Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам проблем с високи температури на видео картата.При игра температурите достигат до 95градуса,а когато не играя под 65градуса не пада.Пробвах да я почистя,но никакъв резултат.Това нормално ли е ?Картата е NVIDIA GeForce 9500 GT с пасивно охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди такива ли ти бяха температурите ? Сигурен ли си че си поставил охладителя (радиатора в случая) обратно, както трябва и каква паста използва след профилактиката ? Каква е кутията ти и какъв е въздушния поток ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, versay77 написа:

Здравейте!

Имам проблем с високи температури на видео картата.При игра температурите достигат до 95градуса,а когато не играя под 65градуса не пада.Пробвах да я почистя,но никакъв резултат.Това нормално ли е ?Картата е NVIDIA GeForce 9500 GT с пасивно охлаждане.

Как пробва да я почистиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Inno написа:

Преди такива ли ти бяха температурите ? Сигурен ли си че си поставил охладителя обратно както трябва и каква паста използва ? Каква е кутията ти и какъв е въздушния поток ?

Ами  преди бяха малко по-добре но сега с тези 90градуса.Охладителя е на мястото си,но пастата не съм я сменял от както съм купил картата,а за въздушния поток нямам.. :(

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Как пробва да я почистиш?

Ами продухах я от прахта най вече и леко я забърсах с влажен парцал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, versay77 написа:

Ами  преди бяха малко по-добре но сега с тези 90градуса.Охладителя е на мястото си,но пастата не съм я сменял от както съм купил картата,а за въздушния поток нямам.. :(

Е, значи не си сменял пастата от както си купил карата, а ако си първи собственик това значи почти 10 години. И как очакваш нормални температури, при това без никакви вентилатори в кутията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Inno написа:

Е, значи не си сменял пастата от както си купил карата, а ако си първи собственик това значи почти 10 години. И как очакваш нормални температури, при това без никакви вентилатори в кутията ?

Тогава да сменя пастата и да сложа един вентилатор отпред да вкарва въздух,а трябва ли да слагам 2ри да изкарва или не ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, versay77 написа:

Тогава да сменя пастата и да сложа един вентилатор отпред да вкарва въздух,а трябва ли да слагам 2ри да изкарва или не ?

Първо смени пастата и виж каква ще е разликата. По възможност нещо по-качествено, ако имаш под ръка. Не написа каква ти е кутията, но щом имаш карта с пасивно охлаждане се предполага че би трябвало да имаш поне някакъв поток в нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Inno написа:

Първо смени пастата и виж каква ще е разликата. По възможност нещо по-качествено, ако имаш под ръка. Не написа каква ти е кутията.

Кутията е Acer Veriton M4610G

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, versay77 написа:

Кутията е Acer Veriton M4610G

Ясно, OEM машина. Колкото и добър поток да имаш това няма да помогне, защото пастата най-вероятно буквално е на камък, та най-вероятно само със смянята й температурите би трябвало да са във норма.Възможно е и тези температури да са нормални за 9500GT, със пасивно охлаждане, но 65 градуса във idle ми се струват доста. Каква точно е картата, покажи снимка от интернет. Пиши като направиш профилактиката каква е разликата и каква паста си използвал.

П.С: Ако дори и след смяна на пастата няма промяна, то може да я моднеш слагайки вентилатор върху радиатора със свински опашки, но ти си прецени дали ще е добра идея, не си написал каква точно е картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Inno написа:

Ясно, OEM машина. Колкото и добър поток да имаш това няма да помогне, защото пастата най-вероятно буквално е на камък, та най-вероятно само със смянята й температурите би трябвало да са във норма.Възможно е и тези температури да са нормални за 9500GT, със пасивно охлаждане, но 65 градуса във idle ми се струват доста. Каква точно е картата, покажи снимка от интернет. Пиши като направиш профилактиката каква е разликата и каква паста си използвал.

П.С: Ако дори и след смяна на пастата няма промяна, то може да я моднеш слагайки вентилатор върху радиатора със свински опашки, но ти си прецени дали ще е добра идея, не си написал каква точно е картата.

Това е картата с характеристиките.

Заснемане55.PNG

410M-Low+ML._SX355_.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...