Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

juveplu

Windows 7 не вижда SSD Samsung 960 Evo M.2 - кои ъпдейти поправят това ?

Препоръчан отговор

Ще разделя въпроса в  2 части

1. Здравейте ,опитвам да инсталирам Windows 7  на SSD Samsung 960 Evo M.2 . но  като стигна до мястото да избера диск - там е празно .  Win 7  изписва че няма дискове за избор . Не го вижда .

След това открих че има драйвер от  Samsung  за тези дискове и след като се инсталира  Win 7  вече го вижда . Но аз не искам само да го види като допълнителен диск . Аз искам да е единствен за да инсталирам  Windows  на него .

Имаm един друг  SSD Samsung 850 Evo 2  инча външен ( не за дъно  M.2 )  и проблема го реших с интегриране на ъпдейт    Windows6.1-KB2990941    във инсталационното  ISO  и там всичко е на ред . 

Но не откривам в кой ъпдейт е поместен този драйвер на  Samsung  за  SSD Samsung 960 Evo M.2 . Драйвера е  -  Samsung_NVM_Express_Driver_2.3  и го изтеглих , но когато се опитах да го интегрирам с   NTLite   програмата не го добавя защото не е  стандартен ъпдейт за  Windows .  Така драйвера не може да се добави . Той трябва да е в някой ъпдейт за  Windows  който да изтегля . Ако можете да ми помогнете ще съм много благодарен .

2. Прочетох съвет във форум че трябва да разреша ъпдейтите и проблема ще бъде решен , а след това ще трябва да взема   файла   instalwim   и да го заменя в инсталационното  ISO . 

Моя  Windows  е оригинален с продуктов ключ и ако взема    Instalwim  от друг по нов  Windos  в който проблема е решен няма ли да се обърка регистрирането във  Microsoft ?

А и как се взима    instalwim   от вече инсталиран  Widows ?   няма вече такъв след инстаалацията .

Може би решението е с добавяне на ъпдейти според първата част на въпроса ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дай модела на дъното да видим биос-а разрешава ли буутване от м2.

ако имаш друг хард го изключи при инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

преди 1 час, juveplu написа:

Драйвера е  -  Samsung_NVM_Express_Driver_2.

Не можеш така да го интегрираш - това е WIX инсталатор. Трябва да извлечеш драйвъра от Windows системйата, на която е инсталиран. И тогава да го интегрираш. И не ти трябва NTLite за целта. Dism  върши чудесно тази  работа.

Ако ти се занимава WiX инсталаторът мооже да разопаковаш така:
https://www.project-c.ch/2015/07/16/how-to-extract-a-burn-wix-based-installer-installation-setup-file/

Виж тук за ъпдейтите и не само.
https://winaero.com/blog/how-to-install-windows-7-on-a-pci-express-nvme-ssd/

А за да можеш да заредиш инсталация от NVMe диск трябва да се интегрира драйвър и в boot.wim или да ползваш boot.wim  от Windows 10 - директно заместваш boot.wim в Win7/iso  с boot.wim от Win10 iso (така се решава и проблемът с USB3).

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Дъното е ново -  Asus TUF X299 Mark 2 . Всички хардове са изключени и е оставен само този SSD Samsung 960 evo M.2 ,  а и той е поставен на допълнителна платка PCIE . 

2. Отворих   install.wim  със   7-Zip /Open  и сега как ще извадя само тези неща за USB3  и тези за - SSD Samsung 960 evo M.2 -  NVM_Express_Driver_2.3 - кой знае на колко места е разхвърлян и дали ще работи

3. Ако сменя  instal.wim  от  Win 10  няма ли да си прецакам Продуктовия ключ на платения  Windows ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, къде видя да съм написал install.wim? boot.wim

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подходът е съвсем грешен. Въпросните драйвъри могат лесно да се намерят в win-raid и да се интегрират в boot.wim и install.wim. Трябват ти също USB3.x драйвърите за asmedia и intel контролерите, които дъното има. Трябва ти и AHCI/RAID драйвърът и NVMe драйвърът за SSD-то. Хубаво ще е да обновиш и bios-a.

преди 4 часа, juveplu написа:

2. Отворих   install.wim  със   7-Zip /Open

Не се работи така. boot.wim и install.wim файловете се МОНТИРАТ с DISM:

Spoiler

dism /mount-image /imagefile:"path to .wim file" /index:"index of image" /mountdir:"path to mount folder"

След това драйвърите се вграждат с /add-driver:

Spoiler

dism /add-driver /image:"path to mount folder" /driver:"path to folder containing drivers" /recurse (ако си изтеглил драйвъри, които не са подписани, се използва и /forceunsigned)

След интеграцията образът се демонтира със запазване на промените:

Spoiler

dism /unmount-image /mountdir:"path to mount folder" /commit

За boot.wim процедурата се изпълнява веднъж, като се монтира index:2. Аз лично си чеша крастата и интегрирам нещата и в index:1. За install.wim процедурата се изпълнява за index:n, където n е номерът на изданието, което ще инсталираш(home/pro/ultimate)(dism /get-imageinfo /imagefile:"path to install.wim").

