Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dipsuchos

Кирилицата ли е скарана с HTML или аз?

Препоръчан отговор

• преди 11 часа, Martin Yakimov написа:

За твоя проблем с encoding-a, няма значение. Но попринцип е прието HTML таговете да се пишат с малки букви. Можеш да прочетеш повече тук - https://stackoverflow.com/questions/19808514/is-it-bad-to-use-uppercase-letters-for-html-tags

Точно от този източник разбрах, че чувствителни са xHTML таговете, а HTML не, но и в двата случая превключването на Cap-са натоварва излишно работата. (Дано не си забравя граматиката, покрай тези упражнения :emoji_natur-12:).

преди 9 часа, аm-аm написа:

хтмл ми звучи като ухите хоусе haha.png

Що е то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.03.2018 г. в 10:38, Никой написа:

Някои браузери дори когато файлa е с енкодинг utf8 без да е посочен в meta-та или при сървър транзакцията se опитват да изобразяват директно с codepage 1252(latin en)

Кои браузъри най-масово НЕизползваните ли ?! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, dafaweb написа:

Кои браузъри най-масово НЕизползваните ли ?! 

Браузерите не са виновни, че кодерът не е написал правилно страницата. Случват се подобни аномалии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както  dafaweb вече е споменал при запазването на HTML - файла трябва да се избере Encoding: UTF-8. Това правило е валидно и при използването на кирилица в PHP файлове. В някои случаи при ъплоуд на изображения с имена на кирилица към уеб сървър (чрез FTP клиент) също е необходимо да бъде оказан Encoding.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както никой ли ?! Я пак прочети мненията......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, dafaweb написа:

Както никой ли ?! Я пак прочети мненията......

Допуснал съм грешка. Коригирана е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв му е проблема на този сайт. Виждам само въпросителни, а правилно е въведено:

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="bg-bg" lang="bg-bg">
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.07.2018 г. в 22:30, аm-аm написа:

Какъв му е проблема на този сайт. Виждам само въпросителни, а правилно е въведено:

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="bg-bg" lang="bg-bg">
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />

Мудно зарежда.

Clip.thumb.jpg.c43ad9563a91901f39b1bc3e537fe479.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е възможно тези два реда да зареждат бавно? И стиловете нещо се бавят, в началото виждах разместени панели с текст един върху друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, аm-аm написа:

Как е възможно тези два реда да зареждат бавно? И стиловете нещо се бавят, в началото виждах разместени панели с текст един върху друг.

Забелязах наслагване на текста докато зареждаше страницата. Гугъла и дава страшно ниска скорост и блокиращи скриптове колкото искаш....

Виж тук как е https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fwww.souee.bg%2F&amp;tab=desktop

Някой програмист да си каже думата , аз съм просто читател...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи блокиращи скриптове?

" Нищо от съдържанието на видимата на екрана част от страницата ви не може да се изобрази без изчакване на зареждането на следните блокиращи ресурси. " - това ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, аm-аm написа:

Какво значи блокиращи скриптове?

" Нищо от съдържанието на видимата на екрана част от страницата ви не може да се изобрази без изчакване на зареждането на следните блокиращи ресурси. " - това ли е?

Ми чети де...

Цитат

Премахване на блокиращите изобразяването JavaScript и CSS от съдържанието на видимата на екрана част от страницата

На страницата ви има 15 скриптови и 33 ресурса на CSS, които са блокиращи. Това води до забавяне при изобразяването й.
Нищо от съдържанието на видимата на екрана част от страницата ви не може да се изобрази без изчакване на зареждането на следните блокиращи ресурси. Опитайте да ги отложите, да ги заредите асинхронно или да вградите критичните части от тях директно в HTML кода.

Има предложения за оптимизация,долу дори ги има и файловете ако ти си правил страницата ги прегледай и прецени дали е нужно и какво е нужно.
Аз казах,че съм просто читател.
Лека

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Не е моя страницата. Но developer-а има интересни опции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 9 часа, аm-аm написа:

Благодаря.

Не е моя страницата. Но developer-а има интересни опции.

С IE 11 се зарежда чувствително по-бързо.

