Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Създавам тази тема за публикуване абстрактна фотография (само авторови снимки, т.е. такива, за които Вие притежавате авторските права)

26430115367_88bf5557de_c.jpg_M2A2942 by Romeo Ninov, on Flickr

39233670800_dc38cd0c96_c.jpg_M2A6649-Edit by Romeo Ninov, on Flickr

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали се причисляват към категорията, но нека бъдат премахнати или бъда уведомен, ако греша:

mstcjQL.jpg

1x2yDP9.jpg

MCq7L7B.jpg

Без да търся из гугъл, Wikipedia и т.н. чисто и просто, първично аз под "абстрактен" разбирам " с т р а н е н " ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Freem@n написа:

Не знам дали се причисляват към категорията, но нека бъдат премахнати или бъда уведомен, ако греша:

Без да търся из гугъл, Wikipedia и т.н. чисто и просто, първично аз под "абстрактен" разбирам " с т р а н е н " ... :)

Абстрактен се дефинира като обратното на конкретен. Под абстрактна фотография се разбира такава при която е трудно да се разбере какъв е обекта на снимката.

Така че странен не е точно и снимките ви не са точно по темата. Но няма проблем да останат

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

38069678115_fa25416aa0_c.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

27563402108_58562ba908_c.jpg_M2A3100 by Romeo Ninov, on Flickr

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

]35290764721_2c980a99aa_c.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато огледалото е водите на река Ропотамо

]35393614336_859db51ff9_c.jpg[

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от loranst looa
      Здравейте днес Уиндоуса нещо си теглеше ъпдейт и след като мина се получи някъв проблем не може да визуализира в превю снимките в папките ми , а това ми затруднява доста работата как да го оправя този бъг не става със System Restore не ми очита валидна точка на възстановяване 

• от C20XE l457
      Здравейте, мисля да минавам на лаптоп, вече не играя толквоа игри и само ми заема място компютъра и монитора и ще го продавам за да мина на по-компактна и преносима техника. Сегашният хард на компа е 500гб хитачи (ще прикача сминка) и е от 2010 от както ми е и компютъра, нямам проблеми с него не е падал и не е забивал доколкото знам. Та въпроса ми е следния - понеже имам бая информация (снимки, файлове, клипчета учебници в PDF.... и др.) и ме интересува какъв е най-добрия начин да запаза инфото. Заслужава ли си да записвам на DVD дискове (сигурно десетина), да си купя някаква по-сериозна флашка ИЛИ е вариянт да си откача харда и да го запазя някъде. Също за вариятна с харда не знам ако не го пипам така по месеци/година дали може да "спече нещо" или пради някаква причина да загуби инфото, добре ли е един път на 2-3 месеца да го пускам да се раздвижват чарковете върте? Най-вече заради снимките и клипчетата бих го запазил пък ще сложа друг имам SSD с него мога да го продам компа.. или пък ако SSD е по-надежден на него мога да метна данните мисля, че 100 гб ще стигнат.

• от Nikoka
      Проблема е следния, някой е свалил мои снимки от профила ми и ги е използвал за да създаде страница с моето име, с тази особеност че е страница на комик, а не профил. Съответно след като е страница, не мога да я докладвам, че се представя за мен, просто не съществува като опция, не мога да докладвам ефективно и снимките, защото ми предлага да пиша на собственика, което е пределно ясно че няма да помогне. И така сега има страница с моето име и мои снимки в нея и не мога да я махна, защото просъо при докладване на страница излизат много по малко опции, отколкото биха излезли в личен профил. Трябва ми съвет как да се отърва от подобна глупост?
    • от Venci Velikov
      Здравейте забелязах че "Преглед на снимки с windows" е премахната от операционната система и на нейно място са сложили някакви измишльотини, които са крайно неудобни за ползване а и отварят една снимка за над 30 секунди което е отвратително дразнещо. Търся програма подобна на гореспоменатата не ми трябват други екстри освен да отварям и завъртам снимките максимално бързо.
    • от valkiria1
      Да слезеш в Ада.
      "Най-великият певец  и музикант на всички времена", така пише в рекламната брошура на слепия Омир за певеца Орфей. До ден днешен гърци и българи спорят къде точно младият Орфей се е научил да свири на цифара и върбова свирка, да имитира гласовете на разни птици и животни, което му създало образа на първото дете чудо в световната история. Дали из родопските чукари или из бреговете на Пелопонес, откъдето корабите на финикийци  и египтяни разнасяли славата му до дворците на Крит, Евбея  и Лесбос. Талантът на тракиеца покорил не само Елада, Родопа, но и далечни острови, създавайки цяло движение от поклонници, които се кичели с дива теменуга, носили гердани от животински зъби  и се наричали "братята на Орфей", а женската фен група " менади" ,която впоследствие му отсякла главата, съвсем не в преносен смисъл. Една жена винаги може да намери повод да се ядоса на един мъж и да намери начин  да се разправи с него. Когато обаче недоволните жени са повече от една  ,методите на саморазправа са доста радикални. Историята на това пътешествие  "захапва" друга част от легендата за Орфей и  Евридика  и това за слизането му в Ада.
      Българите са нарекли това място "Дяволско гърло"  . Всъщност това  е пещера. Намира се в Западния дял на Родопа планина . За разлика от другите пещери в Родопа , тази няма никакви живописни природни образувания с които да радва окото .Но тя има нещо ,което го няма никъде другаде- най-високия подземен водопад на Балканите. Това е историята на една река и страховитите неща ,които може да сътвори. История за природата ,която няма как да укротиш и подчиниш.
      Една ранна дъждовна утрин  напуснахме топлия уют на четири звездния спа хотел в Пампорово  и потеглихме за град Девин. Понеже искахме да усетим в пълна степен красотата на Триградското ждрело ,бяхме наели предварително високопроходим  джип с планински водач, който да бъде изцяло на наше разположение.  Оставихме нашата кола на паркинг в град Девин и се  прехвърлихме на джипа. По-късно разбрахме че сме постъпили правилно. Пътят беше живописен, можехме да видим и снимаме много интересни неща, но също така беше тесен еднолентов и имаше много места, където за да се разминеш с друго превозно средство се налагаше да се връщаш дори километър назад. 
      Това, което  всички мислят за начало на пещерата  в действителност е края /изхода/ .Историята започва  там където човека е направил да свършва - така наречения изход.:
       Мисля,че е редно да бъде показана в правилната последователност, още повече ,че Орфей се е спускал-поне така пише Омир /ако може изобщо на грък да се вярва, още повече и сляп/
      малка водна баричка, която набира скорост и се превръща в буйна планинска река издълбала пещерата, която всички наричат "Дяволското гърло:

]
      ][
      мястото където  водата набира сила и влиза в недрата на земята, където изкопава в продължение на векове дълбока пещера.

]

водната стихия между две подземни скали подобни на Сцила и Харибда.
      [
      Стигайки до едно широко място, наречено "Бучаща зала " оставаме оглушени от яростния и страшен тътен на реката. Точно под бетонната площадка се намира страховития воден сифон. Каквото и да попадне там, никога и никъде не достига до повърхността на земята. Брррр. Настръхваме ,но не от студ. Обясняват ни че никой досега не е успял да изследва тайната на водния сифон, отнел и две човешки жертви преди години. Оцветената вода излиза чак след  около два часа, при положение че нормалното при такава скорост на движение е 6 минути. Тайна остава къде и колко надълбоко водата върти  тези часове в километри. Бетонните стълби и парапет сигурно следват пътят на Орфей но разликата е ,че  жените вървяха напред , а мъжете  следваха  отзад. Еее , аз се обърнах. Моят любим не беше изчезнал.

Извора на Орфей образуван от сълзите изплакани по безвъзвратно изгубената   Евридика.
      Суеверието и традицията  и тук беше насложило разни икони . Не знам на кой би му хрумнало да хвърля монети за да се връща в ада. Но явно желаещи имаше достатъчно. 

паметната  плоча  на загиналите водолази.

това е края, но кой знае защо човека го беше нарекъл начало. 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.