Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Живо здраво :)
Моля някой да даде акъл как да си оправя мозилата :)
В таск мениджъра ми се появяват 4 процеса на мозилата ..
Не винаги но през определени интервали от време лаптопчето ми направо изпушва от натоварване ...
Това го прави мозилата . Нямам приставки или други неща ...
Преди време имах подобен проблем но с два процеса . Намерих в гуглето как да го оправя но сега не мога да намеря къде е страницата с тези пояснения щото беше отдавна и не я помня .
В случая когато съм приложил снимката компа не е натоварен !!!
Но процесите си седят .
Вируси не намерих ...  Сканирах с ADW  CLEANER и Malware bites .
Махнах мозилата и я инсталирах пак ... И отново се появиха тези процеси . Рових но не мога да хвана какво причинява това .
С уйн  8.1 съм !

Screenshot_1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Това е положението". Не е "Мозилата", ами е Firefox.

Бързо търсене ми казва, че е така от версия 49 насам, но не е добра практика да се ползва стара версия точно на браузър.

Разделението на процесите се прави с цел стабилност - например ако ти се счупи дадена страница, да затвориш само таба с нея и да я отвориш пак, а не с това да ти се счупи целия браузър. Ако ползваш 3-4 отворени таба, сигурно е все едно, но определено не е така за хора, които работят с 30-40 (и повече) отворени таба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

" лаптопчето ми направо изпушва от натоварване " - какви са му параметрите? Марка/модел? Процесор, диск, видеокарта, памет? Какво го товари, когато "изпушва", кое не му стига - памет или процесор? Това кога го прави? Има някои страници, които са доста обемни и товарещи. Ползваш ли приставка за спиране на рекламите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, killchain написа:

например ако ти се счупи дадена страница

Същата идея се ползва и за добавките - счупена добавка да не срива браузър, а само процес в контейнер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Raze написа:

" лаптопчето ми направо изпушва от натоварване " - какви са му параметрите? Марка/модел? Процесор, диск, видеокарта, памет? Какво го товари, когато "изпушва", кое не му стига - памет или процесор? Това кога го прави? Има някои страници, които са доста обемни и товарещи. Ползваш ли приставка за спиране на рекламите?

Както и горе съм написал .... Приставки НЯМА !
Товари го всяко влизане в мозилата !
Когато изляза от браузера всичко става ОК !
Но прочетох от другите хора дали ми съвет в тази тема че просто този браузер така си прави :)
Лаптопчето е слабо и дърто :)  Но не се дава :) Ще мина към друг браузер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друг, но не разчитай, че при отворени много табове с големи страници ще има разлика. Препоръчвам ти да си инсталираш uBlock Origin или подобна приставка и пак да тестваш. Също най-лесно става с Microsoft edge или internet explorer, зависи с какъв windows си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хрома също блъска няколко процеса за 2-3 таба. Това си е стандартна практика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, dzaabo написа:

Моля някой да даде акъл как да си оправя мозилата :)

Не мож. Тази издънка се получи с последната версия на Мозилката. Урезилиха я яката, а даже не им е сефте. Започвам да се чувствам като ползвател на IE, който го ползва единствено по навик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си поиграя сФБ-ка и достигам до 5-6Гб рам с тоз Огнен лисичок :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ми изяжда всичко (всъщност е мечка - червена панда). Но като се замисля преди един процес на едро, а сега много, но на дребно, т.е. не е станал по-хищен, просто ги дроби. Но и в двата случая ни е надробил и ще духаме попарата.

ПП: Всъщност съм с Firefox Quantum. Големи хвалби в нета за бързодействие, но осезаема разлика няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам как ги правите тези сравнения наизуст. Ползвам WaterFox на сравнително добри машини (I7 4-ядрени процесори 3 и 4 поколение), RAM 16/12 GB, и двете машини са със SSD дискове и нямам никакви проблеми със скорости или производителност.

https://www.pcworld.com/article/3213031/computers/best-web-browsers.html?page=2

Ето тук има малко тестове, яко някой се интересува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Eclipse2G написа:

Хрома също блъска няколко процеса за 2-3 таба. Това си е стандартна практика.

Два таба.

2018-03-26_23h39_58.jpg.0bba83bb5df1e2a84daf30a8da37a91f.jpg

Напоследък повече с Chrome работя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Току-що пуснах малко ACID3 тестове (не съм спирал добавките):
chrome 65.0.3325.181 - 97
cyberfox 52.7.2 (64-bit) - 99
waterfox 56.1.0 - 97
Edge 42.17627.1000 - 100

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмммммммм аз не съм забелязал подобни проблеми ,нито на лаптопа с Убунту ,нито на служебните машини със Уиндоус 7 и 10 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщтност направих както ме посъветва PAVEL !
Също и намерих едно сайтче дето дава препоръки за малко ровичкане в мозилата ...
http://firefox.badmin.org/
Сега нещата са доста различни .
Бачка със 200 от место :D :D :D
И пили гуми яко :)
Няма натоварване и зарежда дори и по тежки страници  за около 1 до 3 секунди !
За мене тази тема е приключена !
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ за помощта !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Славчо Хаджийски
      Инсталирах си Firefox така:
      # cd ~

# tar xjf firefox-*.tar.bz2
      Мога да го стартирам само с Conzola:
      ~ / Firefox / Firefox
      Моля, помогнете ми да си инсталирам икона на Desktop за стартиране на LxPupTahr-15.05.
      Благодаря!

• от lokopos
      Здравейте, проблема е там , че нямам никакъв звук  в ютуб или вбокс когато съм в  мозила и хром , а имам такъв когато съм в интернет екслорер. Какъв може да е проблема ? (използвам 5.1 тонколони )
    • от lordjohn
      Интересно ми е да споделите кой какви Extensions е инсталирал и кои му вършат работа и кои не.
      При мене засега са:
      1. Постоянно използвани :

- Flash Got - мисля че няма нужда от представяне
      - Forecast Fox - следи прогнозата за времето и го показва в реално време
      - Link preview - показва подсказка и thumbnail (не мога да го измисля на български)
      на сайта, когато мишката се позиционира върху линк
      - Google Preview - в Google и Yahoo показва тумбнайли (ама че тъпо звучи) на сайтовете, дадени като резултат от търсенето.
      - Gmail Notifier - следи за поща в Gmail в реално време
      - Smooth Wheel - плавно скролиране на мишката
      - Auto Marks - autocomplete на адреса , който пишете в линк бара, ако го има в bookmarks
      - Tabbbrowser Preferences - разширява възможностите на браузъра

2. Рядко използвани :

- Translate - превежда web страници. Аз я ползвам за превод от руски на английски.
      - Translation panel - ако ви трябва бърз превод на нещо, например от френски на китайски
      - Bandwidth tester - тества скоростта ви

3. Неработещи - според мен

- A`s Yahoo mail notifier
      - Sort Extension

Благодаря ви предварително, че споделихте мнението си !!!
    • от Ангел Богатинов
      Имам проблем с клиповете - забиват ми независимо от качеството и от кой сайт са. Пробвах с хрома и мозилата - един и същи резултат. Пробвах и като оставих клипа да се зареди - същото, картината забива през 10 секунди ако не мръдна мишката, а звукът си продължава. П.П. Не мисля че е от РС защото е с 2ГБ, 2 процесор и 512МБ видео. П.П. Браузерите са преинсталирани и двата, флаша и джавата са обновени.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване