Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравйте,

Наскоро си направих експеримент, сложих процесор АМД атлон 64 х2 5200+ на дъно Asrock K7S8XE. Тъй като процесора е за АМ2 слот а реално съм го сложил на слот Socket A (Socket 462) , ми отчита процесора като Amd athlon XP 1700+ ( не очаквах изобщо да тръгне). Въпроса ми е мога ли да накарам това дъно да разпознае реално процесора или поне да активирам и двете ядра както и SSE2 функцията на процесора ми. До тук опитах с ъпдейт на БИОС-а понеже добавя подръжката на още процесори, но без късмет. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много интересно, я дай снимки физически на процесора и как ти го четат различните специализирани програми CPU-Z и т.н.

Ъпдейт с оригинален биос няма как да помогне дъно което не е правено за твоя процесор за какво му е да знае за него. Виж някакво пачване на биос повече може да е вариант, но ми се струва, че няма да е масова практика :)

Разрови се в нета, може и друг да е пробвал подобно нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако смениш чипсета може би, вградиш микрокодовете на процесора в BIOS, има някакъв шанс. Внимавай с волтажа да не го изпушиш, че гледам максимално поддъжания от дъното AMD Athlon XP 3200+ работи на 1.65 волта, докато AMD Athlon 64 X2 5200+ на ~1.3 волта - задай му ръчно волтажа в BIOS. Също и шините им са различни като гледам: 400 MHz срещу 1000 MHz.

http://www.cpu-world.com/CPUs/K7/AMD-Athlon XP 3200+ - AXDA3200DKV4E.html

http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon 64 X2 5200+ - ADO5200IAA5DO (ADO5200DOBOX).html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Много интересно, я дай снимки физически на процесора и как ти го четат различните специализирани програми CPU-Z и т.н.

Ъпдейт с оригинален биос няма как да помогне дъно което не е правено за твоя процесор за какво му е да знае за него. Виж някакво пачване на биос повече може да е вариант, но ми се струва, че няма да е масова практика :)

Имаш право ако успея да намеря custom rom който да поддържа процесора ще е супер. Макар че, както казва raze шините са с различна скорост и пак ще куца.

А относно снимки от CPU id ще мога да кача, обаче незнам кога ще ме хване музата да разкача топлообменното тяло че да го снимам. Мнооого е стегната скобата която го притиска към процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти май не четеш - намираш си микрокодовете, вграждаш ги в BIOS и пробваш, но най-много да разпознае процесора както трябва, не вярвам чипсета да може да подкара нито шината нито второ ядро. Ето ти информация какво поддържа чипсета на дъното:

http://www.cpu-upgrade.com/mb-SiS_(chipsets)/748.html

http://www.ocworkbench.com/2003/sis/748/748-1.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш право ще се разуча как да направя врътката с кодовете(понеже не съм много на ти с DOS) и ще споделя резултатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да правиш - на това дъно този процесор няма как да се разпознае като двуядрен, хардуера - това, което се нарича ЧИПСЕТ и ти дадох по-горе линкове не го поддържа. Какъвто и BIOS и каквото да му слагаш, няма шанс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно мерси. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Господа ......... вие сериозно ли обсъждате монтирането на АМ2 процесор в 462 сокет ???????????????????????????????????????????????????????????????

Soket 462

images?q=tbn:ANd9GcSqgLa0p4PqhOwIAEl8Kax        images?q=tbn:ANd9GcTzZUaRe83u7QMoc0HmYj9

Soket AM2

images?q=tbn:ANd9GcTJb6Ntatr-nhMEOWKN4fn     images?q=tbn:ANd9GcSxeTTcuvdR9BQGSPCQK_G

И за да придобиете по реална представа за глупостта която обсъждате 

9295594x.jpg

Да питам питащия...... кво аджеба направи с тия 300 пина в средата ????? и също така на 462 пиновете са в редици под ъгъл 45 градуса спрямо редиците на AM2????

Явно питащия или не зняе кво пише но по вероятно е да си прави тежка ебавка и по странното е че хора уж дет са наясно са се вързали без да се замислят ....

НЯМАМ ДУМИ !

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26 Март 2018 г. в 20:04, plamen_petrov_80 написа:

Това, че конкретно е помолен да покаже, но не го прави си е негово решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам ли, не съм се сетил да търся картинки да ги гледам. Може да е ползвал чук или тесла да вкара процесора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Много интересно,

Не Пламене не е интересно, а трябваше да започнеш с WTF кви са тия глупости ?

Така не само вие ставате за смях, а целия хардуерен раздел !

А факта, че 40 часа нито един редактор или модератор не е забелязал подигравката е тъжен !

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от thundar
      Здравейте  , 
      видях , че има подобни теми но все пак в една конфигурация е чисто индивидуална според нуждите и желанията на човек . Компютърът ще се използва най вече за игри . Харесах си няколко неща и ще се радвам да ми помогнете със съвети. 
      RYZEN 5 2600x
      ASROCK FATAL1TY B450 GAMING K4  или
      ASUS TUF B450-PRO GAMING   приемам и други предложения за дъно .чел съм различни мнения че дори най евтиното   x470 е много по добро от най скъпото b450 до колко е така  не знам 
       G.SKILL RIPJAWS V DIMM KIT 16GB F4-3200C16D-16GVKB 
      SEAGATE BARRACUDA COMPUTE 1TB
      256GB SSD ADATA XPG GAMMIX
      Кутия NZXT S340 Elite
      за захранване също се колебая дали да е 
      CORSAIR RMX SERIES RM650X  или SEASONIC FOCUS PLUS GOLD 650W   по желание да е по тихо 
      за видео карта MSI GeForce GTX 1070 Ti 8GB Gaming 
      а за монитор 21.5" ASUS VZ229H  за по голям мисля че ще ми дразни очите ..
      Благодаря Предварително 

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от sidopk
      Здравейте, не знам дали линковете към други сайтове са позволени, но имам абсолютно същия проблем като този: https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-error-no-amd-graphics-driver-is-installed/

Допълнителната информация, която мога да дам, е че при включването на компютъра ми даде BSOD с грешка 0x00000116 (като преди това си работеше нормално и нямаше никакви индикации, освен в батълнет приложението за игри, където ми казваше, че драйвера е стар, но всичко вървеше). През сейф мод се подкарваше нормално, като двете видео карти стояха с иконки, с удивителен знак, като на снимката. Пробвах много драйвери, дисейбъл, ънинстал, преинсталирах и уиндоуси, като при Win10 след инсталирането драйверите ги захапа и всичко тръгна нормално, но след 1-2 рестарта на лаптопа пак се показа BSOD. В момента съм с Win 7 и не съм инсталирал драйвери. След преинсталациите, когато не захапваше драйверите всичко си вървеше (явно което не се рендира през видеокартите) HD  видео, клипове, филми, приложения във фейсбук. Ако някой има идеи или се е сблъсквал с това, ще се радвам да чуя мнения. Оставам на линия за още допълнителна информация. Благодаря предварително и хубав ден
    • от Кристиян Кръстев
      Така колебая се да си купа процесор между fx 4300 с 4gb ddr3 1600mhz за 210лв или да си купя intel g4560 с 4gb ddr4 2133mhz и дъно за 290лв ???  
    • от Кристиян Кръстев
      Здравейте искам да попитам дали този процесор amd fx4300 и рам kingston hyperx 4gb ddr3 1600mhz black ще тръгнат ли на asrock n68c-gs fx по-принцип пише че ще тръгне ама изисква биос версия p1.30 а аз съм на p1.40 та видех че има програма за ъпдейт в сайт-а им ама да попитам че като се инсталира се дава default settings на биос-а а не знам да не се правят някакви настройки после  
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване