Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! 

От известно време компютърът (на баба ми) има следният проблем:

Не може да се стартира, а вместо това изписва, че операционната система не била съвместима с процесора. Опитах да си направя инсталационен (Repair) диск чрез Контрол панела на друг лаптоп, работещ на Windows 7 (който записах на DVD), но поради някаква причина "The Disc failed to be read. Press Ctr+Alt+Del to restart". В BIOS-а също не го отчита изобщо като Bootable device. 

Може би трябва да го запиша този файл като .iso на флашка? 

Или може би някъде греша? 

Какво може да се направи по въпроса? Може би трябва някаква друга програма или по друг начин? Непременно ли е наложителна смяната на процесора или въпросът може да се реши по друг начин? 

Ето част от характеристиките (по памет):

Компютър 

Dell Optiplex(?) 475 

Intel Pentum 

От няколко месеца компютърът работи на Windows 7, преди това е бил на XP.

Ще ви бъда много благодарна, ако помогнете! 

^_^ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно, некоректна инсталация на w7. В този форум. обсъждането на нелегален софтуер и съответните начини на "лечение", не се толерира

Гледайки, начина, по който задавате въпроса, Ви съветвам да се обърнете към компетентно лице, преди да сте загубили всички данни от диска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dell OptiPlex 745 е по-вероятно да е модела, с процесор Pentium D или 4, които пък си поддържат и 32 и 64-битова 7-ца, като се ползват драйверите за Vista.

От питането става ясно, че надали някога сте инсталирали Windows, и обясненията тук надали ще доведат до резултат. Предполагам, че женицата/бабата/ е заслужила много повече от 20-те лева, които не можете да прежалите за сервиз... , както и много по-добра машина от тази, струваща не повече от 100лв.

Нямам желание да помагам на хора, които купуват на невръстните си дечица телефони и таблети за по над 1000лв., а на родители, баби и дядовци пробутват ненужни стари боклуци, които циганите продават по битаците за по 50лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, street racer написа:

Най вероятно, некоректна инсталация на w7. В този форум. обсъждането на нелегален софтуер и съответните начини на "лечение", не се толерира

Гледайки, начина, по който задавате въпроса, Ви съветвам да се обърнете към компетентно лице, преди да сте загубили всички данни от диска

ти сe едно си си купил windows ве аре не се прави на интересен ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, kloklo написа:

ти сe едно си си купил windows ве аре не се прави на интересен ...

Не само 

преди 14 минути, kloklo написа:

windows

И не само един, а повече от 20 лиценза във времето! И не само ОС, купувал съм (позлзвам легално) доста скъп софтуер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Pavel! написа:

Сложи му Windows XP....според Dell само това се поддържа

https://www.dell.com/downloads/global/products/optix/en/opti_745techspecs.pdf

Ти сериозно ли...?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Павка, не очаквах, че ще продължиш да се излагаш... Спри се, докато е време. Вече разбрахме, че знанията и уменията ти са не повече от на авторката на темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали е нелегален OS-а, тъй като преди това с него не съм се занимавала аз, а техник. 

Да, не съм преинсталирала Windows, не съм се насочила към IT като професионално направление, но пък искам да се науча. (Не всичко, но някакви елементарни неща). Човек трябва да се интересува от всичко :)

А и няма нищо лошо да се опитам да помогна на баба ми.

Нямам скъп телефон, но и да имах , финансовото състояние на фамилията ми изобщо не смятам, че трябва да е предмет на коментар тук. 

Освен това на компютъра няма почти нищо- няма запазени документи, кой знае какви програми, различни от тези, които си вървят ппц с Уиндоуса и се използва само за Skype и за евентуално browse-ване в Интернет. 

От къде пък сте сигурни, че няма да се справя? Моля, обяснете ми, ако нещо не разбирам- ще проуча, ще питам, пък ако толкова не ми е по силите, ще се откажа и толкова.

Няма ядове :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Лина Георгиева написа:

Опитах да си направя инсталационен (Repair) диск чрез Контрол панела на друг лаптоп, работещ на Windows 7 (който записах на DVD), но поради някаква причина "The Disc failed to be read. Press Ctr+Alt+Del to restart". В BIOS-а също не го отчита изобщо като Bootable device. 

Може би трябва да го запиша този файл като .iso на флашка

преди 10 минути, Pavel! написа:

Можеш спокойно да мажеш и преинсталираш колкото си искаш

:helpwanted3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Лина Георгиева написа:

Човек трябва да се интересува от всичко

това е грешка.

преди 6 часа, Лина Георгиева написа:

Dell Optiplex(?) 475 

или 745 ?

гледам че вървят с малки харддискове 80-250 гб

ако е win 7  и е с най- малкия хард се е задръстил. може и да не е жив що го няма в биоса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Pavel! написа:

Да, сериозно, да беше погледнал в собствения си линк....няма драйвери за 7-ца или 10-ка, само за XP и Vista...и за Windows 2000!

http://www.dell.com/support/home/bg/en/bgbsdt1/product-support/product/optiplex-745/drivers

Над 60% от драйверите за ВИСТА са и за СЕДМИЦА!!! Проверено нееднократно....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам проблем. От един час лаптопа ми не стартира. Не разбирам от операционни системи ето какво ми изписва. Дали ще ми помогнете или утре да търся някой който се занимава и разбира.

1524069589914-2079702750.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

виждам, че вероятно не сте запознати с BIOS
за това, натиснете F1, за да зареди ОС (операционата система), сверете дата, час и изключете машината (shut down)
включете и ако пак се появи този прозорец, време е за смяна на CMOS батерията

преди 19 минути, Кристина Батаклиева написа:

От един час лаптопа ми не стартира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от loranst looa
      Здравейте, Честита Коледа на всички . Искам да отправя запитване този модел видео карта за лаптоп  Intel HD Graphics 4000 достатъчно мощна ли е , за де се играят актуални игри на нея на прилична резолюция  и също така можели ли да поддържа тежки програми  ?  Благодаря 

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване