Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте всички :)

Изрових се от търсене и четене,ама без късмет, та реших да си питам по старата добре работеща схема ;)

Живея в Испания. Преди два дена си купих нов лаптоп за работата ми, който не е кой знае какво, но си става. Когато му включих прожектор като втори монитор, не ми даде еднаква катинка на двата дисплея, а ми я разтегна и не се вижда нищо, а това е важно за работата ми, да са две  еднакви картинки на двата дисплея. Според мен това си е чисто софтуерен проблем и понеже тук комповете се прогават с уиндоус с който върви и гаранцията. Та искам да се отърва от дървената 10 home и да кача 7 или 8 без обаче да трия харда за да мога да си запазя гаранцията.  Някой има ли идея дали това е възможно  и ако  е възможно как става.

Предварително благодаря на всички отзовали се 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дублиране  избери

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натисни Winkey и без да пускаш клавиша, цъкни два пъти клавиш [P].

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранцията на какво точно се намира записана на твърдият диск? Освен това както аз го чета, авторе, ако си решил да исталираш пиратски прозорец и те хванат в  еуропата, звезди ще ти се привидят, не гаранции-маранции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, DarkEdge написа:

Натисни Winkey и без да пускаш клавиша, цъкни два пъти клавиш [P].

Да, правя това, но проблема е, че WIN 10 го вижда като един голям екран, с някаква идиотска резолюция  от типа на 3000х700,  а ATI Catalista го дава като две отделни устройства. За рърви път виждам такова нещо.

преди 19 часа, sliderum написа:

Гаранцията на какво точно се намира записана на твърдият диск? Освен това както аз го чета, авторе, ако си решил да исталираш пиратски прозорец и те хванат в  еуропата, звезди ще ти се привидят, не гаранции-маранции.

Държат да е с оригиналниа софтуер с който е продадена устройството. А за пиратския, не е така, имам закупени легални ХР - 2 бр. ;  7 ултимат ; 8.1 про - 2 бр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та, за последно някой може ли да ми каже начин по който да кача уин 7 или 8 на машинка с оригинално вграден уин 10 без да трия оригиналните фаилове ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма директен такъв, ако не е надградено до Win 10 от Win 7/8
Може да се направи бекъп на инсталираните програми и след чиста инсталация на Win 7/8  да се възстановят в системата. Това може да стане с Advanced SystemCare или EaseUS todo backup

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, DarkEdge написа:

Ще използвам темата, за да попитам нещо подобно. Лаптоп Тошиба, купен с Уиндоус 7 Хоум и в последствие надграден до 10. На дял Д стои още папка System Recovery, в която има какво ли не от седмицата. Какво ще стане, ако опитам да преинсталирам пак седмица, като използвам продуктовия ключ, отпечатан отдолу. Най-вече ме интересува въпросът с активацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да се разбира "Какво ще стане"? Ще се инсталира. Вариантите са 2
1. Ако в дял С или папка Windows.old може да се върне(downgrade) към Win7 преди надграждането.
2. Възстановяване на фабрични настройки 
И в двата режима някои от програмите няма да се възстановят.

преди 18 часа, B3M2W0 написа:

Какво ще стане, ако опитам да преинсталирам пак седмица, като използвам продуктовия ключ, отпечатан отдолу.

Стига да се инсталира издание съответстващо на лицензионния ключа, ще се активира с този ключ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, DarkEdge написа:

ще се активира с този ключ.

За съжаление, при опит да изтегля от Майкрософт Уиндоус 7, ми беше поискан предварително продуктовия ключ. След като го въведох, се получи следното съобщение. В лаптопа няма Уиндоус Олд , всичко е изтрито .

22.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ключът е за OEM windows, който се разпространява/инсталира от съответния производител на хардуер. Имаш го на дела за възстановяване. Иначе можеш да саи го поръчаш/платиш на носител от производителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият вариант е да конвертираш Windows 7 iso каквото и да е издание в Windows 7 OEM конфигурирайки (или премахвайки) ei.cfg
ei.cfg Removal Utility
https://www.askvg.com/how-to-choose-desired-windows-7-edition-version-during-setup/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.04.2018 г. в 12:18, DarkEdge написа:

Може да се направи бекъп на инсталираните програми и след чиста инсталация на Win 7/8  да се възстановят в системата. Това може да стане с Advanced SystemCare или EaseUS todo backup

В крайна сметка се оказа, че има начин това да стане, като се загуби оригиналната конфигурация на диска. Но ако човек си направи резервно копие,може да възстанови системата ако му дотрябва.

Така и направих, изтрих всичко, качих win8 и машинка буквално литна. Обаче, кански и неразрешим проблем с драйвърите, тъчпада не тръгна, видео картата се вижда като съвсем друга. Въпреки, че пробвах с няколко различни драйвъра, видеото така и не тръгна коректно. Пиша това след поредния кретенски ъпдейт , който за пореден път ми преебва компа.

