Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Visual Studio Code отказва да ми служи

Препоръчан отговор

Хай гайс,

Нямам идея какво правя, но започвам да имам, когато се появи някакво затруднение. Е, в случая, не мога да инсталирам правилно VSCode, ако не разполагам с някакъв си Git. Е, взех го, ама резултатът не е задоволителен. Сега, както виждате на снимката, не ми дава да му задам това студио по дефолт, а ми предлага Nano editor, Vim ubiquitous text editor или Notepad++. Защо така? 

Хм...

Git.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам възможност да пробвам сега, но инсталацията на VSCode не би трябвало да е обвързана по какъвто и да е начин с git. Това, което виждаш на снимката, е инсталаторът на git, и той те пита кой да бъде стандартния редактор за git (а не стандартният такъв за системата).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, killchain написа:

Нямам възможност да пробвам сега, но инсталацията на VSCode не би трябвало да е обвързана по какъвто и да е начин с git. Това, което виждаш на снимката, е инсталаторът на git, и той те пита кой да бъде стандартния редактор за git (а не стандартният такъв за системата).

Доста странно, за съжаление не съм скрийншотнала message по време на действието, но не ми даде да продължа (run as admin) преди да install-на Git-a. 

Прилагам единствено разликата в последствие. 

Git4VSC.png

преди 2 часа, аm-аm написа:

Аа, добре. {трупам постове}

Ако ме поправяш... {колекционирам постинги}

Завърших първия си Git и го преправях, за да видя дали може да се save-не след това под същото име, а сега остава да разбера защо го направих и как ще обвържа цялата тази процедура с дейностите на VSC. :04:

MyFirstGit.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако следваш Софтуерния университет, предлагам ти да спреш с глупавите въпроси. Когато започнеш реално да правиш нещо (не лафове на английски и не търсене на въображаеми проблеми с инсталиране на програми) ще осъзнаеш как тези ти настоящи дертове са бели кахъри и колко дълбоко е морето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, аm-аm написа:

Ако следваш Софтуерния университет, предлагам ти да спреш с глупавите въпроси. Когато започнеш реално да правиш нещо (не лафове на английски и не търсене на въображаеми проблеми с инсталиране на програми) ще осъзнаеш как тези ти настоящи дертове са бели кахъри и колко дълбоко е морето.

Следвам (follow-вам) почти всички места, в които се обучават бъдещи IT специалисти. Въпросите ги определям аз, а ти решаваш дали да отговаряш, тъй като не са в твоя профил/на твоята стена и пр. се предполага, че не са в центъра на твоето внимание. А дали съм започнала да правя нещо или дали изобщо ще започвам, едва ли ти ще го определяш. Пределно ясно ми е за какво иде реч, на никого не му е приятно да влага години наред труд в нещо и друг да дойде и да го изпревари, просто защото чатка бързо. :08:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, аm-аm написа:

Казвам само да се гмурваш в дълбокото, че няма да ти стигне един живот да го научиш. Не си хаби времето и въпросите за маловажни неща.

А приятели откъде?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, dipsuchos написа:

А приятели откъде?

Заеби приятелите. Програмирането е било най-трудното нещо в живота ми и не го казвам, защото ми е било неясно, бях първи в курса си. Каквото има да се учи се научава. После идва трудното. Ако на лесното мислиш за почивки, не виждам как ще оцелееш на трудното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, аm-аm написа:

Заеби приятелите. Програмирането е било най-трудното нещо в живота ми и не го казвам, защото ми е било неясно, бях първи в курса си. Каквото има да се учи се научава. После идва трудното. Ако на лесното мислиш за почивки, не виждам как ще оцелееш на трудното.

Ама какви почивки, занимава ми се. Ама и ми се ебе!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да се стегнете малко! По темата - не ти е нужен source control за да работиш с Visual Studio и Visual Studio Code. Ако все пак те дразни, че го иска или пък искаш да си качваш проектите в GitHub, можеш да си инсталираш GitHub Desktop, той съдържа Git в себе си и има опростен и красив визуален интерфейс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване