просто заради марката. Друго, което ме дразни в тях е политиката им за главни ъпдейти към нови версии на Андроид. Устройствата им в този ценови клас получават един единствен ъпдейт, т.е. J7 ще получи 8-ма версия някога, но пък никога няма да получи 9-та. Така се опитват да накарат хората всяка година да си сменят телефоните, което мен не ме радва. Останалите им ъпдейти са с идеята да забавят производителността отново с мисълта да накарат хората да си купуват устройства. Плюс е, че много лесно им се работи с инструментите за смяна на фърмуер и са перфектни за модификации, но го надраснах този период. Затова на този етап няма да е Самсунг със сигурност. Ааа и колкото и да не я използвам, все пак 64ГБ вътрешна памет срещу 16ГБ и 4ГБ РАМ срещу 3ГБ пак са си в плюс за Xiaomi-то. Бе хвърлям се на него и утре ще се види :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

РН4 е отличен избор, но ти препоръчвам Редми 5 Плюс, той е още по-добър. Гледай да не е МТК варианта ако е Рн4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Монката написа:

РН4 е отличен избор, но ти препоръчвам Редми 5 Плюс, той е още по-добър. Гледай да не е МТК варианта ако е Рн4.

Късно е чадо, земах го РН4. Реално 5 е с по-добър дисплей, иначе другото е еднакво като гледам. Ако жената слуша, може на нея да ѝ взема такъв :D А какво е МТК?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, badsector написа:

Късно е чадо, земах го РН4. Реално 5 е с по-добър дисплей, иначе другото е еднакво като гледам. Ако жената слуша, може на нея да ѝ взема такъв :D А какво е МТК?

Медиатек процесори, греят, харчат, горят Bluetooth, Wi-Fi модули... Като цяло тук се препоръчват някакви измислени китайски марки с такива процесори, та и Шошоми имаха версия с МТК. 

Редми Ноут 5 Про за жената вземи, ще е много доволна ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа не, не е с Медиатек. Жената си хареса Галакси С9, та ще трябва доста да слушка :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На туй Шаоми (Шошоми...:D) ще има да чакаш Орео-то да му дойде... Трябва да го получи, но знае ли се какво ще му дойде на ум на китаеца. 

Да беше взел Нокия 6-цата. Чист Андроид без измишльотини. Няма лаг, няма забавяния...

Вчера от Нокия пуснаха ОТА до 8.1 Орео за 6 и 5. Въпрос на време е да стигне и до България.

Имам познати с модели от J сериите на Samsung - не съм чул да се оплакват. Обаче и там не се знае Samsung какво ще сътвори като ъпдейти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 2-3 седмици търсих телефон за роднина, и по този повод се видях с близък приятел, който продава GSM-и.

Каза ми да не взимам Nokia в никакъв случай :) . Давали много технически проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 9 минути, RudeBoy написа:

Преди 2-3 седмици търсих телефон за роднина, и по този повод се видях с близък приятел, който продава GSM-и.

Каза ми да не взимам Nokia в никакъв случай :) . Давали много технически проблеми.

То пък Шаомитата пък са безпроблемни. Всичко зависи от бюджета, па макар и не само от него.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, RudeBoy написа:

Глупости, аз съм с Nokia 5 имам и приятели с 3 и 5 и нямат никакви оплаквания, също и аз работят си отлично телефоните !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, techmaniac написа:

На туй Шаоми (Шошоми...:D) ще има да чакаш Орео-то да му дойде...

Уж са казали средата на година, пък ще видим. Не че ми е притрябвало, те тия версии ги пускат с леко по-различен дизайн, за да могат да продават нови телефони. Та с него и без него все същия уй. Иначе много ме радва как са си оптимизирали стендбай режима - снощи като си лягах беше на 67% батерията, сутринта беше 66%. После докато гледах видеата с тренировките, падна на 57% и сега още стои на толкова. От сряда сутринта не съм го зареждал. Обаче забелязах лек проблем с камерата преди малко - опитах се да направя макро снимка, опитва се да фокусира, успява, но веднага започва повторен опит за фокусиране. Чак, когато отдалеча камерата на десетина сантиметра, тогава успява да задържи фокуса. А за под 5 сантиметра дори не успява за секунда да фокусира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Niksana5
      Здравейте 
      Имам малък проблем с новата Nokia 6 която закупих наскоро. Не мога да намеря настройката за вибрация при повикване. Накратко казано, когато набера някой от контактите ми и започне да дава сигнал след като отсрещната страна вдигне да извибрира че човека отсреща е вдигнал и разговора е започнал. Интересното е че телефона е с най-новия андроид за него 7.1.2 и е чист андроид не е като останалите като huawei или xaiomi с обработен техен андроид. Писах на съпорта в вграденото приложение но хората не можаха да ми помогнат. То небе форматиране, триене на кеш памет,настронки в Phone (зелената слушалка) то небе настройки то небе чудо. Моля ако някой има същия телефон или решение на проблема да помогне. 
      Благодаря.
  • Дарение

• Добави ново...