Clip.thumb.jpg.52ec54585d61da6e9c872d14fc01cec3.jpg

Без никакви грешки.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен зарежда сравнително добре. Ако няма кой да оптимизира сайта, минимум препоръчвам да се употреби cloudflare плюс кеширане на сайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Danaill2
      Здравейте!
      Исках да ви попитам въпрос относно Web Design-а и по точно Front-End Fundamentals.
      В момента изучавам HTML5 / CSS 3 / JavaScript. Та, въпросът ми е : Трябва ли да се насочвам към изучаването на друг език или тези са ми достатъчни за работа в някоя фирма или дори за стажанска работа?
    • от peekmemf
      Здравейте, правя един WebApi проект и досега всичко беше наред.Написах си всичко, което ми трябва, цялата логика, направих връзка с базата и т.н.Накрая, когато реших да го тествам при стартиране на проекта ми дава някаква грешка в Startup.cs. Ако някой може да ми обясни какво не е наред и как да го оправя, ще съм му много благодарен! Ето линк за кода на контролера https://codeshare.io/axV9PR. Оставил съм и снимки на всичко, което имам в проекта и снимка на самата грешка.Благодаря предварително!

• от MirenaB
      Здравейте,
      Организира се хакатон за създаване на Booking Engine с парични награди в София (награда за 1во място е над 3000 лева). 
      Хакатонът ще се състои на 2-4 ноември
      Ако се интересувате, запишете участието си чрез регистрация на уебсайта https://staykeepers.com/hackathon
      Повече информация може да намерите във фейсбук: https://www.facebook.com/events/328339337761893/
      Поздрави
    • от dipsuchos
      Здравейте, симпатични хора,

Направих една уеб-страничка, вместо да създавам документ на MS Word, да речем. Ей тъй, за разнообразие. Е, да, ама малко късно се усетих, че този линк мога да си го гледам само аз. 
      Как да го направя разпространим и видим за всички?

file:///C:/Users/mkker/Desktop/Conv1nce.html
    • от Магдаленаг
      Please guys if u have time to spare I'd be extremely and beyond greatful
      Да се разработи уеб сайт по тема музикални изпълнители. 
      Сайтът трябва да съдържа поне 4 страници, всяка от които да отговаря на:
      Задължително трябва да се предвиди версия за ниска разделителна способност на екрана (800 x 600 пиксела) и реализирана с CSS; за този случай може да се използва свободно избрана и 
      независима схема за разположение, като единственото изискване е за запазване на 
      използваемостта.
      Сайтът трябва да включва всички технологии - HTML/XHTML, 
      CSS, DOM, JavaScript.
      Всички страници трябва да се валидират по HTML5. Допустимо е да има минимален брой 
      грешки от валидацията.
      Сайтът трябва да бъде придружен от документация, която да включва:
      1. Заглавна страница.
      2. Задание с посочените варианти:
      /списък на елементите :
      1. Меню, съдържащо rollover бутони, реализирано чрез JavaScript. При посочване на бутон да 
      се променят неговите цвят на фона и цвят на текста. Използването на изображения за 
      бутоните е по желание на студента.
      3. Номериран списък с римски цифри и форматиран със CSS, така че всички нечетни редове 
      да бъдат в курсив (наклонени).
      4. Неномериран списък, използващ собствено изображение подредба на елементите по 
      хоризонтал (т.е. елементите да не са на нов ред).
      6. Формуляр, съдържащ текстови полета за въвеждане на собствено име, фамилно име, email, 
      голямо поле за съобщение, избор чрез радио бутони на приоритета на съобщението –
      „нисък”, „среден” или „висок” и два бутона – „Изпрати” и „Изчисти”. Чрез CSS на 
      текстовите полета и бутоните да се зададе цвят на фона и цвят на текста./
      3. Използваните HTML и CSS код, с които е реализирана зададената схема на 
      разположение:
                            header
                        навигация
                Осн                              За
      съдържание               контакти
      4. Използваният или собствен JavaScript код. 
      5. Резултати от валидацията на отделните страници.
      6. Списък на източниците, от където е заимстван готов код, текст или снимки.
  • Дарение

• Добави ново...