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай аз по инерция написах Instal.wim  

Но не става .  Замених този  - boot.wim  от  Win 7  със този от  Win 10 .  Записах  ISO-то  , но не вижда  SSD Samsung 960 evo M.2 

Не вижда нищо защото всички други са изключени . Няма диск за инсталиране . Това е без да съм интегрирал ъпдейта - KB3087873

KB2990941  си го имаше от преди в  ISO-  то . Дайте някакви други предложения ако се сещате .

И от къде да свалям ъпдейт който аз искам точно за offline  инсталиране ? Така като напиша ми излизат някакви със съмнителен текст в заглавието . Имам пред вид че ъпдейт   Windows6.1-KB2990941-v3-x64.msu  е с големи букви    KB  и кратък текст , а   KB3087873 е така

windows6.1-kb3087873-v2-x64_098e3dc3e7133ba8a37b2e47260cd8cba960deb8.msu

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, juveplu написа:

Но не става .  Замених този  - boot.wim  от  Win 7  със този от  Win 10 .  Записах  ISO-то  , но не вижда  SSD Samsung 960 evo M.2 

А интегрира ли предварително извлечения samsung nvme драйвър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм , но аз и не знам къде е и колко файлове са , на колко места , моля обяснете пак ще повторя опита .

А другото обяснение ще ми е трудно . Нищо не включвам от това със DISM

Какви са тези - index:2     index:1  ???    Това са неща на китайски

И как така - извлечения samsung nvme драйвър ? Той къде трябва да е ? Аз го имам като - Samsung_NVM_Express_Driver_2.3.exe  . Свалих го и може да се инсталира във зареден Уиндоус . Опитах да го вградя заедно със ъпдейтите , но понеже не е ъпдейт не фигурира като добавен . А как така извлвчен и къде се помещава ? Объркващо е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Налага ли се при чисто ново дъно 2017 последен модел ? От  Asus  не са ли знаели за тези неща в края на 2017 ?

Имах голям проблем вече с  BIOS  и сега по добре да не пипам там . Не и аз .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, juveplu написа:

Налага ли се при чисто ново дъно 2017 последен модел ?

Не знам, ти кажи:
x299mk2.thumb.png.80c2f1376d570f007669314835dedc9f.png

преди 3 минути, juveplu написа:

От  Asus  не са ли знаели за тези неща в края на 2017 ?

Хората знаят за много неща. Въпрос на личен интерес. ;)

преди 3 минути, juveplu написа:

Имах голям проблем вече с  BIOS  и сега по добре да не пипам там . Не и аз .

Ми и аз като малък паднах от колелото, но не се отказах. Ама като се качих пак не карах паникьосан, да не би пак да падна.

Щом си решил, не барай. Намери си компетентно физическо лице.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. От къде да сваля ъпдейт - KB3087873   и по принцип всеки който искам за  Offline  инсталация ?   Опитах с  Windows Update Downloader , но там има малко на брой изглежда са съвкупност от повече ъпдейти и точния номер който търся не фигурира. 

2. Не разбрах как се интегрира драйвера за този  Samsung  като той е само за инсталация в работещ  Windows  и не се приема за интегриране като ъпдейт на  Windows. Как ще влезе в  Install.wim    и в   boot.wim  във инсталационното  ISO

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

windows6.1-kb3087873-v2-x64_098e3dc3e7133ba8a37b2e47260cd8cba960deb8.msu  това е името от което се страхувах .

Нито един ъпдейт не съм виждал да е с толкова дълго име . Няма ли друго място със списък на всички ъпдейти не само на този ?

И кажи моля те как се интегрира драйвера за този  Samsung  като той е само за инсталация в работещ  Windows  и не се приема за интегриране като ъпдейт на  Windows. Как ще влезе в  Install.wim    и в   boot.wim  във инсталационното  ISO

Стъпка по стъпка за да ги изпълня и ще пробвам пак 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти разопакован NVMe - Стартирай и инсталирай Samsung960ProInstaller64.msi

Драйвърът ти е в C:\Program Files\Samsung - от там можеш да го укажеш за интегриране или да го копираш на флашка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудна работа . Моя файл който изтеглих от  Samsung e - Samsung_NVM_Express_Driver_2.3.exe

а вашият е - Samsung960ProInstaller32.msi   -  съвсем друг 

Аз инсталирах моя и в - C:\Program Files\Samsung   файловете са други ?

При мене                              Вашите 

secnvme.cat                         Samsung960ProInstaller32.msi

secnvme.inf                          Samsung960ProInstaller64.msi

secnvme.sys                        SamsungInstaller32.msi

secnvmeF.sys                      SamsungInstaller64.msi               Но ще пробвам

И аз ползвах  NTLite  и тя не вижда друго освен тези на  Windows  и с иконките за ъпдейт на  Windows 

С какво го интегрирате Вие 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 часа, juveplu написа:

Чудна работа . Моя файл който изтеглих от  Samsung e - Samsung_NVM_Express_Driver_2.3.exe

Изтеглих и разопаковах Samsung_NVM_Express_Driver_2.3.exe и събрах в архив.
@hudyr ти е закачил архив с извлечен драйвър.
Той ти е разписал и по спойлери последователността:

или тук:
https://winaero.com/blog/how-to-install-windows-7-on-a-pci-express-nvme-ssd/

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рискувах и смених  фърмуера на  BIOS-a   сега е с последния фърмуер и интегрирах двата ъпдейта за  Samsung SSD evo M.2 .  Записах  Бутващо  ISO  и пак не го вижда . 

