Премини към съдържанието
kafenceto123

Проблем с чиста инсталация на Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте!

Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.

П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".

Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/legion_y520-15ikbn_ug_en_201701.pdf
На стр.5 е показан бутон Novo за достъп до BIOS или до менюто за избор на първо зареждащо устройство.
Как е правена флашката зареждаща/стартираща/бутваща?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/legion_y520-15ikbn_ug_en_201701.pdf
На стр.5 е показан бутон Novo за достъп до BIOS или до менюто за избор на първо зареждащо устройство.
Как е правена флашката зареждаща/стартираща/бутваща?

В какъв смисъл зареждаща, бутваща?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да, в такъв смисъл
С какво насипа Windows  от iso файла на флашката?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Да, в такъв смисъл
С какво насипа Windows  от iso файла на флашката?

Windows-а го сложих на флашката с Media Creation Tool-а от официалния сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

И с каква настройка на BIOS  стартираш флашката - UEFI  или Legacy? (стр.19 на pdf файла)

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, DarkEdge написа:

И с каква настройка на BIOS  стартираш флашката - UEFI  или Legacy? (стр.19 на pdf файла)

С Legacy.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни тук 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ползваш MBR схема трябва да направиш флашката с rufus  и тогава ще тръгне Legacy 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Pavel! написа:

Сменяш си user agent-a на браузъра да не показва Windows и като влезеш на сайта на Майкрософт ти дава да си свалиш директно iso файл на който има S, Home, Pro и Education.

Записваш го с Руфус и готово

Screenshot-1311.png

А с Legacy или с UEFI е по-добре да инсталирам Windows? Също така как да си сменя user agent-а на Microsoft Edge?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Pavel! написа:

Сменяш си user agent-a на браузъра

:D
Като знаеш как е лесно, нали? :ph34r: 
Не, че нещо ама с TechBench е в пъти по-приветлив метод. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не мога ли да направя ISO файл с Media Creation Tool-а, след което да го запиша с Rufus?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Pavel! написа:

Никога

Никога не казвай никога!

Никога не използвай Microsoft Edge

Въпрос на вкус! Я питай @дръндю

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не използвай Microsoft Edge за нещо друго освен да свалиш Firefox или Chrome.

Що на Edge кво му е?те тия firefox  и  chrome са едни прехвалени браузери да си ги бия от тоягата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така! Като за начало искам да кажа, че съм изключително благодарен за отговорите по темата и наистина оценявам отделеното от вас време! Сега по същество: след като настроих флашката с Rufus (NTFS, MBR и т.н.) успях да си преинсталирам лаптопа в Legacy Mode, но разбрах, че преди това съм използвал UEFI и исках да се върна към него. За тази цел настроих флашката с Rufus отново, но с настройки за UEFI (на снимката долу, също така при мен Default Cruister Size-а беше различен, но просто разбрах, че тези настройки се оставят на Default) и след кански мъки флашката се включи сама (нямам идея как, просто след един от многобройните рестарти, вместо да ме хвърли на Lock Screen-а, ме прати в инсталационното меню). Бях и зарадван и не толкова удовлетворен, тъй като не разбрах как се случи всичко това и мамицата му, излезе ми през носа. Докато се опитвах да си прехвърля папките с документи, музика и т.н. от SSD-то на харда направих папка "Видеоклипове" потребителска...Проверих в нета и...преинсталация. Та, проблемът в момента е следния: флашката не се показва по никакъв начин в Boot Setup-а и Boot Manager-а (опитах Novo бутона и като цяло всички възможни начини) и няма никаква оправия, помагайте, моля ви!

rufus-interface-2017.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, =Ivan= написа:

Що на Edge кво му е?те тия firefox  и  chrome са едни прехвалени браузери да си ги бия от тоягата

единственото предимство е бързото стартиране и не ми товари машината, за това го използвам
най-големия му недостатък е, че в много сайтове, не показва коректно страниците

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, дръндю написа:

в много сайтове, не показва коректно страниците

И с включен режим на съвместимост ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

И с включен режим на съвместимост ли?

това не зная как се прави
ако, примерно си пусна онлайн тв на цял екран, дава картината в горната лява четвърт, а не е на цял екран
разбира се, че не го прави във всички сайтове, а само в някои

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами, аз това правя
браузъра си има опцията за отваряне с IE11, но това е друг браузър, а не е Edge
а в поста на Иван, ставаше въпрос за Edge, нъл тъй

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
    • от danaill55
      Здравейте, компютъра ми е Asus и след като го пуснах ми заби, чаках известно време и ми излезе това "Error reading partition table drive 01 sector 0, какво е и какво трябва да правя?
    • от daima
      Не знам. Кое бихте ми препоръчали ? Игри ще играя на него. Имам онзи от замунда ,дето има всички версии в едно,затова питам.минавам на 8.1,щото като съм на 7 ме човърка да го направя на класик тема за уж повече фпс . Инсталирах вируталната машина с windows core ,ама разликата не се вижда ,  B гоогле няма почти нищо, а аз не съм специалист . Може ли да ми обясните по-подробно  това CORE ? компа има вируси и искам да го преинсталирам,също е напрашен.Ще го  карам без актуализации
    • от excuse-me-what-the-f
      Здравейте, търся си драйвери за волана, които баща ми ми купи преди много време.
      Помня, че играх Need for speed underground или underground 2 на предишния ми компютър, които е с windows xp.
      На новия ми компютър, с windows 10 x64 си инсталирах nfs hot pursit, но волана не работи, не мога да завивам с него. Влизам в настройките на играта и си задавам кое копче за какво да ми е - спирачка, ръчна спирачка, газта и nitro-то. Добре, ама като трябва да задам, че искам завиването наляво/надясно да се извършва с волана играта просто не засича движението на самото устройство.
      Сетих се, че когато го set-up-вахме за първи път, един човек, които явно ни помагаше да го инсталираме, каза "Вече има драйвери, момчето може да си играе най-нормално с кормилото" или нещо такова. 

Тогава осъзнах, че ми трябва моделът и марката, за да изровя това което ми е нужно, но нито пазим кутията, нито някъде по самия волан е написан моделът или марката. Има само USB universal serial bus и прословутите "Made in China" надписи ... -.-
      Моля, помогнете ми да си намеря драйверите, или поне да го накарам да работи, защото знам, че преди бачкаше. Опитах се да калибрирам от настройките няколко пъти, но не ми се получи. Noob-ска работа.
      https://files.fm/f/n9vqwjrt
    • от Greak
      Здравейте,
      Сдобих се наскоро с една стара клавиатура, която бих искал да използвам, но ме спира преходника, който използва:

До колкото можах да се информирам, клавиатурата ми използва DIN 41524, което за жалост не ми помогна особено в търсенето. Търсих и в Aliexpress, както и в други сайтове, но не мога да намеря подходящия преходник към USB, с който да мога да използвам въпросната клавиатура. Бихте ли ми помогнали?

Благодаря

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.