Ще съм благодарен за всякаква идея за коректни драйвъри за лаптоп ACER Aspire E5-523G. На сайта на производителя има само за Win 10.

И междувременно ще отворя една тема за дискриминацията налагана от Microsoft. Когато купуваш комп със система, купуваш и двете. Защо тогава аз не съм собствени на моя комп и Microsoft напълно безплатно го ползува за тестове ?  Повече ще има в новата ми тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Radeon R5 M430

Synaptics Touchpad

преди 32 минути, Teddy Bul написа:

И междувременно ще отворя една тема за дискриминацията налагана от Microsoft.

И какъв е смисълът от нея? Чесане на клавиатури и мазане с бърсалки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Да пич, благодаря за бързата реакция. Пробвах и тези. Явно по някакъв начин са заключили хардуера към Win 10. Също пробвах и драйвъри от руснаците, говорих с техните представители на Acer, както и с тези в България и Испания. От всички разговори стигнах до извода за заключен хардуер. Знам, че звучи тъпо , но ... само това остава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С коя версия на BIOS е в момента?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А този драйвър за тъча пробва ли:
http://drivers.softpedia.com/get/KEYBOARD-and-MOUSE/Elantech/Acer-Aspire-E5-471-ELANTECH-Touchpad-Driver-13611-for-Windows-81-64-bit.shtml
Защото този модел се предлага с два модела тъч падове.
В интерес на истината за тази машина има доволно количество версии на BIOS. А това значи, че тази машина е с доста проблеми.
https://www.acer.com/ac/en/NZ/content/support-product/6748?b=1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, DarkEdge написа:

А този драйвър за тъча пробва ли:
http://drivers.softpedia.com/get/KEYBOARD-and-MOUSE/Elantech/Acer-Aspire-E5-471-ELANTECH-Touchpad-Driver-13611-for-Windows-81-64-bit.shtml
Защото този модел се предлага с два модела тъч падове.
В интерес на истината за тази машина има доволно количество версии на BIOS. А това значи, че тази машина е с доста проблеми.
https://www.acer.com/ac/en/NZ/content/support-product/6748?b=1

Привет,

Тъча не ми е толкова важен, предимно ме интересува видео картата, тъй като на VGA изхода закачам прожектор . Мисля да префлашна BIOS, но някакси не съм убеден, че ще е решение за постоянно, тъй като с всеки ъпдейт на десетката нещата се сговнясват. След последния програмата която ползвам изобщо не тръгва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Teddy Bul написа:

всеки ъпдейт на десетката нещата се сговнясват.

Честно казано нямам такива впечатления от тази ОС, а я ползвам вече доста време. При това съм бяла мишка - ползвам инсайдърска версия на компютър и лаптоп и имам наблюдение върху още няколко машини с Win 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.04.2018 г. в 15:09, DarkEdge написа:

Честно казано нямам такива впечатления от тази ОС, а я ползвам вече доста време. При това съм бяла мишка - ползвам инсайдърска версия на компютър и лаптоп и имам наблюдение върху още няколко машини с Win 10.

Разбирам, че си прав за себе си. Но аз съм бесен защото не мога да си ползвам нещата за работата ми. В крайна сметка аз за това купих този комп. След поредния ъпдейт програмите не се включват изобщо. Като цяло съм с вързани ръце. От поддръжката на майкрософт видяха проблема и на практика нямат решение. Каквото и да се прави по Win не е трайно и на практика системата не е стабилна за работа, тъй като ъпдейтите си се свалят без значение какви рестрикции сеправя по компа. В един момент просто те принуждават да ги инсталираш защото няма друга опция да си пуснеш машинката. Този филм го играх вече 3/три/ пъти и ми писна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано нямам такива наблюдения за ъпдейтите. Само ме уведомява при излизане на нови актуализации. А дали и кой си решавам аз. Което по принцип е леко в разрез с EULA.
Но от друга страна един от инструментите за скриване на конкретна актуализация е на M$. И в груповите политики правилото е тяхно....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.04.2018 г. в 12:54, Teddy Bul написа:

тъй като с всеки ъпдейт на десетката нещата се сговнясват

При мен няма такова нещо! Всичко фърка и върви идеално. И през ум не ми минава да спирам ъпдейтите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Agentpat написа:

При мен няма такова нещо! Всичко фърка и върви идеално. И през ум не ми минава да спирам ъпдейтите.

Пак казвам, ползвам програми за работата ми и след последния ъпдейт просто не мога да пусна едната. Предишния път като го играх този филм ми беше написало, че програмата е нелегална !?

И така, реших си проблема. Ако имате въпроси как, пишете на лично, ще разказвам подробно

Благодаря на всички

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...