Win 7 ISO  зарежда - в ред е , но като се стигне до избор на диск не открива диск . Изтеглих и записах  Win 10  и с него диска е видим и може да се инсталира .

DarkEdge  попита - "А интегрира ли предварително извлечения samsung nvme драйвър?" -  Не  там всичко си го има и Win 10  си намира диска .

Но къде се намира този драйвер във  Win 10  точно  не откривам .

Интересно че като отворих   Win 10  в папка  Sources   няма  install.wim  , a има друг  - install.esd  който е също 3,40 GB . Той е в същност  install.wim  така ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не инсталираш направо 10ка на тази нова машина?Ами се мъчиш с 7цата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами защото опитвах хиляди начини със всякакви  KMS  мръсотии . Спорих със кой ли не за антивирусните . Аз казвам че антивирусните не са се родили сами и са написани от знаещи кодовете на вирусите и че сканирайки търсят тези кодове , а като ги открият информират за да те спасят . Не не било така . това било уж вирус . Който се хване на това според мен гърми . На мене ми писна и реших да се пробвам . Спрях всички антивирусни и активирах . Уау вируса ми смени фърмуера на БИОСА . И няма махане . Опитвам да го махна изписва че е последна версия а аз виждам че в официалния сайт последната е друга . Не дава да се записва от флашка . Няма шанс . Отидох в сервиз дай 30 лв за да ми кажат че са го сменили . Не са . Дай на друго място пак 30 лв и пак не са . Не могат . На друго място лъжат че ще свалят чипа за да го изтрият и препрограмират и като им обясних че наистина ще трябва да го свалят казаха че нямат време . Мислили са че аз не знам как се сменя фърмуер през интернет и са щели пак да ми вземат 80лв . Продадох на един от тях чисто новото дъно  Asus TUF X299 MARK 1  за да си го оправят почти за без пари . Сега си намерих Най доброто  WIN 7  оригинален със продуктов ключ неразопаковани 2  DVD- та  х86  и х64 .  Няма шанс скоро да ме изкарат от там . Това не е всичко за активаторите - гаранция следят и шпионират всичко . Няма безплатен обяд . Уж ти дават а ако могат ще те убият . А и виждам по целия свят по напреднали от мене и по напатили признават само MAC  защото е отказал да вкара шпионите вътре ,  Linux  и  Win 7 .  Сега разбирам че новия  Linux - MATE  бил страхотен та даже за по лесно преминаване от  Windows  бил направен и със  Start  меню . Изграден е върху най добрия до сега  Ubuntu  и е надграден до още по добър . Просто не знам главата ме цепи от всякъде забивки . От есента с най новия комп съм без комп .

Сега опитах да вкарам във   install.esd   на   Win 10   папка със драйвера   на   Samsung  но не го позволява . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В същност къде са файловете във  Win 10  за  SAMSUNG 960 Pro NVME Driver ?   

И как да ги добавя във  ISO-то на моя  Win 7 ?           Къде са и стъпка по стъпка как се прави  ISO-то ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Microsoft  въвежда платена поддръжка на Windows 7 след 14.01.2020

За целта пуска опционално обновление KB4528069
      abbodi1406 публикува на MDL метод за Bypass Windows 7 ESU
      File: BypassESU-v3.zip SHA-1: 008fa84c72ed4c847581a2e24380ddd6f688ef99 SHA-256: b91db8c84b3fb2b2ef9bb7201fa7d8e4e497020fc27fb73de305eede60d2e7c6 https://gitlab.com/stdout12/adns/uploads/4dc079c2bb172696b22e64cf361daa55/BypassESU-v3.zip Как се тества:

- инсталират се 3 актуализации:
      KB4490628 -> KB4474419 -> reboot -> KB4523206
      - инсталира се BypassESU
      - инсталира се актуализацията KB4528069 за тестване на ESU
    • от DarkEdge
      Microsoft обяви, чe компютрите с Windows 7, използвани в сертифицирани системи за гласуване, ще получат допълнителен безплатен период на поддръжа.
      Технологичният гигант ще направи изключение не само за системите в САЩ, но и в редица други демократически страни, които са заинтересувани от защитата на  изборите през 2020 година.

https://www.anti-malware.ru/news/2019-09-23-1447/30832

0paatch заявиха, че ще продължат да поддържат Windows 7 и Windows 2012 след завършване на поддръжката от Microsoft

• от blondin40
      Здравейте , 

Опитвам се да инсталирам нов уин7 но не ми засича мишката и клавиатурата при страницата на инсталацията , а във биоса и 2-те ги има и си работят идеи как да се оправи ?
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• Дарение

• Добави ново...