Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

При включване в заразена машина, файловете които са били във флашката са се е променили . Колегата е решил да я почисти със Ccleaner и след това флашката, когато опиташ да я форматираш изскача прозорец, че е "Write protected". След опита да я оправи, вътре се появиха осем файла от по 1Gb с доста дълги имена състоящи се от главни букви и цифри. Файловете не могат да се изтрият. Опитах през "Run" да и премахна защитата. Изписва ми, че успешно е препмаханта, но пак същия проблема си остава. Опитах и с HP USB Disk Storage Format Tool, но и там не се получи. Опитах и през регистрите от HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies. Пробвах и през Computer management/Disk Management и от там не стана. След всичко което опитах, вече флашката не се появява, когато отворя My computer.Прикачвам няколко файла свързани с проблема и информация за флашката.

Моля за помощ относно проблема.

Поздрави,

stoy@n

Capture.JPG

Capture1.JPG

Capture2.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с "Уинзоуз" най.хпосто е    format буква на устройството -u

или

https://hp-usb-disk-storage-format-tool.en.softonic.com/?

Опитай и с "жива" дистрибуция на "Линукс" като енетуално свалиш, ако няма gparted

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, hayduk22 написа:

С това пробвах, но не става.

преди 2 часа, jojopara написа:

Ако си с "Уинзоуз" най.хпосто е    format буква на устройството -u

или

https://hp-usb-disk-storage-format-tool.en.softonic.com/?

Опитай и с "жива" дистрибуция на "Линукс" като енетуално свалиш, ако няма gparted

Нищо не разбрах от първото изречение :no-no:

Линка който си дал съм пробвал вече и съм прикачил файл от него в първия пост....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да си направиш LiveCD или LiveUSB на дадена дистрибуция на Линукс и от там да се опиташ да форматираш фплашката.

Друг вариант е да сложиш един инсталационен диск на Windows и да пуснеш да върви преинсталацията до момента в който ти иска да избереш устройство, на което да го инсталираш. Тогава правиш формат на фплашката ( която предварително е сложена в USB 2.0). 

Ако по тези 2 варианта продължава да ти дава, че флашката е WriteProtected избираш едно кошче и я хвърляш в него.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, stoy@n написа:

С това пробвах, но не става.

Нищо не разбрах от първото изречение :no-no:

Линка който си дал съм пробвал вече и съм прикачил файл от него в първия пост....

format e: -u

ако "е" ти е флашката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да постигне - най-вероятна причина е дефект в контролера. 
Евентуално с китайски инструмент за работа с този контролер би решил проблема със защитата от запис. По-нагоре дадох линк към инструмента за този контролер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобна флашка и накрая след 30 опита за формат проблема се реши с покупката на нова а старата замина  на екскурзия към градското сметище.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, DarkEdge написа:

Нищо няма да постигне - най-вероятна причина е дефект в контролера. 
Евентуално с китайски инструмент за работа с този контролер би решил проблема със защитата от запис. По-нагоре дадох линк към инструмента за този контролер.

Благодаря за ценнинте съвети! Нямаше да се справя без тях:wors:

Флашката се съживи, но не с версията в горният линк. Изрових от ТУК AlcorMP 16.11.01.MD и с него я ремонтирах :)

Благодаря на всички отзовали се!

Поздрави,

stoy@n

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво откри инструментът? Със запазване на данни ли мина или с формат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Какво откри инструментът? Със запазване на данни ли мина или с формат?

Ами предишните инструменти на Alcor не виждаха флашката изобщо. Този беше първият коийто я разпозна. И му зададох Start и програмката започна да прави нещо, но аз не съм много наясно. Целият процес не го следих, че вървеше бавно. Даваше ми информация че трие и инсталира нещо, но както казах не съм толкова навътре в нещата Интересното е ,че флашката е 8Gb а след поправката с програмката стана 16Gb :D 

След това и направих Quick format NTFS и сега мога да си я ползвам. 

AlcorMP.JPG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега разпознава всичките 16GB?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да :) След поправката беше 15Gb, а след формата стана 14.9Gb

Capture.JPG

Capture1.JPG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честита извадена от коша флашка. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарение на съветите които ми дадохте :wors:

Сега забелязах в първия пост на скрееншота от Chip Genius долу показва, че капацитета и е 16 Gb. А на самата флашка си пише , че е 8Gb :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в AlcorMP (на шота по-горе)  си пише 15379.9MB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че братята китайци вече се бъзикат с нас! Аз си купих три флашки по 8 ГБ и всичко беше ОК, докато не се наложи да форматирам едната - процесът не завърши успешно, HP форматиращата програма също, diskpart под Уиндоус 10 също, под Линукс също, Формат на ниско ниво тоже, Gparted също не се справи. Оставих я с някаква надежда в бъдещето. Скоро същото се случи и с втората. Мисля, че производителите правят някаква фабрична блокировка или нещо, което само те знаят. Ще пробвам и това, което Стоян е казал, пък ще видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По колко, по $3 парчето ли ги купи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Илия Попов написа:

Мисля, че производителите правят някаква фабрична блокировка или нещо, което само те знаят.

Ами разпори една от тия флашки и чукни флаш чипа в google.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Chip Genius няма ли да му свърши същата работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз към такава флашка не бих проявил милостта да я "галя нежно" със софтуер.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш направо с мачетето да се подходи...:)
И накрая пак до китайските инструменти за ремонт ще се опре.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще опре до кофата. В крайна сметка какво намеквам - реално на платката е запоен чип със значително по-малък капацитет от рекламираното(вместо 8GB, 4, например, а може и по-малко). В тоя случай, поне за мен, няма смисъл от повече главоблъскане с такава "флашка". По-добре да се хвърлят пари веднъж и да се вземе истинска 8GB флашка(или въобще какъвто и да е размер според нуждите) и да се избягват разни китайски оферти от рода на "5 стотинки = 5 флашки".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Илия Попов написа:

Мисля, че братята китайци вече се бъзикат с нас! Аз си купих три флашки по 8 ГБ и всичко беше ОК, докато не се наложи да форматирам едната - процесът не завърши успешно, HP форматиращата програма също, diskpart под Уиндоус 10 също, под Линукс също, Формат на ниско ниво тоже, Gparted също не се справи. Оставих я с някаква надежда в бъдещето. Скоро същото се случи и с втората. Мисля, че производителите правят някаква фабрична блокировка или нещо, което само те знаят. Ще пробвам и това, което Стоян е казал, пък ще видим.

може и да се заблуждавам, но от написаното оставам с впечатлението, че флашката се разпознава, а таблицата я няма никаква
опитай да запишеш таблицата с ултраисото

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
    • от Ndishev
      Трлевизора е Toshiba 32av933g
      Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 
      Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 
       Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 
      Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 
      Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 
      Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 
    • от аm-аm
      Видео е. Тръгва с VLC, KMPlayer и още някакъв боклук, но само като поток - без контрол напред, назад и т.н.
    • от ImagineMe
      Здравейте! 
      Имам проблем относно реда на изпълнение на музикалните файлове, записани на флаш памет и пускани на трансмитер в колата. Именувал съм файловете под имената "1. Някаква песен", "2. Друга песен" и така нататък, като исках да са в точен последователен ред. Обаче трансмитера на колата ги пуска разбъркано и когато искам да отида на песен 218, да кажем, се пуска съвсем друг файл, наименуван "136" например. Това оправя ли се при CD Плейър със слот за флашка или така ще си остане? Ако има някакъв начин да се оправи, помогнете, моля. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.