Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

При включване в заразена машина, файловете които са били във флашката са се е променили . Колегата е решил да я почисти със Ccleaner и след това флашката, когато опиташ да я форматираш изскача прозорец, че е "Write protected". След опита да я оправи, вътре се появиха осем файла от по 1Gb с доста дълги имена състоящи се от главни букви и цифри. Файловете не могат да се изтрият. Опитах през "Run" да и премахна защитата. Изписва ми, че успешно е препмаханта, но пак същия проблема си остава. Опитах и с HP USB Disk Storage Format Tool, но и там не се получи. Опитах и през регистрите от HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies. Пробвах и през Computer management/Disk Management и от там не стана. След всичко което опитах, вече флашката не се появява, когато отворя My computer.Прикачвам няколко файла свързани с проблема и информация за флашката.

Моля за помощ относно проблема.

Поздрави,

stoy@n

Capture.JPG

Capture1.JPG

Capture2.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с "Уинзоуз" най.хпосто е    format буква на устройството -u

или

https://hp-usb-disk-storage-format-tool.en.softonic.com/?

Опитай и с "жива" дистрибуция на "Линукс" като енетуално свалиш, ако няма gparted

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, hayduk22 написа:

С това пробвах, но не става.

преди 2 часа, jojopara написа:

Ако си с "Уинзоуз" най.хпосто е    format буква на устройството -u

или

https://hp-usb-disk-storage-format-tool.en.softonic.com/?

Опитай и с "жива" дистрибуция на "Линукс" като енетуално свалиш, ако няма gparted

Нищо не разбрах от първото изречение :no-no:

Линка който си дал съм пробвал вече и съм прикачил файл от него в първия пост....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да си направиш LiveCD или LiveUSB на дадена дистрибуция на Линукс и от там да се опиташ да форматираш фплашката.

Друг вариант е да сложиш един инсталационен диск на Windows и да пуснеш да върви преинсталацията до момента в който ти иска да избереш устройство, на което да го инсталираш. Тогава правиш формат на фплашката ( която предварително е сложена в USB 2.0). 

Ако по тези 2 варианта продължава да ти дава, че флашката е WriteProtected избираш едно кошче и я хвърляш в него.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, stoy@n написа:

С това пробвах, но не става.

Нищо не разбрах от първото изречение :no-no:

Линка който си дал съм пробвал вече и съм прикачил файл от него в първия пост....

format e: -u

ако "е" ти е флашката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да постигне - най-вероятна причина е дефект в контролера. 
Евентуално с китайски инструмент за работа с този контролер би решил проблема със защитата от запис. По-нагоре дадох линк към инструмента за този контролер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобна флашка и накрая след 30 опита за формат проблема се реши с покупката на нова а старата замина  на екскурзия към градското сметище.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, DarkEdge написа:

Нищо няма да постигне - най-вероятна причина е дефект в контролера. 
Евентуално с китайски инструмент за работа с този контролер би решил проблема със защитата от запис. По-нагоре дадох линк към инструмента за този контролер.

Благодаря за ценнинте съвети! Нямаше да се справя без тях:wors:

Флашката се съживи, но не с версията в горният линк. Изрових от ТУК AlcorMP 16.11.01.MD и с него я ремонтирах :)

Благодаря на всички отзовали се!

Поздрави,

stoy@n

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво откри инструментът? Със запазване на данни ли мина или с формат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Какво откри инструментът? Със запазване на данни ли мина или с формат?

Ами предишните инструменти на Alcor не виждаха флашката изобщо. Този беше първият коийто я разпозна. И му зададох Start и програмката започна да прави нещо, но аз не съм много наясно. Целият процес не го следих, че вървеше бавно. Даваше ми информация че трие и инсталира нещо, но както казах не съм толкова навътре в нещата Интересното е ,че флашката е 8Gb а след поправката с програмката стана 16Gb :D 

След това и направих Quick format NTFS и сега мога да си я ползвам. 

AlcorMP.JPG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега разпознава всичките 16GB?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да :) След поправката беше 15Gb, а след формата стана 14.9Gb

Capture.JPG

Capture1.JPG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честита извадена от коша флашка. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарение на съветите които ми дадохте :wors:

Сега забелязах в първия пост на скрееншота от Chip Genius долу показва, че капацитета и е 16 Gb. А на самата флашка си пише , че е 8Gb :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в AlcorMP (на шота по-горе)  си пише 15379.9MB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че братята китайци вече се бъзикат с нас! Аз си купих три флашки по 8 ГБ и всичко беше ОК, докато не се наложи да форматирам едната - процесът не завърши успешно, HP форматиращата програма също, diskpart под Уиндоус 10 също, под Линукс също, Формат на ниско ниво тоже, Gparted също не се справи. Оставих я с някаква надежда в бъдещето. Скоро същото се случи и с втората. Мисля, че производителите правят някаква фабрична блокировка или нещо, което само те знаят. Ще пробвам и това, което Стоян е казал, пък ще видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По колко, по $3 парчето ли ги купи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Илия Попов написа:

Мисля, че производителите правят някаква фабрична блокировка или нещо, което само те знаят.

Ами разпори една от тия флашки и чукни флаш чипа в google.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Chip Genius няма ли да му свърши същата работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз към такава флашка не бих проявил милостта да я "галя нежно" със софтуер.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Казваш направо с мачетето да се подходи...:)
И накрая пак до китайските инструменти за ремонт ще се опре.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще опре до кофата. В крайна сметка какво намеквам - реално на платката е запоен чип със значително по-малък капацитет от рекламираното(вместо 8GB, 4, например, а може и по-малко). В тоя случай, поне за мен, няма смисъл от повече главоблъскане с такава "флашка". По-добре да се хвърлят пари веднъж и да се вземе истинска 8GB флашка(или въобще какъвто и да е размер според нуждите) и да се избягват разни китайски оферти от рода на "5 стотинки = 5 флашки".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 часа, Илия Попов написа:

Мисля, че братята китайци вече се бъзикат с нас! Аз си купих три флашки по 8 ГБ и всичко беше ОК, докато не се наложи да форматирам едната - процесът не завърши успешно, HP форматиращата програма също, diskpart под Уиндоус 10 също, под Линукс също, Формат на ниско ниво тоже, Gparted също не се справи. Оставих я с някаква надежда в бъдещето. Скоро същото се случи и с втората. Мисля, че производителите правят някаква фабрична блокировка или нещо, което само те знаят. Ще пробвам и това, което Стоян е казал, пък ще видим.

може и да се заблуждавам, но от написаното оставам с впечатлението, че флашката се разпознава, а таблицата я няма никаква
опитай да запишеш таблицата с ултраисото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Emkey
      Здравейте, хорица. 
      Надявам се да не бъда нападната или осмивана, затова че не съм запозната в бранша, а пускам тема за елементарни въпроси. 
      Рисувам върху големи листа хартия, предимно с въглени. Но открих програмки, с които после мога да доукрасявам рисунките си и дотолкова се вдъхнових, че бих искала някои от нещата, които нарисувам да ги занеса за принт рисунка с канава, и да си ги окача на стените в дома ми. 
      От тук идват и въпросите ми. 
      След като си завърша рисунката върху хартия, и й направя снимка, (задължително с фотоапарат)  с коя програма най-добре ще бъде обработена, така че да не й разваля качеството. И размерите какви трябва да бъдат? Като цяло ме вълнува това как трябва да процедирам, за да не съсипя качеството на снимката. И да е годна рисунката ми за такава картина. Досега съм правила снимки на рисунките ми само с тел. Със сигурност не стават за печат. И са с малко пиксели. Изобщо цялата тая работа с пиксели, формати, качество ми е непонятна. Затова искам практични съвети от специалисти  
      Много благодаря предварително
    • от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
    • от Ndishev
      Трлевизора е Toshiba 32av933g
      Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 
      Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 
       Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 
      Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 
      Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 
      Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 
    • от аm-аm
      Видео е. Тръгва с VLC, KMPlayer и още някакъв боклук, но само като поток - без контрол напред, назад и т.н.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.